dejtanje sa vise ljudi

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Zita » 07 lip 2012 12:36

nekak imam osjecaj da ovdje takvo nesto ne postoji (ili bi bolje bilo receno da se skriva) dok vani, ako je suditi po raznim serijama i filmovima, ljudi dejtaju vise ljudi pa se odlucuju tko im vise pase iliti dok ne upoznaju nekog malo bolje pa da ulete u vezu/nesto
to je nesto najnormalnije. barem tako izgleda
budimo realni, nakon odredjenih godina i nekoliko veza sama ljubav/kemija/privlacnost bez razuma (barem meni) nije dovoljna

pa: kako gledate na to da dejtate sa nekim tko razmatra i neke druge osobe za vezu?
da li vi dejtate/ili ste izlazile sa vise osoba i opcenito sto mislite o tome?

bi li vas uvrijedilo il bi vas natjeralo da budete bolji od one druge osobe kad bi vam "simpatija" rekla da izlazi i sa drugim osobama?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la ticklebook » 07 lip 2012 13:30

Možda sam staromodna, al mislim da je to američko sranje i da je disrespectful prema osobi s kojim dejtaš.
Depersonalizira mogućnost veze kao neke unije između 2 osobe koje su individue. Depersonalizira ljubav kao takvu. (U ovu priču ne ubrajam fuck buddyje, tu ionako nema obaveza).
Naravno da je poželjno i NUŽNO prvo upoznati partnericu, ali to se može napraviti spontano i bez presinga i prijateljski i s poštovanjem.
Ako mi se netko svidi, želim joj posvetiti svu pažnju i vidjeti kako diše i što želi i jel bismo mogli funkcionirati općenito... I volim kad ja dobijem pažnju. Realno upoznaš nekog tek kad živite skupa ili kad ste dulje vrijeme skupa. Kad osjetiš kako druga strana diše. Al za to treba vrijeme.

Ne znam kako se ljudima ne pobrkaju u glavi sve informacije. Odvedeš ženu negdje gdje imaju najbolji chianti u gradu, a ispadne da ona pije samo pivo ili ne pije uopće alkohol, npr. Vina voli ona druga ili treća. Ne, ta treća je veganka i voli samo smoothies od organskog voća i povrća. A u q.

Osobno sam imala "posla" s jednom takvom osobom (naravno, krila je), prvo je forsirala, onda poskidala sve zvijezde s neba, ja sam htjela vrijeme za upoznavanje jer nisam za ad hoc veze, rekla je da ima svo strpljenje ovog svijeta (i usput žonglirala), onda je završila s drugom curom i ta se druga "usrećila" :D (nekad imam više sreće nego pameti).

Tko voli nek izvoli, dok god su obje strane upoznate tim i dok im paše.Ja nisam za to. Vjerojatno sam konzerva, al fala, ne bih. I da mi netko dođe s tom pričom, poslala bih je u q a ne da bih se još više potrudila. Pa nismo na stočnom sajmu, pa tko da više.
Ne da se meni baviti se pizdarijama dok netko mozga da se odluči. Kakvo mozganje, jbt? Pa jesam ja sebe na cesti našla pa da čekam nečiju kao milost ili šta već, da baš mene izabere?
Po mom iskustvu, ako netko mozga koju da odabere, nije mu/joj stalo ni do jedne. Svatko tko je ikad volio, zna šta to znači. Ako se mozga, mozga se o 2nd best opciji. Inače nema 2 nego samo ta 1.
I nikad ne možeš postići optimum veze i sebe i drugu stranu učiniti sretnom dok god imaš neku figu u džepu. A po meni je dejtanje s 5 osoba paralelno upravo to. Pitam se kako bi se ta osoba osjećala da je i sama "na audiciji".
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Plague

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Plague » 07 lip 2012 14:37

ne dejtam jer ne vjerujem u koncept traženja osobe za vezu kao isprobavanja novog auta. kemija se ili desi ili ne, a kad se desi, onda je to s jednom osobom i nemam tu više što birati.
ali u svakom slučaju vjerujem u postupno upoznavanje i neulijetanje u veze, tipa neki period nedefiniranog druženja/drpanja u kojem se iskristaliziraju želje obiju strana. to je ujedno i super način da ti se gamad nepovratno uvuče pod kožu i nakon toga nemaš drugu opciju nego završit s njima u pravoj pravcatoj vezi.

Gost

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Gost » 07 lip 2012 14:44

Zita je napisao/la: budimo realni, nakon odredjenih godina i nekoliko veza sama ljubav/kemija/privlacnost bez razuma (barem meni) nije dovoljna
nakon koliko godina? (npr. ya sam to shvatila na izlazku iz puberteta)



Smatram da ye normalno. U biti ne da smatram nego ye to činjenica, yer cilj ye povezivanje s ljudima, a do koyeg ce to stupnja doci ne treba planirati nego treba biti spontan i iskren u svakom trenutku prema svakome i to obostrano, ali do problema dolazi, yer to niye uviyek slučay u biti riyetko ye slučay, pa se riyetko i upiknu "dviye srodne duše" kako bi se to reklo. Niye problem u istovremenom razviyanju više odnosa nego u tome što su izbori yednostavni, ali odluke teške zbog x faktora i zato ljudi ne da taye samo događaye ty. nalaženja s nekim nego taye emociye što ye miliyun puta gore i smatram da to niye u redu. Ako se uopce i mogu zatayiti emociye ukoliko osoba zna u komunikaciyi pročitat govor tiyela koyi ye 90% razgovora, a riyeči tek 10%, pa u interakciyi s drugom osobom reagirat spontano i bez uporabe sile,emocionalnih i drugih ucyena, pa da druga strana nalazi razloge da tayi bilo što takvo. A tu ye yoš i vyečni sukob razuma i emociya i dolazi do kratkog spoya. Neki ljudi ne mogu prihvatiti da su oni dovoljni takvi kakvi yesu i da ne postoyi ono gubim zato što nisam tvoy izbor ya nego netko drugi, kray sviyeta ye yer me netko odbio ili ya sam sigurno naybolji izbor za tebe,što vidiš u njoy, a nisi u meni itd...Mislim da treba bit iskren i čak se i crvenit koyi put, a ne tayit emociye i kalkulirat non stop. Sve ye to zbog straha i ljubavi, a strah i ljubav pokrecu sviyet. Zbog straha se taye takve stvari i zbog straha suprotna strana na to posumnja. A di ye tu ljubav pitam se? Ili to iz ljubavi se tayi? :D

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la rainbow » 07 lip 2012 14:47

jebo te, da te jebo "y"

Plague

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Plague » 07 lip 2012 14:49

iznervirala sam se nakon prve rečenice ovog nakaradnog posta, jadna mi majka. :lol: imam potrebu obrijat glavu i skočit kroz prozor.

Gost

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Gost » 07 lip 2012 14:50

Imam samo dobra iskustva i preporučujem ukoliko motivacija nije a) emotivna nestabilnost, b) lijenost, c) pakost/inat/ljubomora, d) kretenizam, e) - nastavi niz - .

U tih nekoliko mjeseci dejtanja s više ljudi tamo negdje sa dvadesetneštositno naučila sam više o samo&očuvanju dostojanstva drugih, fer-playu, vlastitim i tuđim granicama od nekih koji su u bili u "finim" monogamnim vezama pola svog života. Dan danas te neke serijske `monogamistice` ,koje poznajem, gledaju druge cure kad cura ne vidi, skrivaju poruke na mobitelu/ e-mail dopisivanja zbog a) b) i c) opcije, ustrtare se da su prestare ili preružne čim ne dobiju gram pažnje od neke random konobarice u gay friendly bircu pa postaju glasne i iritantne, dejtaju s pretenzijom da žele kućicu u cvijeću i djecom, a vjerojatno će je*ati dadilju samo ako dobiju priliku. Karikiram, jasno (ili ne?).

Dok god su svi punoljetni, a karte na stolu, u mojoj knjizi = slika

Gost

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Gost » 07 lip 2012 15:01

I slažem se s R3a.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 07 lip 2012 15:01

