the HAIR

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.

naj boja kose

plava
9
27%
crna
3
9%
smeđa
13
39%
crvena
8
24%
 
Ukupno glasova: 33

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

the HAIR

Post Postao/la JaNNa » 28 ožu 2012 13:28

Poll, poll, poll :ura:
Kosa je skup vlasi (dlaka), nitastih izraslina građenih od bjelančevina, koje postoje samo u sisavaca, i to samo na glavi.
Ljudska kosa je mnogo duža nego kod ostalih sisavaca (dlake na glavi), a dlake su raspoređene gušće nego na ostatku tijela.
Prosječno ljudsko tjeme ima oko 100 000 folikula, te tijekom života iz jedne folikule može izrasti 20 različitih vlasi.
Ljudska kosa mjesečno u prosjeku naraste 1 do 1,5 centimetara.
Koju boju kose i oblik frizure preferirate na sebi?
Koje na partnerici?
Držite li se osnovnih boja za kosu ili kombinirate (ljubičasta, plava noć i sl.)?
Jel više volite dugu, kratku, srednje ošišanu kosu? nulericu? pola glave obrijano? kovrčavu? ravnu?
Koje su Vaše muke po KOSI?
Koliko nečija kosa utječe na Vaš dojam o toj osobi?
Da li Vam je boja kose i njezin oblik jedan od kriterija pri odabiru partnerice?

i tako općenito o KOSI...

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: the HAIR

Post Postao/la Rock Faerie » 28 ožu 2012 15:08

Na partnerici preferiram dugu njegovanu kosu u prirodnoj boji, nikakva roza, zelena i slično, isto volim i na sebi. Moja muka po kosi, pa nemam je prirodno sam plava i samo pratim zavidne poglede drugih žena (hetero uglavnom) lol.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: the HAIR

Post Postao/la Fusion » 28 ožu 2012 16:29

Od malena mi je sve puno kose. Majka ima frizerski salon. slika
Uvijek sam bježala od ideja koje je htjela realizirati na mojoj glavi. :|
Pozitivna strana svega je što u životu nisam platila frizuru, farbanje i tako to, a i preporodila sam se otkad me frizira njena radnica jer ona slijedi moje želje dok kraljica majka stalno sugerira nešto svoje pa se posvađamo tijekom cijelog procesa. slika

Imala sam sve dužine kose, pramenove, crnu, crvenu i plavičastu boju. Moja prirodna je tamna kesten. Takvu imam sad, samo smo prije kompletnog farbanja u tamno kesten najprije napravili pramenove boje meda kako bi u konačnici izgledalo kao da se boja sjaji i prelijeva. Ošišana je postepeno, a dužina je nekoliko centimetara ispod ramena.

Na drugima preferiram dugu, tamniju kosu, ali na kraju nekako to ispadne irelevantno. Samo će mi generalno tamnije, dugokose, visoke, vitke djevojke prije zapeti za oko. : )

Osim toga najviše preferiram da im je uvijek čista. : D

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: the HAIR

Post Postao/la melted_sun » 28 ožu 2012 16:35

volim neprirodne boje i volim mjenjat kosu često, doduše zadnjih godinu dana sam crna, ali spreman se izać iz toga i krenit opet u neku duginu hah
jedine muke po kosi su te šta mi kosa nikako ne želi ispast točno one boje koje hoću, nikad nije dovoljno crvena, ljubičasta il modra :D
i to šta sam lijena po tom pitanju pa mi se neda održavat pretjerano, zadnje pramenove koje sam imala sam na kraju prebojala u crno jer mi ih se nije dalo bojat svaki put kad se isperu :P najbezveznija boja mi je smeđa, odnosno moja prirodna i vjerojatno je neću vidit još jedno 10-20 godina :)
volim da mi je kosa kraća.već jedno skoro 10 godina se sama šišam i bojam jer frizeri nisu bili nikad u stanju pogodit ono šta ja hoću.
od prirodnih boja kose najviše volim narančaste ljude :veryhappydance:
volim ljude sa ekscentričnim kosama, ali to nije pravilo niti jedan od kriterija

Avatar
kostarika
Postovi: 81
Pridružen/a: 25 ožu 2012 23:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: the HAIR

Post Postao/la kostarika » 28 ožu 2012 16:55

Imam dugu smeđu kosu, a kod partnerice preferiram isto dugu kosu, mada je ok i ako fura kraću zurkicu ako joj bolje stoji. Nikada se nisam farbala, volim svoju prirodnu boju kose i ne volim na drugima da imaju neke roze, tirkizne i zelene boje na glavi. Nisam se baš usudila raditi neke lude frizure, brijati pola glave i slično, ali tko voli onda ok. Muke po kosi? Masti se brzo, perem je svako drugi dan i onda nastane novi problem, opada. :aaaargh: :x :negoduje: Utječe na prvi dojam, nije da sad gledam ima li ispucale vrhove, ali recimo, postoje ljudi koji imaju problema s pranjem kose :wow:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: the HAIR

Post Postao/la ariadne » 28 ožu 2012 17:38

J.Fe je napisao/la:Koju boju kose i oblik frizure preferirate na sebi?
Koje na partnerici?
Držite li se osnovnih boja za kosu ili kombinirate (ljubičasta, plava noć i sl.)?
Jel više volite dugu, kratku, srednje ošišanu kosu? nulericu? pola glave obrijano? kovrčavu? ravnu?
Koje su Vaše muke po KOSI?
Koliko nečija kosa utječe na Vaš dojam o toj osobi?
Da li Vam je boja kose i njezin oblik jedan od kriterija pri odabiru partnerice?

i tako općenito o KOSI...
Preferiram svoju boju kose. Wikipedia kaže da je light golden reddish brown. Morala sam guglat jer sam retardirana što se toga tiče, kosa me uopće ne zanima. Nikad se nisam farbala a ni nemam neku posebnu želju da počnem. Zadnja frizerka kod koje sam bila je malne pala u nesvijest kad sam joj rekla da nikad nisam ništa stavljala gore. :lol: On the plus side, barem je zdrava i neoštećena. Frizure mi zadaju muke jer nemam nimalo mašte a nemam ni volje održavat nešto komplicirano pa su mi uglavnom jednostavne, da ne kažem dosadne. Bila je duga do/ispod ramena zadnjih deset godina otprilike pa mi je dosadilo i sad mi je negdje do brade. Opet ju puštam, doduše. S obzirom na moju tjelesnu građu, s kratkom kosom izgledam ko očerupana kokoš pa to ne dolazi u obzir više. :lol:

Generalno me nije briga kakvu frizuru i boju imaju drugi, dokle god je njegovana, dobro im stoji i znaju je nosit. Čisto je tragično kako ljudi (pogotovo žene, nažalost) vide neki trend i onda se idu upropastit misleći da su kul a kad ono im uopće ne stoji s obzirom na oblik lica i/ili overall stil pa izgledaju strašno. Jedino o takvima vučem zaključke na temelju kose i sličnih stvari. Slijepo slijeđenje trendova je no-no. Ja bih to sve šamarala. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: the HAIR

Post Postao/la Angela07 » 28 ožu 2012 19:34

:D imam dugu, tamnu, prirodno valovitu kosu!
:D kod drugih žena mi je ustvari svejedno, iako preferiram plavuše :D nisam dosljedna u tome. nije mi bitna dužina, važno je da joj dobro stoji :cool2:

Avatar
insatiable
Postovi: 64
Pridružen/a: 28 sij 2012 23:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku

Re: the HAIR

Post Postao/la insatiable » 28 ožu 2012 19:56

dugu crnu i uz peglanje( :D ) ravnu kosu inace kovrcavu...
žena ima dugu smeđu isto ravnu...volim kosu i frizure i sve vezano za to :roll2:

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: the HAIR

Post Postao/la omnia » 28 ožu 2012 22:20

ariadne je napisao/la:
Preferiram svoju boju kose....
Nikad se nisam farbala a ni nemam neku posebnu želju da počnem. Zadnja frizerka kod koje sam bila je malne pala u nesvijest kad sam joj rekla da nikad nisam ništa stavljala gore. :lol: On the plus side, barem je zdrava i neoštećena. Frizure mi zadaju muke jer nemam nimalo mašte a nemam ni volje održavat nešto komplicirano pa su mi uglavnom jednostavne, da ne kažem dosadne......
Tako nekako... Smećkasta mi je, do ramena... Frizerka mi je zadnji put rekla da bih trebala stavit preljev da mi se malo oporavi jer sam je zadnjih nekoliko mjeseci stalno trebala držat vezanu u rep pa se mrcu oštetila. Još ne znam hoću li, nekako volim svoju boju.
I, puštam je sad.

