Lijepa naša Hrvatska!

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la tamara3 » 20 ruj 2012 16:03

Nisam mislila na to konkretno nego na stav da je vani trava zelenija "za radnike". Je kurac, pardon na izrazu.

Gost

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Gost » 20 ruj 2012 16:17

"običan radnik" ne može bit zadovoljan u kapitalizmu yer cilj ye da zaradimo što više i da se "okrenemo sebi" , yer ako budemo sebi "od usta otkidali" >za radnika necemo imat "više"> nego yednako, a niye cilj da imamo yednako nego da imamo više>poyedinci koyi su "sposobni" imat više, pa koyi god to način bio da dođu do tog više, u nekim ye državama fleksibilniye u nekim manje, a cilj ye u svima isti>bogaćenje, a da bi se bogatili moramo uzimat novac nekome na koyi god način možemo izmislit i prikazat da treba...i onda nakon što tay radnik za nas radi 15 godina npr. da budemo "dobar gazda" dat cemo mu malo dionica da ne crkne od gladi u mirovini i da ipak može kupit neku kućicu u cviyeću ipak ye zaslužio malo mrvica


"Aaa, mi smo se zeznili, mi smo radili višu matemat'ku. Odaka poučak kaže da je 2 i 2...kliko? Devet. E. A kod njih je 2 i 2 čet'ri. Zato one učiteljice i rade za dvi iljade kuna." :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Popeye » 20 ruj 2012 19:55

tamara3 je napisao/la:Joj idu mi više na jednu stvar te vijesti o "građanima koji pišu na vladinoj facebook stranici" koju pak vode nekakvi "community manageri" još od izborne kampanje.
i meni.

građani su svaki put sami birali. i odabrali. ova vlada je ipak najnormalnija od svih koje je hrvatska dosad imala. moju podršku, unatoč raznim zajebima, još uvijek ima. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Popeye » 24 ruj 2012 18:40

http://www.jutarnji.hr/zrtve-kerestinca ... u/1055823/

Suđenje za Kerestinec: 'Silovali su me, tukli i mučili strujom. Sve je naređivao Doktor!'

Svjedočenjem čuvara, ali i dvoje žrtava koji su detaljno opisali zlostavljanja u tzv. Konačištu ratnih zarobljenika u Kerestincu danas je nastavljeno suđenje bivšem zapovjedniku tog zatvora Stjepanu Klariću i četvorici bivših hrvatskih vojnika optuženih za najstrašnija psihička i fizička zlostavljanja pripadnika neprijateljske vojske, ali i srpskih civila uhićenih na području Zagreba i Siska.

"U Kerestincu su me više puta silovale nepoznate osobe u civilu, a to je naređivala osoba zvana Doktor", posvjedočila je Sisčanka Rajka Majkić koja je u siječnju 1992. zajedno sa suprugom uhićena u svom domu jer je prije toga bila u rodnom mjestu kod Bosanskog Novog.

Dodala je da "Doktor" zapravo nije bio tog zanimanja, a opisala ga je kao osobu nižeg rasta s naočalama i u vojnoj odori.

U Kerestincu je, kaže, osim silovanja mučena u tzv. crnoj sobi, gdje su je skidali, tukli i čak dvadesetak puta mučili strujom. "Sjećam se da smo jedne večeri morali plesati u hodniku, mi žene morale smo skidati odjeću s gornjeg dijela tijela, a muškarci s donjeg", kazala je svjedokinja.

Sličnog se događaja prisjetio i Miloš Crnković kojega su stražari u pet ili šest navrata navodno tukli nakon što su ga natjerali da gol trči hodnikom Kerestinca. Tvrdi da ne zna tko je to naredio, ali da su zatvorenike, osim vojnika u uniformama, tukli i ljudi u civilu.

"Znali su nas poredati na sredinu jedne velike sobe, gdje smo morali skinuti donji dio odjeće, a nasuprot nas stajala bi žena naga do pasa. Muškarci bi se zatim morali samozadovoljavati, a ako netko nije uspio navečer bi u crnoj sobi uslijedio tretman, mučenje i udaranje", kazao je svjedok. Prije mučenja u crnoj sobi zatvorenicima je na glavu stavljana vreća da ne znaju tko ih tuče. Ipak, tvrdi da je saznao da su ga tukle osobe imenom Goran, Viktor i Ivo te osoba nadimkom Okac.

