'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv CroL-a

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv CroL-a

Post Postao/la slapa » 18 lis 2013 09:19

Građanska inicijativa 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv aktivističkog portala Crol.hr, koji financira Ministarstvo kulture, za poticanje na nasilje i mržnju protiv podupiratelja 'U ime obitelji'
Nevjerojatno! :wow:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... rtala.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Popeye » 18 lis 2013 09:35

to je tek početak. zele unistiti i zakon o zivotnom partnerstvu. zele nas sve potjerati u misje rupe.

we are at war. we have to fight.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Fuga » 18 lis 2013 10:43

Užas. A kao Crol je jedini medij gdje su čitatelji na svakojake načine komentirali tu inicijativu. To nema nikakve veze s vezom. :/

Popeye je napisao/la: we are at war. we have to fight.
slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Popeye » 18 lis 2013 10:50

pa tuze crol kao "mali" medij, pokusavaju zastrasiti. prozirna im je igra i beskrupulozna, koji su to farizeji i bullyji.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la slapa » 18 lis 2013 11:13

ma čista zavist i zloba! a imaju obraza preko tv-a i radija govoriti nam koja su naša prava. meni je muka od saznanja da se oni financiraju iz naših džepova.

reakcija crol-a je bila profesionalna i dostojanstvena za razliku od ponašanja inicijative koja se baš blamira ovom tužbom.
http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... telji.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la ariadne » 18 lis 2013 11:30

ŠTA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa ja ne mogu :lol: :lol: :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Kroacija » 18 lis 2013 11:39

Pa vi idite na peder.hr :D crol zari i pali :D
Jel netko zna adresu ove jadnice, da joj pobacam par kutija jaja na zidove?

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Fuga » 18 lis 2013 13:27

slika

slika

Sad kad bolje promislim, treba Crol na neki način iskoristiti ovaj publicitet i nešto pozitivno izvući iz te neutemeljene prijave.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Bash » 18 lis 2013 13:55

Tužba šmužba, nema tu temelja za ništa. Koja su to gamad od ljudi...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la JaNNa » 18 lis 2013 14:32

uma je napisao/la:Pa vi idite na peder.hr :D crol zari i pali :D
Jel netko zna adresu ove jadnice, da joj pobacam par kutija jaja na zidove?
a jebe tebe taj peder.hr, ha?
Fuga je napisao/la: Sad kad bolje promislim, treba Crol na neki način iskoristiti ovaj publicitet i nešto pozitivno izvući iz te neutemeljene prijave.
slažem se! napokon će ljudi saznat za Crol, a tužba će kad tad ili bit odbijena ili pobijena.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la bašja » 18 lis 2013 14:32

fakat mi je dosadna ta markićka, baš mi je dopizdila
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Aven

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Aven » 18 lis 2013 14:38

JaNNa je napisao/la:a jebe tebe taj peder.hr, ha?
LOL! :inlove:

Ti komentari na GHR su više zanimljivi otprilike ko proljevi gospoje Markić. Jedno i drugo djeluje opsesivno. Al' bitno da se ima život. <3




Nego da, nadam se da će se sve LGBT udruge aktivirati oko ovoga i stavit ih na mjesto. Mislim da ti ljudovi nisu svjesni da svojim glupostima samo još više ujedinjuju ljude.
Primjerice, ove godine su na Prideu bili ljudi koji su rekli da ne vjeruju da će ikad ići i to najviše zbog UIO inicijative.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la JaNNa » 18 lis 2013 14:47

Aven je napisao/la:
JaNNa je napisao/la:a jebe tebe taj peder.hr, ha?
LOL! :inlove:

Ti komentari na GHR su više zanimljivi otprilike ko proljevi gospoje Markić. Jedno i drugo djeluje opsesivno. Al' bitno da se ima život. <3
ne bi znala! ne čitam ih! čim vidim nick koji u sebi sadrži Iluzionist - preskačem! :lol:

ot. nadam se da ćemo moći postići bratsvo i jedinstvo i da nam je ovo motiv da se svi zajedno spojimo, a ne da skačemo jedni na druge međusobno i na to trošimo svoju energiju.
nisam neka od aktivizma, ali ako će se dizat na noge moja podrška neće izostat. Pogotovo ne za CROL koji je, ipak, prva ljubav!
Zadnja izmjena: JaNNa, dana/u 18 lis 2013 14:50, ukupno mijenjano 1 put.

