autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la kaktus » 09 svi 2012 16:14

aha, dobro, lekrbisn može biti busen. ja ne mogu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la tamara3 » 09 svi 2012 16:14

J.Fe je napisao/la:najbitnije je u cijeloj priči da si sam sa sobom siguran i mislim da onda možeš preko svega preć i za sve se borit i na kraju zaista biti sretnija i kvalitetnija osoba.
Tako je. Moš ti stoljećima nekog nagovarat i utjecat na njega/nju dok se toj osobi samoj stvari ne poslože u glavi.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 09 svi 2012 16:33

ariadne je napisao/la: o seksualnom životu svog prijatelja
to nije rasprava o seksualnom zivotu, nego o seksualnosti i seksualnom identitetu.
dajte se obrazujte o osnovnim stvarima, pls. seks i seksualnost su dvije razlicite stvari. to autohomofobno svodjenje gejstva na samo ono sto se radi u krevetu je smijurija, cista blamaza je tako pricati bilo gdje na zapadu, a meni se ne da spustiti na hrvatski nivo u vezi toga.

ako je biti gej privatna stvar, onda smo svi mi ravnopravni i diskriminacije nema. jer u privatnosti svoja doma, dakle svoja 4 zida, ti doista mozes raditi sto hoces. nece te nitko doci uhapsiti jer si gej. ali, seksualnost NIJE privatna stvar, pa ni heteroseksualnost ni homoseksualnost. drzava kroz niz zakona normira seksualnost ljudi, te je u tom smislu homoseksualnost diskriminirana u odnosu na heteroseksualnost. o drustvu da ne govorim. hetero parovi svakodnevno izrazavaju svoju heteroseksualnost na ulici (i okanite se argumenata u stilu 'meni se to ne svidja'; to je irelevantno, pravo na javnost imaju svi odnosno trebaju ga imati svi + nece se rijesiti diskriminacija pedera tako sto se jednako diskriminira strejtere), heteroseksualnost stalno gledamo na TV-u, kada se rodimo automatski se misli da smo heteroseksualni itd.
seksualni čin i praksa je dakle nešto skroz drugo i doista jest privatna stvar. ali seksualna orijentacije nije ako se vjeruje u ravnopravnost (sto ja vjerujem).
Tvoja je odluka s kime ćeš se družiti ili ne ali ne trebaju ti ovakve stvari baš. :D
ne trebaju mi ni prijatelji ormaruše. really. izostankom njih iz života ništa ne gubim, nego čak dobivam. da mi fale, imao bih možda drugačiji stav. jednako tako nemam ni prijatelje koji su nacionalisti ili nogometni navijači. not my cup of tea.
tu se jednostavno sudaraju razliciti svjetovi bez koristi za bilo koju stranu.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 09 svi 2012 16:47

Fusion je napisao/la:

Međutim, problem koji vidim kod nekih out pojedinaca jest u tome da što sami više iskorače prema naprijed to imaju manje razumijevanja prema onima koji zbog ovog ili onog razloga to ne žele/ne mogu učiniti.
skroz si u pravu. ja nisam nikada u osnovi imao velike probleme s autohomofobijom, a coming out - iako je bilo dosta drame - mi nije u osnovi bio traumatican. jednostavno sam se osjecao dobro u vezi toga sto sam gej, nikad nisam htio biti "izlijecen" ili slicno, plus moj ego i sve je bilo na neki nacin easy. ono, bilo je raznih drama, nije bilo easy kad se prepricava cijela stvar, nije bilo easy ni dozivjet prvi gay bashing u zagrebu, ali je easy jer sam uvijek bio sto posto siguran da cinim pravu stvar. ljudima opcenito fali samouvjerenosti. :D

a ja se jako tesko identificiram s pozicijom žrtve.

u svakom slucaju, svjestan sam svoje "radikalne" pozicije u vezi coming outa. mislim da je dobro sto je takva, jer kod vecine drugih nije. i djeluje. :D neki ljudi ne zele razumijevanje, nego poticaj, malo tough love pa i pritisak. kako se to lijepo u narodu kaze: i udarac nogom u dupe je korak naprijed. :D

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Dash » 09 svi 2012 17:39

Autana sam dvjema osobama. Majci, koja o tome ne priča,koja razmišlja - ne daj bože da ti ćaća,brat i ostali saznaju, ne spominje to što sam joj rekla pa znači da to ne postoji i ja nisam to.
Autana sam najboljoj frendici,bila mi je i cimerica jedno vrijeme koja mi je rekla da prihvaća mene kao osobu/frendicu ali ne i to jer je to njoj bolesno. Ona je zdr.radnik.
Sve rjeđe i rjeđe se čujemo.

