"Lijepa naša" Rudanica :D

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

"Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Ameli » 30 stu 2012 22:28

Legenda :D
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vedr ... 49839.aspx
Poručujem Hrvatskoj neka se jebe a pojma nemam tko ili što je "Hrvatska". Tko je "Hrvatska" koja nije poduprla Palestinu u borbi za status države promatrača u Ujedinjenim nacijama?

Dvije trećine Glavne skupštine UN to je učinilo. Fašistička Amerika je prije glasanja svijetu utjerivala strah u kosti. Njenim saveznicima nije bilo lako reći "ne" najvećoj svjetskoj fašističkoj sili. Ipak su to učinili.

Na Izrael ne treba trošiti riječi. Siroti Židovi koje je Hitler poslao u nebo i na nebo prevrću se u grobovima, oni koji imaju grobove, zgroženi bezdušnošću svojih potomaka. Umlaćeni su i spaljeni još jedanput.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Popeye » 04 pro 2012 15:41


Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la tamara3 » 04 pro 2012 16:52

Tek sad vidim ovo... Rudaničin "komentar" (ne samo ovaj) je onak, na razini kakvu bismo očekivali od razgovora i diskusija za šankom lokalne birtije uz pivo.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la ariadne » 04 pro 2012 17:11

Smeta vam što je napisala ili kako je to napisala? :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la tamara3 » 04 pro 2012 17:37

Niš mi ne smeta, ravnodušna sam. Samo mislim da kurac pička jebanje govno šupak umjesto interpunkcija i nije neko pisanje.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Popeye » 04 pro 2012 17:48

ariadne je napisao/la:Smeta vam što je napisala ili kako je to napisala? :D
i jedno i drugo. podsjeca me na moje postove od prije par godina :gigglenod:

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Angela07 » 04 pro 2012 19:12

:kokice: ni meni se ona baš nešto ne sviđa. previše je negativna i vulgarna

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Ameli » 05 pro 2012 21:06

tamara3 je napisao/la:Tek sad vidim ovo... Rudaničin "komentar" (ne samo ovaj) je onak, na razini kakvu bismo očekivali od razgovora i diskusija za šankom lokalne birtije uz pivo.
Tu razinu večina najbolje i razumije, ta vulgarnost nekako je uvijek bila
privlačna, jeben ti ovo/ono, p,k, zapravo mi sami sebe ne slušamo. Koliko puta u toku dana opsuješ rečeš sramotnu riječ.
Rudanica meni nit smrdi nit miriše, al baba zna zašto piše "zdravo seljački"
svako ne razumije interpukcije ne izazivaju dovoljno pozornosti, negativnu emociju.
Zamisli onu bazu kako bosanka kaže neču:-hoću kurac /hoću- penis :-o cc
nije to to.
A ova država i tak sve više sliči na birtiju, samo umjesto alkohola
ljudima se toče laži, a narod je mrtav pijan..po onom sistemu..pih jebe mi se :zivjeli:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la zenia » 08 pro 2012 18:54

a napisala je kako je...
čemu uljepšavati?
zašto opisivati govno kao nešto što miriši?
jadni smo, bijedni, ali se palimo na interpunkcije...
neka žena viče kurac, pička, kreten i ostalo...
možda privuče pažnju pa koji čovjek više pročita što
se dešava...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Popeye » 08 pro 2012 22:29

wow, such a pitty party :feelingfree:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la tamara3 » 09 pro 2012 16:50

Čuj, ja samo mislim da javne ličnosti, novinari i ljudi koji rade/pišu za medije imaju stanovitu odgovornost da na neki način naciju kultiviraju i obrazuju, a ne da se spuštaju na razinu kojoj tamo nije mjesto. I vidiš, upravo zato imamo to što imamo - polupismene "novinare" koji ne znaju sastaviti nekoliko suvislih rečenica, kako ni u pismu, tako ni u govoru.

Okej, netko će reći da je ovo blog, ali svejedno mi to pičkaranje smrdi na potpirivanje najnižih strasti, a to mi jednostavno nije kul.