Osim stražara zbog ispitivanja su u zatvor dolazile i druge osobe izvana, ustvrdio je svjedok, što je nakon niza ranije ispitanih svjedoka danas potvrdio i bivši stražar Davor Mirenić. Pojasnio je da su se "ljudi u crnim odijelima" javljali zapovjedniku Klariću nakon čega su im stražari dovodile zatvorenike na ispitivanje.

Da su u Kerstinec dolazili "ljudi izvana" potvrdio je i stražar Mario Gulina, no on se nije mogao sjetiti što su tamo radili i jesu li ispitivali zarobljenike. Poput svjedoka Darka Gorete kazao je da ne zna ništa o navodnom maltretiranju i zlostavljanju zarobljenih vojnika i civila.

Optužnicu koja zapovjednika i stražare iz Kerestinca tereti za ratni zločin njihova obrana pokušava pobiti tvrdnjom da su zarobljenike maltretirali agenti SIS-a. Više svjedoka ustvrdilo je da je u tamo dolazio i utemeljitelj te službe Josip Perković, no on je sve optužbe odbacio ističući da Kerestinec nije bio pod nedležnošću njegove službe nego vojne policije.

Prema nekim svjedocima, Perković je u Kerestinec odlazio s agentom Ivankovićem koji je nosio iskaznicu SIS-a s brojem 003, no svjedok Ivan Ivanković koji je danas došao na sud rekao je da ima puno osoba tog imena, ali da ne zna nikoga tko je u vrijeme zločina u Kerestincu bio djelatnik SIS-a.

Zbog tih bi svjedočenja Perković uskoro trebao biti ponovno ispitan u ovom slučaju.


dignitet domovinskog rata, jel. :duckdance:

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Afrodita » 24 ruj 2012 20:33

Kao da čitam o Kerestincu u najcrnje i naužasnije vrijeme Drugog svjetskog rata. Zar ljudi stvarno ne žele ništa naučiti? Tko zna kakve su se grozote događale i u drugim mjestima.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Popeye » 27 ruj 2012 16:47


Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 28 ruj 2012 01:04

ovdje stvarno fali sulka da kaze koju pametnu i argumentiranu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la tamara3 » 28 ruj 2012 10:16

Dakako, premda svi već jako dobro znamo da su za vrijeme hadezea bilo daleko bolja i nekako poštenija vremena :D.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 28 ruj 2012 16:43

je, bas to.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Afrodita » 28 ruj 2012 20:58

tamara3 je napisao/la:Dakako, premda svi već jako dobro znamo da su za vrijeme hadezea bilo daleko bolja i nekako poštenija vremena :D.
Kako bi reko i ne poreko Prljavi Harry
Uljepšala si mi dan
:lol: :lol:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Popeye » 05 stu 2012 17:22

http://www.crol.hr/portal/vijesti/hrvat ... riati.html

Marković kriv, dužan se ispričati

:duckdance:

Aven

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Aven » 13 stu 2012 20:09

Ovako izgleda stvarnost kad se maknu svi celofani koje je hdz-ova vlada sve ove godine omotala oko ljudi kako bi im stvorila lažan dojam realnog stanja Hrvatske. Jasno je da treba napraviti drastične rezove kako bi se stvari dovele u red, ali mi se uopće ne sviđa što omjer između hladnokrvih tehničkih rezova i socijalne osjetljivosti uopće ne postoji. Vlada bi, ako već želi biti vjerodostojna i imati kredibilitet, prvo trebala početi od sebe sa sankcijama i rezovima. Koliko vidim, to se ne događa. Milanoviću, Čačiću i ostaloj ekipi bi bilo bolje da do kraja mandata opravdaju svoju degutantnu bahatost i imaju konkretne rezultate koji se ne očituju samo u jalovim brojkama i statistikama koje imaju za cijenu masu oštećenih ljudi bez osnovnih sredstava za život. U suprotnom ne sumnjam da će biti kažnjeni od strane birača kao i ovi prije njih.

However, i dalje smatram da su bolja opcija od hdz-ovaca. Ovi pak nisu imali elementarnog znanja apsolutno ni o čemu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la tamara3 » 14 stu 2012 12:44

Op, op!

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... atvor.html

Čačić ipak ide u zatvor?
Prvi potpredsjednik Vlade Radimir Čačić danas je na mađarskom sudu u Kapošvaru, u drugostupanjskoj presudi, osuđen na godinu dana i deset mjeseci zatvora zbog prometne nesreće sa smrtnim posljedicama iz siječnja 2010. godine. Prema prvim podacima pola kazne će morati provesti u zatvoru, a polovica mu ostaje kao uvjetna kazna.

Aven

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Aven » 14 stu 2012 13:25

Komentari ispod teksta su prešs kao i uvijek.

Ratko je naočit muškarac i brzo će nači nekog Ištvana da zajedno provode teške zatvorske dane

:happycry:


Radimir mi je najantipatičniji političar, tako da ne mogu ni uz najbolju volju iscijediti mrvu empatije zbog presude. slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la JaNNa » 14 stu 2012 13:32

mene samo zanima potez Milanovića sada...

Aven

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Aven » 14 stu 2012 13:34

Možda stavi Holycu za potpredsjednicu Vlade. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la JaNNa » 14 stu 2012 13:36

je, da... ziher! :D

račun
Postovi: 56
Pridružen/a: 22 lis 2012 10:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la račun » 16 stu 2012 08:29

JaNNa je napisao/la:mene samo zanima potez Milanovića sada...

Eto samo je neke igrače podigao na distancu više.
A Liniću u međuvremenu sine ideja kako da nam podigne još neki porez ili nametne novi. Mogao bi recimo na kućne ljubimce ili na ukrasno bilje takav još ne postoji. Ali zato će nam kako je na dijamante, smanjiti porez i trošarine na platinu pa će nam ipak biti lakše!

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la me,myselfelse » 16 stu 2012 15:45

Doslo je do izmjene u Hrvatskoj reprezentaciji: izlaze Gotovina i Markač, a ulaze Čačić i Sanader. :)
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la tamara3 » 16 stu 2012 18:51

Dobar :D.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Afrodita » 16 stu 2012 20:10

me,myselfelse je napisao/la:Doslo je do izmjene u Hrvatskoj reprezentaciji: izlaze Gotovina i Markač, a ulaze Čačić i Sanader. :)
:thumbup:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la aesthe » 16 stu 2012 23:15

bas dobar :) definitivno jedan od boljih statusa danas - a bilo ih, sta je je!
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Aven

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Aven » 16 stu 2012 23:25

Ček', to nije m,m izmislila? :(

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 16 stu 2012 23:57

^ nope.
Al je svejedno dobar. :thumbup:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la me,myselfelse » 17 stu 2012 03:41

ja ne izmišljam. produciram B)
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la JaNNa » 17 stu 2012 08:32

hm... nekak si sumnjam u to da će Sanader u čuzu... al dobro! bilo bi lijepo i to vidjeti!

Avatar
me,myselfelse
Postovi: 1561
Pridružen/a: 30 svi 2011 00:14
Spol/rod: žensko

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la me,myselfelse » 18 stu 2012 15:18

evo još ratnih profitera, :D

http://www.jutarnji.hr/u-motoristickim- ... u/1066973/

Iskoristili gužvu nakon presude generalima: Razbojnici s motorističkim kacigama upali u banku i opljačkali 200.000 kuna!
Ako želiš mir, pripremi se za rat!

Majke mrze ratove.

http://www.youtube.com/watch?v=vDErC8-MrUw

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Popeye » 18 stu 2012 20:54

JaNNa je napisao/la:hm... nekak si sumnjam u to da će Sanader u čuzu... al dobro! bilo bi lijepo i to vidjeti!
naravno da će biti osuđen na zatvorsku kaznu, ako ne za hypo (najklimavija od svih optužnica protiv sanadera) ili inu, onda sigurno za fimi-medija.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la JaNNa » 20 stu 2012 11:57

eto! dogodilo se!

mene konkretno interesira kakve koristi od svega ovoga imaju nezaposleni na burzi?
mladi koji se sele van da imaju od čega živjeti?
seljaci koji jedva spajaju kraj s krajem?
radnici koji ne primaju svoje plaće?

Odgovorite