Kazalište

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Aven

Kazalište

Post Postao/la Aven » 13 sij 2013 01:41

Kazališna predstava (Gavella):

Fine Mrtve Djevojke
Dalibor Matanić

slika

Slika Hrvatske. Još uvijek aktualna. Nažalost. :/

Predstava se odvija u tri dimenzije odjednom - ona koja je u prvom planu, pozadinska (glumci) i video platno. Svi glumci su cijelo vrijeme na sceni. Ima nekoliko sjajnih ideja i detalja i puno je kompleksnija od filma. Završetak je drugačiji, sveobuhvatniji i ostavlja jasnu poruku. Trebala bih još jednom pogledati kako bih sve pohvatala. Nitko se posebno ne ističe niti ispada pozitivac već se svi dijelovi i karakteri preklapaju u jednu cjelinu - valcer smrti, kako je rekao Matanić. Inače volim Matanića jer mislim da najbolje i bez kompromisa u svojim radovima oslikava srž društva u kojem živimo. Predstava ostavlja gorak okus realnosti i bila sam baš nekako utučena po izlasku iz kazališta.

Matanić:
Uspjeli smo napraviti valcer smrti od tih stanara, nitko u predstavi nije sporedan lik. Predstava u suštini govori o mržnji kao osnovnom principu funkcioniranja u današnjici. Jer i u onima koji napadaju i u onima koji se brane leži isti poriv: tihe mržnje prema nekome tko je drukčiji. Konačno je pitanje: kako se snalazimo u borbi protiv tuđe mržnje? Borimo li se protiv nje nedopuštenim sredstvima? Jer kad dođe do frke, ni glavne junakinje nisu imune od tog principa.
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 13 sij 2013 02:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Kazalište

Post Postao/la slapa » 13 sij 2013 09:55

Dojmovi, kritike, preporuke i slično.

Slobodno pišite i koje su vam najdraže kazališne predstave do sada i tako ta neka sjećanja (prvi odlazak u kazalište, zgode i nezgode)...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 19 vel 2013 20:11

Fine mrtve djevojke su bile super, pogotovo ako uspoređujem sa filmom i pogotovo ako gledam glumu (ona 'prostitutka' je zakon:D).

Diplomac je tako tako, ali se isplati pogledati radi Sanje Marin koja je, btw, većinu vremena polugola :D i jedne kratke scene striptiza..na žalost, gl. glumac pomalo iritantan i kvari cijeli dojam.

Aidu preskočiti ili biti bolje sreće od mene jer navodno svako malo mijenjaju postave.:/
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Kazalište

Post Postao/la Fuga » 19 vel 2013 20:12

^
Ti to redovito obilaziš kazališća. :D
Nisam još uspjela pogledati Fine mrtve djevojke. :/

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 20 vel 2013 21:08

Skoro pa da :D

Joj, ispravi to, stvarno vrijedi, a cure su super odglumile.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kazalište

Post Postao/la margarita » 19 ožu 2013 15:59

Cabaret i Cisto ludilo u Komediji su apsolutno za preporuku!
Pogotovo Cabaret s Cucekom koji je genijalan, a i to je understatement. I Sanja Marin glumi oskudno odjevenu prostitutku za jos jedan plus. :veryhappydance:

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Kazalište

Post Postao/la hops » 19 ožu 2013 16:39

Fine mrtve djevojke - za pogledati, da. ocekivala sam losije jer su ih dosta hrackali. meni s esvidjelo.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 19 ožu 2013 17:14

margarita je napisao/la:I Sanja Marin glumi oskudno odjevenu prostitutku za jos jedan plus. :veryhappydance:
Pa ta žena je svugdje polugola :o ..mislim, ne da se žalim. :)
Nego, jel netko bio na Krletci i kakva je?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 11 stu 2013 22:50

Ovdje nitko ne piše, a znam da se ide po kazalištima ;)

Candide..još jedna super izvedba Nataše Janjić (a nekoć mi je bila antipatična), cura stvarno dobro glumi. A predstava sama je dosta fun, ne toliko zbog same priče koliko je redatelj to jako i duhovito i zabavno iznio.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kazalište

Post Postao/la DoubleTrouble » 12 stu 2013 15:42

Andain je napisao/la: Diplomac je tako tako, ali se isplati pogledati radi Sanje Marin koja je, btw, većinu vremena polugola :D i jedne kratke scene striptiza..na žalost, gl. glumac pomalo iritantan i kvari cijeli dojam.
Potpisujem s napomenom da glavni glumac nije pomalo već izuzetno iritantan!
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 12 stu 2013 19:51