Što se tiče kose u cure mi, to mi je sasvim nevažno, al ovako, na prvu, rekla bih da preferiram cure s dugom kosom.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: the HAIR

Post Postao/la Afrodita » 28 ožu 2012 22:24

duga smeđa sa crvenkastim pramenovima
na drugima ..pa ne volim prekratku ..onako barem do ramena ..boja ..svejedno samo da nije neka neprirodna..
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
mango
Postovi: 1165
Pridružen/a: 21 pro 2010 16:42
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Zg

Re: the HAIR

Post Postao/la mango » 28 ožu 2012 23:40

U zivotu san imala sve od crne, modre, ljubičaste, roze, do crvene i narančaste. Ko dite san bilo prirodno skroz plava, al mi se bojanjen i s godinama prirodna boja potaminila i sad je smeđa...donedavno san imala plave pramenove...sad je neka plavkasta boja po ciloj kosi i tako..igran se ja cesto frizera sama sa sobon...nekad ispadne ok nekad i ne bas...:P

Sta se tice duzine kosa raste ko luda....taman san je neki dan skratila do ramena.

Sta se drugih tice bitnije mi je da nekom stoji boja koju ima i da mu pase uz oci i ten, a duzina mi nije bitna, s tim da mi je preduuga kosa fuj...ono sta se vise priblizava guzici to je ogavnije ;)

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: the HAIR

Post Postao/la black.cat » 29 ožu 2012 07:33

jednostavno, volim crnke!

Avatar
stevo_karapandža
Postovi: 114
Pridružen/a: 16 vel 2012 16:51
Spol/rod: žensko

Re: the HAIR

Post Postao/la stevo_karapandža » 29 ožu 2012 10:18

plava san, i oduvik san bila plava, iako mi je uvik bilo napeto vidit kako bi izgledalo da oden u crno i il neku crvenkastu. sprječava me jedino to šta se bojin da će mi ostat pigment pa se nikad neću moć vratit u plavo kad mi zafali :impatient:
šta se dužine tiče,ima godinu dana da san drastičnije prominila dužinu kose, šta je nekima bija big deal, čak i veći nego meni.

a šta se drugih tiče, iman povijest da mi biži oko na crnke :gigglenod:
Nobody cares unless you're pretty or dying.

Plague

Re: the HAIR

Post Postao/la Plague » 29 ožu 2012 10:37

nešto između ricaste i ravne ali nije ni jedno ni drugo i na kraju izgleda kao govno. -.- ako tome nadodamo i boju govna, lako je zaključit da imam govno na glavi.
nikad se nisam farbala. možda sam trebala.
na drugima volim sve što im stoji i sve dok obrve ne kontrastiraju boji kose. na curi dužu i nepeglanu.

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: the HAIR

Post Postao/la black.cat » 30 ožu 2012 08:58

ma... svaka je lijepa na svoj nacin. jedino sto sam primjetila da nisam slaba na plavokose.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: the HAIR

Post Postao/la zenia » 30 ožu 2012 11:17

ja sam prošla sve spektre plave i crvene, trenutno sam
nekako šareno narančasta, a prirodna mi je smeđa, tj ona štakorski siva...
nisam je već dugov vidila...
sad mi je dopizdilo bit jednobojna pa sam bacila ljubičaste pramenove na šiške,
al se ispiru drama brzo... više se skoro i ne vide, a neki dan sam ih stavila...
sad mi je u planu kombiniranje svih mogućih boja koje frizerka smućka...

za tuđe frizure mi je svejedno, bitno je kako to stoji konkretnoj osobi...
ja bih npr izgledala apsolutno retardirano s dugom kosom...
boje mi isto nisu mnogo bitne... doduše nikad nisam baš padala na plavuše...
tamnija kosa mi je više kul...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: the HAIR

Post Postao/la slapa » 30 ožu 2012 11:24

zenia je napisao/la:sad mi je u planu kombiniranje svih mogućih boja koje frizerka smućka...
rainbow zen?

ja sam više manje cijeli život imala moju boju kose - plavkasto-smeđo-siva i neke plave pramenove - i onako podužu.
u zadnje vrijeme se to prilično promijenilo. ukratko sve više ličim svom avataru...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: the HAIR

Post Postao/la zenia » 30 ožu 2012 11:59

pa tako nekako... :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: the HAIR