Aven

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Aven » 18 lis 2013 14:50

JaNNa je napisao/la:ne bi znala! ne čitam ih! čim vidim nick koji u sebi sadrži Iluzionist - preskačem! :lol:
Rekla bih da me nisi shvatila. :D

Nisam mislila na komentare na Ghr forumu, nego na komentare o korisnicama koje više pišu na Ghr forumu, a ne ovdje. :)
Otprilike imam istu reakciju na njih kao i na komentare gospođe Markić. :D
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 18 lis 2013 14:51, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la JaNNa » 18 lis 2013 14:50

a jbš tebe! :lol:
znaš da sam plava sad! crtaj mi! crtaj! :*

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Popeye » 18 lis 2013 14:54

ne treba olako shvatiti ovu kaznenu prijavu. pravna strana priče nikad nije jednostavna.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Andain » 18 lis 2013 16:28

Ja se baš nekako posebno osjećam zbog činjenice da Markicka prati crol i (naše) postove :ljubav:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Kroacija » 18 lis 2013 18:30

Aven je napisao/la:
JaNNa je napisao/la:a jebe tebe taj peder.hr, ha?
LOL! :inlove:

Ti komentari na GHR su više zanimljivi otprilike ko proljevi gospoje Markić. Jedno i drugo djeluje opsesivno. Al' bitno da se ima život. <3
jesi ti sad sebi kul s tim zaključkom? :D
samo da se opravdam_ ne znam jesam ostavila 50 postova kroz sve ove godine na gay.hr-u.


jano, nahuškat ću S. na tebe.

da, croL je prva ljubav, pa tako i markićki. <3

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la astra glacialia » 18 lis 2013 20:28

Kao moderatorica na jednom drugom forumu, znam da nije moguće uvijek odmah vidjeti i obrisati neprimjerene komentare, a kao osoba znam da je ponekad teško i suzdržati se od njihovog ostavljanja ili vlastoručnog tipkanja, ali ipak moram ovo reći. Ako su navedeni uvredljivi komentari doista postojali ovdje, osobito dulje od dana, mislim da i njihovi autori i vodstvo Crola duguju ispriku - što je pošteno, pošteno je, i nije u redu spuštati se na tako niske grane kakva god druga strana bila. Inače, naravno, dajem podršku, iako više ne sudjelujem često ovdje bilo bi mi jako žao i mislim da bi još uvijek bila velika šteta da Crol propadne, ali nadam se da ćete barem sve koje ovo čitate ubuduće malo razmisliti prije nego što napišete neke stvari. Ako ne želimo biti vrijeđani, ne smijemo vrijeđati.
per aspera ad astra

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Bash » 18 lis 2013 21:21

Je li ti trolaš ili šta? :confused: Pa nisu ovo vrtićka posla. Ne radi se uopće o dva komentara na koja se neka tamo uvrijedila (jer da je tako, ne bi podnosili prijavu na izbrisane komentare), već o pokušaju zastrašivanja i ušutkavanja najglasnije opozicije. I to nisu imali čime, pa su skupili mrvice.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la lizistrata » 18 lis 2013 23:09

Sumnjam da trola.. Nije uopće stvar ičega doli osnovne kulture interneta..

Naravno da je tužba apsolutno neutemeljena, i da postoje gore gadosti koje se muvaju po njihovim stranicama, ali čak i nakon ove vijesti po svuda se pojavljuju komentari o tome što i kako bi netko htio raditi stanovitoj gospođi a što nije nimalo ugodno.
Takvi komentari su podložni tužbama, i pod sve opravdano zgražanje kada su upućeni nama, trebali bismo svi skupa paziti da budemo i ostanemo civiliziranija strana.

Cure je naglasila da se isprika odnosi na situaciju kada i ako ti komentari na prvu nisu maknuti što ne znamo jesu li niti ona niti ja. Pod uvjetom da nisu, da, crol je dužan ispriku, jednako kao što bi kako crol tako i ostali slični mediji trebali zahtjevati isprike za obratnu situaciju. Sjetili su se prije, jbga, pokušavaju nas oboriti na najniže moguće načine ali zato treba biti bolji od toga.
Na sudu ovo nema šanse i bok, i svi znamo da su se okomili na crol zbog stanovitih financijskih sredstava na koje misle da se sada mogu pozvati jer jbga lgbt organizacije ionako dobivaju minimalac ili ništa od države...

U svakom slučaju s ovime se treba nositi dostojanstveno, kao što ovaj portal radi koliko vidim, za razliku od nekih korisnika/ca ovdje..

najbolji kontranapad, ako itko skupi živce i želju bio bi izdvajanje jednakih i gorih neprimjerenih izjava koje tamo zasigurno još uvijek stoje i stalno ih ima te se pozvati na to barem što se tiče slike u medijima..
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Bash » 18 lis 2013 23:41

Well, odluči se je li osnovana tužba ili nije. Ako jeste osnovana, onda je neka isprika na redu valjda. Ako nije, onda čemu se stavljat u podređen položaj kvaziispričavanjem za nešto šta u biti nije krivnja crola samo da bi se ispalo finiji, a od toga više štete, nego koristi. Vi pričate o naivnim metodama ko da smo u šveckoj a ne tu di jesmo. Nda, dobro uvijek pobjeđuje :D

disklejmer: govorim isključivo svoje mišljenje, nemam veze sa službenim instancama

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la bašja » 19 lis 2013 06:08

kakve vražje isprike? pa jel vi koristite internet? ja više ni na jednoj stranici medija (večernji, jutarnji, dnevni, index.... ) ne skrolam dalje od pola stranice da ne vidim one odvratne komentare, jel tko njih ukinuo, zabranio, opomenuo? Ne da ja to tražim, ali koliko se gospođa zdravstveni-odgoj-u-ime-moje-obitelji sjetila tamo upozoriti da nije lijepo širiti govor mržnje? Nije se sjetila reći koliko je zdravstveni odgoj bitan jer na internetu ima stvari kao što su facebook stranice koje na najružniji mogući način omalovažavaju djevojke jednoga hrvatskoga grada, to se nije sjetila reagirati kao zagovornik boljitka djece?