Mislim da sam čitala da mu je to prva uloga pa sam (bila) malo suosjećajna ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Kazalište

Post Postao/la fuji ix » 12 stu 2013 20:41

Meni je taj mali isao na zivce. Cinilo mi se kao da nije jos ni mutirao. :sinister:
Sanja Marin je mmm.Koka. :gigglenod:

Avatar
Bikini Kill
Postovi: 853
Pridružen/a: 02 stu 2012 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kazalište

Post Postao/la Bikini Kill » 29 stu 2013 07:33

Majka Courage i njezina djeca.

Jako volim Brechta i uživala sam u predstavi, ali s danom odmaka moram priznati da je gluma poprilično loša, a predstava djeluje kao nacrt koji ispituje reakciju publike i, ako se održi, možda će na pedesetoj izvedbi biti kakva treba.
Možda su čak najbolji od svega bili songovi.
But Frusciante gladly went off and made love to the air with his dancing ribbon...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Kazalište

Post Postao/la JaNNa » 29 stu 2013 10:40

ja idem tek u subotu gledat Fine mrtve djevojke! znam - ajm lejm!

jedva čekam... javim kaj mislim, premda s Natašom teško da je fulat :inlove:


Amateri - na cool način prikazana Hrv realnost. 8/10

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la slapa » 15 pro 2013 11:30

Genetove “Sluškinje”

slika

Skroz zanimljiva i netipična predstava. Sama radnja je prilično mračna i bolesnjikava ali cure su to majstorski odglumile. Osobno volim kad na kraju predstave ili filma nisi siguran što se to točno dogodilo. Prije same predstave u atriju hotela su studenti akademije zabavljali publiku pričama vezanim uz povijest hotela Imperijal u kojem se predstava kasnije odvija. Sve u svemu prililično dojmljiva kazališna večer.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 24 pro 2013 18:20

Spamalot i Ne igraj na Engleze..Spamalot mi na momente bio fun, al niš posebno inače (al moguće da je do tog što ja inače ne volim Monty Phyton-ovce :)), a ne Igraj na Engleze mi je bila dobra. Sve je na glumcima i odradili su to odlično. :bez.inspiracije.za.pisanje.osvrta:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kazalište

Post Postao/la margarita » 29 pro 2013 17:34

Napokon pogledala Fine mrtve djevojke i stvarno je odlicna predstava. Meni je i film bio dobar, a predstava je malo drukcija u tome sto je ipak malo laksa, ima neke komicne elemente i sveukupno nije toliko mracna kao film. Jako mi se svidja kako su ukomponirali ono acappella pjevanje i ona kamera preko kreveta, nice touch. :)

Spamalot je meni bio dobar, ali ja volim montijevce i britnaski humor. :) Nije najbolji mjuzikl ikad, ali mi je bio lagan i zabavan, a glumci odlicni.

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: Kazalište

Post Postao/la Corduroy » 30 pro 2013 09:40

Glumice i to - predobro, cure su divno opičene, Petra me nasmijala do abdominalnih grčeva :veryhappydance:, u Ivanu sam se zaljubila :touched:, lajkam i njihov fejs (https://www.facebook.com/mismokravice" onclick="window.open(this.href);return false;).
Zločin i kazna - impresivna scenografija, potrudili su se fakat, glavni glumac odličan, čovjek se naježi par put, al nekak mi je sve bilo tu mač. dojam je više filmski nego kazališni, ja bih radije malo ogoljeniju predstavu.

Pogledala bih rado Grupu u Knapu, i Fine mrtve djevojke - baš me zanima.
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kazalište

Post Postao/la margarita » 14 sij 2014 01:06

Veceras pogledala Spamalot po drugi put i sad se vidi da su vec uigrana ekipa i predstava mi je bila genijalna. Barem 10 puta bolja nego privi put!
Renata Sabljak :touched:

Avatar
Bikini Kill
Postovi: 853
Pridružen/a: 02 stu 2012 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kazalište

Post Postao/la Bikini Kill » 18 sij 2014 17:01

Don Quijote.

Nisam baš stručnjak za balete, ali bez daljnjega najbolji koji sam dosad gledala.
I Dinko je bio u zadnjem redu. :D
But Frusciante gladly went off and made love to the air with his dancing ribbon...

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Kazalište

Post Postao/la str8faith » 18 sij 2014 17:16

"Anđeli čuvari"
slika
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 16 vel 2014 12:32

Dok nas smrt ne razdvoji..dramu je napisala Mira Furlan i ako joj je to stvarno prvi rad, odlično je ispalo. S tim da mi je najbolji element u svemu gluma, bake, a onda i njene kćeri čije posljednje dane i prikazuju.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Bikini Kill
Postovi: 853
Pridružen/a: 02 stu 2012 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kazalište

Post Postao/la Bikini Kill » 02 ožu 2014 11:36

Kontra progresa.

Jeftin, jalov apel na ljudsku savjest, pretenciozno, a niti duhovito niti dirljivo, ali prije svega očajno odglumljeno. Svim starijim glumcima splitskog HNK-a trebalo bi biti zabranjeno sjedenje u publici, a kamoli izvođenje na pozornici. Pohvale? Mladi glumci nisu bili loši (skeč s dva mlada direktora i njihovom deifikacijom) i scenografija je bila vrlo dobra.

Povratak mornara

Prestrašno. Idiotska fabula, scenografija, kostimografija, u jednom trenutku ih je 70 na pozornici, a 5 parova pokušava plesati u kolu. Fo shizzle. Tako je bilo uzbudljivo na pozornici da sam cijelu predstavu gledala u tromboniste i gerijatriju na udaraljkama i čekala da zaspi.

Nikad gora sezona.
But Frusciante gladly went off and made love to the air with his dancing ribbon...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 15 tra 2014 07:30

My little corner of the world

Izbjeći, ako ikako možete. Plemeniti ideja, o prihvaćanju stranaca/različitih i sl. i zatvorenosti našeg društva, al katastrofalno izvedena.Tj. jednostavno nema priče.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la slapa » 15 tra 2014 07:47

The Six Sisters
Nisam neki ekspert s glumom i kazalištem ali ovi klinci su mi bili super. A predstava se održala u savršenom ambijentu propale tvornice.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Ooh

Re: Kazalište

Post Postao/la Ooh » 15 tra 2014 20:45

http://www.ukparobrod.rs/na-pocetnoj/pa ... -milosevic" onclick="window.open(this.href);return false; ovo sam zadnje gledala.

http://www.hnk-zadar.hr/info/produkcija ... 2&objekt=1" onclick="window.open(this.href);return false; u ovom je prijateljica glumila. kako to biva i sve ostale predstave i pripreme sam gledala u kojima glumi. amaterski kao.

zelim ici gledati gospodjicu od ive andrica i nesto sto je ivana sajko postavila. nju jako volim, ali heebiga...neostvarena zelja.

Avatar
Kelt
Postovi: 181
Pridružen/a: 15 sij 2014 21:26

Re: Kazalište

Post Postao/la Kelt » 15 tra 2014 21:45

Gledala Njuške :cries:
Odlična predstava, neću spojlat. Ne sjećam se kad mi je zadnji put u kazalištu bilo tako zanimljivo. Ne može se uopće usporediti za predstavom kojom sam gledala prije toga (Galeb)... nebo i zemlja.
Ruadh gu brath!

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kazalište

Post Postao/la Andain » 23 tra 2014 08:56

Krletka me pozitivno iznenadila (film mi je bio bezveze pa ni očekivanja nisu bila nešto) al par puta me baš dobro nasmijalo, s tim da me Kečkeš najviše oduševio (ok, uz slugu :D)-do sada sam uvijek mislila da se radi o glumcu za jednu vrstu uloge, tko bi rekao da i transvestita može odlično povući :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Kazalište

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 23 tra 2014 09:08

^ agree!
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: Kazalište

Post Postao/la Temperance » 04 svi 2014 00:07

Visual Disturbances

http://artsemerson.org/Online/default.a ... isturbance

Gostovali su u ZKM-u.

Zanimljiva predstava. Smiješna i tužna u isto vrijeme. Bilo je zabavno slušati Greek English. Samo su me malo nervirali titlovi.

Čisto ludilo

Fora predstava, djeluje opuštajuće. Bila sam iznenađena sa količinom gay fora :D Svidjelo mi se improviziranje. Old spice fora me i sad nasmijava :lol:
Some music needs air. Roll down your window.

Odgovorite