Reći ću kome budem htjela i kad budem htjela, ali ću bez problema popiti kavu u nekom gay frendly kafiću.

Ionako su mi lezbe rekle da ne izgledam kao lezba i ubile me u pojam. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la ariadne » 09 svi 2012 18:22

Popeye je napisao/la:
ariadne je napisao/la: o seksualnom životu svog prijatelja
to nije rasprava o seksualnom zivotu, nego o seksualnosti i seksualnom identitetu.
dajte se obrazujte o osnovnim stvarima, pls. seks i seksualnost su dvije razlicite stvari. to autohomofobno svodjenje gejstva na samo ono sto se radi u krevetu je smijurija, cista blamaza je tako pricati bilo gdje na zapadu, a meni se ne da spustiti na hrvatski nivo u vezi toga.
Mislila sam da se podrazumijeva da sam mislila na to, lakše malo. :D Nego i dalje ne razumijem zašto ti je toliko teško reći "ne znam" ako te netko deseti pita za orijentaciju osobe koja nije out. Tebi ne znači ništa, a drugoj osobi možda u krajnjem slučaju o tome ovisi egzistencija. Čak i ako ti nije prijatelj (što vidim da nije i ne može biti :D), jednostavno ne znaš motivaciju onoga tko te je pitao i do koga to sve može doći. Jer ti se nameće laganje? Neš ti nametanja, ljudi svakodnevno izgovore veće laži nego ono o čemu ovdje pričamo. Ti si onda istoj toj osobi nametnuo outanje, pa makar i samo jednoj osobi. A sigurno nije samo jednoj s obzirom na sklonost ljudi da šire sočne tračeve ovog tipa. Nametanje je nametanje je nametanje. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: autanje

Post Postao/la Jadzia Dax » 09 svi 2012 18:41

Outanje treba doći samo od sebe, ne smije biti forsirano, kao što ni jedna važna odluka ili nekakva bitna promijena u životu nebi smijela doći forsirano i naglo, nebi smijela biti nametnutna, niti biti donesena u vremenu kada iz xy razloga, jednostavno nisi spremna za nju.
Istina, lakše mi je otkad mi sve prijateljice znaju, cijela ekipa, super mi je što s njima mogu podijeliti sve detalje mog života, bez cenzure, to stvarno je olakšanje i osjećam se ugodnije u svojoj koži a i s njima u društvu. Isto tako, ne, ne da mi se slušati starce kako laprdaju o tome kad ću se udati posli svakog ručka and so on... (iako sam mami i spominjala cure, ona je to izignorirala do daske, ah, neka je...), ali nažalost živim još uvik na njihovoj grbači i u ovom trenutku mi ne odgovaraju drame s njima, kad se to promijeni onda se mogu "svađati", ali moram prije toga biti "sama svoja žena".

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 09 svi 2012 18:58

ariadne je napisao/la:Nego i dalje ne razumijem zašto ti je toliko teško reći "ne znam" ako te netko deseti pita za orijentaciju osobe koja nije out.
pa i kazem. rekoh da sam konformist. nije da trcim okolo i stalno svima govorim tko je sve gej.
ali ne volim lagati u ime drugih. recimo, ako sam s nekime tko nije aut na kavi, a onda naleti neki njegov strejt frend koji ne zna da je ovaj gej, ja trebam lagati da zastitim laz ze osobe i sl. vec sam dozivio dosta takvih situacija da mi se ne da vise. dakle, uopce ne pretjerujem, to je primjer iz zivota. mislim da je ormar loš i ne zelim ga podrzavati.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la ariadne » 09 svi 2012 19:04

A. Carry on then. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: autanje

Post Postao/la backspace » 09 svi 2012 19:42

Dash je napisao/la: Ionako su mi lezbe rekle da ne izgledam kao lezba i ubile me u pojam. :D
mislim da je važno poručiti curama koje rade svoje prve bejbi gej korake da gore navedenu rečenicu lezbe govore gotovo svakoj novoviđenoj :D

