Kava?

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Gost

Re: Kava?

Post Postao/la Gost » 23 stu 2011 13:28

Srećom pa izbor postoji. :D

Ps Hvala, Daisy. ;)

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Kava?

Post Postao/la alice » 25 stu 2011 20:25

jao kako mi je drago što sam krenula čitati ovu temu! dobra ideja Daisy! :)
jedno vrijeme sam stalno kupovala ono crveno mlijeko, najmasnije---jednostavno volim da mi kava ima 'štih'.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Plague

Re: Kava?

Post Postao/la Plague » 25 stu 2011 20:55

pijem instant. jednu kad se probudim, jednu tokom popodneva. volim tursku, ali je zahtjevna, a meni je ponekad i ovu teško ujutro nasut u šalicu i promiješat. :kava:

Avatar
Pipica
Postovi: 31
Pridružen/a: 17 ožu 2012 18:13
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kava?

Post Postao/la Pipica » 20 ožu 2012 19:10

Dolce Gusto - Barista..Brza priprema i jaaaako fina kavica + malo smeđeg šećera i vrhnje za kavu..mmmmm

Avatar
Luonnotar
Postovi: 241
Pridružen/a: 23 stu 2010 13:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Kontakt:

Re: Kava?

Post Postao/la Luonnotar » 20 ožu 2012 19:53

Volim kavu, ali više volim čaj. U pravilu ne naručujem kavu u kafiću jer uvijek dobijem neki izbljuvak koji ni đavo ne bi popio. Osim ako je u pitanju Superiore, ta mi kava tako dobro legne, uf! I mislim da moraš biti apsolutni idiot da bi tu kavu napravio lošu, tak je dobra. Kada si sama radim kavu, bilo koja dolazi u obzir jer si ju napravim kak spada, na sadašnjem poslu pijem Lavazzu. Od drugih pripravaka, obožavam nes od lješnjaka :touched:
This fantasy is not enough for me.
I want it, I'll take it away from you.
Your misery that softly incites me,
All I do is using, abusing you.

madamcrayensur
Postovi: 66
Pridružen/a: 10 ožu 2012 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Kava?

Post Postao/la madamcrayensur » 22 ožu 2012 21:10

nes nije kava,to je prašina
esspreso zakon ali mora biti dobra vrsta mješavine(illy,segafredo-omiljene) i dobra ruka konobara..
mrzim kada mi donesu kavu iz koje se puši..odmah znam da ju je ubio sa previše vrele vode,ili da je dodao prevrelo mlijeko(mlijeko mora biti masnije i ne 100 puta prokuhano)
turska,najjači kick ,ono što kofeinskom ovisniku uljepšava život..
recept je jednostavan,koliko šalica kave toliko vrhom punih čajnih žličica kave..najvažniji moment-kada kuha,ne više od tri polagana dizanja do ruba džezve,nipošto da se razbije krema na vrhu..
pila sam u afričkom restoranu nedavno kavu kako je rade u etiopiji..čekali smo jedno sat vremena,onda je izletila kuharica sa pladnjem na kojem su bila friško pržena zrna,ajme kako je mirisalo..onda smo još čekali i onda je došla......ful mali fildžančići,ibrik i nešto mirišljavo,tipa tajman upaljeno na pladnju..nisam jaču kavu u životu pila,morala sam pola tog fildžančića napuniti šećerom..naravno ,cijelu noć nisam spavala.. išle smo van zapalit i onda je doletio tip sa tim tamjanom,ful pist off da ne može jesti od toga koliko mu smrdi..smijale smo se ko nikada..

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Kava?

Post Postao/la Kroacija » 15 lip 2012 00:36

nes nije kava, nes je nes. :D
ja sam danas popila franckov "nes" i evo, opet me sjebalo. mogla bih napisati referat o ovoj vinskoj mušici koja mi leti po sobi a onda bih sazvala plenum da jos malo diskutiramo o njoj.

trudim se s tim kofeinom ali mi nikako ne ide. :/

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: Kava?

Post Postao/la Billie Deadwilder » 15 lip 2012 00:59

Ne pijem kavu.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Kava?

Post Postao/la Fuga » 15 lip 2012 07:54

Ima nove i fine kave na Savskoj, Day Cafe, sviđam koncept, uz to cijeđeni sokovi i smoothiesi, nađe se i tu i tamo dobar meni. Preporučam! :)

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kava?

