drvokicenje....

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

drvokicenje....

Post Postao/la hops » 21 pro 2012 09:40

jucerasnja situacija me ponukala da priupitam svekoliko pucanstvo o njihovim tradicionalistickim navikama u vezi kicenja bora i inog drveca.

dakle, dodem ja sa svojom pametnijom i ljepsom (ali zato znatno nizom) polovicom u prodavaliste borova i dzindzi za okit.
prvo mi je upao u oko crni bor...
ok...pase uz TV i ... recimo lajsnu na ormaru spavace sobe. ali nekako...crni?!
iako nisam klasicni vjernik, nekako mi takvo drvo odaje poruku: "po novim saznanjima i istrazivanjima, zicbo je dan kad je isus umro, a ne rodio"
ali ok...
biste li vi okitili mrtvacki bor da proslavite bozic?

dalje...kuglice.
nakon sto smo zgrabili tradicionalni zeleni bor, deblji i gusci (ali zato znatno visi od bolje polovice), treba odabrati kuglice i te trake svjetlece koje nisu na struju i ove druge, na struju, koje vuku na podno osvjetljenje letjelice iz star treka.
i sad ...uzmem ja neke...mrtvackih boja koje su navodno lijepe. cula sam babe do kako komentiraju da su ekstravagantne (?!) to je obicna kuglica! obojana, serijski izradena u kini i smrdi na jeftinu boju. sta je tu ekstravagantno?
ugl, uzmem ja te plasticne ekstravagantne loptice u tri nijanse mrtvacke, piknem neke plave trake, u proletu ugrabim jos par staklenih crvenih kugli i na kraju nogom dohvatim pod pazuh 3 staklena nosaca za svjecice sa kvazi bozicnim motivima (nisu prepoznatljivi motivi, ali ssu na bozicnom odjelu....pa su valjda-bozicne) i zubima skinem plasticni unikatni tanjur sa tajvana. unikatni kazem- jer svaki ima ogrebotinu na drugom mjestu.
i gotovo- 5 minuta odabira, 2 za put do blagajne, 2 minute da zaobidem krupniju gdu na ulazu koja snima traktore na ulazu i to je to. jos 10 min da upalim auto i amen. kupnja gotova za cca 20 min.

ali ne!
ljepsa, ali niza je nabacila komentar koji je bacio u vodu moju racunicu.
po nekoj divljoj teoriji - crvene kuglice, plava traka, zute lampice, ekstravagantene kuglice i ove staklene (nedefinirane) nemreju skupa.
jer se ne pasu (?!)
i tako smo mi trazili 30 minuta idealni sklad boja za novog plasticnog drvenog mezimca. mislim...ko da ce se buniti. ili ne znam...raskititi ako mu se ne svidaju boje.
izasli smo nakon 40 minuta sa borom i jednim setom kuglica. tanjur s tajvana je ostao ali u drugoj boji-da ide uz kuglice. nosaci za svjecice su bijeli, da razbiju monotoniju. (u mom odabiru nije ni bilo monotonije...sve boje jednako zastupljene)
crvene su vracene jer ne idu uz ekstravagantne...
i ostao je zakljucak pametnije (ali nize) da jos samo moramo obici 2 mjesta da kupimo ostatak (koji smo mogli odmah rijesiti...)

pazite li na odabir boja?
lampica?
mora li bor "biti u tonu"?
koliko pazite da kuglice budu idealno pobacane na boru? ( osobno volim hitit najvecu na vrh, da se grane maksimalno saviju, tako ubijem plasticnu jednolicnost :D)
i tako ti komentari vezani uz kicenje drveca?

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la OtherMe » 21 pro 2012 10:05

ja nemam snage tipkati nakon ovog tvog posta, jer sam se rasplakala od smjeha :haha:

no ajde reci cu da ne diskriminiram, sareno je super, jedna boja je super...Božić je super :feelingfree:

samo me et u zadnje vrijeme supilo nekakvo dvobojstvo...pa sam bor kitila u dve boje, od koje je jedna morala biti bijela (kuglice jel i trakice po mogucnosti) da izgleda kao snijeg jel...

E sad, sa svjetlima imam problema, jer bi ih narade imala milijun! Po boru, po sobi, po balkonu!!! :touched: :touched: :touched: :touched:

uh oh!