Pretežito sam ja bila ta koja je dejtala više ljudi, nisam bila dejtana. Bar ne koliko ja znam.
I smatram da se uz otvoren razgovor može i to posložiti kako spada.
Kažeš: gle, viđam se s još jednom osobom, obje ste mi drage i želim se nastaviti viđati s obje dok ne vidim i definiram sebi koju želim. Prihvaćaš li to ili ne?
Netko će prihvatiti, netko neće. Sasvim normalno.
Nemaju svi tu sreću da odmah nalete na pravu osobu, desi se kemija, završe u vezi, kućica u cvijeću, čopor djece, bla.
ticklebook je napisao/la:Ne znam kako se ljudima ne pobrkaju u glavi sve informacije. Odvedeš ženu negdje gdje imaju najbolji chianti u gradu, a ispadne da ona pije samo pivo ili ne pije uopće alkohol, npr. Vina voli ona druga ili treća. Ne, ta treća je veganka i voli samo smoothies od organskog voća i povrća. A u q.
Postoje trikovi za takve stvari, ona bira restoran, film, mjesto izlaska, ona bira sve te stvari gdje se možeš zeznuti i postoje nadimci tak da ne fulaš ime. :D

Naravno, dejtanje više ljudi ima poantu da se na kraju ipak odlučiš za nekoga ili nikoga.
Ako i dalje nastavljaš tako jer ti paše pažnja dvoje ljudi, onda si samo drolja i/ili attention whore.
slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Zita » 07 lip 2012 15:05

oprosti al sa tim tvojim y umjesto j nemrem procitat post :/
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Kroacija » 07 lip 2012 15:20

rainbow je napisao/la:jebo te, da te jebo "y"
Plague je napisao/la: imam potrebu obrijat glavu i skočit kroz prozor.
:lol: nas tri se trebamo cesce druziti :D :D

ticklebook je napisao/la:Možda sam staromodna, al mislim da je to američko sranje i da je disrespectful prema osobi s kojim dejtaš.
agree.

jesam biseksualna i uber otvorena, ali ovo nije moje viđenje veze. niđe veze.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Zita » 07 lip 2012 15:49

tko govori o vezi?
radi se o izlazenju sa 2 osobe koje su ti simpaticne i sa kojima bi ev. mogla bit u vezi ;) (jednom od njih, jasno)

apsolutno podrzavam
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la shizika » 07 lip 2012 15:53

^

i ja podržavam!

dobro si ti zita rekla!
...život je lijep... (:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la tamara3 » 07 lip 2012 16:20

Ja ne kužim neke smrtno ozbiljne postove u ovoj temi :o. Dejtanje nije isto ko i poligamija, kaj ne? Dejtanje je, bar ja to tako mislim, izlaženje i zabava, a ne razmjena zavjeta pred oltarom ili fatalnu zaljubljenost i slično. Ako su svi okej s tim, neka se ljudi zabavljaju.

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la OtherMe » 07 lip 2012 16:21

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Gost

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Gost » 07 lip 2012 16:23

tamara3 je napisao/la:Ja ne kužim neke smrtno ozbiljne postove u ovoj temi :o.
Što ne kužiš, zašto?

Mislim da kad bi išli brainstormati na pojam "žuto" 90% nas bi imalo drugačije asocijacije, vjerojatno je tako i s pojmom "dejtanje", nekome je ono viđanje, drugima već podrazumijeva vezu...

Meni osobno, na moj post, znači upoznavanje i to, prije vezivanja. :kokice:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la bašja » 07 lip 2012 16:23

ja sam skroz za dejtanje s više ljudi (ok, max 2 odjednom)... ali! u vezi uvijek završiš s onom trećom koja nije bila u toj kombinaciji :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la rainbow » 07 lip 2012 16:25

ja bi napravila da svi iz računice - troje. četvro, petero (x-tero) iđemo zajedno na djet....pa ko kog ufati za mačkicu..i mirna bosna

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la OtherMe » 07 lip 2012 16:39

rainbow je napisao/la:ja bi napravila da svi iz računice - troje. četvro, petero (x-tero) iđemo zajedno na djet....pa ko kog ufati za mačkicu..i mirna bosna
= kosarka nedjeljom popodne :haha: :haha:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la rainbow » 07 lip 2012 16:40

ma koja si ti?

ne faćkam se s drugaricama košarkašicama
da ne dobijem laktom u glavu ak neš zajebem

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la OtherMe » 07 lip 2012 16:46

rainbow je napisao/la:ma koja si ti?

ne faćkam se s drugaricama košarkašicama
da ne dobijem laktom u glavu ak neš zajebem
ja sam ona koja rijetko propusta kosarke :sinister: :sinister:

aha OT.

ja cu samo reci da sve ovisi o tumacenju DEJTANJA...upoznavati i druziti se sa vise cura odjednom-da...ali ne u svrhu da bi birala s kojom cu od njih biti...koja mi vise pase i blabla bla...

kod mene to ide na klik...ako mi klikne s nekim onda necu imati potrebe traziti klik s jos nekim nego cu vidjeti gdje taj klik vodi...moguce je da nece odvesti nigdje...i onda mogu krenuti dalje...nikako u isto vrijeme...

ali sto ljudi sto cudi...