što se tiče ove teme.. teorijski sve što popaj govori drži vodu. i da, mogu se složiti, teorijski bi bilo idilično da su od jučer svi out i da se nitko ne skriva. no praksa nosi toliko različitih situacija i detalja, različitih osobnosti i karaktera osoba, različitih okolina.. isključit ću situacije, detalje, okoline i stavit čitav fokus na karakter i, nazovimo, 'kulerstvo' (tu spada dosta karakteristika osobnosti) osobe. to se razlikuje. i zato je nekome outanje jednostavnije, nekom daleko teže. 'kulerstvo' ne možeš nametnuti osobi, niti ga tome možeš preko noći naučiti. a pogotovo ga ne možeš tome usmjeriti prisilnim outanjem. to je naprosto odraz pomanjkanja emotivne inteligencije čovjeka, odnosno bilokakve mogućnosti stavljanja u tuđe mentalne cipele i, ne daj bože, empatije nekakve. dakle, s te strane taj popajev đir ispada agresivan i sileđijski za sve karaktere i mindsetiće koji nisu identični njegovom. i zato se on druži, i može/želi družiti, samo s ekipom koja brije kao on.

aj nek mi sad netko kaže da sam uvijek offtopic :lol:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la JaNNa » 10 svi 2012 07:39

backspace je napisao/la:
Dash je napisao/la: Ionako su mi lezbe rekle da ne izgledam kao lezba i ubile me u pojam. :D
mislim da je važno poručiti curama koje rade svoje prve bejbi gej korake da gore navedenu rečenicu lezbe govore gotovo svakoj novoviđenoj :D
a jel? ajde dobro da znam, možda sad i promjenim loše mišljenje o nekim ljudima koje sam stekla upravo zbog takvih komentara.
nije mi jasna potreba za takvim rečenicama...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: autanje

Post Postao/la Bash » 10 svi 2012 10:28

ako te neko pita za seksualnu orijentaciju nekog treceg, ne moras lagat. dovoljno je reci istinu, a to je - ne tice me se. biti gej/bi/strejt je privatna stvar u smislu da osoba moze to reci samo za sebe. sve ostalo su nagadjanja i procjene.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: autanje

Post Postao/la Fusion » 10 svi 2012 10:39

Popeye je napisao/la:a ja se jako tesko identificiram s pozicijom žrtve.
Always the victim. slika

Šalim se. Ovo je ključno. Kad čovjek sam sebe odbije smatrati žrtvom obitelji/okoline/društva jednostavno se posloži tako da ide prema naprijed ostajući u svakom segmentu vjeran sebi.

Meni su iskakali pred auto, upadali unutra i prijetili ubojstvom mene i cijele moje obitelji ako ne ostavim curu i ta tortura je trajala mjesecima. Živjela sam sama u stanu u Rijeci i spavala s nožem u ruci svakodnevno strahujući za život. Naravno da su i moji roditelji podržavali da to učinim. Posebno otac kojemu je to sve neprirodno i bolesno. Ja sam im samo rekla da ne vidim gdje će biti kraja ako ću uzmicati pred svakom prijetnjom u životu.
TG i to je prošlo, ali mogu sa sigurnošću reći da bih opet sve to ponovila radije nego bila u ormaru i stalno strahovala što će biti ako će se saznati.

U onoj blažoj varijanti života outanje se pokazalo kao odličan filter za ljude koji me okružuju. Stvarno ne vidim zašto bih u svojoj blizini imala nekoga ili patila za društvom onih koji bi me odbacili ili osuđivali zbog moje orijentacije. Good riddance. :kickout:
u svakom slucaju, svjestan sam svoje "radikalne" pozicije u vezi coming outa. mislim da je dobro sto je takva, jer kod vecine drugih nije. i djeluje. :D neki ljudi ne zele razumijevanje, nego poticaj, malo tough love pa i pritisak. kako se to lijepo u narodu kaze: i udarac nogom u dupe je korak naprijed. :D
Slažem se. Dok god se pokazuje da određene struje nose rezultate, ne vidim potrebe za ukidanjem/prestankom. Doduše, i ja sam reagirala nekad slično kao i većina ovih korisnica, to sve mi je bilo too much, neutemeljemeno i išlo mi je na živce. Sve do jednog LGBT partyija u ZG-u, mislim da je to bilo prije 6-7 godina kad je negdje iza 3 sata ujutro u klub upalo nekoliko likova i počelo mlatiti ljude. Moje društvo je otišlo nekih sat vremena prije no što se to dogodilo, ali se poslije pisalo o svemu na gay hr-u. Uglavnom, većina ljudi je pobjegla kad se to počelo događati, a ostao je Popaj, Viktor Zahtila i još svega nekoliko ljudi koji su se tukli s njima i štitili ostale. Neki su završili na traumatologiji u Draškovićevoj. Tako da se i u praksi pokazalo da ne bježe od najgoreg kad stvarno zagusti. Tipkaranje iza ekrana je jedno, blebetanje na kavi drugo, a praksa treće. Zbog ovog trećeg će vjerojatno doživotno imati moj respekt.

