Soulmate

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Soulmate

Post Postao/la Afrodita » 22 tra 2012 18:48

Nedavno sam pronašla ovaj tekst na netu
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=& ... E2lboDNJ8A
pa me potaknuo na razmišljanje.
Jeste li vi našle svoju srodnu dušu? Postoji li doista samo jedna srodna duša ili ih imamo nekolko u svom životu? Očekujemo li malo previše od ljudi u našem životu pa zato na kraju ostanemo sami ili smo svi malo manje tolerantni jedni prema drugima? Je li ipak presudniji u našem izboru nečiji fizički izgled?
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Soulmate

Post Postao/la Angela07 » 22 tra 2012 18:54

:cool2: pa ne znam što mislim o postojanju srodne duše nakon što me žena ostavila. sve me to još uvijek zbunjuje.
važan mi je izgled, opet od prekida, prije mi nije bio bitan. ova u koju sam zaljubljena je prezgodna ali nemam ništa zajedničko s njom. ali ama baš ništa :D ipak želim da me voli, jel :D
općenito mislim da su sve "stvari" u odnosu važne - bliskost, kemija, izgled; sličan temperament, želje, ciljevi

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Soulmate

Post Postao/la tamara3 » 22 tra 2012 18:57

Afrodita je napisao/la:Postoji li doista samo jedna srodna duša ili ih imamo nekolko u svom životu?
Ne, ima ih više.

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: Soulmate

Post Postao/la sascha » 22 tra 2012 19:14

Slozila bih se s tim da ih ima vise. Bar iz vlastitog iskustva. Treba uvijek dati sansu novoj zeni, poslije prekida sa 'srodnom dusom'. Fizicki izgled cesto zna biti varka. Normalno da te privuce, ali usto treba imati ono nesto, kvalitetu, razmisljanje, ne mora biti slicno nasem. Sta ce nam najlijepsa ako to nije to. Osobno biram cure po stavu, razmisljanju, ponasanju, i jos brdo toga.
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Soulmate

Post Postao/la ariadne » 22 tra 2012 19:17

Mislim da ih ima više tipova. Kao što ima više tipova ljubavi. Naravno da ti osoba s kojom misliš provesti život mora biti fizički privlačna ali to ne znači da ti nitko drugi ne može biti srodna duša. I should know, imam jednog frenda kojeg smatram srodnom dušom. Ostali nas zezaju da smo ko stari bračni par. :lol:

Edit: doduše, puno ovisi o tome što tko smatra definicijom srodne duše. :D
Zadnja izmjena: ariadne, dana/u 22 tra 2012 19:21, ukupno mijenjano 1 put.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Gost

Re: Soulmate

Post Postao/la Gost » 22 tra 2012 19:21

Everything counts.

Ne znam koliko SD-a može imati jedna osoba, niti me zanima. Prestala sam se pitati prije 4 godine.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Soulmate

Post Postao/la tamara3 » 22 tra 2012 19:26

E da, soulmate ne mora nužno biti osoba s kojom smo u vezi, bar se meni to tako čini.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Soulmate

Post Postao/la Rock Faerie » 22 tra 2012 19:26

Imam, best frendica koju znam cijeli život razumijemo se bez riječi. Prije sam mislila da postoji samo jedna takva osoba, a danas se nadam da postoji više lol.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Soulmate

Post Postao/la Pi » 22 tra 2012 19:37

Ne vjerujem u to.

Imam dvoje prijatelja koji me razumiju a da ne kažem ni riječ, ali za to je trebalo dosta godina provedenih skupa, i puno toga proživljenog skupa.

U ovo za veze i soulmate ne vjerujem. Tj. ne vjerujem u nekakvo instant razumijevanje, nego da za to treba truda i vremena. Ali ne bih znala, samo pretpostavka.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Soulmate

Post Postao/la Fusion » 22 tra 2012 20:03

Nate: Hey, I don't even know what a soulmate is, do you?

Rabbi Ari: The person who makes you be the most "YOU" that you could possibly be.

