Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Andain » 23 vel 2014 13:07

''Suvremeni marketing poprimio je sasvim novi oblik u odnosu na početke kad se sastojao od jednoličnog prikazivanja proizvoda. Tvrtke i marketinški stručnjaci okreću se inkluzivnoj vrsti oglašavanja i obuhvaćaju sve skupine, uključujući i LGBT osobe, a proizvodi uz sebe nose vrijednosne poruke umjesto (isključivo) cijene. Barem oni u inozemstvu.''
..da tamara ne veli da nitko ne čita crol-ove članke ;)

Koliko vam je bitan ovaj vid marketinga/priče iza proizvoda ili usluge koju koristite? Ne pitam isključivo u lgbtq kontekstu već i šire, dakle, kupujete li odjeću kod kuća koje šivaju isto po slamovima u Indiji u nikakvim uvjetima, poništavaju li Foxconn-ovi radni uvjeti u Kini vrijednost Apple-ovih proizvoda, bojkotirate li filmove Romana Polanskog zbog njegove prošlosti? Biste isto napravili da se sazna i da je W. Allen pedofil i sl.?

U kojim stvarima pazite na društvenu odgovornost i moralnost proizvođača/pružatelja usluge, u kojima ne? Ili vam je bitna samo kvaliteta nekog proizvoda bez analize onog koji isto isporučuje?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la ariadne » 23 vel 2014 16:59

Totalno sam niškoristi za kapitalizam, a i općenito. :D Marketing mrzim i jako sam cinična u tom smislu. Kad mi tak počnu bit inkluzivni, nemam nekih iluzija o tome da to rade iz dobrote srca svoga.

Ako imaju glupu reklamu - neću uzet.
Ako imaju dobru reklamu, a proizvod mi ne treba and/or mi se ne sviđa - neću uzet.
Ako pokušaju jeftino izmust neku emocionalnu reakciju - neću uzet pa makar umirala za tim.
Celebrity endorsement - osim ako mi se ne pojavi pred vratima, ne. A i onda samo jednom.
Ako su anti gay - neću uzet iz principa. To mi se jedino događa s onom tjesteninom. Al nije da nešto previše patim, barem tjestenine ima na bacanje. :lol: I tak većinom kupujem(o) na tržnici, a i mama pravi domaću doma.
Ako nemaju reklame, ali imaju pobješnjelu bazu potrošača - ne. Kod mene guranje nečeg pod nos ima sasvim suprotan učinak. Apple nisam voljela ni prije nego sam čitala o njihovim tvornicama jer iz mog iskustva ljudi koji imaju nešto njihovo ne mogu jebeno začepit o tome do te mjere da im poželim ajfon nabit u dupe, a da ne pričam o onim jadnicima što su u redu čekali ko da netko dijeli blowjob. To. Je. Samo. Mobitel. Toliko nepotrebne buke i histerije oko nečeg nisam dugo doživjela.
Umjetnici sa shady prošlošću - ne znam. Imala sam sreću jer nijedan umjetnik do kojeg mi je stalo dovoljno da se uopće zanimam za njihov život nema te probleme. Osim možda Michaela Jacksona, ali ne vjerujem u te optužbe ni na trenutak. Ne da pravi neku razliku ionako jer sve skidam s neta. Polanskog i Allena nisam doživljavala ni prije, s iznimkom filma Vicky Cristina Barcelona. Al odsad ću pazit i na to jer mi se sve ovo podosta zgadilo. U kino isto idem relativno rijetko. I većinu godine nemam TV. :lol:

Što se tiče odjeće i obuće, tu mi je prvenstveno bitna kvaliteta. Dobro pazim na to i traje mi godinama, tako da opet ne zarađuju nešto previše na meni, ili se barem tako tješim. :D Nemam naviku pratit kakvi su im uvjeti rada osim ako nije nešto toliko odvratno da prijeđe u mainstream pa ne mogu izbjeć. Nisam ponosna na to, al something's gotta give.

Jedino mi malo smeta ova kozmetika koju testiraju na životinjama. Istraumatizirale su me one slike i filmovi što ih znaju puštat pred kolodvorom nekad pa sam odlučila na to pripazit malo bolje, iako tu ima dosta zapetljanih korporacijskih veza. Na prvi pogled ne znaš ni tko je vlasnik čega nit šta rade. Barem se ne šminkam pa mi je utoliko lakše. Samo moram pazit na proizvode za kosu i tijelo. Piece of cake. Or is it.

Još samo da smislim kak da izbjegnem Todorića i super. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Rock Faerie » 23 vel 2014 17:52

Najbitnije mi je kako se ja osjecam dok nosim odjecu, dok jedem neku namirnicu ili dok se mazem odredenom kremom. Reklama mi uopce nije bitna, marka mi nije bitna. Kvaliteta je ono sto meni odgovara.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la gemini » 23 vel 2014 18:20

Ljudima i njihovim umovima lako je kontolirati..stavi jedan proizvod u prodaju bez reklame nitko nece pitati za njega,iako im kazes da je vrhunski..nije na tv-u ergo ne valja..stavi nesto izmedju dnevnika i sapunice,svi ce ga kupovati da ni ne pitaju nista..super mi je skrivena poruka koju salje tele2 sa gregorom..reklame i smece koje nam trpaju prelaze granice dobrog ukusa..ne zavaravam se, padam i ja na to..nekad vise, nekad manje..
drzati se nekog moralnog kodeksa sto se tice odjece i obuce ideal je koji je tesko ostvariv..nemas bas ducana u shopping centrima koji nemaju stvari, a da nisu proizvedene u ovakvim ili onakvim uvjetima radnika..uzas slazem se,ali podlijezem onom sto je najbrze i najjednostavnije..volim zaru, nike, mango, H&M itd itd, sve ostalo trpit ce mi savjest..

Aven

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Aven » 23 vel 2014 18:42

Stvarno je jako teško naći nešto potpuno čisto. Kad bi se išlo dublje grebati tko/što stoji iza svakog proizvoda, ne bi puno toga koristili i oni kojima je stalo. No tu mi se najmanje sviđa Apple koji se izdavao za antikapitalistički, da bi par godina poslije postao sinonim za kapitalizam, skup sa svojim trgovinama koje podsjećaju na crkve, a njihovi fanovi na vjerske fanatike. Imam baš odbojnost prema njihovim proizvodima.

Popila sam samo jednom Velebitsko nakon homofobnih ispada vlasnika pivovare i dugo nisam išla u Konzum nakon što su dijelili letke protiv zdravstvenog odgoja. Sad sam opet počela pomalo ići jer mi je to zbilja najurednija, najjeftinija i najprivlačnija trgovina u mjestu, sa super tetama prodavačicama. Ne znam, mogu si to licemjerno izracionalizirati da bi cca 30 000 ljudi ostalo bez posla da netko sruši Todorića. :D Nda, Barillu isto više ne kupujem.

Iskreno, ako postoji dovoljno dobar/zadovoljavajući supstitut za omiljeni proizvod iza kojeg pouzdano znam da stoji nešto što mi se strašno ne sviđa, uzet ću supstitut.
U suprotnom ću (samo) smanjiti korištenje.

Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la gemini » 23 vel 2014 19:01

Zasto Barillu?

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Rock Faerie » 23 vel 2014 19:03

Jer je vlasnik imao homofobne ispade. Mene bas briga ako je vlasnik homofob, a radi najbolju tjesteninu ili pivo ili sto vec.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
gemini
Postovi: 1288
Pridružen/a: 04 kol 2012 12:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la gemini » 23 vel 2014 19:10

i onda homofobi kupuju odjecu gay dizajnera, slusaju gay muziku, potajno vole ellen..ahhh can't we all just get along..

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Bash » 23 vel 2014 20:15

Ako nešto slučajno saznam o kompaniji šta me osobno uvrijedilo, onda to isključujem iz upotrebe dok postoji alternativa. Velebitsko je ionako bilo srozano kvalitetom pa nisam previše žalila prelaskom na druge. Individualni grijesi umjetnika tipa pjevač je zaklao svoju ženu i sad trune u zatvoru mi ne igraju ulogu u stavljanju mp3eva dotičnog benda na player, samo mi bude žao šta više ne postoje. Ne kažem da je ubojstvo ili pedofilija manji zločin nego reć nešto protiv pedera, ali više me u potrošačko-emotivnom smislu diraju govori mržnje i uvrede od strane kompanije čija je jedina svrha prodat proizvod, nego pojedinačni zločini umjetnika. Šta se tiče bojkota firmi koje izrabljuju radnu snagu, testiraju na životinjama, itd., o tome ću brinit kad budem bogata, sad se ne informiram i kupujem ono šta mi najviše paše i usto je najpovoljnije. Nek se pravdom bavi zakonodavstvo tih zemalja. Sori zekani i mali Kinezi :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la tamara3 » 23 vel 2014 20:56

Andain je napisao/la:''Suvremeni marketing poprimio je sasvim novi oblik u odnosu na početke kad se sastojao od jednoličnog prikazivanja proizvoda. Tvrtke i marketinški stručnjaci okreću se inkluzivnoj vrsti oglašavanja i obuhvaćaju sve skupine, uključujući i LGBT osobe, a proizvodi uz sebe nose vrijednosne poruke umjesto (isključivo) cijene. Barem oni u inozemstvu.''
..da tamara ne veli da nitko ne čita crol-ove članke ;)
:nesvjest:

Ustvari, taj niz tema potaknuo je jedno istraživanje o navikama LGBT potrošača koje kreće uskoro, pa ako netko bude htio sudjelovati može mi se javiti na PP, a kad budem imala kompletne podatke dojavit ću ovdje.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Andain » 24 vel 2014 08:54

Bash je napisao/la: Ne kažem da je ubojstvo ili pedofilija manji zločin nego reć nešto protiv pedera, ali više me u potrošačko-emotivnom smislu diraju govori mržnje i uvrede od strane kompanije čija je jedina svrha prodat proizvod, nego pojedinačni zločini umjetnika.
Hmm..kod mene obratno. Barilla me uopće nije dirnula, u smislu da ne identificiram neki kvalitetan proizvod s marketingom četvrtog pokoljenja obitelji koja ga je stvorila, imajući i na umu da se te stvari (marketing) brzo mijenjaju. Ne bih im bila poslovni partner zbog lošeg marketinga i homofobije CEO-a, al potrošač bih. S druge strane, ak pročitam je da bivša žena Axl Rose-a kojoj je posvetio pjesmu Sweet child..optužila za silovanje, automatski mi je i pjesma fuj. Bend bi mi se manje sviđao i da saznam da su homofobi, rasisti i sl. Mogu reći da im je rad kvalitetan (ili ne), kao što ću reći isto za radove Polanskog, al mi nikad vjerojatno neće biti drag(i).

Što se tiče šivanja odjeće po slamovima ili rada u tvornicama tipa Foxconn, na žalost, uvjeti su takvi jer i dalje nisu najgora opcija za tisuće radnika. Držim takav oblik rada izrabljivanjem, ali isto kao što držim rad u supermarketu 7 dana u tjednu izrabljivanjem-izrabljivanje na koje radna snaga pristaje zbog limitiranih opcija jer je ikakav kapital očito bolji od ničeg.

Što se tiče testiranja na životinjama, ne pazim rigorozno, al znam pogledati i to je od nabrojenih valjda jedina stvar koju imam želje više paziti i ne koristiti.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Bash » 24 vel 2014 21:08

Andain je napisao/la: Hmm..kod mene obratno.
well color me shocked :D
ne znam, mozda prelazim preko osude zato jer umjetnost nema zamjenski proizvod i rijetko predstavlja samog autora.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la margarita » 24 vel 2014 21:35

Volim mislit da reklame na mene ne utjecu puno, iako sam sigurna da vjerojatno utjecu vise nego sto mislim. No, ako mi se neki proizvod ne svidja ili mi se svidja ali mi ne treba, moze ga reklamirat tko god hoce i moze reklama bit ne znam kakva, ja ga jos uvijek necu kupit. Tako da u smislu utjecaja marketinga na to da zelim ili ne zelim nesto kupit, mislim da je tu na mene jako mali.
Ne pratim bas di se sta siva i kavi su uvijeti jer znam da su uvijeti sigurno ocajni, i 90% robe je iz tajlanda, tajvana, kine, indije itd. Kad bi to pratila hodala bi u vreci od krumpira po svijetu, a to ne bi bilo dobro. :)

Filmove Woodyja Allena ne volim ovako i onako tako da me ta vijest ne bi pogodila previse. :D Ali da, takve stvari vec utjecu na mene. Npr. Ne mogu smislit Nicholasa Cagea i u cemu god da on glumi jako su male sanse da cu to ic gledat. Ili recimo, Mel Gibson, bio mi je jako drag glumac i super filmove imao, a sad nakon svega sta je lik napravio not so much. Tom Cruise, sa scientologijom, moglo bi ga se svrstat u isti kos. Domaci primjer, Thompson! Ne bih ga slusala, isla na koncerte ili sta ja znam sta da je Paul McCartney i da ima glas slavuja i pjeva i sklada kao nitko u povijesti glazbe. Ni mrtva. Radije bi bila gluha do kraja zivota. Nikakav marketing mi njega ne moze prodat. "Lijepa li si" je meni stvarno lijepa pjesma, ako se oglusim na onaj dio o Herceg Bosni (voljela bih vidjet nekog njemaca koji pjeva o njemackoj i onda ubaci stih o Sudetima), ali kad ja znam tko to pjeva i ideologiju i pozadinu te pjesme jednostavno ne mogu mirne savjesti to progutat.

Da, ne znam, npr. Adidas pokrene neku anti-lgbt kampanju ili kampanju protiv bilo kojih ljudskih prava, koliko god ja volila njihove proizvode, ne bih ih vise kupovala. Srecom, znam da adidas to nece napravit. Ali sve ima neku granicu. Ovo s Barillom me nije previse pogodilo jer je to izjavio taj Barillac, ne znam kako se zove, a nije kompanija pokrenula neku kampanju izricito protiv lgbt zajednica. Ispravite me ako grijesim.

Aven

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Aven » 24 vel 2014 21:49

Pogodilo bi me da mi je omiljeni pjevač/glumac/redatelj u privatnom životu idiot. I ne bih ga više slušala/gledala.
Bilo bi približno slično kao da to čujem za neku blisku osobu. Stostruko jače reže neko netko random. slika

Ove ostale baš i ne doživljavam. Skoro da sam i zaboravila da je Christian Bale mlatio majku i sestru(?). Dok ne dođu ovakve teme.
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 24 vel 2014 21:49, ukupno mijenjano 1 put.

Gost

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Gost » 24 vel 2014 21:49

Opcenito mislim da ye marketing svaki navlakusa i da kvalitetan proizvod ni ne treba marketing agresivni osim usmene predaye korisnika koyi su zadovoljni proizvodom ty. njegovom kvalitetom.

Ono sto ti ye potrebno i kvalitetno ako si razuman svakako ces kupiti,
a sve ostalo tipa oni su veliki podrzavatelji lgbt prava, a s druge strane
unistavayu pravo na zdravlje i slicno ne pusim te fore.

Isto tako sto se trgovina tice ne vidim razliku izmedju konzuma i npr. kauflanda,
yer se i u yednom i drugom izrabljuyu radnici tako da obzirom na sustav i kako
on funkcionira bila bi nayzadovoljniya kad ne bi uopce morala kupovati niti u
yednoy trgovini vec direktno od proizvodjaca, a ono sto yednostavno
ima samo u trgovini tamo di mi ye usput kad odlucim nesto kupit ili onlayn
narucit eto sve vise ye tih mogucnosti, pa da ne moram uci u konzum
kad se diyele kartice protiv lgbt prava.

Isto tako te fore u trgovini kako su police poslozene itd. su glupost,
yer za ljude koyi znayu sto kupuyu tocno, a ne idu ko muhe bez glave
to ne pali iako sumnjam da i sami ti koyi su reklame ili police slagali
bar yednom ne nasyednu na to.

I homofobi kupuyu vyeruyem proizvode nekih firmi koye podrzavayu lgbt prava
osim ako nisu glupi totalno, pa se zbog toga odricu super proizvoda
i prelaze na mozda manje kvalitetan (ako ye ovay kvalitetniyi), ali neka tako im i treba. :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Andain » 25 vel 2014 09:45

Bash je napisao/la:well color me shocked
Totalno neočekivano, znam :drama:
:D
ne znam, mozda prelazim preko osude zato jer umjetnost nema zamjenski proizvod i rijetko predstavlja samog autora.
Kako misliš da umjetnost rijetko predstavlja samog autora? Ja bih baš rekla da ga često predstavlja posebno uzimajući u obzir neki marketinški proizvod koji više ima veze s analizom tržišta nego nečijom životnom filozofijom i sklonostima.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Gost

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Gost » 25 vel 2014 11:52

Syetih se h&m-a i ovih njihovih narukvica.
Kupuyem tamo ponekad i konkretno
nedavno mayica nakon dva pranja
kvaliteta vindiya dok inace imam
dobro iskustvo
e sad necu narukvicu duginih boya kupit
mozda ye lose kvalitete :lol:
no oni ipak paze kao na okolis pa ayde :D
a mislim salim se ali sigurno cu priye svega
obratit paznju na kvalitetu a tek onda marketing i
na ciyoy su strani :D

Ooh

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Ooh » 26 vel 2014 20:04

raskrstila sa shoppingom. odlucila siti. ne znam sit, ali ne mogu vise podnijeti teret odlaska u trgovinu i opet sam pistila na vratima. jble ih zastitne trake i kodovi. kada god ulazim u trgovinu osjecam se kao policajac, jer gledam sastav na materijalu koji ionako nista ne znaci, a kada izlazim osjecam se kao lopov zbog svih mjera opreza, kao idiot kada hodam s brojevima koliko komada odjece nosim na probanje. vidim radnike koji su izrabljivani, a na izlizanim farmerkama clanak iz glossa o djeci koja ih rade od prije niza godina. na sta cu liciti ne znam, ali ja vise u trgovine ne idem! ne mogu to podnijeti. eto, tako :D

Ooh

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Ooh » 26 vel 2014 20:08

i totalni off, ali jel se neka kuzi u cuda sto piste, sto sve moze pistati? na ulazu u sephoru opet sam pistala i to posteno. rekoh u torbi mi nisu skinuli kod. na kraju nije torba, nije niti novcanik, nesto na meni. nosim razlicite stvari i fkt pistim na svakoj trecoj zastiti u prosijeku, a nemam na sebi nista ukradeno i svaki put sam nosila razlicitu robu. ne kuzim sta moze biti?

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Rock Faerie » 26 vel 2014 20:31

Nisu ti provukli tenisice (cipele) kroz uredaj za skidanje zastite. U don ju stavljaju.
They share a look in silence and everything is understood

Ooh

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Ooh » 26 vel 2014 21:00

nisam nosila iste cipele svaki puta. ali probat cu hvala.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la Bash » 02 ožu 2014 21:05

Andain je napisao/la: Kako misliš da umjetnost rijetko predstavlja samog autora? Ja bih baš rekla da ga često predstavlja posebno uzimajući u obzir neki marketinški proizvod koji više ima veze s analizom tržišta nego nečijom životnom filozofijom i sklonostima.
Mislim na to da je rijetko izraz umjetnikovih osobnih stavova, politike, itd. s kojim bi se mi morali slagat, već je djelo samo sebi svrha i predstavlja nešto općenito, a ne specifično i osobno, ali da kod svakog ko ga doživi pogodi u žicu. Mislim više na klasičnu umjetnost, ne grafite, aktivističke performanse, itd.

Avatar
May
Postovi: 52
Pridružen/a: 21 vel 2014 18:46
Spol/rod: žensko
Status: Solo
Lokacija: 14°20` i.g.d / 45°20` s.g.š

Re: Kvaliteta proizvoda ili ukupna slika?

Post Postao/la May » 03 ožu 2014 16:19

Dakle! :cameraman:
U :(mcdonald's :( ne ulazim već sigurno 15 god. Nakon što sam odgledala način na koji tretiraju te jadne životinje na svojim farmama.
Muka mi je pri samoj pomisli da nešto tamo pojedem. Kozmetiku previše ne koristim osim par sitnica. Iskreno svu tu kemiju smatram dodatnim otrovima, sve se to pomalo taloži u organizmu jedno po jedno i na kraju svakojake boleštine isplivaju. Bitno mi je da znam da li se određeni proizvod testira na životinjama ili ne. Ako da, ne kupujem. TV izbjegavam maksimalno, sve što gledam odabirem sama putem računala. Reklame smatram prestrašno smiješnim i ne mogu se načuditi ljudima koji se pale na njih.Medijima uopće ne vjerujem pa tako ni glasinama o bilo kome ili bilo čemu jer tko zna na kraju što i zašto se priča o nekome. Kada se osobno u nešto uvjerim onda tome i vjerujem. :read:

Odgovorite