potreba

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: potreba

Post Postao/la Raging cat » 14 stu 2010 17:52

komad kruha nije čitala Andrića. :nah:
Postoji u svakome od nas neka greška. Neko nasljeđe naših predaka, neki hendikep ili čežnja. I ni sami ju ne prepoznajemo, ali ona je ta koja nas tjera i onda kad tehnički imamo sve.
To je ono što tjera čovjeka da uz gotovo savršen život truje sebe alkoholom.
To je ono što tjera Zitu na lutanje.
Ono što nas tjera da odlučujemo mimo pameti.
Time mi punimo neku prazninu-koju smo možda stvorili sami, možda nam je nametnuta odgovjem i/ili društvom, možda je nasljeđe predaka, a možda smo samo slabići. U većini slučajeva upravo je to presudno. Jer ako prepoznamo zašto nešto činimo, možemo se tome i prilagoditi ili prestati(ako nam šteti), osim ako smo slabići.
A ako smo slabići-ne ćemo priznati tu potrebu.
Vidiš?
Ovako je to Andrić lijepo u jednoj priči opisao. Pričao je o čovjeku čiji su preci živjeli u nekoj kotlini koja je život činila težim jer je bila vlažna, malo je u njoj bilo sunca i sve je duže trajalo tamo-osim ljeta. I čežnja je tih ljudi bila uspet se na brdo, na kojem su živjeli bogati. I uspjeli su oni, nakon par generacija i doseć to brdo, ali ta njihova čežnja za visinama je ostala i taj (jedan potomak)
je cijeli život, kad već nije mogao ništa drugo, on bi se penjao na sve na što je mogao. Na najviše drvo, najviši toranj i poginuo je tako. Ta je čežnja bila osnovna potreba a da ni sam nije znao zašto.
Moja je osnovna potreba da ubijem strah.
Za mene će reći da sam jaka. Oni koji me poznaju. Da sam borac. Da nema toga čega se bojim. A u biti, strah je taj koji me tjera. Sve što činim, činim da ga ubijem.

Plague

Re: potreba

Post Postao/la Plague » 14 stu 2010 18:20

imam potrebu za krafnom i to je jedini nagon koji trenutno posjedujem. sad ću se obuć i prošetat do obližnje pekare
u ovo trulo nedjeljno poslijepodne, u kojem inače ne bi uopće izlazila, jer toliko želim tu krafnu da me ništa drugo u kući
neće zadovoljit. i imam potrebu napit se večeras. i to bi isto napravila da ujutro ne radim.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: potreba

Post Postao/la inani » 14 stu 2010 23:13

imam potrebu za stalnim kretanjem. i da se nesto dogadja, da mi je dan ispunjen svim i svacim inace ne funkcioniram normalno, dakle sto vise obaveza, posla, nalazenja s ljudima to bolje, ne funkcioniram kad sam stalno na jednom mjestu.
... :nesvjest:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: potreba

Post Postao/la Zita » 15 stu 2010 00:43

nemam potrebu lutati :o
imam potrebu za stabilnoscu
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: potreba

Post Postao/la Raging cat » 15 stu 2010 06:08

to sam ja napisala samo da vidim ... :sramise:

A dobro, i zbog ove rečenice:
"...rastrgana sam izmedju toga dal bi mi bilo bolje da ostavim sve i krenem svijetom te zivim zivot punim plucima il da ostanem, pustim korjenje i stvaram obitelj sa xyz osobom"
U kojoj ja ne čitam čovjeka niti procjenjujem, već samo misao rečenice. A ona ne govori o stabilnosti.
I na kraju, ako nešto dovoljno dugo radiš....itd.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 15 stu 2010 20:19


nikada to ne bih spojila s filozofijom, no nikada nisam razmišljala o tome. zanimljivo, u svakom slučaju i nadam se da ćeš se uspjeti izraziti na taj način :)
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 15 stu 2010 20:21