("Six Feet Under", S02E07)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Soulmate

Post Postao/la Popeye » 22 tra 2012 20:54

the question of my soul is still unresolved, so mate/s are not an option now. :D

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Soulmate

Post Postao/la rainbow » 23 tra 2012 01:16

eno ako nisan naišla na već tucet tih srodnih duša, nekad imam osećaj da sam došla u ovaj život isposlagati sve te nesložene puzlice, zagrliti ih., volit i onda poć "dalje"...a twin flame (origin of love )...to ne znam jesam li, možda, a možda niti nije na ovom planetu, barem ne sada..... (ko će ga znat jel išta od toga istina/stvarnost)

(evo mi trenutno najmilije soulmejt pjesme: http://vimeo.com/32776587 )

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Soulmate

Post Postao/la OtherMe » 23 tra 2012 08:23

...ma meni su sve žene soulmates -.-

...soulmate je po meni samo riječ,izmišljena da definira nešto sto se ne može definirati!

I to od strane amera,kao i izmišljeni praznik Valentinovo -.-

imam ljude u životu s kojima se razumijem, što vi kažete, bez riječi...imam i one s kojima sam se neko vrijeme razumjela a sad kao da ih ne poznam...

zaključak je...there is no such thing as a soulmate...just people that are similar to you so they understand you...or people who care enough to get to know you and then understand you...
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Soulmate

Post Postao/la rainbow » 23 tra 2012 10:00

a taj koncept od davnina postoji
mada valjda jest amerikanizirano
:we r borg:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Soulmate

Post Postao/la Fuga » 23 tra 2012 10:13

Afrodita je napisao/la: Jeste li vi našle svoju srodnu dušu?
Dašta da jesam, držim ga u šaci :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Soulmate

Post Postao/la JaNNa » 23 tra 2012 12:44

Afrodita je napisao/la: Jeste li vi našle svoju srodnu dušu?
Postoji li doista samo jedna srodna duša ili ih imamo nekolko u svom životu?
Očekujemo li malo previše od ljudi u našem životu pa zato na kraju ostanemo sami ili smo svi malo manje tolerantni jedni prema drugima?
Je li ipak presudniji u našem izboru nečiji fizički izgled?
1. da
2. ja imam tri
3. često se pogubimo u nečemu (vezi, odnosu, obitelji) i nismo svijesni što imamo dok to ne izgubimo, a da tolerancija danas nije na razini kod mnogih - nije.
zašto je to tako, neam pojima i stvarno bi voljela da mi netko da magičnu formulu da imam malo više tolerancije za ljude oko sebe.
4. ovisi od osobe do osobe, ali što se srodne duše tiče, mislim da izgled nema veze s time.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Soulmate

Post Postao/la hops » 23 tra 2012 13:15

po nekim konceptima jesam, po nekima nisam, po trecima ni ne mogu imati jer se protivi, buduci da je religijska osnova pa samim time ni ne moze po definiciji biti solumate.

Avatar
Anais
Postovi: 20
Pridružen/a: 23 tra 2012 08:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Soulmate

Post Postao/la Anais » 24 tra 2012 11:22

Ja mislim da je moguće imati nekoliko srodnih duša tijekom života i nije stvar u fizičkoj privlačnosti. Po meni, srodna duša je netko s kime ću uvijek moći razgovarati kao da smo se jučer vidjeli, iako su možda prošli mjeseci, godine..
Imam jednu frendicu koja je prije tri godine odselila iz Hrvatske. Kako je vrijeme prolazilo sve rjeđe i rjeđe smo se skajpale i dopisivale, ali svejedno...kada ona dođe meni u posjetu ili ja k njoj ponašamo se kao na prvoj godini faksa kada smo se upoznale :) Ona je moj soulmate..

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Soulmate

Post Postao/la shizika » 08 svi 2012 18:35

slika
...život je lijep... (:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Soulmate

Post Postao/la Ameli » 09 svi 2012 13:37

Afrodita je napisao/la:Jeste li vi našle svoju srodnu dušu? Postoji li doista samo jedna srodna duša ili ih imamo nekolko u svom životu? Očekujemo li malo previše od ljudi u našem životu pa zato na kraju ostanemo sami ili smo svi malo manje tolerantni jedni prema drugima? Je li ipak presudniji u našem izboru nečiji fizički izgled?


duša..ona za meni nije kruta poput lego kockica,.. nego mekana, promjenjiva, ponekad oblikovana po "dlanu" drugoga, ponekad se stopi s tuđom, a ponekad je bolna i usamljena, jednostavno je ..nepredvidiva.
Valjda sam odgovorila na sva pitanja.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Soulmate

Post Postao/la ariadne » 11 svi 2012 17:09

Sinoć sam zaključila da će moja srodna duša morat znat cijeli The Age of the Understatement napamet i razlikovati Milesov i Alexov vokal da možemo pjevat skupa. :shinner:

Osim toga, mislim da je srodnodušnost u onome kad intuitivno poznajete jedno drugo. Ono kad jednostavno vidite jedno kroz drugo jer ste na istoj valnoj duljini pa nemate izbora nego biti svoji. Tako nekako. I pri tome ne mislim na ono što naučite jedno o drugom, naviknete se i prilagodite. To je dosadno. :hideunderrock:
Zadnja izmjena: ariadne, dana/u 11 svi 2012 17:23, ukupno mijenjano 1 put.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Soulmate

Post Postao/la Kroacija » 11 svi 2012 17:16

ariadne je napisao/la:Ono kad jednostavno vidite jedno kroz drugo jer ste na istoj valnoj duljini pa nemate izbora nego biti svoji.
zvuci predobro, kao i ovo "soul-mate". ali ne vjerujem u to.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Soulmate

Post Postao/la ariadne » 11 svi 2012 17:27

invalid_user je napisao/la:
ariadne je napisao/la:Ono kad jednostavno vidite jedno kroz drugo jer ste na istoj valnoj duljini pa nemate izbora nego biti svoji.
zvuci predobro, kao i ovo "soul-mate". ali ne vjerujem u to.
A u što vjeruješ? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Soulmate

Post Postao/la Kroacija » 11 svi 2012 17:34

u aliene i boga :D

Plague

Re: Soulmate

Post Postao/la Plague » 11 svi 2012 17:35

ja sam sto posto sigurna da postoje ljudi koji se tako lijepo kuže, samo što ne bi to prepisala srodnodušnosti i sličnim romantičarskim baljezgarija, nego spletu okolnosti i genetskih predispozicija. s nekim ljudima se jednostavno bolje razumijemo, s drugima lošije. i sad to zvuči užasno banalno ovako, ali baš me briga.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Soulmate

Post Postao/la ariadne » 11 svi 2012 18:09

invalid_user je napisao/la:u aliene i boga :D
Party pooper. :D
PicajzLa je napisao/la:ja sam sto posto sigurna da postoje ljudi koji se tako lijepo kuže, samo što ne bi to prepisala srodnodušnosti i sličnim romantičarskim baljezgarija, nego spletu okolnosti i genetskih predispozicija. s nekim ljudima se jednostavno bolje razumijemo, s drugima lošije. i sad to zvuči užasno banalno ovako, ali baš me briga.
Kako genetskih predispozicija?

Što se romantičnih bljezgarija tiče, ni ja ne mislim baš na to, ali ko što rekoh ranije, sve ovisi o definiciji srodne duše. Meni je to najbliži termin koji mogu iskoristiti kad govorim o nekim ljudima a da ne pišem eseje o tome zašto se i kako toliko dobro razumijemo. Stvar jezične ekonomičnosti više. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: Soulmate

Post Postao/la Plague » 11 svi 2012 19:21

ariadne je napisao/la:Kako genetskih predispozicija?
pa ono, svega šta utječe na formiranje karaktera osobe. postoje karakteristike, poput inteligencije, čiji je konačni ishod nekakav blend onog urođenog i smjera u kojem se kasnije razvija. i takve stvari :D

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Soulmate

Post Postao/la rainbow » 11 svi 2012 19:38

ariadne je napisao/la: Ono kad jednostavno vidite jedno kroz drugo jer ste na istoj valnoj duljini pa nemate izbora nego biti svoji.
ovak nekak meni filing slično posloži terminologiju: netko je il moj il nije...imam par svojih, s istog "planeta", ostali su tute i dragi su, al nisu "moji", barem ne onoliko koliko osjećam da su moji moji :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Soulmate

Post Postao/la ariadne » 11 svi 2012 19:47

PicajzLa je napisao/la:
ariadne je napisao/la:Kako genetskih predispozicija?
pa ono, svega šta utječe na formiranje karaktera osobe. postoje karakteristike, poput inteligencije, čiji je konačni ishod nekakav blend onog urođenog i smjera u kojem se kasnije razvija. i takve stvari :D
Ah to. :D To se podrazumijeva za više-manje svako životno područje, ne samo za soulmejtizam. Već sam mislila da imaš neku revolucionarnu teoriju a kad ono topla voda. YOU'RE OF NO USE TO ME AT ALL :kickout: :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Plague

Re: Soulmate

Post Postao/la Plague » 11 svi 2012 20:12

pa da, totalno je topla voda i baš mi je zato smiješno što ljudi mitologiziraju tu temu.

Odgovorite