backspace

Re: autanje

Post Postao/la backspace » 10 svi 2012 18:17

J.Fe je napisao/la:a jel? ajde dobro da znam, možda sad i promjenim loše mišljenje o nekim ljudima koje sam stekla upravo zbog takvih komentara.
nije mi jasna potreba za takvim rečenicama...
kakvo si mišljenje o njima stekla zbog toga? jer to gore je meni zapravo sasvim logično. pogotovo za mlađu populaciju i ljude koji su se čitav život prilagođavali normama. rekla bih da podosta cura na samom početku doživljava raznorazne 'osobne renesanse' i tim nekakvim oslobađanjima i koracanjem prema onom da žive/kreću se/izgledaju kako se osjećaju često dolazi do morfoloških i inih promjena.
Bash je napisao/la:ako te neko pita za seksualnu orijentaciju nekog treceg, ne moras lagat. dovoljno je reci istinu, a to je - ne tice me se. biti gej/bi/strejt je privatna stvar u smislu da osoba moze to reci samo za sebe. sve ostalo su nagadjanja i procjene.
ne stoji ovo za nagađanja i procjene. ako tvoji prijatelji znaju da si ti u vezi sa djevojkom ili ako si im rekla da si gej, gdje su nagađanja i procjene? eventualno oko toga jesi li gej ili bi. ovo za ne-tiče-me-se shemu može stajati, no kao nekakva prešutna dogovorna bojim-se-za-tebe-pa-šutim stvar između samih frendova, obzirom da si strejt da se frendovi ne bi na taj način ustručavali vrlo vjerojatno.

frendovi s kojima se intenzivno družim mi znaju. momcima kažem iz nekakvog svog viđenja korektnosti, jer se puno družimo pa da se ne bi razvijale nekakve ideje/nade koje u datom trenutku nemaju nikakvu realnu šansu. mama isto zna. drugima u obitelji nisam govorila jer je tako ona htjela (ili ja još nisam dovoljno kul za stvorit i prenijeti im atmosferu oko toga kakvu želim :) ). i da me netko prisilno outa bilokome, ne bih taj čin nikad shvatila i za mene su to kompletni kreteni. ono, jednako kao da mi ideš organizirat život (koju ću školu upisat, koji fax, kad ću se udat, imat djecu i to) ili način kako ću studirat (hoću ići na predavanja, neću ići, hoću učiti cijelo vrijeme ili kampanjski) ili tome slično... nisam to svojima nikad dozvolila, gdje bih bilokome drugom.

ovo što nam je fusion ispričala... takve torture su koma i osobno mi stavljaju velik upitnik. sumnjam da bih to mogla nositi na svojim plećencima. zapravo ne vidim smisao u tom mučenju. jedino što želim u životu, pa tako i u ljubavi, je mir (i zabava, I ZABAVA :D), pa bih možda radije izabrala opciju biti solo u miru čitav život, nego proživljavati takve stvari i dovoditi sebe ili druge involvirane do mogućih mentalnih slomova. as i said, nismo svi ratnici i heroji.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la bašja » 11 svi 2012 06:04

generalno i u teoriji se slažem s popajem i fusion. al praksa me nekako tjera na par dodataka...