Raging cat je napisao/la:komad kruha nije čitala Andrića. :nah:
Postoji u svakome od nas neka greška. Neko nasljeđe naših predaka, neki hendikep ili čežnja. I ni sami ju ne prepoznajemo, ali ona je ta koja nas tjera i onda kad tehnički imamo sve.
To je ono što tjera čovjeka da uz gotovo savršen život truje sebe alkoholom.
To je ono što tjera Zitu na lutanje.
Ono što nas tjera da odlučujemo mimo pameti.
Time mi punimo neku prazninu-koju smo možda stvorili sami, možda nam je nametnuta odgovjem i/ili društvom, možda je nasljeđe predaka, a možda smo samo slabići. U većini slučajeva upravo je to presudno. Jer ako prepoznamo zašto nešto činimo, možemo se tome i prilagoditi ili prestati(ako nam šteti), osim ako smo slabići.
A ako smo slabići-ne ćemo priznati tu potrebu.
Vidiš?
Ovako je to Andrić lijepo u jednoj priči opisao. Pričao je o čovjeku čiji su preci živjeli u nekoj kotlini koja je život činila težim jer je bila vlažna, malo je u njoj bilo sunca i sve je duže trajalo tamo-osim ljeta. I čežnja je tih ljudi bila uspet se na brdo, na kojem su živjeli bogati. I uspjeli su oni, nakon par generacija i doseć to brdo, ali ta njihova čežnja za visinama je ostala i taj (jedan potomak)
je cijeli život, kad već nije mogao ništa drugo, on bi se penjao na sve na što je mogao. Na najviše drvo, najviši toranj i poginuo je tako. Ta je čežnja bila osnovna potreba a da ni sam nije znao zašto.
Moja je osnovna potreba da ubijem strah.
Za mene će reći da sam jaka. Oni koji me poznaju. Da sam borac. Da nema toga čega se bojim. A u biti, strah je taj koji me tjera. Sve što činim, činim da ga ubijem.

zaista, nisam čitala andrića. ne znam da li hoću, jednostavno me ne privlači :(
nadam se da ta teorija o nasljeđu predaka ne drži vodu. želim vjerovati da možemo spoznati gdje je problem i da ga možemo riješiti, da nismo tu samo bačeni u neki grozan začaran krug.
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 15 stu 2010 20:23

PicajzLa je napisao/la:imam potrebu za krafnom i to je jedini nagon koji trenutno posjedujem. sad ću se obuć i prošetat do obližnje pekare
u ovo trulo nedjeljno poslijepodne, u kojem inače ne bi uopće izlazila, jer toliko želim tu krafnu da me ništa drugo u kući
neće zadovoljit. i imam potrebu napit se večeras. i to bi isto napravila da ujutro ne radim.


to s krafnom se i meni događa. često.

i svaki puta si obećam da sljedeći puta neću pokleknuti. i svaki puta pokleknem.
kaj te hiče?

Plague

Re: potreba

Post Postao/la Plague » 15 stu 2010 20:34

to je zbog nedostatka i neispunjenja drugih nekih potreba :D

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: potreba

Post Postao/la Raging cat » 16 stu 2010 09:24

mi jesmo djeca svojih staraca. naravno da nosimo i dio njih sa sobom.
ali, nismo mi "bačeni" ovdje sa svim tim zajedno, već nam je dano to sve zajedno. Kao kad staviš djete u prostoriju s kockama. Neko će plakati nad tim i žalit za ko zna čim, a netko će sagraditi čitav mali grad s onim što ima i što jest.

Avatar
-ari-
Postovi: 90
Pridružen/a: 02 ruj 2010 18:17
Spol/rod: žensko

Re: potreba

Post Postao/la -ari- » 16 stu 2010 09:35

Neki znanstvenici su te Andrićeve zamisli (dobro nisu svoj elaborat temeljili na Andrićevim zamislima ali kužimo se :D) definirali kao celularno sjećanje.

Stanice našeg tijela imaju svoju memoriju, a baze tih memorija, odnosno najdalja sjećanja sežu kroz genetski kod sve do naših predaka. Otud ono "divlja je na strinu Zorku ista Zorka" (koja živi u kanadi) "Isti je vrag nosi kao i njenog ćaću kad je bia mlad" (ovo ne pričam o sebi :haha: ) i slično.

Dakle tvrde da dosta naših poriva doista jesu genetski inducirani. A ja ne želim da genetika određuje moje potrebe. Želim slobodu.

A za slobodu vlastitih želja se treba boriti. Mislim da nam je zilijun potreba nametnuto i da moramo stvoriti vlastite izvorne potrebe tako da bi mogli voditi, kako netko gore rekoše lijepo, genuine life.

