cura vegan/vegetarijanka

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 30 kol 2012 23:20

@lastavica, to i je bio komentar na te famozne "argumente" koji su toliko glupi da su smiješni. :D
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 31 kol 2012 06:07

totalno, mislim si neprirodno je i farbat kosu, uzimat ljekove, oblacit se, vozit auto...nema kraja neprirodnosti u nasim zivotima! :)

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la black.cat » 31 kol 2012 08:11

ako je netko vegeterijanac, neka je, iz svojih razloga, ali ja bez mesa ne mogu, sama cu si spec ako treba, nije bed.
jest da koki nije bas bajno sjedit dva sata dok snese i dok ga ne izbaci, ali ne ugiba. krava se takodjer ne vrpolji dok ju muzu. ok, to je zivotinjski proizvod, ali kazem - ne ugibaju za vrijeme "proizvodnje".
a, ono sto mi je blesavo kod odredjenih vegana je sljedece - kad naprave dijete i ono se rodi - i dijete mora bit vegetarijanac. zasto? ako ste vi, zasto i dijete mora bit koje tek mora rasti i razvijati se, a meso je vazan dio prehrane.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la jpeg » 31 kol 2012 09:18

zato sta drže da meso nije neophodno za zdravu prehranu i zato sta postoje zamjene za meso koje će dat ditetu.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la slapa » 31 kol 2012 09:29

ma, frend mi je vegetarijanac, a i žena mu jede uglavnom isto šta i on, ali njihov klinjo od 3 godine ždere ćevape ko bure bez dna.
dajte se malo educirajte prije nego bacate te priče i teorije koje nemaju veze s vezama. bc tebi bi bilo lijepo da cijeli život provedeš u 2 kvadrata željezne ograde vezane s aparatom na vimenu koji te sisa cijeli život? a kad više nemaju šta isisat da te zakolju i naprave paštetu i mesni doručak od tebe? kako bi netko drugi mogao piti mlijeko. i da skoro pa ne vidiš sunca i livade? malo namjerno karikiram i naglašavam ali nije daleko od istine. da, da, ima i sretnih krava koje pasu na livadi i muze ih brižna starica koja ih voli i sve, ali jako malo mlijeka i jaja kojeg pojedemo je došlo od tih sretnih kravica i kokica. i uostalom, zašto bi bilo bitno zašto su vegetarijanci vegetarijanci, njihov izbor...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 31 kol 2012 09:38

black.cat je napisao/la:... a meso je vazan dio prehrane.
I ono ljudsko isto??
Divan "argument". :sealedlips:

Probaj sa proteinima, bjelančevinama, vitaminima, mastima i ugljikohidratima.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la black.cat » 31 kol 2012 13:08

ej, sta ste navalile na mene... zelim samo rec da osobno ne mogu bez mesa, al opet ne podrzavam ubijanje zivotinja.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la zenia » 31 kol 2012 15:25

a jbg nema tu između... ne možeš nikako jesti meso
bez da ubiješ životinju...
sad, ili ćeš to zanemarivati kao i većina ljudi (uključujući i mene),
ili ćeš promijeniti svoj životni stil i ne sudjelovati u tom lancu...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 31 kol 2012 15:30

^ tehnički gledano možeš jesti samo one životinje koje umru prirodnom smrću. Tako ih ne ubijaš, jedeš meso. slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la DoubleTrouble » 31 kol 2012 15:42

ja friške škampe jedem žive, al manje životinje sama prije ubijem. Velike prepustim stručnom osoblju klaonice.
:vampglomp:
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la black.cat » 31 kol 2012 16:58

jest cu i dalje meso, bez da sama ubijam zivotinje.

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 31 kol 2012 19:00

black.cat je napisao/la:ako je netko vegeterijanac, neka je, iz svojih razloga, ali ja bez mesa ne mogu, sama cu si spec ako treba, nije bed.
jest da koki nije bas bajno sjedit dva sata dok snese i dok ga ne izbaci, ali ne ugiba. krava se takodjer ne vrpolji dok ju muzu. ok, to je zivotinjski proizvod, ali kazem - ne ugibaju za vrijeme "proizvodnje".
a, ono sto mi je blesavo kod odredjenih vegana je sljedece - kad naprave dijete i ono se rodi - i dijete mora bit vegetarijanac. zasto? ako ste vi, zasto i dijete mora bit koje tek mora rasti i razvijati se, a meso je vazan dio prehrane.
to je kao da ja tebi kazem: ako ti napravis djete, on mora jest meso...zasto???
:)
i ne, ne ubijaju krabe dok ih masine muzu, tek kad ne mogu vise proizvodit mlijeko jer su ih nasopali antibioticima tako da proizvode 20 (rijecima: dvadeset) puta vise mlijeka od onoga sto bi imale bez hormona...eto, zato.