Kuglice idu skoro pa ravnomjerno po boru, osim one strane okrenute prema zidu! To tradicionalno ostaje prazno i bez lampica, jer nije da zid slavi Božić!

eto... idem jos jednom procitati ovo tvoje gore, jer mi fakat treba smijeha prije tog smaka svijeta jel!
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 21 pro 2012 10:20

:lol: :lol: :lol:

Mnogo sam zahvalna svojim roditeljima što su daaaavno još kupili plastični bor, simetrični, taman visine koji je toliko praktičan da ga čuvam kao oko u glavi.
Kad bih kupovala ukrase bi izgledalo nešto kao tvoje, uzmeš što ti prvo padne u oko i pod ruku i u roku max pola sata si vani.
Jedini uvjek koji mi okićeni bor mora imati je simetričnost. Boje pojedinačne ionako ne dolaze do izražaja kad je sve šareno. Lampice upališ i nema teorije da se razazna jel kuglica tirkizna ili boje morskih algi.
Kog briga?!
Nas doma sigurno ne jer nitko ne gleda taj bor jer se družimo međusobno.
A to je jedino bitno.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: drvokicenje....

Post Postao/la slapa » 21 pro 2012 10:21

otkad sam se pogejila volim šareno. i rukotvoreno.

da sad ne kompliciram prilažem sličice.

hendmejd "kuglica" za "bor"
slika

"bor"
slika

ove godine sam lijena pa ću bit bez bora. al stavit ću bar neke kičaste naušnice na uši. imam jedne šljokaste. dušu dale.

Fakat jesam.
ˇ
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 21 pro 2012 10:23

^ Fakat si gej.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la hops » 21 pro 2012 10:23

OtherMe je napisao/la:ja nemam snage tipkati nakon ovog tvog posta, jer sam se rasplakala od smjeha
:D neki placu od smijeha, neki od zivaca, neki od luka.
OtherMe je napisao/la: no ajde reci cu da ne diskriminiram, sareno je super, jedna boja je super...Božić je super

samo me et u zadnje vrijeme supilo nekakvo dvobojstvo...pa sam bor kitila u dve boje, od koje je jedna morala biti bijela (kuglice jel i trakice po mogucnosti) da izgleda kao snijeg jel...
naravno da je sareno super!
eto! ispravno mislis!
nek bude kicasto i sareno, nek se svjetli ko betlehem! ipak se slavi bozic.
kako mislis bor u 2 boje?! moj je po zadnjem u tri boje - krem, svijetlo smede i tamno smede. veseli bozic! :D
OtherMe je napisao/la:E sad, sa svjetlima imam problema, jer bi ih narade imala milijun! Po boru, po sobi, po balkonu!!!
ja isto imam problem sa svjetlima. iskace mi osigurac, malo-malo :(
(poskrivecki sam ubola 17 metara zutih i 16 metara crvenih lampica :D; ode razvodna kutija u stanu )
OtherMe je napisao/la: Kuglice idu skoro pa ravnomjerno po boru, osim one strane okrenute prema zidu! To tradicionalno ostaje prazno i bez lampica, jer nije da zid slavi Božić!

eto... idem jos jednom procitati ovo tvoje gore, jer mi fakat treba smijeha prije tog smaka svijeta jel!
aha...ti si jedna od onih koja voli celave borove uz zid.
glede smaka svijeta...nadam se da ce odgoditi do poslije 1 da stignem na kavu.

Aven

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Aven » 21 pro 2012 10:26

Ne kitim bor niti farbam jaja otkad sam se potpuno ostavila Crkve, a time i bilo kakvog traga katoličke tradicije.
U mojoj kući je to dosta loše prošlo, tako da nije bilo druge nego eskivirati sve aktivnosti koje su vezane za Božić ili Uskrs.
Drugačije jednostavno ne shvaćaju. *crni.bor*

Možda ga ponovo okitim negdje u svom stanu ako će moja bolja polovica izraziti želju.
Ne zato jer se to mora u ovo vrijeme nego zato jer ju pogled na to veseli.
U tom slučaju može tako stajati i cijele godine dok joj ne dosadi.

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: drvokicenje....

Post Postao/la miss_misty » 21 pro 2012 10:36

ne gine mi epilepsija i napadaj panike vidim :D
(trazim smjestaj u zg za novu
molim bor koji ne vristi)

jako mi se sve mora slagat
mislim da bismo tvoja ljepsa i pametnija(ali znatno niza) polovica i ja
sklepale to malo decentnije
moja luda i zlostavljanija(ali ponekad ipak pomazena) polovica
zasigurno ce se odusevit tvojim ciganskim pirom :D
ma i ja cu samo nek malo popijem...
Napolju pada kiša. A kako se već pomalo spustilo veče, upalili smo sve moje i njene cigarete iz džepova i kofera, poslagali ih po nameštaju i rekli da su to zvezde.

¤¤¤problem s wc-autobusom je u tome što nikad ne znaš kad će se odvesti¤¤¤

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la hops » 21 pro 2012 10:40

miss_misty je napisao/la:ne gine mi epilepsija i napadaj panike vidim :D
(trazim smjestaj u zg za novu
molim bor koji ne vristi)

jako mi se sve mora slagat
mislim da bismo tvoja ljepsa i pametnija(ali znatno niza) polovica i ja
sklepale to malo decentnije
moja luda i zlostavljanija(ali ponekad ipak pomazena) polovica
zasigurno ce se odusevit tvojim ciganskim pirom :D
ma i ja cu samo nek malo popijem...
zbog ovakovih prohtjeva i cudnih iziskivanja- predlozih ljepsoj/nizoj da dokotrljamo bure vina ispod ne-sarenog bora veselih boja (krem, svjetlo smde, tamno smede).

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la OtherMe » 21 pro 2012 10:46

hops je napisao/la: kako mislis bor u 2 boje?! moj je po zadnjem u tri boje - krem, svijetlo smede i tamno smede. veseli bozic! :D
pa moj je bio plavo-bijeli, ako pri tome znemarimo njegovu prirodnu zelenu boju iglica i smedu boju onog, jel, drvenog djela!

sa osiguracima nemam problema zbog lampica, to je vise na dnevnoj bazi zbog poradi svih stvari koje zahtjevaju struju inace...oko bozica selektivno neke od tih stvarcica iskljucim i u njihov utikac ubodem lampice,jer me pomalo strah da ne nadem stan u plamenu nakon povratka iz obilazenja onih drvenih kucica sa kobasama i kuvanim vinom :shakinghead:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la hops » 21 pro 2012 10:48

ok ti si jedna od onih bozic-frikova koji istekaju pecnicu i frizider (zakopaju privremeno hranu u zemlju da se hladi) al zato se bljesti ko na ciganskom vjencanju!

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: drvokicenje....

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 21 pro 2012 11:07

ja ga doma samo izvadim iz kutije,i ukljucim u struju :D stavim pod njega isuseka koji je skoro veci od bora i nakinđurim svakakvih figurica,anđela,djeda mrazova pardon bozicnjaka i ostaloh sljastecih stvari,tipa neke bombone i slicno...na poslu mi ne daju kitit jer kao oni bolje slazu boje al mi redovito daju raspetljat bozicne lampice :D
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la OtherMe » 21 pro 2012 11:21

hops je napisao/la:ok ti si jedna od onih bozic-frikova koji istekaju pecnicu i frizider (zakopaju privremeno hranu u zemlju da se hladi) al zato se bljesti ko na ciganskom vjencanju!
eeee tooo!!!! :feelingfree: :feelingfree: :feelingfree: :feelingfree:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la hops » 21 pro 2012 11:30

LittleRedRidingHood je napisao/la:ja ga doma samo izvadim iz kutije,i ukljucim u struju :D stavim pod njega isuseka koji je skoro veci od bora i nakinđurim svakakvih figurica,anđela,djeda mrazova pardon bozicnjaka i ostaloh sljastecih stvari,tipa neke bombone i slicno...na poslu mi ne daju kitit jer kao oni bolje slazu boje al mi redovito daju raspetljat bozicne lampice :D
@red...zbog ovakvih ko ti, zicbo bi trebalo slaviti minimalno jednom mjesecno!
isus veci od bora?! da to nije draga zakamuflirala ljubavnika onaj dan kad si prerano dosla s posla?

ja mislim da cu ove godine isto smjeti samo raspetljati lampice...

@other - jesi mozda pusila bozicnu psenicu iz bakine baste? :D

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la OtherMe » 21 pro 2012 11:37

pušila? pusim jos uvijek :rainbow:
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: drvokicenje....