Post Postao/la DoubleTrouble » 11 ruj 2012 12:58

Starbucks je precijenjen!

Volim kavu! Espresso, tursku, ice-coffe, instant ovisno o raspoloženju. Pijem 2-3 dnevno (prije, za vrijeme štrebanja na faksu i 5-6 ali morala sam smanjit).

U kafićima mi je obično loša, razvodnjena i ima neki čudan "flavour"!

Od dodataka stavljam med ili muscovado, u tursku bijeli šećer, punomasno mlijeko a ako sam posebno razuzdana stavim i slatko vrhnje-opako dobije na konzistenciji (u zadnje vrijeme stavljam zobeno mlijeko).

Dobre su mi i zimske varijante- Irish coffee.

Netko je preporučio rižino mlijeko pa ću probat i to. :coffeedance:
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Kava?

Post Postao/la Angela07 » 11 ruj 2012 13:14

:coffeedance: ja volim kavu s mlijekom, najdraža mi je ona u dobrom društvu nemam drugih kriterija i prohtjeva :)

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kava?

Post Postao/la melted_sun » 11 ruj 2012 16:30

nemam pojma jesam već ovde piskarala..ah well..
volim kavu sa mlijekom i minimalno šećera, al mrzim kad ima previše mlijeka pa kava poprimi oni neki bljutavi ukus. rijetko koju kavu sam vanka popila baš ono sa guštom.
inače nisam neki kofeinko tip osobe, tako da mogu i bez kave.

Avatar
leeloox
Postovi: 369
Pridružen/a: 16 lis 2012 01:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Kava?

Post Postao/la leeloox » 03 tra 2013 16:12

kava u svakoj prigodi, u svako doba dana i noci.
pijem sve!! nes sa 2prsta mlijeka, kapucino sa puno kapucina, tursku kod 2 legice jer imaju savrsen omjer kave/vode/secera, ekspreso po birtijama isto proguram. Sta pijem najvise ovisi gdje idem i tko mi je kuha tako da za svaku legicu znam sta joj je specijalnost.
kava za mene nije puka ovisnos o kofeinu, nuznost kad se probudim, nego jedan lijepi opustajuci ritual ili nagrada za obavljen posao.
sama ili u drustvu, ako nemam vremena na miru i bez vrem.pritiska, uz min. 2 cigarete radije ju odbijam i ostavljam za kasnije.
kofi frik koji pije jednu salicu 4 h. srcem zadnji guc kad voda u kuhalu zakuha za iducu..
:coffeedance:

Gost

Re: Kava?

Post Postao/la Gost » 07 tra 2013 19:51

doma nescafe klasik ty. gold bez dodataka mliyeka i secera eventualno med, a vani espresso bez secera, cappuccino klasik iz aparata sa medom, moze i produzena sa medom

i nema mi gore kad na cyeniku pise liyepo sta ima i ya to narucim i onda mi donesu nesto drugo ili neday boze lose naprrave odmah vracam bez pardona ili kad moram cesto obyasnjavat
za cappuccino ako kazem samo cappuccino znayu mi isipat ono s*anje iz vrecice i onda poludim negativno,
a i od ovoga poludim pozitivno slika

naygoru sam pila u new yorku u starbucksu i dunkin donutsu iako ye ta bila i bolja ali i yedna i druga su za infrakt dobit, a naybolju yos nisam pila yer se uviyek nadam boljoy :twisted:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kava?

Post Postao/la Andain » 16 tra 2014 20:07

Jacobs gold ujutro :touched: bijelu kavu si napravim; ostatak dana nes od vanilije..
“She's hot. I trust her.”
Hansel

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Kava?

Post Postao/la str8faith » 16 tra 2014 21:20

tursku izjutra, kroz dan 2 do 3 iz aparata s ladnim mlikom. ( i molim vas da ako vec pijete s mlikom , pijte s ladnim i bez pjene .. jer ono mliko sto oni drze za zagrijavanje stoji po frizideru i svako malo se zagrejava , nije vam to zdravo)
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
Kelt
Postovi: 181
Pridružen/a: 15 sij 2014 21:26

Re: Kava?

Post Postao/la Kelt » 20 tra 2014 22:46

Pijem sve što miriši na kavu i da je bez šećera i mlijeka. Ponekad popijem i nes od čokolade samo s vodom napravljen.
Ruadh gu brath!

Odgovorite