zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
madamcrayensur
Postovi: 66
Pridružen/a: 10 ožu 2012 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la madamcrayensur » 24 ožu 2012 11:01

to mi je vječna dilema,kako reagirati na zlo..
ono ,neko te udari i ti kao okrećeš drugi obraz..
ako to napraviš zlo nastavlja i po drugom obrazu..
ako vratiš istom ,ili jačom mjerom..šta te onda ,uopće,razlikuje od zla?
to mi je baš ono začarani krug..najčešće to riješavam uzmakom

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Uliana » 24 ožu 2012 12:58

ne riješavam, prije jesam, u afektu. onda sam uvidjela - samo dođe sve na naplatu. vrlo brzo
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

madamcrayensur
Postovi: 66
Pridružen/a: 10 ožu 2012 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la madamcrayensur » 24 ožu 2012 13:42

da,mislim da si u pravu,da sve dođe na svoje

Gost

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Gost » 24 ožu 2012 16:52

Kreni od sebe, problem je i u tvom obrascu ponašanja.
Promijeni se i sve će se riješiti.

Ur welcome.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la ticklebook » 24 ožu 2012 16:58

ReaTM je napisao/la:Kreni od sebe, problem je i u tvom obrascu ponašanja.
Promijeni se i sve će se riješiti.

Ur welcome.
???
Ne znam jesu ovo neke interne stvari, ali općenito, postoje kreteni. Koji na ovaj ili onaj način uđu ili pokušaju ući normalnim ljudima u život.
Rješenje nije tražiti problem u sebi i probavljati to kako i zašto ti se to desilo (u tu sam se zamku i sama bila uplela, ne jednom), već naprosto kretene prestati puštati u život, a ako se neki i uvukao, katapultirati ga što dalje i što bolje.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

madamcrayensur
Postovi: 66
Pridružen/a: 10 ožu 2012 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la madamcrayensur » 24 ožu 2012 18:20

ne nisu interne stvari pitanje je generalno,načelno i svakodnevno
moj je princip ne čini drugom što ne želiš sebi..to je bar jednostavno..
prilično sam zaštićena(emocionalno,materijalno)ali opet osjećam tu neku slabost,klecanje koljena i nesposobnost odgovora na zlo,bilo koje vrste..

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la ariadne » 26 ožu 2012 20:48

Strašno me to nervira. Kad ljudi ne funkcioniraju ko zdrava ljudska bića i onda ti ni kriva ni dužna postaneš taoc nečijeg idiotizma. Naučila sam da jedino možeš ojačati samu sebe da izdržiš dok se nešto ne promijeni. A morat će. Sve dođe na naplatu kad-tad, kao što reče Uliana. Kad uhvatiš priliku, samo malo poguraj stvari u pravome smjeru. I karmi (ili čemu god) ponekad treba helping hand.

Mislim da mi je najveća životna lekcija bila to da ona "dobro se dobrim vraća" itekako ne mora vrijediti i da psiho/sociopati (ili borderline psihopati, ili generalno ljudi s kojekakvim poremećajima ličnosti) nisu mitska bića iz filmova i zatvora nego ljudi koji žive među nama i više ili manje suptilno nam zagorčavaju život. :D Ovaj smajl na kraju je baš ko šaka u oko, potpuno sam ozbiljna zapravo.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Afrodita » 26 ožu 2012 21:12

Dobro dobrim se ipak najčešće vraća i iznenadi te u nekim trenucima kad i ne očekuješ. A zlih ljudi ima ko u priči..najbolje ih izbjegavati i ne prljati ruke i misli njima ...kad tad ih stigne što treba...one way or another
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la bašja » 27 ožu 2012 12:23

ticklebook je napisao/la:
ReaTM je napisao/la:Kreni od sebe, problem je i u tvom obrascu ponašanja.
Promijeni se i sve će se riješiti.

