Što ste po horoskopu?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite

Vaš horoskopski znak je...

Ovan
57
11%
Bik
44
9%
Blizanci
51
10%
Rak
50
10%
Lav
49
10%
Djevica
28
6%
Vaga
37
7%
Škorpion
30
6%
Strijelac
37
7%
Jarac
36
7%
Vodenjak
41
8%
Ribe
42
8%
 
Ukupno glasova: 502

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la phos » 16 ruj 2011 08:08

sve udaljene sile u svemiru slabe sa povecanjem udaljenosti a kod horoskopa se ne uzima u obzir utjecaj drugih zvijezda ili galaksija. jedina poznata sila izmedu planeta je gravitacija.Ostale sile su zanemarive i nemaju veceg utjecaja, jer kada bi se uzela u obzir elektormagnetska sila, tada bi najveci utjecaj imalo sunce. a to nije slucaj. Bitno je pod kojim kutem se planeti nalaze. znaci, kod horoskopa (ne govorim o dnevnom horoskopu), jedan od osnovnih astroloskih utjecaja je upliv planeta i sunca.
udaljenost neke zvijezde 500000 svjetlonih godina nema veze sa horoskopom.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la Pi » 16 ruj 2011 15:59

Sorry, ova mi je jako zanimljiva tema iz više razloga.

Svi koji su išli u srednju školu znaju da gravitacija i Coulombov zakon imaju kvadratno manji utjecaj s udaljenosti. To nije problem. Ja znam da gravitacija i elektromagnetizam nemaju ništa s horoskopom. Žalosno je samo bilo čuti da netko to misli. Teško je povjerovati da nije vidio formulu, jer ne bi prošao kroz srednju školu, a ovdje se ipak radi o ljudima koji su upisali fakultete. Tako da problem mora biti u tome da ne shvaćaju razmjere vrijednosti, tj. skalu, red veličine tih sila i koliki je zapravo njihov utjecaj.

Vidiš, nekada dajem instrukcije iz fizike, frend daje iz kemije, i uvijek tražimo gdje to ljudi "padaju" na tim stvarima. Moraš uočiti najčešće pogreške i pokušati ih izbjeći kako bi nekome nešto do kraja objasnio, da više nikada, ali nikada u životu ne može izreći takve, s oproštenjem, pizdarije. Ovo s horoskopom je fantastično. Da bi shvatio red veličine te sile, možeš mu dati da prema formuli izračuna koliki je zapravo utjecaj elektromagnetske sile i gravitacije, brojčano, da bi shvatio koliki je utjecaj općenito. Usporediš mu red veličine sile između Zemlje i zviježđa Lava i recimo komarca i čovjeka. Neće to nikada zaboraviti, jer vidi pravu vrijednost te računice. Neće nikada pomisliti da ta sila ima veći utjecaj nego što ima, niti će misliti da ima manji utjecaj nego što ima. Niti će ga itko moći preveslati u tim stvarima. To je prava poruka koju mora ponijeti, osim, naravno, prolaza ispita ili testa.

Najveći utjecaj ne bi imalo Sunce da se radi o elektromagnetskoj sili, pošto Zemlja nema naboj, a prema Coulombovom zakonu trebaš dva naboja da bi sila postojala. Ako množiš s nulom, sila je nula, tu te samo moram korigirati. Tako da na jednostavan način, u dvije računice, dokažeš da ni gravitacija ni em sila nemaju veze s horoskopom. Fantastičan primjer za instrukcije :)

Eh sada, o horoskopu kao takvom, kojeg uopće ne uzimam ozbiljno, dalje se može razgovarati u smislu "upliva". U svom postu samo sam se referirala na dotičnu djevojku koja je prespavala četvrti razred srednje škole i izrekla glupost epskih proporcija.

Dalje se može raspravljati što je "upliv", kako se računa, na koji način djeluje na čovjeka i čim, koji je red veličine te sile, može li se reproducirati, kako se mjeri, koje su konstante a koje varijable i ima li kakve uopće, kako ih se dokazuje i slično. Osobno ne vjerujem da postoje odgovori na ta pitanja, pogotovo zato što nemam nikakve indikacije pretpostaviti da postoji, stoga, koga zanima, neka odgovara. Samo da ne miješa fiziku u to.

To je sve.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la phos » 19 ruj 2011 08:00

