autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 15:12

J.Fe je napisao/la:Super! Sad ispada da je sasvim normalno hodat svijetom i outat sve - nije!
Je l' se ti ovo referiraš na moj post? Ako da, čitaj s razumijevanjem.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 15:14

U tvom postu ne vidim ništa o prisilnom autanju, osim da ti odgovara stav od P.,

...
...

da, i nakon drugog čitanja opet ništa.

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 15:18

Fusion je napisao/la:Međutim, problem koji vidim kod nekih out pojedinaca jest u tome da što sami više iskorače prema naprijed to imaju manje razumijevanja prema onima koji zbog ovog ili onog razloga to ne žele/ne mogu učiniti.
to jest tako, ali dijelom je uvjetovano time što na svojoj koži osjete blagodati autanja.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 15:19

Well, mislim da i nakon 10-og ne bi bilo ništa. slika

Citirala sam dio s kojim se slažem. Olajavanje bilo čega što se tiče života druge osobe koja nam je nešto povjerila ne podržavam, ali podržavam način na koji Popaj provodi svoj aktivizam kroz angažman na forumu/ima i drugim medijima. :D

Super mi je kad se masa raskokodače nakon što nešto napiše. slika slika
Barem se pokreću moždane vijuge. <3
kaktus je napisao/la:to jest tako, ali dijelom je uvjetovano time što na svojoj koži osjete blagodati autanja.
Ima i u tome nešto. : )
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 09 svi 2012 15:21, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 15:21

kaktus je napisao/la:to jest tako, ali dijelom je uvjetovano time što na svojoj koži osjete blagodati autanja.
ajde sada bez Vrapča, Jankomira i ostalih..
reci ti meni, zašto bi mene smetalo što moja prijateljica nije autana?

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 15:23

ne govorim o tome, nego kažem da pritisak autanih može biti pozitivan za pojedinca.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la tamara3 » 09 svi 2012 15:24

kaktus je napisao/la:
Fusion je napisao/la:Međutim, problem koji vidim kod nekih out pojedinaca jest u tome da što sami više iskorače prema naprijed to imaju manje razumijevanja prema onima koji zbog ovog ili onog razloga to ne žele/ne mogu učiniti.
to jest tako, ali dijelom je uvjetovano time što na svojoj koži osjete blagodati autanja.
To stoji, ali svejedno ne podrazumijeva da outanjem uklanjaš sklop u mozgu zadužen za razumijevanje, empatiju i slično. Ono što mi se ne generalno ne dopada jest osjećaj stanovite superiornosti onih koji su vani naspram onih koji su (još) unutra, što mnogi doživljavaju kao pravo na prosudbu nečije osobnosti i kvaliteta, a ponegdje i ponekad se čak smatraju manje vrijednim pederima i lezbama. To mi je vrlo antipatično i podsjeća me na neka ružna vremena iz novije rvacke povijesti kad su se ljudima brojala krvna zrnca.

Fusion je napisao/la:Super mi je kad se masa raskokodače nakon što nešto napiše. slika slika
Anlajk.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 15:25

@Kaktus - Kako? što ja imam od toga da nekog pritišćem da se auta? ako se netko dvoumi, naravno da ću ga pogurati prema AUT izlazu, ali čemu forsiranje?
Fusion je napisao/la:Well, mislim da i nakon 10-og ne bi bilo ništa. slika ....
Super mi je kad se masa raskokodače nakon što nešto napiše. slika slika
Barem se pokreću moždane vijuge. <3
u ovome i nakon prvog čitanja vidim što si napisala, mora da si me zamijenila sa Pi ili bar svrstala u isti koš...

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 09 svi 2012 15:27

Ne znam za vas, al ja bi više voljela da sam se sama autala.

Pričate tu kako je lako biti aut, ja mislim da i nije, u sredini gdje živim. Da živim u milijunskom gradu bolio bi me čošak.
Al sam mislila da je ovo moja stvar, moj izbor hoću li se autat ili ne.? Nije mi bilo teško živjeti kao "ormaruša", to je moj svijet, život i živim ga kako hoću. Jer u ovakvoj sredini nemaš razlike jesi aut ili ne, kad se svjedno moraš "kriti" i ne možeš se ponašati slobodno.

Svoju biseksualnu stranu sam otkrila ne tako davno. Autala sam se najbližim prijateljima i osobama s kojim sam željela to podjeliti, istina drago mi je što su super prihvatili,,ali za roditelje ipak nisam bila spremna.