seksualna orijentacija, sex i sexualnost nisu sinonimi. ali ako živimo u hetero normiranom svijetu onda podatak o mojoj orijentaciji povlači sa sobom "slike" i o mojem sexu i sexualnosti. zato je intimnije podijeliti sa nekim random ljudima to da si gay nego to što se podrazumijeva da si hetero. pitanja o tome kako, kad, s kim i sl. često slijede pitanje jesi gay, a ne da mi se svima objašnjavat šta volim da mi cura radi.

na tragu ovoga, ljudi koji su hetero ni ne moraju se izjašnjavati, tako da bih ja sve njih nazvala hetero ormarušcima i ormarušama :D što oću reći, autanje nije ekvivalent tome da str8 ljudi žive slobodno svoju seksualnu orijentaciju. njihova se podrazumijeva. događalo mi se da pitam ljude jesu oni str8 i nekima nije bilo drago da ih se to tako pita :D

dakle, još jednom, kolko god se slažem s ono dvoje radikalnih :) , praksa mi govori da se radi o intimnom pitanju. kolko je do mene, kolko do društva, kolko do nečeg trećeg, ne znam. al drago mi je da sam (većini) bliskih ljudi out i tko god misli da je život ljepši/lakši u ormaru po mojem mišljenju živi u zabludi.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: autanje

Post Postao/la Bash » 11 svi 2012 10:32

backspace je napisao/la:
Bash je napisao/la:ako te neko pita za seksualnu orijentaciju nekog treceg, ne moras lagat. dovoljno je reci istinu, a to je - ne tice me se. biti gej/bi/strejt je privatna stvar u smislu da osoba moze to reci samo za sebe. sve ostalo su nagadjanja i procjene.
ne stoji ovo za nagađanja i procjene. ako tvoji prijatelji znaju da si ti u vezi sa djevojkom ili ako si im rekla da si gej, gdje su nagađanja i procjene? eventualno oko toga jesi li gej ili bi. ovo za ne-tiče-me-se shemu može stajati, no kao nekakva prešutna dogovorna bojim-se-za-tebe-pa-šutim stvar između samih frendova, obzirom da si strejt da se frendovi ne bi na taj način ustručavali vrlo vjerojatno.
pa ako ti je osoba to (iskreno) rekla o sebi, nisu nagađanja. to sam i rekla. svatko može to reći za sebe. ali za sve ostalo je stvar tvoje procjene. i da ti je prijateljica u vezi s curom, tvoja je procjena o njenoj orijentaciji npr. gej, ali ti ne znaš za sigurno što joj je u glavi dok ti sama ne kaže. i tako nešto se tiče samo nje, njen je odabir hoće li ti to reći, kao što je i odabir strejt ljudi da ti govore o svojoj. to što se oni obično ne ustručavaju na tu temu, ne znači da je orijentacija manje osobna stvar.

Avatar
philadelphia
Postovi: 147
Pridružen/a: 17 ruj 2010 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la philadelphia » 13 svi 2012 05:01

ja se odlucila autat, ali me strah.
mami i sestri sam rekla prije par tjedana da im imam nesto vazno za reci, ali cu im to reci tek kad ih vidim uzivo, sto bi moglo biti u utorak ili srijedu. sad su jako znatizeljne, mama misli da se udajem :lol:
nemam neku predodzbu kako ce to izgledati, ali nadam se najboljem, spremna sam na najgore.
ima ko savjet kako da to izvedem?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 14 svi 2012 15:43

jasno da sve bude izreceno ('ja volim cure, ja sam lezbijka' i sl.). bez ikakvih opcija da se mozes promijeniti. ne treba kod nikoga uzgajati laznu nadu.

Avatar
philadelphia
Postovi: 147
Pridružen/a: 17 ruj 2010 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la philadelphia » 14 svi 2012 22:58

i mislila sam tako, ali trebat ce mi okolisanja, mnogo okolisanja.
najbolje da se prepustim trenutku i reagiram onako kako se budem tada osjecala
I ZINLA GUZCA..

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 23 svi 2012 17:10

Ooooo je napisao/la:zato mi nije jasno zasto ljudi nisu potpora jedni drugima?
osobno sam pruzio i moralnu potporu i konkretnu pomoc, mislim da ne pretjerujem, desetinama ljudi u vezi coming outa. i na to sam uvijek spreman.

tash
Postovi: 13
Pridružen/a: 29 lip 2012 14:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la tash » 29 lip 2012 17:18

moje autanje je bilo vrlo spontano...nisam niti razmisljala o tome da je to sad neko autanje...samo sam iskreno rekla svojima da sam jako sretna jer sam se zaljubila u jednu predivnu ženu i da od njih ne očekujem ništa...samo da ih obavještavam o tome koliko sam sretna s njom
a razlog glavni i jedni je bio što se ljubav sa ženom kod mene dogodila relativno kasno pa nisam imala snage sa 30 godina smišljati priče starcima s kim se družim i kamo idem i bilo mi je nekako nezamislivo i šašavo predstaviti dragu kao novu prijateljicu s kojom sam odjednom postala nerazdvojna...pa nemam 15 godina pobogu
no svačija je priča različita...svatko ima svoje razloge za i protiv i to treba poštovati

Gost

Re: autanje

Post Postao/la Gost » 30 lip 2012 00:26

znači, JEBENO NIJE U REDU OUTATI nekoga tko na isto nije spreman.
Samo drugoj osobi donosimo probleme, kojih ima vjerojatno dovoljno i sama.

Popaj, iako te inače iznimno cijenim kao forumaša, a i kao čovjeka po pričama koje čujem o tebi, nije u redu ne dopuštati nekome da živi u ormaru ako je na to prisiljen. Osobno, da mene netko outa nekom drugom, bez da sam ja spremna na outanje, taj bi vjerojatno završio na sudu s optužbom za klevetanje.

Njegova/njena stvar je hoće li se ili neće outati i kada će to napraviti. Bilotko je mogao ostati u nekom klubu gdje su napadnuti pederi, i onaj tko peder jest, i tko to nije. Evo, moj najbolji frend nije peder, ali on je ostao i potukao se za svoja 4 pederska frenda. Čisto zato jer podržava LGBT populaciju.

Mislim da su se nekima općenito tu pomiješali lončići.
Vi niste svjesni da netko može izgubit posao zbog toga što ga je netko drugi outao. Stan, kuću. Život.
Kako se onda osjeća ta "prisilno outana" osoba?

Ne podržavaš življenje u ormaru? Okej, pričaj s tom osobom koja živi u ormaru, reci joj da izađe van, nagovori ju.
Al jebote nemoj ju izbacivati iz ormara. Nemoj ju tjerati da to bude još bolnije nego što bi inače moglo biti.
Jer ako netko jebeno ne želi "izaći iz ormara", onda razlog nije taj što mu se ne da, što to smatra svojom privatnom stvari, već očito to što se ili
a) nije pomirio sa samim sobom i ne prihvaća samog sebe -a prisilno outanje mu neće pomoći,
b) živi u takvim okolnostima da s tim outanjem previše riskira.

Ja ne znam od čega ti Popaje, živiš, radiš li, uzdržava li te netko drugi ili sam, niti je to moja stvar, i općenito prema tebi - respect!, ali ima ih koji još žive pod krovom roditelja, koji rade u homofobnoj okolini.... i zamisli sada ti kažeš nekome, "da, on je gej" i onda taj netko lijepo uhvati geja, i dobro ga ispremlaćuje....

evo, kasni su sati, i ja se ispričavam ako sam nešto krivo napisala iz razloga jer sam krivo shvatila neki citat ili nešto.... ovdje ionako samo raspravljamo ili?

Nisam za življenje u ormaru, iako i sama živim u njemu. Licemjerno? Nije. Životne okolnosti su takve da si veći luksuz trenutno ne mogu priuštiti. Budem, jednom ;)

Ali nisam ni za prisilno outanje, ni u kojem slučaju.!

Hvala na pažnji :)

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: autanje

Post Postao/la Afrodita » 30 lip 2012 10:20

firefly_cro je napisao/la:znači, JEBENO NIJE U REDU OUTATI nekoga tko na isto nije spreman.
Samo drugoj osobi donosimo probleme, kojih ima vjerojatno dovoljno i sama.

Popaj, iako te inače iznimno cijenim kao forumaša, a i kao čovjeka po pričama koje čujem o tebi, nije u redu ne dopuštati nekome da živi u ormaru ako je na to prisiljen. Osobno, da mene netko outa nekom drugom, bez da sam ja spremna na outanje, taj bi vjerojatno završio na sudu s optužbom za klevetanje.

Njegova/njena stvar je hoće li se ili neće outati i kada će to napraviti. Bilotko je mogao ostati u nekom klubu gdje su napadnuti pederi, i onaj tko peder jest, i tko to nije. Evo, moj najbolji frend nije peder, ali on je ostao i potukao se za svoja 4 pederska frenda. Čisto zato jer podržava LGBT populaciju.

Mislim da su se nekima općenito tu pomiješali lončići.
Vi niste svjesni da netko može izgubit posao zbog toga što ga je netko drugi outao. Stan, kuću. Život.
Kako se onda osjeća ta "prisilno outana" osoba?

Ne podržavaš življenje u ormaru? Okej, pričaj s tom osobom koja živi u ormaru, reci joj da izađe van, nagovori ju.
Al jebote nemoj ju izbacivati iz ormara. Nemoj ju tjerati da to bude još bolnije nego što bi inače moglo biti.
Jer ako netko jebeno ne želi "izaći iz ormara", onda razlog nije taj što mu se ne da, što to smatra svojom privatnom stvari, već očito to što se ili
a) nije pomirio sa samim sobom i ne prihvaća samog sebe -a prisilno outanje mu neće pomoći,
b) živi u takvim okolnostima da s tim outanjem previše riskira.

Ja ne znam od čega ti Popaje, živiš, radiš li, uzdržava li te netko drugi ili sam, niti je to moja stvar, i općenito prema tebi - respect!, ali ima ih koji još žive pod krovom roditelja, koji rade u homofobnoj okolini.... i zamisli sada ti kažeš nekome, "da, on je gej" i onda taj netko lijepo uhvati geja, i dobro ga ispremlaćuje....

evo, kasni su sati, i ja se ispričavam ako sam nešto krivo napisala iz razloga jer sam krivo shvatila neki citat ili nešto.... ovdje ionako samo raspravljamo ili?

Nisam za življenje u ormaru, iako i sama živim u njemu. Licemjerno? Nije. Životne okolnosti su takve da si veći luksuz trenutno ne mogu priuštiti. Budem, jednom ;)

Ali nisam ni za prisilno outanje, ni u kojem slučaju.!

Hvala na pažnji :)
:thumbup:
Podržavam u potpunosti ..svatko od nas živi u drugačijim okolnostima i drugačijoj sredini.
Pridonijeti zajednici i uklanjati homofobiju se može i bez pričanja o našoj seksualnosti i našoj orijentaciji.
Prošli tjedan sam bila na svečanosti vezanoj uz posao koji radim i tamo je izveden jedan skeč gdje su osobe glumile nogometnog navijača, časnu sestru, sociologa i lezbijku članicu Iskoraka. U priči su spomenuti gay brakovi, usvajanje djece, nasilje prema homoseksualcima... Osoba koja je napisala tekst ima samo 18 godina (I am very proud of her)....Na prezentaciji o gradu Amsterdamu izlagač je pričao o gay paradi i spomenuo kako tamo za razliku od Hrvatske i Splita (i da to nije u redu) ne tuku homoseksualce na njihovim paradama i u razgovoru ostali su ga u potpunosti podržali....svatko od nas svojim radom, razgovorom može pomoći da nam bude bolje i ljepše u Hrvatskoj i nadam se da barem i ja malo pridonosim tome u sredini gdje živim i radim....
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 30 lip 2012 11:27

pa ja ne autam nikoga. poanta je da se svatko sam auta. nikoga se ne moze prisiliti da se auta, it would defeat the purpose.
nekada se ljude moze potaknuti i ohrabriti, nekad ljudi to zele; time se sporadicno bavim. :D svatko tko mi se obrati u tom kontekstu zna unaprijed sto cu ja reci, inace mi se ne bi obratio. dakle, zeli to cuti, jer zna da nece cuti nesto drugo.