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 31 kol 2012 19:04

*umjetnih hormona, naravno.
ma gle, da je meso vazan dio prehrane ja bi vec godinama bila mrtva a i vecina hinduista i budista...a tko cesce boluje od raka ili srcanog ili mozdanog udara, mi na zapadu ili oni na istoku?

Plague

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Plague » 31 kol 2012 19:07

lastavica je napisao/la:to je kao da ja tebi kazem: ako ti napravis djete, on mora jest meso...zasto???
zato što nijedan biljni protein ne sadrži određene esencijalne aminokiseline neophodne za potpun i zdrav razvoj stanica (mozga i živčanog sustava) u djece u prvih nekoliko godina života. ignorirat tu činjenicu je idiotizam. takvim bi ljudima trebalo oduzimat djecu.
kad narastu, nek sami odluče kako će se hranit.

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la me,myselfelse » 31 kol 2012 19:45

^

true, true. ili je to za majčino mljeko? google reci ,a da te ne pitam. neće.


netko ima guba napisano, jedem biljke, ne zato što volim životinje, nego zato što MRZIM biljke, bahahahahhha.

ne znam za veganstvo, tralalalala, nismo još istraženi dosta da bi mogli baš sve shvaćati. tipa, negdje sam čitala da ovisi o krvnog grupi, da nekima paše nekima ne.

u biti, svako treba vidjeti kaj mu paše najbolje, slušati tijelo, dušu i Mozarta.

ima ljudi koji ne vole hranu. ima ljudi koji se hrane zurenjem u sunce.

baš me briga ko kaj jede, dok ne dira moje, i dok mu/joj/it ne smrdi na želučanu kiselinu. :)

dobar tek, i još bolju probavu želim
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 31 kol 2012 20:20

Plague je napisao/la:
lastavica je napisao/la:to je kao da ja tebi kazem: ako ti napravis djete, on mora jest meso...zasto???
zato što nijedan biljni protein ne sadrži određene esencijalne aminokiseline neophodne za potpun i zdrav razvoj stanica (mozga i živčanog sustava) u djece u prvih nekoliko godina života. ignorirat tu činjenicu je idiotizam. takvim bi ljudima trebalo oduzimat djecu.
kad narastu, nek sami odluče kako će se hranit.
ma gle, ljudi koji su vegani i tako odgajaju djecu dokaz su da nije nuzno meso.
bas to, kad narastu djeca sama moraju birat, ali dok su mala svatko ih odgaja i hrani kako misli da je najbolje.

Aven

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Aven » 01 ruj 2012 22:26

lastavica je napisao/la:Koliko je vama bitno da vasa bolja polovica vam skuha rucak koji volite (ako jedete meso)?
Oh, bilo bi mi vrlo drago (da mi se kuha, je l'). Po tome zaključujem da mi je bitno. :happycry:

Ne i presudno, though.
po vasem misljenju, dali bi i koliko bi to moglo utjecat na vezu u duzim stazama?
To ovisi isključivo o osobama koje su u vezi.

Ja sam gurman, guštam u hrani, priboru za jelo i cijelom tom procesu i načinu unošenja hrane.
Voljela bih imati toliko para da si barem jednom tjedno priuštim isprobavati različite kuhinje po restoranima.
Isto tako bih voljela da i moja partnerica dijeli tu strast. Ali to se ne razlikuje npr. od želje da zajedno uživamo u (sličnoj) glazbi, filmovima i sl.
Kao što i gore napisala - bilo bi mi drago, ali ne vjerujem da bi bilo presudno ako bi se poklopile u nekim drugim područjima.
Malo različitosti u preferencijama i stilu života je ok, puno baš i ne funkcionira na duže staze. : )

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la shizika » 03 ruj 2012 18:54

slika
...život je lijep... (:

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 03 ruj 2012 19:34

svakakve "sale" sam vec cula, tako da sam potpuno ravnodusna :)

kaktus
Postovi: 522
Pridružen/a: 26 tra 2012 19:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la kaktus » 04 ruj 2012 13:02

lastavica je napisao/la:
Plague je napisao/la:
lastavica je napisao/la:to je kao da ja tebi kazem: ako ti napravis djete, on mora jest meso...zasto???
zato što nijedan biljni protein ne sadrži određene esencijalne aminokiseline neophodne za potpun i zdrav razvoj stanica (mozga i živčanog sustava) u djece u prvih nekoliko godina života. ignorirat tu činjenicu je idiotizam. takvim bi ljudima trebalo oduzimat djecu.
kad narastu, nek sami odluče kako će se hranit.
ma gle, ljudi koji su vegani i tako odgajaju djecu dokaz su da nije nuzno meso.
upravo suprotno. dokaz su da je meso nuzno.