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 30 ožu 2012 12:10

^ hvala što mi daješ potvrdu zašto se ne želim vidjeti s tobom :gigglenod:

OT. imam smećkastu kosu, nisam ju nisam farbala do neki dan jer mi je dopizdilo. Mogla bih opet. Mahagoni ili tako nešto.
Do ramena je negdje dužine i puštam ju opet da raste :touched:
Na ženi (ako nije moja) volim vidjeti svakakvu kosu i boje i frizure i oblike. Sve mi je lijepo za vidjeti.
Ako je moja (žena, ne kosa) preferiram kratku i tamnu. Sa neobičnim rezom po mogućnosti. Dugu nikako. A plavuše tek ne dolaze u obzir.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: the HAIR

Post Postao/la slapa » 30 ožu 2012 12:15

^
nemam šanse onda :shrug:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: the HAIR

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 30 ožu 2012 12:19

Ti samo navuci onu duksicu i mazim te cijelu noć ako treba. :inlove:
I to je nešto, vjeruj mi. :D
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: the HAIR

Post Postao/la slapa » 30 ožu 2012 12:24

a da zaboravila sam da se u mraku boja kose ne vidi :sleeping: :sleeping:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: the HAIR

Post Postao/la Angela07 » 30 ožu 2012 14:07

:D letimično bacivši pogled na odgovore, rekla bih da sam jedina lezba ovdje koja voli plavuše :D znači nemam konkurencije, jel :D al niš to ne pomaže jer one ne vole mene, izgleda :kokice:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: the HAIR

Post Postao/la JaNNa » 30 ožu 2012 14:11

a nisi jedina, Angie :D

plava 13% [ 2 ]
crna 13% [ 2 ]
smeđa 33% [ 5 ]
crvena 40% [ 6 ]

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: the HAIR

Post Postao/la Angela07 » 30 ožu 2012 14:17

:faint: znači, em me plavuše neće em imam konkurenciju u mlađahnim lezbama :kokice: hebga

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: the HAIR

Post Postao/la JaNNa » 30 ožu 2012 14:18

da, još samo moraš vidjet tko je ta jedna, možda i nije mlađahna, pa se možete zajedno u blatu hrvat :D

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: the HAIR

Post Postao/la Rock Faerie » 30 ožu 2012 19:02

Mislim da treba otvoriti temu o tome kako lezbe ne vole plavuše :veryhappydance:
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: the HAIR

Post Postao/la rainbow » 30 ožu 2012 19:26

najlipša mi je kad je onako svilekasta i meka, ali čvrsta i miršljava pa ju vrtim oko prsta (svoju tuđu, šta me brige čiju)

smeđa, sad s kojom bijelom, nikad farbana
jednom minival :hihi:-osnovnjak-ja i drugarica glumili da smo dečki-bija je eros ramacoti u djiru-jednom mi je nestalo gela pa san s ćaćinom pjenom za brijanje zbetonirala da ne idem ko pudla u školu

u mne je sad kratka, imala sma dugu u nekoliko navrata, al budući je dosta jaka i puno je ima, smeta mi
jednom bih voljela biti skroz ćelava, najbliže sam bila na par milimetara, cenitmetar, al ipak je bilo kose

kod žena volim ssvakakve s time da se nerijetko svide tamnije ili kestenjasto smećkasto crvenkaste blago valovite

kod muškim mi je fina i duga, il onak poluduga il obrasla sa medo bradom, mada svašta isto može proć ako se dobro uklopi u cijelinu

*pusti kose pune polena, baš u inat babarogama*

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: the HAIR

Post Postao/la JaNNa » 30 ožu 2012 20:28

Rock Faerie je napisao/la:Mislim da treba otvoriti temu o tome kako lezbe ne vole plavuše :veryhappydance:
hm.. ne vidim materijala baš za neku anketu tu, pa ću preskočiti :D

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: the HAIR

Post Postao/la Angela07 » 31 ožu 2012 07:38

J.Fe je napisao/la:da, još samo moraš vidjet tko je ta jedna, možda i nije mlađahna, pa se možete zajedno u blatu hrvat :D
:faint: me nee, dvije su ustvari jer ja nisam glasala. nemrem ih obje pobjediti :cool2:

uz plavu rekla bih da mi je lijepa i kosa oblajhana u crveno, ali ne preveć kričavo :D

Odgovorite