Ja imam strahovitu potrebu ojačati svoje mišiće :D jer iz nekog razloga to strahovito utječe na pozitivno stanje mog duha. Kad imam mišiće skroz sam netko drugi. Smirenija, veća faca.
I nadam se da to nema veze s time što je ujko Pero imao spušten trbuh. :predaja:

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: potreba

Post Postao/la Raging cat » 16 stu 2010 12:58

:haha: :haha:
ja sam odlučila jučer da bi moj trbuh mogao bit ravniji.
sad imam upalu leđnih mišića:))
a moj je trbuh i jučer bio ravan:))
Da, tvoja potreba nema veze sa spuštenim trbuhom tog nekog strike, ali ima sa tvojim gledištima. Koja su takva jer..... I kao takva mogu bit posljedica sto stvari.
Što u krajnjoj liniji nije bitno dok nam predstavlja zadovoljstvo.
Lijepo si elaborirala tu misao, hvala, ja i nisam nešt voljna pedantno objašnjavati, pa mi se svidi kad to neko učini umjesto mene i dobro. :cestitam:

(nego, jel bi se ti mišići mogli kako vidjeti... :sramise: )

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 16 stu 2010 19:31

mi jesmo djeca svojih staraca. naravno da nosimo i dio njih sa sobom.

ja bih se nekih dijelova i te kako rado riješila.


imam okrugli trbuh s okruglim pupkom. baš je lijep. i trbuh i pupak.


i da za svoju se slobodu valja boriti i izboriti!
kaj te hiče?

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: potreba

Post Postao/la Raging cat » 16 stu 2010 20:21

gle sad na!
no, jel se može i taj pupak vidjeti kak? :haha:
mislim tu se samo priča eksplicitno o raznim djelovima tijela, a na kraju pogleda i dalje slova, nikakih slikica... a jbmu takav život :nezna:

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la komad kruha » 17 stu 2010 18:53

čekaj dok dođe sezona, pa svi požele na ljetovanje, a nema se, kriza je.... ipak ti živiš na moru... ma, nagledat ćeš se svega, a ne samo pupaka (pupkova?) :D
kaj te hiče?

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: potreba

Post Postao/la Yeci » 17 stu 2010 22:58

Imam monstruoznu potrebu da me netko posvoji.
Da me netko sladunjavo gleda dok čitam financijske stranice u novinama.

Više kognitivne funkcije zbivaju se u korteksu neocerebruma, je li tako ?
Čeoni režnjevi osiguravaju komunikaciju između struktura moje svijesti o sebi i kognitivnih funkcija?


Imam potrebu da na meni netko izvede lobotomiju. Zapravo, mislim da bi polulobotomija bila dovoljna.
Želim i dalje biti sposobna upaliti šibicu i otvoriti svoj hladnjak.

Imam potrebu da mi netko napiše papir koji me oslobađa odgovornosti.
Imam potrebu oglupaviti.

Imam potrebu da mi netko čita Gospodina Badabouma.
Da mi netko objasni zašto je neugodno kad zastružemo kredom po ploči ili vilicom po tanjuru.

Imam potrebu upoznati prvaka u slobodnom hrvanju, i
pronaći način da razvrstam čovječanstvo.

Imam potrebu sinkronizirati krikove jedne obitelji žirafa.
Imam potrebu napisati znanstveni rad o Alzheimerovoj bolesti.

I još mnogo, samo što to sigurno nikoga ne zanima. Jer u biti imam samo potrebu da me netko shvati.
:stop:
Don't talk about life, live it.

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: potreba

Post Postao/la Raging cat » 18 stu 2010 14:23

lobotomija i pisanje o alzeheimeru nekako nejde jedno s drugim.
osim, ak o njemu želiš pisati iskustveno. :haha:
onda bi te i razumjela.
što tebi nebi k... pomoglo.
Što uopće može pomoći čovjeku da ga razumiju?
Jer, možda si ti nekome jasna kao topla voda, možda ti je izrečeno to naglas, ali ti si ipak ostala nezadovoljna. Da bi bila zadovoljna, način na koji te razumije netko, mora biti isti načinu na koji bi ti voljela da te razumije. A problem je da najčešće ljudi koji žele da ih se razumije, uopće ne znaju kako žele da ih se razumije. I to onda nije potreba za razumjevanjem, to je bježanje.
:kava:
Vidiš?

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: potreba

Post Postao/la Yeci » 18 stu 2010 14:34

^^Ovoga, mene sva pitanja, sva načela koja su se zaplela u mom duhu, tu i tamo spriječavaju da živim.
Lako bi bilo pokazati prstom nekoliko budala, opću i okolnu glupost, ali većinom je to kamuflaža vrijednosne prosudbe.
Ali zaista, koja je to točno tvoja potreba ?

OT: Imam potrebu da se ponašam poput normalne osobe u društvu, te pozivam susjede na večeru, na gledanje utakmica bilo kojeg sporta, oduševljavajući se pritom poslovnim ljudima u kratkim hlačama.
Don't talk about life, live it.

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: potreba

Post Postao/la Raging cat » 18 stu 2010 17:05

:haha: :haha:
Bože, šta ja volim ljude :haha:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: potreba

Post Postao/la Andain » 04 srp 2013 19:50

Potreba za nekakvom svrsihodnošću valjda; osobno me ideja da se trudim biti što sposobnija u onom što radim motivira čak i više nego priroda onog što radim, no to je možda tako i jer nisam ludo zaljubljena u posao. :D Al rekla bih da se isto može ocrtati i na odnose, potreba da ono čemu poklanjaš vrijeme bude smisleno i inspirirajuće.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: potreba

Post Postao/la JaNNa » 04 srp 2013 22:08

komad kruha je napisao/la:koja je vaša najveća potreba?

(ne mislim na zrak, vodu i ostalo nužno za život, već na onu potrebu koja je skrivena negdje duboko u vama i zbog koje činite sve što činite. što najviše želite? što je to u čemu vidite ispunjenje sebe samih?)
volim kad se ove teme iz prahistorije ožive! hvala ti Neumiruća! :lol:

jednostavno - voliti i biti voljena - iz bilo koje perspektive - ljubavne, prijateljske, obiteljske, poslovne! jednostavno znati da postoji netko kome možeš uljepšat dan, tko može tebi uljepšat dan, biti za nekoga tu kad mu trebaš, da imaš nekoga tu kad ti treba - to je ono što mene pokreće i što me čini sretnom i hole again! :D

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: potreba

Post Postao/la degenereginald » 21 sij 2016 03:22

Rise!

:D

(ovo je zapravo jako zanimljiva tema o kojoj jesam razmišljala i prije, ali ne u kontekstu tog termina 'potreba')
ja ću zvučati smješno egoistično nakon svih drugih, bojim se :D
Prvenstveno, imam snažnu potrebu razumijeti sebe/ ljudsko iskustvo, što se realizira/ ispunjava kroz introspekciju i, jasno, kroz promatranje ljudskog ponašanja i odnosa.
Onda to želim reciklirati, izbaciti u nekom obliku u svijet i uživati u tuđim 'iskustvima' istog.
Imam potrebu razumijeti svijet oko sebe #fizika

Jasno, tu je i dio gdje imam potrebu imati snažne i značajne odnose u životu (voljeti i biti voljena i te sheme), osim što mi to vjerojatno pada u drugi plan jer je ispunjeno u dovoljnoj mjeri.
I have no money and I have to scream.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: potreba

Post Postao/la zwarte paard » 21 sij 2016 16:33

...rastavljanje na faktore i sastavljanje u nesto drugacije.

i da sve imam nesto bi mi trebalo da jos imam, to dosezanje skoro nemoguceg mi je postalo ovisnost. dosegnem.
potreba da napustim i da sam bez ikakvih repova u nepoznatom. prokletsvo rezova i potreba napustanja uljuskanog, jer mi treba jos zivota. mislim da je to neka vrsta divljine i neukrotivosti koju btw ne volim. tezim mirnom, ali nesto mi ne da. nesto me tjera da nocu gledam mostove iako na nogama jedva stojim od umora, da ignoriram ono sto moram i sve zanemarim kako bih napravila nesto sto me vuce. nikada necu shvatiti zasto...mozda je i revolt.
potreba da sredjujem sve sto se srediti moze i dovesti u red, osim kreativnog nereda. i onda odem. mucni procesi...mucni... mislim da tako bjezim od necega za sto sam jedva shvatila da se bojim, od smrti voljenih i svoje vlastite. :) tako je pobjedjujem. smrt i strahove da sam nemocna, zato sve mogu i postizem. ne znam kud cu sa sobom i onda kroz uspjehe ratujem i padam na novi pocetak. ne znam kud cu sa sobom i dobijam bitke. toliko se bojim da nitko nema izgleda...i zato ne volim uspjehe, uvijek su iz potrebe da ne stanem. jedna sam od rijetkih osoba koja ne voli uspijehe i cestitanja. oni su u stvari moja muka s kojom ne znam kako da se nosim i udarci smrtnosti ljudi koji su dio mene kao i mojoj vlastitoj. moje pobjede su iz grca, zato ce moj mir biti blazen...
to je sve sto znam. ot tolikog straha ne bojim se nikoga i nijedna ludost nije mi teska, niti me prijeci. to je ujedno destrukcija i pobjeda destruktivnosti. prozimanje zivota i smrti u meni.
a ponekada se i smirim kada se to iznivelira.