suncevo zracenje odnosi se na elektromagnetske valove. a i sigurno ti je poznat pojam elektromagnetskog zracenja koje se javlja zbog energije koja se oslobada remonuklearnih reakcija u sredistu sunca. Dozracivanje od ~180kTW od strane sunca na zemlju sa apsorbcijskih ~110kTW i nije toliko zamjetno ali to su detalji koji su nevazni za ovu temu i mozda sam se nespretno izrazila jer mi se nije cinilo da treba raditi elaborat na tu temu ako govorimo o horoskopu.
poanta je da uopce nije bitno trenutno koliko je cijela prica realna ili nije i dal uopce ima cvrstu osnovu, nego samo temelji na kojim se zasniva.
ljudi vjeruju u vjestice, duhove i sl. na kraju krajeva tu su i vjere (nek se ne naljute vjernici) koje se po mojem misljenu temelje na nikakvim dokazima.
ali...ljudi opet vjeruju.
stvar inividualca. hoce li vjerovati ili ne.
cinjenica je da postoje dokazi o ucenjima vezanim za astrologiju u gotovo svim starim civilizacijama. a i moras uzeti u obzir da cilj astrologije nije egzaktno odredivanje, nego sagledavanje u smislu psiholoskih predispozicija.
i to sto ti ne vidis smisao, nije ni bitno. jer ni ja ne vidim smisao u vjeri pa ne namecem svoje misljenje.
ali definitvno mislim, da nesto sto ima svoju povijest i korijene ne treba gledati sa aspekta s kojega ti gledas, jer svi koji su se time bavili su imali daleko vece znanje i od tebe i od mene. kao sto vjerujem da ce se naci 10000 misljenja i teza koji ce pobiti i tvoje i moje misljenje.
stvar je jednostavna, demokratsko smo drustvo. ako zelim vjerovati u zubic vilu, moja stvar.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la bašja » 19 ruj 2011 09:31

sul. je napisao/la:Vidiš, nekada dajem instrukcije iz fizike, frend daje iz kemije, i uvijek tražimo gdje to ljudi "padaju" na tim stvarima. Moraš uočiti najčešće pogreške i pokušati ih izbjeći kako bi nekome nešto do kraja objasnio, da više nikada, ali nikada u životu ne može izreći takve, s oproštenjem, pizdarije.
stvarno? stvarno? danas u školama možeš pasti iz fizike ako vjeruješ u horoskop i kažeš da ne treba automatski odbaciti utjecaj zvijezda i svemira na čovjeka jer eto i mjesec pomiče cijelo more, pa zašto nekakve sile ne bi imale utjecaj i na čovjeka. Jer tako je nekako išla rečenica, ali naravno da si je ti iskoristila za izdrkavanje na temu svoga znanja o fizici i o tome kolko su svi neuki osim tebe. U moje vrijeme si mogao nonšalantno prvo pročitati dnevni horoskop, a onda navući neku trojku, čak četvorku iz fizike i svijet se ni jednom nije urušio. A bogme radije i pasti iz fizike nego da me zločesta Lavica na instrukcijama istuče jer sam se drznula spomenuti tu drevnu misličnu teoriju zvijezda koja je njezinom zadrtom tehnološkom umu toliko odvratna da je u stanju.... svima upropastiti zabavu.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la phos » 19 ruj 2011 11:05

ni ja ne trazim puno, 100 ojra i dobis natale kartinjo prek cijelog zida :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la Dash » 04 lis 2011 13:14

strijelac/ vaga
Majmun u asteškom
Koza u kineskom
:luda3:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la rainbow » 25 lis 2011 12:24

^^ hihi

polu ot: NEW MOON REMINDER… Wednesday, OCTOBER 26, Scorpio 2:56 pm EST, is the New Moon Power Day in October! Don’t miss this opportunity to make wishes for goals you’d like to reach and experiences you’d like to have.
Because this New Moon is in the sign of SCORPIO, it’s a powerful time for new beginnings in relationships that evoke your passion: perhaps with a sexual partner or a business partner. It is the most potent New Moon of the year for wishes involving Soul Mates or relieving personal debt. Things you may have wanted to happen in your life for a long time can begin easily manifesting through using the boost of this profound and potent New Moon.

+

http://astrologywork.com/new-moon-scorp ... cope-2011/

Avatar
dee
Postovi: 96
Pridružen/a: 16 stu 2011 21:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la dee » 23 stu 2011 10:43

riba, podznak djevica, mjesec u djevici...treba dalje? venera u vodenjaku ;) di vam je venera?
"I feel so much a part of every living thing that I am not in the least concerned with where the individual begins and ends." Albert Einstein

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la bašja » 23 stu 2011 18:43

venera mi u ribama
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la shizika » 23 stu 2011 20:03

Riba, podznak vodnjak!
...život je lijep... (:

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la shizika » 23 stu 2011 20:07

ehhehehehehhehehee

da ne budem uvijek offT


Vodenjak:
pristupačan, društven, spiritualan, voli humano, ne poznaje ljubomoru. Ne trpi konvencionalne veze. Sloboda je imperativ! Emotivnost i strast su pod kontrolom. Ljubav je više na prijateljskoj bazi. Neharmonična, uzrokuje prekide i odbojnost iako postoji privlačnost s obje strane. Žena s Venerom u znaku Vodenjaka je ljubazna, neovisna, humana, poštuje tuđu ličnost i slobodu, privlači intelektualnom snagom.

Ribe:
osjećaji su egzaltirani, predaje se lako, ne pravi probleme ali nije vjeran, voli vodu i mjesečinu, avanture su često neuredne i komplicirane. Ženu označava brza intuicija, velika senzibilnpst, stidljiva je, romantična, ljubomorna, vjerna i praznovjerna.
...život je lijep... (:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la rainbow » 23 stu 2011 20:09

moja venera u škorpiji se prči s uranom u istoj toj škorpiji

Avatar
dee
Postovi: 96
Pridružen/a: 16 stu 2011 21:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la dee » 23 stu 2011 21:46

shizika je napisao/la:ehhehehehehhehehee

da ne budem uvijek offT


Vodenjak:
pristupačan, društven, spiritualan, voli humano, ne poznaje ljubomoru. Ne trpi konvencionalne veze. Sloboda je imperativ! Emotivnost i strast su pod kontrolom. Ljubav je više na prijateljskoj bazi. Neharmonična, uzrokuje prekide i odbojnost iako postoji privlačnost s obje strane. Žena s Venerom u znaku Vodenjaka je ljubazna, neovisna, humana, poštuje tuđu ličnost i slobodu, privlači intelektualnom snagom.
ta sam ;)

(ovo o ribi mi je malo nespretno napisano)
Zadnja izmjena: dee, dana/u 23 stu 2011 21:50, ukupno mijenjano 1 put.
"I feel so much a part of every living thing that I am not in the least concerned with where the individual begins and ends." Albert Einstein

Avatar
plavo 777 oka
Postovi: 124
Pridružen/a: 14 vel 2011 12:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Kontakt:

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la plavo 777 oka » 24 stu 2011 12:54

jarac... podznak strijelac...
kineski -zmija ...

summermorning
Postovi: 11
Pridružen/a: 17 lis 2011 13:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la summermorning » 10 pro 2011 20:10

lav,podznak lav :plazi2:

Gost

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 12:58

znak Vaga-podznak Strijelac-rekao mi je astrolog da je to jako opasna kombinacija :bomba

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la freja » 09 sij 2012 19:35

ovan, podznak strijelac

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la bašja » 09 sij 2012 19:56

freja, ti si mi zvjezdana blizanka! bar po suncu i podznaku. još ako imaš i vodenih elemenata poput mene....
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la freja » 09 sij 2012 21:28

bašja je napisao/la:freja, ti si mi zvjezdana blizanka! bar po suncu i podznaku. još ako imaš i vodenih elemenata poput mene....

nažalost, ne znam dal imam vodenih elemenata... :duckdance:

Avatar
Caroline I
Postovi: 186
Pridružen/a: 05 sij 2012 20:24
Spol/rod: žensko

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la Caroline I » 11 sij 2012 20:24

vidim premalo škorpiona ovdje.

Avatar
_doublleB_
Postovi: 92
Pridružen/a: 27 pro 2011 16:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la _doublleB_ » 05 vel 2012 11:07

vodenjak :wave:
There's too much blood in my caffeine system.

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la omnia » 05 vel 2012 18:20

summermorning je napisao/la:lav,podznak lav :plazi2:

ah, i ja isto :D

Avatar
Luonnotar
Postovi: 241
Pridružen/a: 23 stu 2010 13:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Kontakt:

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la Luonnotar » 07 ožu 2012 23:45

Evo i mene, lav i podznak lav :veryhappydance:
Samo na ovoj stranici sam vidjela dvije s tom kombinacijom, kako je tek na ostalima xD
U lavu imam još Veneru i Jupiter :)
This fantasy is not enough for me.
I want it, I'll take it away from you.
Your misery that softly incites me,
All I do is using, abusing you.

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la killer_cupcake » 07 ožu 2012 23:58

lav podznak jarac :ubergeek:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la Ameli » 15 svi 2012 09:58

nedavno otkrih da postoji i bosanski horoskop :D
Po njemu sam:

ČEKIĆ

Rođeni u ovom znaku su izrazito osjećajne osobe.
Sklone depresivnim raspoloženjima kad im ponestane pive.
Emotivno vezani za majčinsku figuru u liku dežurne konobarice.
:D
Ne podnosi Lopate i Betone.

Boja Pichamera je ružičasta, a totem iz biljnog svijeta je kakaovac.

Avatar
TheIllusionist
Postovi: 162
Pridružen/a: 30 svi 2012 14:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U otvorenoj vezi

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la TheIllusionist » 12 srp 2012 22:18

ovan..kaj nas ima :D

Avatar
insatiable
Postovi: 64
Pridružen/a: 28 sij 2012 23:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la insatiable » 15 srp 2012 19:35

ja škorpion,ona rak :feelingfree:

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la eris » 23 ruj 2012 13:05

hm....još uvijek sam strijelac :) kaže mi horoskop "Ne pretjerujte u konzumacijama i ne opijajte se." bem mu....sinoć sam kiksala u svemu navedenom :veryhappydance:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la Kroacija » 25 ruj 2012 22:16

Meni je strijeac u mjesecu a piva u frizideru. :D

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Re: Što ste po horoskopu?

Post Postao/la eris » 25 ruj 2012 22:26

strijeac u mjesecu
:D jesi sigurna da je piva još uvijek u frižideru?

Odgovorite