Ziti samo treba izvuci tepih ispod nogu :sinister: :sinister:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la slapa » 07 lip 2012 16:47

inace mi je to ok ako svi sve znaju, al osobno mi i jedna zena trosi previse energije. a lose mi ide kalkuliranje...
a da ta jedna s kojom zelim dejtati zeli dejtati s drugima. opet ne hvala. zelim zenu koju zanimam vise nego ju zanimaju druge. inace mi je to nekako unaprijed los pokazatelj.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la OtherMe » 07 lip 2012 16:52

slapa je napisao/la:inace mi je to ok ako svi sve znaju, al osobno mi i jedna zena trosi previse energije. a lose mi ide kalkuliranje...
a da ta jedna s kojom zelim dejtati zeli dejtati s drugima. opet ne hvala. zelim zenu koju zanimam vise nego ju zanimaju druge. inace mi je to nekako unaprijed los pokazatelj.
ti si meni SUPER! :giveflower:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Zita » 07 lip 2012 17:19

ma vi ste samo nesigurne pa vas sama ideja plasi :P
nedaj boze da se odabere ona druga :D :D

eh other: da mi je vidjet tu sa tepihom :D :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 07 lip 2012 17:23

Zita je napisao/la: nedaj boze da se odabere ona druga :D :D
A to se tebi kao ne može dogoditi? :o
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Zita » 07 lip 2012 17:25

apsolutno moze. mislim da cak i je jednom il dva put ;)
i kaj onda? kaj bi sad trebala? prerezat zile. mislim boli me briga za to :)

nisam tak nesigurna :D uvijek dode nes bolje :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 07 lip 2012 17:31

Dobro je Other rekla ono sa tepihom.
Želim biti prisutna kad se to desi da ovjekovječim taj događaj, uokvirim i da se imam na kaj smijat narednih 5 god.
slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la Kroacija » 07 lip 2012 17:34

Zita je napisao/la:tko govori o vezi?
radi se o izlazenju sa 2 osobe koje su ti simpaticne i sa kojima bi ev. mogla bit u vezi ;) (jednom od njih, jasno)

apsolutno podrzavam
aha, dobro, malo sam letimicno procitala :shinner:

ja ionako nista ne smatram pod dejtanje niti to radim, meni je sve poznanstvo/prijateljstvo i neobavezno henganje. ako se desi da mi se netko svidi, onda se skoncentriram na tu osobu. nikada ciljano nisam izlazila na "dejt", to mi je komplicirano. :D
Plague je napisao/la:ntipa neki period nedefiniranog druženja/drpanja u kojem se iskristaliziraju želje obiju strana. to je ujedno i super način da ti se gamad nepovratno uvuče pod kožu ...
zvuci mi poznato. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la slapa » 07 lip 2012 18:01

Zita je napisao/la:ma vi ste samo nesigurne pa vas sama ideja plasi :P
nedaj boze da se odabere ona druga :D :D
meni ti je to recimo kao bombonjera. neka nova koju još nisi dobila. a stvarno čokoladice izgledaju fino. i sve drugačije. ili barem većina. a na kutiji nije nacrtano koja je od čega.
kad dobijem takvu bombonjeru uzmem si vremena i guštam - jednu po jednu čokoladicu papam. polako. ako mi je neka super a ima ih par u kutiji istih onda te obično ostavim za kraj (jer najbolje volim ostaviti za kraj).
e a imam prijateljicu koja kad dobije takvu bombonjeru, a cura jako jako voli čokoladu, krene i gricne komadić svake čokoladice dok ne proba sve. il da joj ih netko drugi ne pojede. nisam sigurna :D a onda tako stoji u ormaru (normalno neće ih nitko kad izgledaju ko da je miš bio u kutiji) dok stvarno nije gladna pa ih pojede do kraja.

stvar je izbora kako kome paše jesti bombonjeru :D
na kraju je jedino bitno da smo fino site ;)
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: dejtanje sa vise ljudi

Post Postao/la tamara3 » 07 lip 2012 18:11

Zita Gump :hihi:.

slika

Odgovorite