i da bude jasno: imam posao, aut sam i na radnom mjestu, a svoj zivot, stanarinu itd. financiram svojim radom; u aktivizmu sam uvijek bio volonterski, bas zato jer ne zelim svoje stavove i djelovanje prilagodjavati ili kompromitirati. osim ako ja tako odlucim. :D

ps
no kad vec govorimo sto nas smeta, evo sta mene smeta. smeta me to sto aut ljudi vrlo cestu nemaju podrsku onih koji nisu aut, a potonji istu sami vjecno traze za sebe. smeta me sto u ovoj drzavi ima, odokativno, maksimalno pet tisuca ljudi koji su aut i koji - kao i sto sami kazete - time preuzimaju brojne rizike kojima se oni koji nisu aut ne izlazu, a da se aut ljude bez problema vrijedja i pljuje, da se one koji su u povorci proglasava istima kao one koji na povorku bacaju kamenje, da se napadnutim deckima cesto zna reci da su to i zasluzili jer su, recimo, feminizirani itd. i jos hrpa drugih stvari u istom stilu.
ali vecina toga kao da se uopce ne primijecuje i to je uvijek business as usual. al ne daj boze reci koju rijec protiv ormara, e tu si odmah najgori zlocinac. meni je to sve jako licemjerno. i prepoznajem u tome veliku dozu sebicnosti: nemoj mi reci da je ormar los jer se onda ja u njemu osjecam lose, ali ja cu tebi reci sta god mi padne na pamet, optuzivat cu te za kontraefekte, pitati se jesil musko ili zensko i zasto se pojavljujes u javnosti a nisi lipstick nego butch pa ce sad svi misliti da su sve lezbe butch, govoriti da ti pise na celu da si peder pa nije ni cudo sto te je netko istukao...

well, fuck that!

oni koji nisu aut ne znaju kako je biti aut, dok oni koji jesu aut znaju kako je ne biti aut. znaju oboje. znaju vise.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 30 lip 2012 12:35

ps
firefly_cro je napisao/la:a i kao čovjeka po pričama koje čujem o tebi
a šta se to priča o meni? :D

Gost

Re: autanje

Post Postao/la Gost » 30 lip 2012 13:51

Popeye je napisao/la:ps
firefly_cro je napisao/la:a i kao čovjeka po pričama koje čujem o tebi
a šta se to priča o meni? :D
hahaha, pa da si dobra duša, pametan čovjek, držiš do svojih stavova i ne pristaješ lako na bilokakav kompromis ali se s tobom da argumentirano raspravljati :veryhappydance:

ma svašta nešto. nisam nikad čula ništa loše. :respekt:

šta se tiće toga da "ne-outani" ne daju podršku "outanima", da tu se slažem.... općenito naša zajednica treba stajati složno i... zajednički, jel.
:kadsemalerukesložesvesemožesvesemože:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la jpeg » 01 srp 2012 17:48

mi outani znamo kako je bit neoutan, i da u prednosti smo jer smo napokon iz kaveza izasli.
isto tako sam jedina outana u drustvu al sutim o sebi radi drustva, i znam kako im je i zato mi nije tesko sutit.
ali da, nekad kad ti treba ta podrska, sta vridi da si out, kad su ti svezane ruke na neki nacin.
al opet, meni vridi i puno sam opustenija sa sobom.

nikog ne mos prebratit na to. triba samo bit tu da mu ima ko rec just do it :)

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: autanje

Post Postao/la pineapple14 » 14 kol 2012 10:44

mrav je napisao/la:mi outani znamo kako je bit neoutan, i da u prednosti smo jer smo napokon iz kaveza izasli.
Mislim da pravi kavez ne leži u outanju ili neoutanju, nego uopće u društvu koje je dovelo do toga da se netko mora outati (ili ostati u ormaru). Ja sam outana od petnaeste no neku veću razliku u svom životu nisam primijetila. Naravno da s psihološkog stanovišta padne teret s leđa, no samo bih voljela reći curama koje se još nisu outale da ne idealiziraju outanje kao neku magičnu slamku spasa. (Što ne znači da se ne trebaju outati ili sl.)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 14 kol 2012 22:53

ima više kaveza, a ne samo jedan. recimo, i feminizam je kavez. :feelingfree:

Arcana
Postovi: 1
Pridružen/a: 22 lis 2012 23:16

Re: autanje

Post Postao/la Arcana » 23 lis 2012 00:11

Ja sam se outala svima koji su mi bliski, uključujući i staru. Ionako joj to nije bilo ništa novo. Prednosti mog outanja staroj- ne moram se izmotavati kada se vidim sa curom da idem ne znam gdje i s ne znam kim i možemo uz kavicu analizirati koliko joj se koja bivša nije sviđala i zašto (najbolje od svega, slažemo se u toj analizi) :veryhappydance:

Odgovorite