Ur welcome.
???
Ne znam jesu ovo neke interne stvari, ali općenito, postoje kreteni. Koji na ovaj ili onaj način uđu ili pokušaju ući normalnim ljudima u život.
Rješenje nije tražiti problem u sebi i probavljati to kako i zašto ti se to desilo (u tu sam se zamku i sama bila uplela, ne jednom), već naprosto kretene prestati puštati u život, a ako se neki i uvukao, katapultirati ga što dalje i što bolje.
nije li puštanje kretena u život obrazac kojeg se treba riješiti? :) tj. problem koji riješiš ako kreneš od sebe
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la ariadne » 27 ožu 2012 12:36

Pod pretpostavkom da kreteni u pitanju nisu osobe koje su oduvijek tamo, kao npr. brat, sestra, roditelj(i) itd.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la JaNNa » 27 ožu 2012 14:02

Uliana je napisao/la:ne riješavam, prije jesam, u afektu. onda sam uvidjela - samo dođe sve na naplatu. vrlo brzo
true! a i skužila sam da zločeste ljude iritira pristojnost i dobrota.. pa eto, ne treba im zlom vratiti, nego
npr. tebi netko šamar, ti njemu uljudan smiješak i "Lp" :D
a što se kretena tiče, za mene su to osobe alla Ava Karabatić.. Zločestoća mi je nešto sasvim drugo.
Da budeš zločest moraš bit pametan. Zločestoća je nešto namjerno, a kretenizam je slučajna pojava,
tj. društveni oblik ponašanja pojedinca koji je uvjetovala zločesta i glupa sredina.


:)

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la ticklebook » 27 ožu 2012 14:40

bašja je napisao/la:
ticklebook je napisao/la:
ReaTM je napisao/la:Kreni od sebe, problem je i u tvom obrascu ponašanja.
Promijeni se i sve će se riješiti.

Ur welcome.
???
Ne znam jesu ovo neke interne stvari, ali općenito, postoje kreteni. Koji na ovaj ili onaj način uđu ili pokušaju ući normalnim ljudima u život.
Rješenje nije tražiti problem u sebi i probavljati to kako i zašto ti se to desilo (u tu sam se zamku i sama bila uplela, ne jednom), već naprosto kretene prestati puštati u život, a ako se neki i uvukao, katapultirati ga što dalje i što bolje.
nije li puštanje kretena u život obrazac kojeg se treba riješiti? :) tj. problem koji riješiš ako kreneš od sebe
Ne izazivaj sudbinu :D
I ja sam mislila da imam sve pod kontrolom. I davno maknula kretene iz života. I mislila sam da mogu utjecati na sve, da imam konce u svojim rukama...
Jbg, baš onda kad misliš da imaš sve pod kontrolom, dobiješ lekciju.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Fusion » 27 ožu 2012 21:55

Ma vraga. Čovjek u sklopu privatnog života i međuljudskih odnosa na vrlo malo toga ne može utjecati.
Drugi u većini slučajeva manevriraju po našim životima ovisno o tome koliko im izgradimo veliko parkiralište.

Theme song:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VGoQiwy_P4U[/youtube]

Čistim svoj život, kroz prozor, ormar stari
Čistim svoj prostor od nepotrebnih stvari

Gdje li sam ih kupio?
Gdje sam ih sakupio?

Čistim svoj život, petkom odvoze smeće
Kada se nada budi, i kad je blago veče

Gdje li sam ih kupio?
Gdje sam ih sakupio?

Čistim svoj život od onih šupljih ljudi
kojima vjetar huji kroz glave i kroz grudi

Gdje li sam ih kupio?
Gdje sam ih sakupio?

Čistim svoj život, da spasim dok je vrijeme
Malu jutarnju nježnost i gorko noćno sjeme

Gdje li sam ih kupio?
Gdje sam ih sakupio?

Čistim svoj život od prividnog svijeta
Od ljubavi bez traga, od jeftinih predmeta

Gdje li sam ih kupio?
Gdje sam ih sakupio?

Čistim svoj život, to hrđa je i tmina
I ostat ću bez ičeg' al' bolja je tišina...

Gost

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Gost » 30 ožu 2012 12:47

ticklebook je napisao/la: Ne znam jesu ovo neke interne stvari, ali općenito, postoje kreteni. Koji na ovaj ili onaj način uđu ili pokušaju ući normalnim ljudima u život.
Kakve interne stvari, družim se s pet ljudi s foruma. A oni ne otvaraju ovakve teme.

Stvar je u tome da sve kreće od nas, pa i uvlačenje kretena u život.
Da, bit će onih koji žele `ući` ali ogradiš se i ne daš im da probiju circle of trust.

slika

* You = kretenski pripadnici ljudske vrste.

Dobrih 50% problema u odnosima započinje ne postavljanjem točno određenih granica od samog početka.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la rainbow » 31 ožu 2012 09:31

sila silu rađa, no ponekad je u nas krivo interpretirano da kad je žena odlučna, rezolutna, ima svoje granice i ne odstupa te ne da na se da je onda kučka i da je zla, jerbo ipak je žena prvotno tu da bude krava muzara, pa sad što god da ti treba: oš pičke, oš ručak, oš speglanu košulju, oš dijete, štogod... (govorim o kolektivnom obrascu koji tek postepeno odumire)

ono što nije korisno mislim da je neka osveta koja onda doista stvara začarani krug, predpostavljam da je zlikovcu najgore kad mu ne pokljanjaš pažnju jerbo se on pažnjom i energijom ljutnje hrani, tako da je možda jedan od najzdravijih stvari odmak (ako se radi o tim nekim osobnim sferama di se fajt odvija na ego principima, "ona je rkela da sma ja ružna debela krmača, bla bla"; ili ako je data situacija takva da se radi o nekim ozbiljnijim npr.poslovnim, obiteljskim, i sl sitacijama, onda mislim da je ispravno reći nadležnome (ako imislimo da ima vajde), podržavati zlo šutnjom je suučesništvo; i zbog te dobro prodane finte da šutimo okrenemo drugi obraz sada imamo razne Bandiće, Kerume, Paviće i ostalu lešinarsku gamad

i uvijek stoji taj moment di ono što je u nama biva reflektirano u situacijama izvan nas, pa vidjeti koji se dobar klik u sebi može pomaknuti da se i vanjsko bolje posloži...

ja bivam svakava, i osvetnička, i ljuta i rezignirana, do toga da mi dođu periodi da u sebi jednostavno velim "oprosti i hvala" toj osbi koja me muči jerbo sve je to neđe povezano, barem se meni tako čini..

buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la buddha laa » 04 tra 2012 16:52

Kad se već priča o začaranom krugu,nije li okretanje drugog obraza direktno podržavanje kruga nasilja?
Podržati i,a što je u duhu kršćanstva,nekome okrenuti drugi obraz je izravno podržavanje zla u daljnjem djelovanju,to je kao da čijrlidaš za Sotonu. :ignoretroll:
Zato,drage moje,TKO NE DJELUJE-SUDJELUJE.
:cameraman: :pokes:
Sa zločestima se u cilju dobra mora zločesto.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la bašja » 04 tra 2012 17:45

ja to shvaćam na način da ne podržavaš nasilje samo onda kada se odlučiš boriti nenasilnim metodama. dakle, ne ne sudjelovati, nego ne biti nasilan.

starozavjetno oko za oko, zub za zub je najpravednije, podržava reciprocitet u osveti, ni više ni manje nego što je potrebno. Nažalost, neki su gubici i žrtve teško mjerljive (nemjerljive) i u praksi je, a i zbog ljudske prirode, nemoguće namiriti pravednost osvetom. Moje mišljenje barem.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
miss_misty
Postovi: 3383
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:26
Lokacija: na samom rubu litice

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la miss_misty » 04 tra 2012 17:46

J.Fe je napisao/la:
Uliana je napisao/la: dođe sve na naplatu. vrlo brzo

Da budeš zločest moraš bit pametan. Zločestoća je nešto namjerno, a kretenizam je slučajna pojava,
tj. društveni oblik ponašanja pojedinca koji je uvjetovala zločesta i glupa sredina.

eto
Napolju pada kiša. A kako se već pomalo spustilo veče, upalili smo sve moje i njene cigarete iz džepova i kofera, poslagali ih po nameštaju i rekli da su to zvezde.

¤¤¤problem s wc-autobusom je u tome što nikad ne znaš kad će se odvesti¤¤¤

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la rainbow » 09 tra 2012 16:20

taman čitam neki tekst šta i okretanje drugog obraza, pa ako se kome čita:

http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... -stvarnost

Može se dogoditi da čim se više trudite promijeniti, tim gore po vas. Znači li to da je određena razina pasivnosti u redu? Da: što se nekoj stvari više odupirete, dajete joj veću moć. To je, prema mom mišljenju, smisao Isusovih riječi: “Kada vas netko udari po lijevom obrazu, okrenite desni.” Uvijek dajete moć demonima protiv kojih se borite. To zvuči jako istočnjački, ali ako neprijatelja pustite na miru, pobijedit ćete ga. Kako savladati zlo? Ne borbom, nego shvaćanjem. Nestat će kada ga shvatite. Kako ćete se uhvatiti u koštac s tamom? Ne sa šakama. Ne možete metlom istjerati tamu iz sobe, morate upaliti svjetlo. Što se više borite protiv tame, tama postaje stvarnija, a vi iscrpljeniji. Ali kada upalite svjetlo svjesnosti, tama nestaje.

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la OtherMe » 11 tra 2012 19:56

Moj stav je vecinski kako ti prema meni tako ja prema tebi...Ljude koji mi crpe energiju na ovaj ili onaj nacin prije ili kasnije eliminiram iz zivota...ako se dobro dobrim vraca onda je normalno da se i zlo vraca sa zlim...ali sta nije to sve neka vrsta balansa u zivotu...ne moze se izbjeci ni dobro ni zlo...samo ga treba dobro izbalansirati...a to moze i biti s okretanjem drugog obraza...nakon cega taj netko od tebe dobije nogom u glavu...po zasluzi jel...balans...jako bitna stvar...ovo je sve metaforicki jel...
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
vačolda
Postovi: 43
Pridružen/a: 29 srp 2011 11:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la vačolda » 11 tra 2012 20:59

uzmak? time se ne rješava ništa.
ako je netko zao prema meni, zašto bih se ja zamarala time jesam li ja, ako se ponašam isto/slično, zla? zaboli me.

dobro, ako je netko dobar prema meni, ne mora značiti da ću ja uvijek biti cvijeće.
ali ponekad hoću :)

isto tako ne znači da ću prema zlima uvijek biti zla.

sve ovisi o kontekstu.

možda jest floskula, ali svi smo mi samo ljudi, imamo dobre strane, loše strane.
a tko će "aktivirati" koju stranu... neka oni misle o tome pa neka beru "cvijeće" ili pokupe "sjekiru" u glavu.

Gost

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Gost » 12 tra 2012 13:26

Ima jedna pametna: Bombing for peace is like fucking for virginity.

Isto je i ovo s osvetom. Nećeš se riješiti problema, samo ćeš ga produžiti.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Jadzia Dax » 12 tra 2012 14:02

meni nekako ovisi o situaciji, ako osjetim da u slučaju mog uzmaka situacija se riješava, dakle ta druga strana me prestane udarati, onda ću se maknuti, ali ako me netko misli namlatiti ko tikvu a onda ću se braniti s čim god dohvatim

Avatar
Erika
Postovi: 274
Pridružen/a: 18 vel 2013 16:12
Spol/rod: žensko

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Erika » 17 ožu 2013 13:00

Ponekad ne znaš kako reagirati na "zlo", pogotovo kada pristigne od osobe od koje si to najmanje očekivao. Znači npr. osoba kojoj si bezbroj puta pomogao bez da si išta tražio za uzvrat, a naposljetku si dobio nešto potpuno suprotno od onoga što si ti toj osobi davao. Ljudi znaju biti svinje. Ali baš odvratne.

Postoje situacije koje mi nikada neće biti jasne, zašto neki tako postupaju, ali imam svoje principe i odlučila sam se nikada ne osvećivati ikome jer se time spuštam na njihovu razinu. Nikada ne bi mogla postati takva osoba i nikada ne bi ikome nešto nažao napravila. To jednostavno nisam ja. A ti dotični, bez obzira koliko djelovali da ne mare za ikoga svojim postupcima, na kraju dana se i oni pogledaju u ogledalo i uhvati ih očaj. Nije da im je stalo do nas, ali ljudi vole imati sami o sebi dobro mišljenje.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la Ameli » 18 ožu 2013 21:05

ne okrenem nikad i drugi obraz,
počesto zažmirim, pustim..mogu dosta trpit
što ne znači da stojim mirno.. poslije jednog vremena nek On pomaže
ili meni ili suprotnoj strani, jer ...

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: zlo ima uvijek prednost prvog poteza..

Post Postao/la lucretia » 05 lip 2013 22:59

A ti dotični, bez obzira koliko djelovali da ne mare za ikoga svojim postupcima, na kraju dana se i oni pogledaju u ogledalo i uhvati ih očaj. Nije da im je stalo do nas, ali ljudi vole imati sami o sebi dobro mišljenje.
Apsolutna istina. To sam par puta iskoristila kao obecanje noge u guzicu koju ce neka osoba dobiti od "karme" :sinister: :D


@ kod mene ima. Nikad ne idem zlom od prve, ali primjetim li tudju akciju u tom smjeru, jos ju pokusavam sprijeciti i urazumiti tu osobu. Na kraju, kad vise nema nazad, zaposlim zakutak mozga da smislja osvetu i onda ju serviram hladnu u pravom trenutku.
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Odgovorite