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 21 pro 2012 11:45

pusti ti dragu,stara mi svake godine gura i nekog plisanog bijelog medu ispod,aj to objasni :D
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la hops » 21 pro 2012 11:52

kinky...
evo ja sam jucer vidjela (vezano za temu) jednu spicu za bor.
kasnije sam saznala da je ukrasna spica.
ali, na prvu, kad mi je perceptor uhvatio taj item u vidno polje, prva asocijacija je bila - shop za odrasle.
kreatori kalupa tih..."ukrasa" uopce ne vode brigu o podudarnostima sa asortimanom robe u sex-shopovima.
tako perverznu spicu nisam dugo vidjela.
mislim, ne dugo, nego nisam nikada vidjela tako perverznu spicu za vrh bora.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 21 pro 2012 11:53

^ i jesi ju kupila?
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la hops » 21 pro 2012 11:53

ne zelim offat :D

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 21 pro 2012 11:55

Šapni mi, nije bed. :sinister:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: drvokicenje....

Post Postao/la ariadne » 21 pro 2012 12:18

Obožavam kitit bor i sama to radim već godinama. Božićne pizdarije ne kupujemo dok se nešto ne pokida. Imamo punu kutiju tih gluposti gore na ormaru u mojoj sobi. :D

Ukrasi su nam uglavnom u crvenoj, zlatnoj i srebrnoj boji pa ja onda kombiniram dvije od tih. Imamo samo par odmetnutih komada plave boje. Nemamo ništa zeleno jer je viška. :D Svjećice su šarene, i imamo dva seta, od kojih mi jedan svijetli tu po sobi u stanu jer sam ga donijela od kuće da si napravim ugođaj. :shinner:

Sve mora bit simetrično, što boje, što veličina ukrasa, što same grane. Odrežem ih ako nešto strši. :lol: Ono uza zid je prazno obično jer se ni ne vidi. Obavezno ga obilazim iz svakog kuta da vidim kako izgleda.

Uz vrh stavim jedan zvončić koji je inače bio u kavezu mojeg prvog i jedinog papagajčića kojeg sam ikad imala, al je pobjego. :lol: Gamad leteća nezahvalna. I obavezno stavim koju kuglicu malo niže na boru u slučaju da mačka dobije nekakvu ideju. Bolje da sruši ove dolje nego da se baci u sredinu i sruši sve živo ko što se desilo jednom. :lol:

Božićne radosti i kič su awesome. Hodam okolo po kući u kapi Djeda Božićnjaka često. Samo mi fali neki nakaradni džemper sa sobovima. Al imat ću i to jednog dana. :D

A vi gore koji niš od tog ne radite ste Grinčevi i osuđujem vas. :P
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: drvokicenje....

Post Postao/la slapa » 21 pro 2012 12:20

^
slika

:grinch:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: drvokicenje....

Post Postao/la ariadne » 21 pro 2012 12:28

Tsk. :D Ne treba mi to, imam Downton Abbey Christmas Special. :D Sherlocka ću čekat koliko god treba, strpljenje mi je srednje ime. :shinner:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
insatiable
Postovi: 64
Pridružen/a: 28 sij 2012 23:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku

Re: drvokicenje....

Post Postao/la insatiable » 21 pro 2012 13:12

Ona kaze da sam bozicni nacist.obozavam ovo vrijeme ali vjerojatno imam u sebi ostatke majcine teroristicke obuke za blagdane tako da sve mora biti u tonu,bor mora bit prirodni i ja moram nakuhavat do besvijesti:) a najveca opsesija su mi svjecice koje su cak i u sobi razvucene:D ...da ne bi zvucalo sve tako strasno to su nam prve zajednicke tradicije pa uz mix moga ludovanja i puno smijeha,bozic joj je od najtuznijeg dana postao drag i lijep:)

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 21 pro 2012 13:14

Žarulje (nove) sa upravo naručila preko neta i bit će dostavljene u ured.
Čak ni do dućana nisam morala ići.
Blaženi internet. :touched:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
beppa.b.joseph
Postovi: 114
Pridružen/a: 19 lip 2012 23:38
Spol/rod: žensko

Re: drvokicenje....