.. i još jedna stvar, nismo svi isti - ne živimo u istoj sredini, nemamo iste roditelje, prijatelje. tako da ne može biti svakome autanje - OLAKŠANJE!
...život je lijep... (:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 15:30

J.Fe je napisao/la:reci ti meni, zašto bi mene smetalo što moja prijateljica nije autana?
Mene smeta kad mi kažu da moram šutjeti o sebi i na na koji način ne otkriti svoju orijentaciju kako se ne bi posumnjalo i za njih. <3

Primjerice, dođem kod nekog doma i roditelji te osobe me pitaju imam li dečka. Ja ne smijem reći da imam curu jer se prijatelj/ica boji da će se posumnjati za njega/nju.

I tu dolazi do komplikacije. Ne želim skrivati svoj identitet ni zbog koga jer smatram da me ne poštuje ako to traži od mene. Što on/a radi sa svojim njegova/njezina stvar.

Ako me netko pita za prijatelja/icu, rekla bih kao i za SVE ostalo - Ako imate bilo kakvih pitanja, pitajte nju/njega, a ne mene.

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 15:33

tamara, jest, svatko odlučuje o tome što je najbolje za njega, ali ja sam uvijek pobornik autanja, bez obzira na rizik.

jano, pritisak je možda pogrešna riječ. bolja je utjecaj.

i ni meni se ne sviđa što je fusi zaoštrila retoriku. fusi, ne stoji ti to.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 15:37

shizika je napisao/la: Pričate tu kako je lako biti aut, ja mislim da i nije, u sredini gdje živim.
Nisam nigdje pročitala da je netko napisao da je lako biti out. Ok, možda eventualno RF.
To što nisam napisala sve žive traume koje sam prošla u cijelom procesu (a jebeno ih je bilo) da bih došla do ovoga što imam danas, ne znači da je bilo lako.
Al' kao što sam već negdje napisala, nisam srela osobu koja je out (pod tim podrazumijevam nešto dulji staž), a koja bi natrag u ormar i mislim da to dovoljno govori o prednosti outanja nad životom u ormaru. Toliko.
kaktus je napisao/la:i ni meni se ne sviđa što je fusi zaoštrila retoriku. fusi, ne stoji ti to.
Ha čuj, stavite me na ignore ili banirajte. Ne pada mi na pamet prilagođavati pisanje suprotno onome što mislim da bi me netko lajkao.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 15:42

meni fali slika kuruze da bi mogla čitati s razumijevanjem...

D - sve stoji, sve pet i svijet bi bio jedno predivno mjesto kad bi svi mogli hodati svijetom i "biti" ono što zaista jesmo, ali nije tako! sigurno 50% čovječanstva smatra nas izopačenim i bolesnim, i to je činjenica. Nismo svi hrabri i jaki da stanemo pred te ljude i kažemo: Hej, tko Vas jebe, ja sam ja i neću se mijenjat radi Vas.
Bilo bi super kad bi tako svi mogli, ali jednostavno ne mogu.
Isto kao što neki roditelji ne mogu prihvatiti činjenicu da su im djeca gej - ti koji se bore s time, se zapravo bore sa sobom. i jedni i drugi.

Shizo - definitivno te podržavam u ovom stavu.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: autanje

Post Postao/la Zita » 09 svi 2012 15:44

uff fusion je opasna. (fusi radikalko jedna :D)

shizo-nije lako i ne slusaj druge (citaj:lako je tudim kurcem po koprivama mlatariti) vec radi onako kako je najbolje za tebe i tvoj zivot!
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la hops » 09 svi 2012 15:48

te teze da je lako u milijunskom gradu itd ne piju vodu.
naravno, da je teze u selendri sa 2.5 covjeka di svatko zna svaciji raspored i broj stolica tjedno, al opet...
eto ti, uputis jedan iskreni osjecajni pogled istom spolu i bas na tom krizanju, u tramvaju nasuprot ti se vozi sef koji uhvati bas taj jedan jedini javni pogled i mam posumnja. tolko o teoriji vezanoj za vel'ke gradove.
(i da, ovaj primjer nije izmisljen)

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 15:49

Zita je napisao/la:uff fusion je opasna. (fusi radikalko jedna :D)
Ovo mi je najgori PMS u zadnjih godinu dana. Molim vas ko boga, banirajte me! :faint:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: autanje

Post Postao/la Zita » 09 svi 2012 15:54

Fusion je napisao/la:
Ovo mi je najgori PMS u zadnjih godinu dana. Molim vas ko boga, banirajte me! :faint:
naci cemo mjesta u srcu da ti oprostimo :hugsqueeze:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 09 svi 2012 15:54

treba smanjit dolazak na crol - počeli su nam se pmsovi poklapat :D :D
...život je lijep... (:

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: autanje

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 09 svi 2012 15:56

Sjećam se perioda kraj srednje i početak faxa, ja, mlada zbunjena ženska osoba koja polako definira sebi da ju privlače žene - registriram se na par foruma kako bih upoznala par ljudi istih muka i naletim na Popaja (prije šestog baniranja :D ).
I ne, njegov (i njemu sličnih) stav, angažman i način razgovora mi nimalo nije pomogao, niti u outanju okolini niti u samoprihvaćanju. Dapače.
Sjećam se misli od tada: ako je ovo gejstvo, Ivana neeeeće :cries:
Zašto ja, ako želim biti dio ove LGBTIQ grupe, moram imati stav da su ljudi koji se outaju cool, a oni koji se ne outaju sramota za cijelu LGBTIQ populaciju? Da su autohomofobni? I bla.

Ne mislim da je njegova misija izvuć sve iz ormara i da će time biti sve ok, ali u mom slučaju je izazvao suprotan efekt.
Danas, kad je cijeli proces i pakao outanja iza mene, samo se nasmijem na ovakve komentare i očite provokacije. :D
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 15:58

ok, ali je li ti draži život bio u ormaru ili sada?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: autanje

Post Postao/la Zita » 09 svi 2012 15:59

meni je u ormaru najljepse. mozda se uclanim u hčsp ili neku katolicku mladez :gigglenod:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 09 svi 2012 16:01

kaktus je napisao/la:ok, ali je li ti draži život bio u ormaru ili sada?
ovo pitanje isto treba postaviti osobi koju su roditelji izbacili i odrekli je se..
...život je lijep... (:

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 16:02

shizo, sve će to jednom prekriti ružmarin i šaš...

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la shizika » 09 svi 2012 16:03

..može li ikako ljubičice? :D
...život je lijep... (:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 16:04

@licka busen:

Meni je taj način smetao u početku, danas mi se sviđa, najviše zato jer vidim primjerke koje je povuklo da iskorače naprijed. Svjesna sam da na neke djeluje suprotno.
Možda sam i ja postala sa svojim iskoracima manje osjetljiva i radikalnija, ali još uvijek smatram da je sasvim pogrešno nekoga outati (sve osim mene :D). Osim onih slučajeva s gej političarima koji rade protiv LGBT prava. Tu ne bih ni okom trepnula.

@Zita:

Doći će i taj dan kad ću iskamčiti ban. Do tada...patimo zajedno. slika
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 09 svi 2012 16:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 09 svi 2012 16:05

meni je puno bolje otkad sam out, ali sam stvarno imala super pozitivne reakcije, tako da ono...
ne znam kako bi razmišljala da su me se starci odrekli, da su mi svi prijatelji okrenuli leđa,
ali činjenica je da sam se ja sama pomirila s situacijom tko sam i što sam i onda su je i drugi oko mene tako prihvatili.
najbitnije je u cijeloj priči da si sam sa sobom siguran i mislim da onda možeš preko svega preć i za sve se borit i na kraju zaista biti sretnija i kvalitetnija osoba.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: autanje

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 09 svi 2012 16:08

kaktus je napisao/la:ok, ali je li ti draži život bio u ormaru ili sada?
Isti mi je klinac!!!

Imala sam pizdarije i drame sama sa sobom, ali ne zbog toga što sam biseksualna nego zato što naši famozni aktivisti imaju ovakav stav kao dotični gospodin i što pokušavaju nametnuti stav da si manje vrijedna LGBTIQ osoba ako si u ormaru. Pasivna agresija:slika

Anyhow, makneš se od svega toga i krojiš sam svoja pravila. Kažeš kome želiš, kada želiš i onoliko koliko želiš.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 16:09

ako je kaktus busen, ozbiljno ću porazmisliti o svojoj naklonosti prema tebi.

ni ja ne mislim da treba druge ljude autati, to je u najmanju ruku razina trača. govorila sam o tome kako se pozitivni primjeri mogu izvući iz tuđeg autanja.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 09 svi 2012 16:11

kaktus je napisao/la:ako je kaktus busen, ozbiljno ću porazmisliti o svojoj naklonosti prema tebi.
Oh, a meni se činilo da sam je već izgubila. :D

Ne, licka busen je izvedenica od Leckerbissen. :D Pala mi je neki dan na pamet. :D

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: autanje

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 09 svi 2012 16:13

Fusion, odlično mi je što moj nick, nesvjesno vjerojatno, povezuješ sa sisama. slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Odgovorite