Ooh

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Ooh » 22 sij 2013 14:41

ocito je tekst nastao u stanju revoltiranosti :D rudanica je meni persona za sebe, jedna od onih ljudi za cije se izjave ne treba emotivno vezati inace nastane bomba osuda ili neke vrste odusevljenosti. u svakom slucaju bez obzira na psovke volim poslusati/procitati sto ima reci i ma koliko da je vulgarna ne vjerujem da ce me ikada uspjeti nazivcirati koliko novinari nove tv. mislim da je zaboli za popularnost. tekstovi koja pljune u 5 minuta izazovu skandale. meni je to fascinantno. mislim da bi s njom bilo izazovno sudjelovati u debati i da se nekom moze svidjati ili ne svidjati njen nacin izrazavanja, ali isto tako ne bi bilo lako razoruzati je.
tekst asje je pocetnicki tekst i u nekim dijelovima jednako nesiguran kao i tvrdnje rudanice. u napadima je jednako nizak i neosnovan kao i nacin izjasnjavanja rudanice, mislim da je to slabost onoga tko pise ukoliko kritizira napadima. dosta lose.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Angela07 » 22 sij 2013 20:19

prije fiju godina sudjelovala je u razgovoru o obiteljskom nasilju. sudjelovao je i jedan (osuđeni) zlostavljač. njeno ponašanje, komentari, razina na kojoj je sudjelovala u toj temi su bili takvi da je dotični ostavio dojam razumne i pristojne osobe! strašno! ispala je nezrela, jadna i smiješna! što god da je ona prošla u životu, kontam da je tema prevažna i da je njeno takvo sudjelovanje više štetilo nego koristilo. generalno i općenito, ne sviđa mi se :)

Ooh

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Ooh » 23 sij 2013 10:48

Angela07 je napisao/la:prije fiju godina sudjelovala je u razgovoru o obiteljskom nasilju. sudjelovao je i jedan (osuđeni) zlostavljač. njeno ponašanje, komentari, razina na kojoj je sudjelovala u toj temi su bili takvi da je dotični ostavio dojam razumne i pristojne osobe! strašno! ispala je nezrela, jadna i smiješna! što god da je ona prošla u životu, kontam da je tema prevažna i da je njeno takvo sudjelovanje više štetilo nego koristilo. generalno i općenito, ne sviđa mi se :)
e pa vidis o cemu se radi, osudjeni zlostavljac je zasluzio puno gore od bilo cega sto mu je rekla ili mogla reci. malo tko se usudi biti toliko brutalan tamo gdje treba biti. ne zelim je opravdavati, niti sam obozavateljica, ali meni se svidja kada bez pardona upotrijebi dugu jezicinu i kada izrekne sud, ma koliko se ne slagala s njom.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Angela07 » 23 sij 2013 11:01

u tome je kvaka, nije bila brutalna niti superiorna bila je jadna

Ooh

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Ooh » 23 sij 2013 11:04

Angela07 je napisao/la:u tome je kvaka, nije bila brutalna niti superiorna bila je jadna
doduse nisam bila, pa ne znam...ali ostar start prema zlostavljacima podrzavam.

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la cokolada » 25 lip 2013 09:10

Navratila sam na njezin blog i u čudu ćitam ovo:

Čim sam ušla u kuću uključila sam teve. Na ekranu Mima Simić, Lezba Nacionale. Lezba na Jutu? Kad je u Hrvatskoj izborna šutnja onda šansu na Hrvatskoj televiziji dobiju lezbe. Nije često ali čovjeka veseli. Mima mi je bila draga.

Voditelj, zvala ga je “Aco”, ponašao se prema njoj onako kako se on inače ponaša prema ženama. Sve smo mi za njega retardirane bebe kojima on raznježeno radi giligili. “Aco” je i Mimi radio giligili. Ona je gotovo čitav sat govorila o sebi lezbi. Pred sam kraj emisije spomenula je kako bi bilo dobro da se hrvatske lezbe smiju, ako ne vjenčati, a ono bar “registrirati”.

