EKO hrana

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Girl from Mars
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 lip 2011 10:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

EKO hrana

Post Postao/la Girl from Mars » 29 lip 2011 12:22

U danasnje vrijeme sve vise paznje posvecuje se EKO proizvodima, sve je vise organic ducana i proizvoda sa certifikatima koji su garacija ne koristenja pesticida i umjetnih gnojiva u proizvodnom procesu, a cijena tih proizvoda je posljedicno veca (nekad neznatno, nekad znacajno).
Jel kupujete proizvode s EKO certifikatom, i da li vjerujete tim certifikatima?
Takodjer, kupujete li povrce na placu, u ducanu ili specijaliziranim trgovinama tipa Zrno, BioBio i sl.?
Je li uopce razmisljate o porijeklu i nacinu uzgoja hrane koju kupujete?

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: EKO hrana

Post Postao/la Zita » 29 lip 2011 12:23

ne kupujem i ne vjerujem jer nebi bilo prvi put da lazu na deklaracijama
ako cu htjet nesto takvo-sama cu si uzgajat doma hranu
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: EKO hrana

Post Postao/la tamara3 » 29 lip 2011 12:29

Nastojim kupovati na placu što je više moguće, i u jednoj kvartovskoj voćarni.

A deklaracijama ne vjerujem previše :conspiracytheoryon:, a mislim da su namirnice po tim eko dućanima puno preskupe i nepriuštive velikom broju ljudi. Dalje, i kad bih imala mogućnosti sama uzgajati nešto, ne znam bi li to bila neka sreća s obzirom da opet ne mogu sto posto biti sigurna u porijeklo sjemena tak da... ne znam.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: EKO hrana

Post Postao/la phos » 29 lip 2011 13:45

vikendom kupujem na placu.
ali mislim da ne profitiram previse, jer nemam znjore za domacu klopu pa onda na kraju opet kupim kvazi domace jabuke koje brkata zena kupuje na akciji u konzumu i onda meni prodaje ribizle pod lubenice tvrdeci da su domace. :naivna:
da i imam komadicak svoje zemlje posadila bih...drvo banana ili...tresnju. jer se ne kuzim u biljke niti zelenjavu, dok god nije ubrana.sto se mene tice, salata moze rasti i na drvetu.
u etikete ne vjerujujem, tj vjerujem da je puno muljaza.
a sto se tice ducana EKO/BIO... i sl. - to zaobilazim iz principa. bezobrazni su sa cijenama samo zato jer nemaju veliku konkurenciju.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Plague

Re: EKO hrana

Post Postao/la Plague » 29 lip 2011 17:37

dosta kupujem na pazaru ili na kiosku s povrćem koji drži simpatični šiptar koji mi uvijek bez beda kaže koje su breskve od bakice iz ozbližnjeg sela, a koje uvozne. mislim da smo mi u hrvatskoj još poprilično nezatrovani u odnosu na one vanka. za početak, još uvijek imamo farme na kojima životinje žive pristojnim i slobodnim životom, kreću se, vide sunca, jedu travu ili što bi već trebale jesti umjesto jebenih steroida, tako da donekle još vjerujem i u naše meso. ali volim zdravu hranu, fina mi je i dobro se osjećam dok je jedem. neko vrijeme sam živila na dm-ovom odjelu zdrave hrane, a u bio&bio baš i ne idem jer mi se ne plaća suho zlato za "zdravu" žemljicu.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: EKO hrana

Post Postao/la bašja » 29 lip 2011 17:50

zdrava hrana je super, al moje zdravlje ne vrijedi tih para :D

bila mi je zabavna situacija kad se tu kod mene ostvorio neki dućan zdrave hrane, pa je valjda unučica nagovorila baku da uđu unutra vidjeti. Baka kupila dvije mrkvu i čokoladicu i kad je vidjela račun streso je infarkt. Živa istina! pa sad ti vidi jel ti se isplati živjeti zdravo.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Girl from Mars
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 lip 2011 10:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: EKO hrana

Post Postao/la Girl from Mars » 29 lip 2011 20:18

Slazem se da smo jos uvijek nezatrovani u odnosu na npr. USA koji su kompletno pod Monsantovom kontrolom.
Kod nas jos (navodno) nema GMOa, pripadajucih Round upa i rekombiniranih hormona rasta. Ali ono, cula sam s puno strana
da se i u vrtovima slatkih starih bakica sve prasi naveliko, da stvarno spricaju sve i svasta, pitanje jel postuju karencu itd.
koga god na placu pitam jel spricano. svi se kunu da nije, neki su na granici vrijedjanja kad ih to pitas, smijesno mi je to malo.
tu kod mene na placu prodaje obitelj koja se godinama bavi biodinamickim uzgojem voca i povrca, pa sad samo od njih kupujem.
jucer sam nasla dvije gusjenice u brokuli i bila sam sva sretna :srce:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: EKO hrana

Post Postao/la call_me » 30 lip 2011 04:27

ih, pa opce je poznato da kumice na placu namjerno uvaljuju gusjenice, pužiće itd da bi kakti ispalo eko eko.
ne vjerujem kumicama na placu nist, to je posvemasnja predrasuda, jer da, bas bakica zna jel u salatu opizdila kilo ili pol kile modre galice. od viska glava ne boli jel, pogotovo ako ce sa vise kemikalija ostati zelenija. i da, naravno da kumice ne lazu, nista nije spricano :roll: pogotovo ne vjerujem onim babama sta prodaju sir- da, sve prodaju sir, al niti jedna nema kravu. otkud im? super je bila spika onih bakica uz magistralu, je, da, domace je, a onda su pronasli da se uvozi iz republike srpske i bugarske, a sto oni vode racuna o zdravlju potrosaca. jea rajt.
eko eko je mnogo skup. organsko je skupo, vani za barem 2-3 puta. vjerujem povrcu iz maminog i tetinog vrtla. ostalo kupujem po vezi. jebote, i za voce je potreba veza.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: EKO hrana

Post Postao/la ticklebook » 30 lip 2011 08:43

Kupujem na placu, ali prepoznavajući domaće, seosko dijete, jel.
I onda me pitaju "Pa otkud ti taj paradajz, miriši.".
Inače, imam i na balkonu mali vrt.
Možete u teglici uzgajati začinsko bilje, ljute paprike, cherry paradajz, svašta nešto.
A i u nekim rubnim kvartovima (na tramvajskim linijama) možete unajmiti njivu/vrt/zemljište - ako vam je nešto preveliko, može se par ljudi udružiti.
To rade svi penzići iz moje zgrade :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Gost

Re: EKO hrana

Post Postao/la Gost » 30 lip 2011 18:21

Urbani vrtovi. <3
Svaki kvart bi ih trebao imati.

Što se voća i povrća tiče, jedem samo domaće i provjereno.
Meso je malo problematično, moram priznati. Rijetko ga i jedem, baš iz tog razloga.
Ako netko ima preporuku što se toga tiče, gdje kupovati i od koga - bit ću zahvalna. :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: EKO hrana

Post Postao/la jpeg » 30 lip 2011 18:41

ja ti nemam preporuku. uzimala sam tikvice u konzuma jer mi je 9 katova nize, i evo danas su par kuna skuplje od jucer pa sam i ja izgubila svog dobavljaca.
kaufland mi je okej, oni nabavljaju povrce i voce na pazaru, samo sta mi je jeftinije od pazara, a do kase mogu pojest przene bajame, kikiriki i flambirane ljesnjake. i sve to skupa mi se svidja :)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Re: EKO hrana

Post Postao/la jabooka » 30 lip 2011 19:30

doruckujem nesto s vocem iz mercatora. za rucak i povrce se grebem kod poznatih izvora. netko je spomenuo da je problem u zdravoj hrani ustvari jer ne znas da li je sjeme modificirano. zanemarimo svo spricanje i modre galice sve potjece od sjemena. jedem paradajz od osobe koja vec 15 godina cuva vlastito sjeme. dio uroda na kraju godine ide u susenje samo radi sjemena. e to je paradajz. i da ima razlike.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: EKO hrana

Post Postao/la Uliana » 06 srp 2011 11:51

Girl from Mars je napisao/la:
Je li uopce razmisljate o porijeklu i nacinu uzgoja hrane koju kupujete?
Razmišljam o tome i to jako puno i mislim da bi svatko trebao dobro promislit o tome što konzumira i unosi u svoje tijelo, organska hrana je puno skuplja ali vrijedi uložiti u vlastito zdravlje jer je ono neprocjenjivo.

Evo da se pohvalim, imam nekoliko svojih vrtova i voćnjak i, koliko je moguće nastojim to održavati (uz pomoć roditelja). kupujem u Bio & Bio i Gardenu, na placu ponekad s frendicom koja zna od koga kupiti, najbolje su mi one "kumice" koje kupuju u nekom od trgovačkih lanaca povrće i voće i onda lažu da je to domaće!! izbjegavam Konzum, a pogotovo Lidl - još je i preskup za "kvalitetu" kakvu nudi.. vani je Lidl puno jeftiniji - cijene su im smiješne za naš pojam.:D + plaće su im duplo veće od naših.

Meso, jaja i mliječne proizvode ne konzumiram jer su OTROV. Nedavno je bilo u dnevniku da hrvatska niti ne provodi test na teške metale u mlijeku!!
toliko ljudi pije litre i litre mlijeka dnevno a da se niti ne zapita odakle ono dolazi i kako je dobivenom??
kravu nasilno oplođuju da bi rodila tele za kojeg je to mlijeko namijenjeno i onda ga ubijaju, često odmah po rođenju (kao i kod svih sisavaca, tijelo krave daje mlijeko samo nakon što rodi dijete).

kravu filaju s hormonima i antibioticima i prisilno je impregniraju iznova i iznova sve dok je ne smatraju uništenom i potrošenom.

istina o mlijeku:
http://stop-specizmu.webs.com/mlijeko.htm

otkad ne jedem meso i mliječne proizvode celulit mi se smanjio, gotovo skoro nestao i prestali su užasni bolovi u venama na nogama koje bih imala odmah nakon što bih konzumirala meso i zasićene životinjske masnoće koje se talože na stijenkama krvnih žila i uzrokuju njihovo začepljenje.

nije ni čudo što je zadnji vege sajmu na Trgu privukao toliko ljudi koji su preboljeli moždani udar ili infarkt ili imaju trombozu krvnih žila, karcinom jajnika, debelog crijeva, dijabetes...lista je podugačka.

Jednom mjesečno solo ili s frendicama se nađem pa radimo svoj home-made seitan i tofu, napravimo 3 kg toga i više tako da ne moramo kupovati jer je seitan dosta skup, ali ako nemam vremena i stvarno mi se žuri, mogu bez problema kupiti u Bio Bio.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: EKO hrana

Post Postao/la Uliana » 08 srp 2011 16:53


p.s. bila sam na seminaru o zenskom sudu. bio je tezak emotivno, ali iznimno kvalitetan. bit ce predavanja na tu temu u zgu, pa ako te zanima baci pogled na stranice zenskih studija, mislim da ce one drzati seminar:) eto ,toliko...pozdrav.
You go, grrrl! :duga: budem

jooj, nisam jako duugo bila na ženskim studijima, imam im neke materijale i cd-e za vratit..*u prijevodu* ...ubit će me ;)
p.p.s. moja apsstinencija od crola je kratko trajala:D
apstinencija? ovo ću se pravit da nisam pročitala.

btw. o.t. nadmašila sam samu sebe danas kad sam podlila umak od povrća bijelim vinom...
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: EKO hrana

Post Postao/la Fuga » 08 srp 2011 20:54

Ne kupujem sa certifikatima, povrće i voće u Zagrebu najčešće kupujem na placu. Kad pak sam u Varaždinu, onda obično mama nabavlja kod bake, ona živi na selu, ima veliki vrt i svašta nešto sadi. U biobio nabavljam neke namirnice koje ne mogu nabaviti u ostalim dućanima ili pak nisam zadovoljna kvalitetom, obično se radi o uvoznim proizvodima.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: EKO hrana

Post Postao/la rainbow » 08 srp 2011 22:11

zadnjih sam miseci na nutela dijeti, inače znam pripazit pa kupit eventualno tzv kvalitetnije namrinice, iako je i to upitno
volim da mi je riža uvik integralna (i ostale žitarica, a i pašta i toI - i jako mi je fina ona obična iz bio i bio, i moram uz to narafski imati i neki sojasos, pa isto uzmem tamo, uz to se često nađe neka miso pasta jer i nu volim mećat svukud...imam i raznih algi, al to rijeđe se sjetim...najradije bi da imam neki vrt, svoj il nekog meni bliskog, da mi pomidore mirišu, da mi salata uvene u roku par uri, a ne da more izdurat mjesec dana u friđu, jebalo....i sjemenkice bundevine mi jako fine iz baš nte iz bio i bio, volim popržit na suvo i malo soja sosa dodam (isto radim i sa suncokretovima, samo njih mi ima dobrih svukud)

šta se tiče povrća (ja nisam nikad provala), al su mi rekli da ima po zg pijacama neki eko sever, ne znam jel to još aktualno, i naučili su me da je kineski češnjak onaj skroz bijeli prepravilni, a kao ovaj naš il mađarski da je malo jadniheg izgleda, i da ak vidim da je jabuka crvljiva da je dobro, jer neće crv baš na pesticide, mada vjerujem da su i oni već kroz godine izrodili koju prilagođeniju generaciju pesticidjedaca...

povremeno uzmem i zelenu magmu, jes da nije baš jeftina, al mi paše pa si ju spijem ujutro..

Girl from Mars
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 lip 2011 10:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: EKO hrana

Post Postao/la Girl from Mars » 09 srp 2011 16:59

Severi (Eko Sever) prodaju na Dolcu, uzela sam par puta nesto sitno od njih, al mi se ne svidja sto ne mozes birat vec dobijes sta ti oni dohvate. Inace kupujem njihovo brasno za pec kruh i jako sam zadovoljna. Imaju i dostavu po Zagrebu.

Girl from Mars
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 lip 2011 10:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: EKO hrana

Post Postao/la Girl from Mars » 09 srp 2011 20:56

Ja se nekako nadam da je to samo, iskljucivo raz, psenica, kukuruz...
I zeljno iscekujem odgovor nekog upucenog u tematiku...

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: EKO hrana

Post Postao/la Uliana » 11 srp 2011 19:10

misliš pravi old school mlin (kao u "kamenih svatova") :D ??


za krumpir u brašnu ne znam, vjerojatno neki dehidrat stvaljaju; a ovo: pepeo, vlaga ...pa to je normalno to je sastavni dio brašna koji dolazi kao nus proizvod, npr. crno brašno ima veći postotak pepela od bijelog i zato je tamnije.

našla sam samo ovo:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/jos-je ... injca.html


http://www.blog.hr/print/id/1621568600/ ... rasno.html

radnici iz vodeće hrv. mesne industrije su mi potvrdili da time hrane životinje.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Girl from Mars
Postovi: 60
Pridružen/a: 22 lip 2011 10:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: EKO hrana

Post Postao/la Girl from Mars » 07 kol 2011 18:22

glavno da ne postoji zakonska obveza navesti apsolutno sve sastojke u proizvodu, ukljucujuci aditive, konzervanse, stabilizatore itd. Pitam se da li je npr. ozujsko pivo bas onakvo kakvim ga reklamiraju
Ožujsko pivo je svijetlo lager pivo, osvježavajućeg i punog okusa, koje se proizvodi od 1893. Ime je dobilo po mjesecu Ožujku u kojem se tradicionalno proizvodilo najbolje pivo. Proizvodi se od prirodnih sastojaka (voda, hmelj, ječam i kvasac) bez umjetnih aditiva. :haha:
a jos kad je u finoj PVC ambalazi...bas pravi okus prirode...

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: EKO hrana

Post Postao/la Uliana » 07 kol 2011 18:32

Ne jesti pilice. Znaju ih hraniti urejom rastopljenom u vodi,jer im povecava apetit. Ureja=umjetno djubrivo=eksploziv(norveska).
+
kokoši nesilice osim što filaju hormonima i antibioticima, hrane smjesom u koju dodaju njihove vlastite fekalije i samljevene muške piliće.

muške piliće rutinski odvajaju od ženskih na pokretnoj traci i žive melju !!!

bacaju žive piliće u stroj za mljevenje jer ne nesu jaja, i kao takvi nisu profitabilni za uzgoj u peradarstvu, a
ne razvijaju se dovoljno brzo, odnosno nisu genetski izmanipulirani kao ženske kokoši da bi bili profitabilni za meso.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: EKO hrana

Post Postao/la Jadzia Dax » 07 kol 2011 22:26

Marović nije 100% organski, niti je to ikad tvrdio, niti to igdi na njegovim proizvodima piše, malo teže je to ostvarit u RH. Mislim da je negdi na 60%

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: EKO hrana

Post Postao/la freja » 22 sij 2012 15:25

Jel kupujete proizvode s EKO certifikatom, i da li vjerujete tim certifikatima?
Takodjer, kupujete li povrce na placu, u ducanu ili specijaliziranim trgovinama tipa Zrno, BioBio i sl.?
Je li uopce razmisljate o porijeklu i nacinu uzgoja hrane koju kupujete?

Ne vjerujem certifikatima. Kupujem povremeno u tim trg. zato što ne jedem meso, a u običnim trg.
je jako loša ponuda proizvoda od soje (u mom gradu).
O tome razmišljam kad naletim na nešto čudno.

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: EKO hrana

Post Postao/la Uliana » 27 sij 2012 13:57

Osim soje, Seitan se može napraviti doma ispiranjem brašna ( kg brašna 3-6 kn), također ja kupujem soju u zrnu, od samljevene soje napravila sam sojino mlijeko i sir.
jednom sam uspjela napraviti tofu koji je imao identičan okus kao svj. kravlji sir. moja stara je bila jako zadovoljna, a i mačke :)
jako puno ispadne od samo pola kg soje.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: EKO hrana

Post Postao/la freja » 27 sij 2012 18:32

hej, jel znaš kako se prave one kobasice?

PurpleRain
Postovi: 9
Pridružen/a: 05 sij 2013 09:01

Re: EKO hrana

Post Postao/la PurpleRain » 11 sij 2013 13:41

Eko proizvodi su skupi,nije to zato sto ducani zele ,nego zato sto je mala potraznja. Npr da je veca potraznja za eko hranom,cijene bi padale,povecala bi se ponuda i svi bi bili sritni :D
Brinem i prehrani,mama kupuje na pazaru, u Bio Bio kupim prirodnu pastu bez fluroida, i počet ću kupovat Himalajsku sol(ne sadrzi jod), steviju i organski kruh bez kvasca i organsko brašno0eto to mi je u planu..to izmijenit u prehrani..
Uliana je napisala da joj se smanjija celulit! To sam i ja na sebi primjetila, evo vec godinu ipo dana ne jedem meso,mliko san isto izbacila(osim u palačinke,kolače,pudinge-kroz tu hranu ga ipak konzumiram ali i to cu reducirat) i primjetila san da mi se celulit smanjija i koza mi glađa..Drago mi je da je to jos neko primjetija isto :)
Uliana je napisao/la:Osim soje, Seitan se može napraviti doma ispiranjem brašna ( kg brašna 3-6 kn), također ja kupujem soju u zrnu, od samljevene soje napravila sam sojino mlijeko i sir.
jednom sam uspjela napraviti tofu koji je imao identičan okus kao svj. kravlji sir. moja stara je bila jako zadovoljna, a i mačke :)
jako puno ispadne od samo pola kg soje.
Piši recepte kako napravit mliko,koju tocno soju kupis ajdee :)))) Kupila san i ja tofu i sejtan u Bio Bio, mama mi je bila odusevljena , za tofu je rekla da je ko kravlji sir, a sejtan smo pohale i rekla je da je podsjeca na teletinu :)

Avatar
mijau
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 lis 2010 17:05
Spol/rod: žensko
Lokacija: ovdje

Re: EKO hrana

Post Postao/la mijau » 20 ožu 2013 00:22

Kupujem dosta. Često sam u zdravim dućanima i pazarim namirnice sa interneta. Najviše volim biobio Arena, tamo radi jedna crnokosa lezbača koju već neko vrijeme pokušavam pozvati van <3
You are afraid of insects and women. Ladybugs must render you catatonic.

Avatar
duhsaplavimokom
Postovi: 1015
Pridružen/a: 22 ožu 2006 11:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u nebesima

Re: EKO hrana

Post Postao/la duhsaplavimokom » 17 kol 2013 21:07

unajmila sam kucu sa komadicem zemlje i po prvi puta uzgajam sama i oduševljena sam..uživam u povrću
..Jos sam sretan sto postojim,
pisem pesme, zvezde brojim,
jos sam onaj isti vetropir..

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: EKO hrana

Post Postao/la omnia » 17 kol 2013 23:28

Inače ne pazim na to, al' neki dan me frendica nahranila ovim malim zadovoljstvom, danas majka kupila :D
Ima u DM-a, oko 20 kn, čini mi se, a savršenog je okusa :inlove:

slika

Ooh

Re: EKO hrana

Post Postao/la Ooh » 22 kol 2013 13:57

da li je ovaj proizvd eko. da li ima znak? mene nekada buni to sto su proizvodi prirodni, ali u stvari ne znaci da su eko. ocat od jabuke je rijetko eko, on je bio, jer su dozvoljeni neki pesticidi za prskanje da bi ured bio veci. ima puno tih kategorija. kada je nesto eko, ono je u potpunosti prirodno. rajcica je problematicna, jer je vecina rajcice u stvari gmo ili je tretirana necim. prema rajcici sam skepticna i zato kada vidim bocicu ovog tipa zaobidjem :D premala je cijena da bi bila eko. i sada me bas zanima da li je eko?

Odgovorite