Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
roza_surla
Postovi: 429
Pridružen/a: 03 ruj 2011 14:21

Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la roza_surla » 04 svi 2013 09:31

http://www.vecernji.hr/vijesti/ucitelji ... nak-548512" onclick="window.open(this.href);return false;

Vjerujem da se djecu može najbolje ušutkati (ne, ne vrijeđam) na način da ih se zainteresira za temu ili pozornost odvrati od pričanja nekom aktivnošću koja je usko povezana za temu. Prijelaz je naravno vrlo diskretan. Da ilustriram - s djecom sam pričao.la o higijeni zubi - njihov zadatak je bio odlučiti čime se peru zubi - četkicom ili četkom (za kosu). Klinci su se odmah odvalili smijat, odgovorili, raspravili (jer su bila oba odgovora) i na kraju smo zaključili sat.

Kako vi očekujete (ima majci među vama) da se učitelj.ica u školi ponaša prema vašem djetetu? Imate li očekivanja u formalnim okvirima (drži sat, vodi papire, proziva, ispituje, ne priča, ne smije se...) i smeta li vam ako učitelj.ica izlazi iz tih okvira prilikom održavanja sata i dalje postiže obrazovne ciljeve (dijete nauči)?
Roza nije koza
Niti surla znaci da je kurva

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la Bash » 04 svi 2013 14:22

Mislim da je krivo pitati roditelje o tome kako bi se učiteljica trebala ponašati. Njihovo dijete reagira ovako, neko drugo onako, nije stvar roditelja da prodikuje učiteljici o pedagoškim mjerama i mislim da niti ne može biti isti odnos roditelja prema djetetu i učiteljice prema djeci. Ako dijete ima nekakvu traumu od postupka učiteljice, naravno da se ide razgovarat s njom pa i s ravnateljem. Ali učiteljice većinom znaju kako hendlat čopor djece i držat im pozornost, ako nisu znale, naučile su iskustvom. U ovom primjeru je učiteljica trebala znat da može napravit kožnu reakciju ili prepast neko dijete sa začepljenim nosom, čak i ako im je to predstavila kao igru. Ne mislim da treba bit ukalupljeni protokol ponašanja sa učenicima, pogotovo malim derištima, ali treba imat zdrav razum i odgovornost.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la Kroacija » 04 svi 2013 14:27

Bravo, Bash.

Dalje nista necu govoriti jer cu se samo iznervirati najvjerojatnije.
Radim i s odraslima i s djecom i znam sve cake u vezi ovog.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la Popeye » 05 svi 2013 11:29

želim da se ponaša kao što se moja učiteljica ponašala prema meni. imao sam super učiteljicu koja je bez nasilja znala uvesti disciplinu, koja je djecu znala zainteresirati za gradivo i koja je voljela svoj posao.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la Andain » 09 svi 2013 22:45

Danas stvarno učiteljima nije lako, djeci koja rade probleme praktički ne mogu ništa, a klinci su sve bahatiji i divlji iz generacije u generaciju :stara: :)

Uglavnom, htjela bih da osoba umije uspostaviti autoritet među djecom samim načinom predavanja i stavom/pristupom, i da je fer. Ljepljenje trake je pomalo ekstrem, da ne govorim kako nije nešto što stvara poštovanje.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la Aven » 11 svi 2013 12:36

roza_surla je napisao/la:Kako vi očekujete (ima majci među vama) da se učitelj.ica u školi ponaša prema vašem djetetu?
Profesionalno, pravedno, pedagoški i prilagođeno njegovom/njenom uzrastu. Maštoviti, stručni i pametni ljudi mogu svaki predmet/kolegij učiniti zanimljivim.

Kao što nisu svi stvoreni da budu roditelji, tako nisu ni svi ljudi koji su dogurali do fakultetske razine obrazovanja stvoreni da budu učitelji/profesori.

Ako nemaju u sebi dobru pedagošku crtu i vještinu da bez podizanja glasa ili teških disciplinskih mjera budu autoritet, badava im sva stručnost i obrazovanje.
U tom slučaju i kompjuterski program može obaviti tehnički dio posla (bez straha da će oštetiti dijete ili zakinuti studenta).

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la lucretia » 11 svi 2013 12:49

iskreno - želim da bude normalna i tolerantna, ako jednog neodređenog dana moja neka buduća žena i ja dođemo na informacije našem djetetu :)
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la Ameli » 11 svi 2013 23:12

Moja je prošla učiteljice, i sasvim sam bila zadovoljna njenim načinom vođenja nastave.
Jednostavno, znala kad što može i koliko može a da pri tome ne pravi razlike.
Mislim da tu nema kako bi se trebalo, naravno postoje osnove, ali posao koji se radi s mnogo ljubavi
strpljenja, je dobar posao. Mada zvanje učitelja, nastavnika, profesora, ali posebno učitelja
i ne bi nazvala posao, nego više pozivom ( znam smiješno zvuči, al ) jer nije svak za svašta
rođen.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kako želite da se učitelji.ce ponašaju prema vašoj djeci

Post Postao/la Andain » 27 tra 2014 19:02

Čitkam malo o waldorfskoj školi na netu, komentare roditelja i sl. i onda se prisjetim svoje osnovne i ono što mi je sada zanimljivo, je to da mi je u najboljem sjećanju ostala prof. matematike koja je bila strah i trepet u školi. :D
Ono, disciplina, red i kod nje se sigurno nisi mogao provući s nekakvom lame isprikom/laži i sl. da izbjegneš ispitivanja. Mislim da je to dobra kombinacija..netko tko drži do reda, rada i disciplina, a uz sve to je i jako fer i nimalno naivan/na.. Takve profesore/učitelje bih htjela djeci..odnosno, očekujem da ih uče svom predmetu i odgovornosti. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite