joga

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
greeneye
Postovi: 9
Pridružen/a: 09 kol 2013 02:07

joga

Post Postao/la greeneye » 10 kol 2013 04:23

Postoji li netko tko je voljan podijeliti sa mnom dio svog znanja i iskustva o jogi?

Avatar
plavo
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 stu 2011 14:31
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: joga

Post Postao/la plavo » 10 kol 2013 16:26

Ja sam ti tek pocela s jogom, naucila prvih deset asana i pocela sam jucer vjezbati. Vazno ti je da si svjesna svega sto radis dok ju vjezbas. Jel ides negdje na tecaj? Isplati se svakako :)

greeneye
Postovi: 9
Pridružen/a: 09 kol 2013 02:07

Re: joga

Post Postao/la greeneye » 10 kol 2013 18:59

Ne idem na tečaj,htjela bih radije sama,tako i inače radim u životu.
Same vježbe su dosta dobro opisane po svim knjigama.zanima me više ono što ne piše!
A ne piše kako djeluje na ljude,način gledanja,doživljavanje sebe i svijeta oko sebe itd?

Avatar
plavo
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 stu 2011 14:31
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: joga

Post Postao/la plavo » 11 kol 2013 10:29

Trebalo bi ti biti bolje psihicki i fizicki. Najvaznija ti je svjesnost prilikom izvodjenja i da radis pazljivo, bez forsiranja. Za pocetak ne bi bilo lose da pocnes od osnovnih asana

Avatar
sky
Postovi: 93
Pridružen/a: 10 kol 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: u visinama

Re: joga

Post Postao/la sky » 14 kol 2013 22:54

bolje je otići na neki početni tečaj i naučiti pravilno izvoditi vježbe, disanje.
onda možeš i sama doma nastaviti vježbati.
da se i iz knjiga naučiti ali nema smisla ako asane ne izvodiš pravilno.
joga je vrlo korisna za fizičku i duhovnu ravnotežu a u osnovi je jednostavna.
preporučam :thumbup:
my needs are simple: all I want is everything

greeneye
Postovi: 9
Pridružen/a: 09 kol 2013 02:07

Re: joga

Post Postao/la greeneye » 15 kol 2013 06:34

problem je što ne volim društvo više ljudi za takve stvari.
postoji li nešto jedan na jedan?

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: joga

Post Postao/la Fuga » 15 kol 2013 08:50

greeneye je napisao/la:problem je što ne volim društvo više ljudi za takve stvari.
postoji li nešto jedan na jedan?
Sigurno postoji, samo što su individualni satovi puno skuplji od grupnih. A grupe su ti super. :inlove:

Nema ti smisla raditi jogu solo (home alone). Bar meni ne, ne kad si početnik i nemaš pojma o pojmu. To su razne tehnike, položaji tijela koje sama od sebe ne možeš usavršiti, tu je i disanje koje treba vježbati i treba biti u skladu s pokretom. Za početak upiši neku radionicu, tipa Joga u svakodnevnom životu ili tak nešto.
Meni je dugo joga bila blah, kao kaj će to meni, sad pak mi se skroz sviđa. :D Super mi je za držanje, kralježnicu i općenito nekako su pokreti koje uobičajeno radiš, tipa držiš šalicu kavu, nešto s rukama ovo ono, puno više koordinirani i u skladu sa cijelim tijelom.

Odgovorite