Avatar
štrudla
Postovi: 559
Pridružen/a: 07 pro 2010 21:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la štrudla » 04 ruj 2012 18:10

vegetarijanci dampaju na tašte :D
slika


lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 04 ruj 2012 18:24


Plague

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Plague » 04 ruj 2012 18:27

:o
pametnica si.

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 04 ruj 2012 18:27

kaktus je napisao/la:
upravo suprotno. dokaz su da je meso nuzno.

kako?
koliko vegana poznajes i koliko djece koja su se iskljucivo hranila veganskom prehranom poznajes?

i opet se ja nadem u raspravi :)
mene je zanimalo samo dali bi ste mogle bit s nekim koji ima razlicite prehrambene navike od vas...
ja mogu sa mesozderima :gigglenod:

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 04 ruj 2012 18:31

Plague je napisao/la::o
pametnica si.
ma draga, to je sve ok, ali sta da ja tebi izvucem clanke o pretiloj djeci i preranoj smrti zbog srcanih i mozdanih udara?
mislim, statistika o smrnosti "stoji" na mojoj strani, nema smisla o tome raspravljati...
onim clankom sam htjela rec da povezanost veganske prehrane i nedostatka nekih vitamina ne moraju uopce bit povezani kao sta nije ni smrt od klime povezan sa jedenjem mesa...mislila sam da ces skuzit :)

Plague

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Plague » 04 ruj 2012 18:50

lastavica je napisao/la: onim clankom sam htjela rec da povezanost veganske prehrane i nedostatka nekih vitamina ne moraju uopce bit povezani kao sta nije ni smrt od klime povezan sa jedenjem mesa...mislila sam da ces skuzit :)
sve što si rekla svojim člankom je da ljudi umiru zbog klimatskih uvjeta. kako si i na koji način njime dokazala netočnost ili umanjila istinitost mog članka? nikako.

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 04 ruj 2012 19:13

oprosti, nisam se dobro objasnila.
htjela sam rec da djete nije umrlo jer je vegan, nego zato sto nisu ga pravilo hranili (a i ocito nisu bas posjecivali pedijatra sta i bas nije normalno).
a znas i sama kako mediji izmanipuliraju vijesti, kao sto je bio slucaj u sloveniji, isto roditelji vegani i dijete vegan. naslov: "dijete umrlo jer su ga roditelji hranili iskljucivo veganskom prehranom". nakon par dana skuzilo se da je ipak umro od sepse (isto neka cudna obitelj, pa jebote ako ti dijete sa godinu dana ima 5 kg valjda skuzis da nes ne valja!?!). da nisu bili vegani nebi se naglasilo uopce kako su se hranili ti ljudi, a s obzirom da su ovi bili vegani (kao i u ovom tvom clanku) onda se odmah naglasak (i krivnja) stavlja na vegansku prehranu. + ne znanje + sta je neobicno za nasu kulturu + takve neke senzacionalisticke vijesti, ljudi si brzo naprave misljenje i ne mogu ga vise mjenjati bez obzira na sta ti/ja/isus krist/tito rekao. i ne zele se informirati jer ih ne zanima. sve ok, ali nemoj onda meni prodavat te price jer hvala bogu citala sam svakakve clanke i istrazivanja, i ne zanima me o tome raspravljati jer koga zanima sam ce se raspitat i istrazivat.
eto, nadam se da sam se uspjela objasniti :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la Kroacija » 04 ruj 2012 19:47

lastavica je napisao/la:...ako ti dijete sa godinu dana ima 5 kg valjda skuzis da nes ne valja!?!).

ja krivim veganstvo za to sto nisu shvatili. :D

lastavica
Postovi: 49
Pridružen/a: 19 kol 2012 10:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: cura vegan/vegetarijanka

Post Postao/la lastavica » 04 ruj 2012 19:57

invalid_user je napisao/la:
lastavica je napisao/la:...ako ti dijete sa godinu dana ima 5 kg valjda skuzis da nes ne valja!?!).

ja krivim veganstvo za to sto nisu shvatili. :D
eh jebiga onda, moras doc kod mene jest pa ces vidjet kako je lako dobit kilice iako si vegan :D

Odgovorite