Post Postao/la beppa.b.joseph » 21 pro 2012 19:59

Ahhh, jedva čekam Badnjak jer mi onda životni prostor zasja i zablješti k'o luna-park!!! slika
Što se tiče bora, plastični je zakon! Mrzim vaditi iglice iz tepiha sve do martinja... i onda izvadim plastični iz kutije i rasklopim ga ko suncobran! Čiča-miča...!
Kuglice su posebna priča... preko nekoliko kutija s preko nekoliko tuceta u bojama raznim. Dvije-tri godine za redom kitim bor kulturno, decentno, s puno ukusa i mjere, a onda popi...šašavim i svaku treću ili četvrtu novu godinu od bora napravim rave party.
Kuglice svih boja (što kričavije, to bolje), lampice koje mogu (u najvećoj brzini treptanja) izazvati epilepsiju i sve to na bijelom plastičnom boru!!!! slika
Taj je na redu ove godine!!!

slika

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Billie Deadwilder » 21 pro 2012 22:12

Još uvijek kitim bor i to zna ispasti parada kiča ali meni je to lijepo i volim u bor gledati po noći just beacuse. Bor je umjetan i meni je to okej. Kitim ga još što mi je čak nekako okej (a i zbog mira u kući :D). Nekako ne provodim nikakve nove vijesti da se odričem Božića jer bi to doma završilo kolinjem, neki im ostane Božić i to kićenje bora.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Ameli » 21 pro 2012 22:25

:happycry: neam ti problema, mater izvadi borić od pola metra
već gotovo okićen od kad je kupljen (mislin da je to bilo negdje dviijadeidesete, tu neđe) , i uvik kaže :-ma ko šljivi božić.(bitno je da je pun stol)
I tak pravi božićni ugođaj, e da ima 3 sviječice u obliku zvona koja su veća neg ona na ovci.
Praktično :blushes:

Ooh

Re: drvokicenje....

Post Postao/la Ooh » 22 pro 2012 10:53

uh, razumijem tu potrebu da sve bude u skladu :D

mi smo kuci zadnjih godina kitili smreku. ima je dosta, pa je fora. veci mi je gust bio traziti smreku nego je kititi. borova ima manje i nekako je bzveze kupiti bor, nema smisla, sve prerasta u kapitalizam.
u principu mrzim kititi bor, jer je to ona radiniost koju ne mozes u miru napraviti. da mogu, onda bih voljela kiti bor, tj. smreku, ove godine zivi bor, koji cemo posaditi u dvoriste poslije. taj zivi bor me veseli, jer necu morati kupiti iglice i vuci ga van. taj dio iznosenja bora mi unisti veselje kicenja.
ono sto ne podnosim su prazna neokicena mjesta na boru. kada vidim rupu dobijem sijede. ne volim bor sa samo jednom vrstom kuglica-banka kicenje djir. jedne godine smo imalitakav bor, pobijedila sestra i jos se sjecam kolikosam bila nesretna bila.
bor mora biti veliki, do plafona. sto se mene tice volim kada je nadzidzan i kada na njemu imam ostatke ostataka starih kuglica iz djetinjstva. ne volim plasticne ukrase. mora biti puno andjela na boru i volim one sjajne trake. lampice me malo zivciraju, ja bih one sto okolo sebe imaju suknjicu, ove opcije svjetlucanja mi kompliciraju zivot i unistavaju dozivljaj, kao da je bor neka china shop igrackica. volim svjecice kojima su lampice razlicitih boja i volim staklene kuglice.
jednostavno, kada se bor okiti kojih 20etak dana zelim da kazem vaaaaau kada svi odu leci, a ja ostanem pa mu se divim. nije to uvijek lako postici, pa kicenje bora zna biti dosta stresno, meni. mada zadnjih godina sam to prepustila svojima, jer ne volim tu prisilu kicenja bora tj. smreke. to je private umjetnicko djelo. nikada ne znamo na sto ce liciti, meni je bitno da bude veliki bor i da bude zivo i veselo. neke stvari mi ne idu skupa, ali se zna da na vrh ide ukras za vrh i bez toga uopce ne priznajem okicenu jelku.

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: drvokicenje....

Post Postao/la black.cat » 22 pro 2012 17:05

hops je napisao/la:jucerasnja situacija me ponukala da priupitam svekoliko pucanstvo o njihovim tradicionalistickim navikama u vezi kicenja bora i inog drveca.

dakle, dodem ja sa svojom pametnijom i ljepsom (ali zato znatno nizom) polovicom u prodavaliste borova i dzindzi za okit.
:haha: :haha: :haha: od smijeha nemogu dalje nista napisat, a i neda mi se.

Odgovorite