i tako...letim...uspjesno...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: potreba

Post Postao/la Little N » 22 sij 2016 11:05

Uvijek imam potrebu ugurat se tamo di je neka nepravda.
Cesto sam tako znala branit nepoznate cure po ulici od nasilnih deckiju. Frendice od pijanih budala. Ljude u tramvaju od pervertita. Pokusaje kradja. Prevare u ducanima.
Jebote zvucim ko neki MoralCop.
To mi je nagon. Ni ne promislim da bi mogla dobit po glavi. Srecom, nisam do sad.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: potreba

Post Postao/la str8faith » 22 sij 2016 12:22

Da bar jednom mjesecno otputujem negdi i prominim okolinu na koji dan
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: potreba

Post Postao/la Moloko » 27 sij 2016 22:47

-Potreba za samoostvarenjem,u poslovnom smislu
-Nekakva mala potreba za moći
-Potreba za finom hranom i finim vinima
-Potreba za konstantnim intelektualnim napredkom
-Potreba za druženjem za pozitivnim ljudima
-Potreba za samoćom
- Potreba da napravim nešto značajno
-Potreba da nešto pokrenem
-Potreba da nekoga usrećim
-Potreba da nekoga zaštitim
-Potreba za pravdom
-Potreba za seksom
-Potreba za emocijom

:)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
In vino veritas
Postovi: 36
Pridružen/a: 09 vel 2016 15:36
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: potreba

Post Postao/la In vino veritas » 15 vel 2016 19:57

Moloko je napisao/la:-Potreba za samoostvarenjem,u poslovnom smislu
-Nekakva mala potreba za moći
-Potreba za finom hranom i finim vinima
-Potreba za konstantnim intelektualnim napredkom
-Potreba za druženjem za pozitivnim ljudima
-Potreba za samoćom
- Potreba da napravim nešto značajno
-Potreba da nešto pokrenem
-Potreba da nekoga usrećim
-Potreba da nekoga zaštitim
-Potreba za pravdom
-Potreba za seksom
-Potreba za emocijom

:)
Sad kad si sve fino nabrojala, ja nemam nis za nadodat :ok:
Folks, I hate to spoil your fun but-there’s no such thing as rights, okay? They’re imaginary. We made them up! Like the Boogie Man, the Three Little Pigs, Mother Goose, sh*t like that. Rights are an idea, they’re imaginary, cute idea, but that’s all, cute, and fictional.They’re privileges, that’s all we’ve ever had, a bill of temporary privileges.

Teich
Postovi: 1469
Pridružen/a: 15 tra 2014 00:47

Re: potreba

Post Postao/la Teich » 16 vel 2016 00:49

In vino veritas je napisao/la:
Moloko je napisao/la:-Potreba za samoostvarenjem,u poslovnom smislu
-Nekakva mala potreba za moći
-Potreba za finom hranom i finim vinima
-Potreba za konstantnim intelektualnim napredkom
-Potreba za druženjem za pozitivnim ljudima
-Potreba za samoćom
- Potreba da napravim nešto značajno
-Potreba da nešto pokrenem
-Potreba da nekoga usrećim
-Potreba da nekoga zaštitim
-Potreba za pravdom
-Potreba za seksom
-Potreba za emocijom

:)
Sad kad si sve fino nabrojala, ja nemam nis za nadodat :ok:
Također :)
Live your life be free U know U have it all.

Odgovorite