Ok, možda je jedina poveznica mojih primjera zlouporaba interneta, a ona baš o uvredi svoje guzice govori... ali isprika?? Pa govorimo o ljudima koji homofobnost, mržnju, a posljedično i nasilje žele progurati u Ustav!

Ja isto smatram da je bilo koji komentar koji poziva na nasilje kao i oni koji su čisto vrijeđanje na temelju nečijeg izgleda nepotrebni i ružni (čak i kad se o ljigama od ljudi radi). Zato ih je crol izbrisao. Ostalo je kao i uvijek samo stvar onoga da jači tlači.
________________________________________________________

2. nažalost, ne bih se složila da je ona to pokrenula zbog neke panike. Činjenica je da su oni te potpise skupili, makar ih skupljali kako su ih skupljali - da su ih na to mislili loviti, trebala je država puno ranije reagirati. Šteta da nije, bilo je temelja da im se sve na licu mjesta ukine. Al trenutačno odugovlačenje oko referenduma mi više govori o panici vlade.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la tamara3 » 19 lis 2013 13:26

Okej.

Ako nekome slučajno nije jasno, UIO pokušava uvesti verbalni delikt. Naime, cijelom je cirkusu prethodila prijetnja njihovog fiškala Planinića koja se odnosila na točno dva komentara od kojih je jedan "kompilacija" komentara s fejsa i odavde. Osim toga, jedan od komentara koji njima smeta, bar sudeći po ovome što piše u "obrazloženju" jest "Dabogda ti jedno od četvero djece bilo gej" - jel to isto govor mržnje?

Na više nego civiliziran i pristojan odgovor koji je od nas dobio istog dana, reakcija je bila kaznena prijava. Bude li postojao interes, oba dopisa objavit ću ovdje.

Nadalje, dade se naslutiti i kako im smeta naš tekst (http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... odnju.html" onclick="window.open(this.href);return false;) koji je puki transkript i prepričanac radijske emisije s poveznicom na audiozapis iste. Bar tako nešto reče Markić jučer u Aktualcu na stojedinici, što je strašno. Osobito je zabrinjavajuće čuti kako dotična o sebi govori u trećem licu.

Dalje, protiv nas se sistematski vodi kampanja još otkad je objavljeno da smo dobili potporu Ministarstva kulture i na sve se strane laže da nam se dijeli "novac poreznih obveznika". Dakle, indikativno je da im nismo smetali kad smo prije pisali o njima, a ono - jesmo - i to mnogo puta (http://www.crol.hr/portal/component/tag ... telji.html" onclick="window.open(this.href);return false;) - nego tek sad.

Slijedom toga, objavljuju se ovakvi klevetnički tekstovi
http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/10093 ... i-gej.html" onclick="window.open(this.href);return false;

...koji su itekako utuživi, kao i komentari ispod njega.

CroL je prvo žrtveno janje u svetom ratu koji su pokrenuli, i sad je vrijeme da se na noge napokon digne ta većinska šutljiva Hrvatska i kaže "dosta".

Ne zbog nas, nego zbog sebe.

Što se tiče isprike, ona, naravno, ne dolazi u obzir, kao ni bilo kakvo saginjanje glave pred terorom. Da bi nekome nešto takvo spočitavao, prvo sâm moraš biti besprijekoran i počistiti u vlastitom dvorištu.

A njihovo je prepuno smeća.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la slapa » 19 lis 2013 13:44

samo naprijed ko i do sada s jasnim ciljevima pred očima i ne mogu nam niš! :feelingfree:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la tamara3 » 19 lis 2013 14:54

Evo samo nekih primjera dezinformacija i govora mržnje, onako za arhivu:

slika

slika

slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la tamara3 » 19 lis 2013 14:57

Pogledajmo samo što ovaj lead implicira:

slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Popeye » 19 lis 2013 15:42

crol treba podržati bez cjepidlačenja i moraliziranja. što je the right thing to do and why doista nije teško skužiti u ovoj situaciji.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Kroacija » 19 lis 2013 15:44

nevjerojatno :) zbilja ne znam odakle ti ljudi crpe toliku hejtersku energiju.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: 'U ime obitelji' podnijela je kaznenu prijavu protiv Cro

Post Postao/la Rock Faerie » 19 lis 2013 16:11

Kako me zivcira ova drzava gdje je bitnije koje si sex orijentacije nego koliko si sposobna osoba. Nigdje u svijetu nikoga nije briga sa kime spavas. Mislim da bi sefica trebala usmjeriti svoju energiju na druge ciljeve, a ne da razmislja dal zena do nje u tramvaju spava sa zenom il muskarcem. Ovo je forum mjesto gdje se razmjenjuju misljenja, ako zelim rec da je troslojni toaletni papir bolji od dvoslojnog reci cu.
They share a look in silence and everything is understood

Odgovorite