Otkrila nam je da svojoj mnogo mlađoj partnerici zna obećati: “Registrirat ću te, mala.” Kako napuhano, kako mačo. I lezbijski se par dijeli na sirotu koja umire od želje za “registracijom” i šeficu koja će se možda smilovati a možda i neće.

Mima? Tko je Mima? Ženska je ipak samo sirovi Dalmatinac uvjeren da svaka na ovome svijetu jedva čeka da joj u uho zatuli: “Odvist ću te na vinčanje, ljubaaaaaaaaaaaaavi mojaaaaaaaaaaaaaa…”


http://www.rudan.info/lezba/

Što je Rudanici, zar ona ne zna za šalu?
Pa onda ovo:

Da li mi je drago da nisam peder ni ja ni nitko moj? Oduševljena sam što ih u mojoj porodici nema a ako ih ima neka i dalje vješto glume

http://www.rudan.info/zasto-mrzimo-pedere/

Tekst je ironično intoniran i cilja na licemjerje kod dijela progresivno-liberalnih intelektualaca. No, s druge strane, navedena rečenica zvuči isto kao nekadašnja Tuđmanova 'sretan sam što mi žena nije Srpkinja ni Židovka'.

I za kraj uzmimo ovo:

Nisu hrvatske žene homoseksualci. Nisu hrvatske žene ni oni koji mrze homoseksualce. Jedino te dvije grupe građana uznemiruju našu vlast. Prvima treba osigurati uvjete za paradu, drugima onemogućiti da se referendumom izbore da pravo na brak imaju samo žena i muškarac. Zašto je to tako? Zato jer žene u čitavom svijetu, što otvoreno što prikriveno, osim iznimaka koje potvrđuju pravilo, imaju status predmeta sa ograničenim rokom trajanja.

http://www.rudan.info/milost-kujama/

Autorica je sasvim izgubila kompas. Misli li ona da je diskriminacija i zlostavljanje samo kad balkanski krkan prebije majku svoje djece i ništa drugo? Žalosno je što nije u stanju vidjeti zajednički nazivnik u svim oblicima diskriminacije i nasilja u našem društvu, a ovaj postoji. Vjerojatno će taj posao morati odraditi neke druge spisateljice. Vedrana je, izgleda, dala svoje.
slika

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Ameli » 21 stu 2013 22:16

Nisam do kraja pročitala prijašnji post, jedino što mogu reči
imala sam prilike ovo ljeto upoznati gosp.Rudan i moram priznati
da sam imala osječaj kao da sam kod ginekologa :D
Jednostavno pred njom kao da si gol, a ona te mjerka
i ne štedi niti dobrim nit lošim.
Jednostavno je takva, dal pisala ili u društvu bila
jebeno direktna :D
E sad dal joj svaka "stoji" ili ne.. to je od teme do teme
jer danas je teško i pogriješiti u tolikoj količini licemjerstva i laži.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: "Lijepa naša" Rudanica :D

Post Postao/la Andain » 23 srp 2015 08:40

Uzela sam malo vremena da pročitam par njenih članaka na blogu i evo što mene smeta u vezi nje. Njoj je cilj smetati ljudima. Njen cilj pisanja nije uhvatiti se analitički za neku temu, protresti je dublje i osvijestiti čitateljstvo..njen cilj je isprovocirati čitateljstvo, natjerati ih da ju mrze kao što ona mrzi njih. To je ono što njoj daje osjećaj bitnosti, osjećaj da će nekom nekim od svojih članaka stati na žulj (problematika je irelevantna).

Nemam problema s radikalnim i brutalnim kritikama kojima je cilj promjena u svijesti ili ponašanju, no imam problem s kritikama koje su opravdanje za vrijeđanje jer je autor tip osobe koja se osjeća bolje kad druge skrati za glavu. Osim toga, u toj želji za negativnim emocijama koje je motiviraju na pisanje, često pretjerano demonizira problematiku, lišavajući je objektivnosti naspram toj nekakvoj emotivnosti kojom obiluje baš svaka njena riječ.
Žena je frustrirana, ukratko, al ne vanjskim pojavama u društvu već po prirodi. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite