RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 09 srp 2013 18:37

Svi hvale tog Kostu, valjda samo ja nisam bila odusevljena. Osim s lepinjama! Prvoklasne! Ali sto se mesa i rostilja tice, jela sam i bolje, nije bilo po mom gustu.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Fuga » 09 srp 2013 19:07

A meni je def. bolji od Srbina. Iako generalno i nisam neki pretjerani ljubitelj roštilja, pa i ne oblazim takve restače.

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 09 srp 2013 21:41

Meni je ipak srbin malo bolji, iako ima mi nekoliko boljih rostilja od njega u gradu. Ja moram priznat da sam ljubitelj, ma hrane opcenito, pa temeljito istrazim trziste. :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 13 srp 2013 16:39

Buldog..niš posebno, još od prije nisam bila zadovoljna nekom mex. klopom, a današnja piletina s curry-em na salati je bila jaako škrta. Sva sreća pa imaju zgodnu konobaricu. :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 18 srp 2013 20:56

Basement..Nije restoran, al slatko mjesto za popiti kvalitetno vino (imaju poveći izbor) i gricnuti neku od plati (pršut, sir, umaci i sl.)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Popeye » 18 srp 2013 22:43

didov san.

Aven

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Aven » 22 srp 2013 11:18

Peking

Najmanje privlačan interijer u odnosu na ostale kineske restorane u Zagrebu, ali (meni) najbolja hrana + omjer porcija i cijene.
Jedem tamo već više od 10 godina i uvijek mi je bilo dobro.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 25 ruj 2013 13:59

Wok by Matija..bila opet pred par dana, još uvijek se nisu pokvarili. :)
Čisto dobar izbor za nekakav fast food koji je ukusan i skuhan. :D

Zapravo jedina zamjerka bi bila što se radi o fast foodu i klopi koju jedeš s nogu, više bih preferirala maleni bar/restoračić od cijele stvari.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Ooh

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Ooh » 11 lis 2013 12:20

pet bunara, zadar.

slatko mjesto, jako ugodno za neko intimnije druzenje. imaju jako finu, svezu hranu (namirnice su iz okolnih mjesta), jako prijazne konobare. tko voli probati okuse karakteristicne za okolicu zadra, treba otici tamo. ima dobrih vina zadrskog zaledja. benkovacka vara je jako dobra. imaju svoje pizze sa neobicnim kombinacijama, zanimljivo za probati. mislim da je kuhar kao poznat, ali ne znam ime. na zalost priprema ribe mu malo steka. ali restorancic je bombona. cijene su pristupacne. meni jedino mjesto u zadru gdje se osjecam bas ugodno i zadovoljno po dolasku i odlasku. :)

sto se tice ribe, na boriku ima jedan riblji restoran poznat po ponudii dobroj ribi...mislim da se zove roko

a za nas koje volimo sladoled u zadru ima kupiti eko sladoled koji je perverzija. mislim da se moze kupiti samo u zd za sada, radi se po talijanskoj licenci. slasticarna je ispod nokturna, tj odmah iza hotela zagreb. zaboravih ime. to se mooora probati :D 8 kn kugla.

dva ribara, bocna ulicica ispod suda su na glasu kao restoran na nivou i imaju traadiciju, ali tamo ne bih sjela, predosadno izgleda.

uuuh...ako netko hoce na dooobru pizzu, a da se ne osjeca da je kao u zadru, tj. da se osjeca kao da je u dalmaciji sto u zadru i nije bas slucaj zbog neke pasivnosti. borik, pizzeria sime. super pizze, konobari su simpa i veseli, totalno drugi stih od finih restorana, a tako dobro. jako su ljubazni, smekeri :D

konoba na po ure
, zadar je dosta popularna. mada meni bas nije legla, ali masu ljudi ide tamo i kazu da im je ok.

fast food knin -esmeralda. na izlasku prema splitu. piletina u lepinji, njami. zahvala bosancimana tako dobrim lepinjama.

na tvrdjavuu kninu treba sjesti nesto pojesti ljeti, jako je lijep pogled, ok hrana. nije sve domace, ali imaju super sireve, obilne porcije, cijena je bagatela. klasika ponuda, ali domaca atmosfera s mogucnostima izvoljevanja. prednost malih mjesta. konobari su zakon, treba ih imati za prijatelje.

nista mi ne pada na pamet sada vise...osim super ritoza u hotelu zagreb :D i taaaako...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 22 lis 2013 00:45

^ ja bih još dodala canzonu. :) ljeti imaju vrhunski meni uz odlične dnevne ponude za male pare. nekoć su imali i raviole, ali nisam ih primijetila na meniju zadnji put.

ima netko recenziju za riblji restoran u foši?

i još bih dodala da smo cura i ja posjetile wok by matija i nismo nešto previše oduševljene, wok'n'roll u areni je i dalje vrh.
možda smo uzele pogrešnu kombinaciju jela thou.

Ooh

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Ooh » 23 lis 2013 18:37

cancona je bila na glasu kada su pizze iz krusne peci bile nesto "novo". nekakav standard.

fosa- NE NE i NE.

pristrana sam. otvorio mafijas, naudio kulturnoj bastini. imas clanak od ive petriciolija u kome je lijepo objasnjeno da je restoran losa interpolacija.

furanje na prestiz cime pravdaju cijene. preeeeskupi i meni nije bitna velicina porcije u restoranu...ali ne volim lihvare koji se furaju da su nesto, a nista i na osnovu mjesta (stara gradska vrata, koja su btw zloupotrijebili, kaze struka) dizu pare glupim turistima.

i nije dobra klopa, barem ne kada sam bila, a bila sam kada nisam znala. konobari u narodnim dalmatinskim nosnjama. tres zesci. NE! NIKAKO! ako se mene pita.

Aven

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Aven » 16 stu 2013 19:23

Bistro Fotić

Jelo, interijer, usluga - sve je bilo super. :touched:

Jele smo telece medaljone u umaku od kestena i krokete + chinke s nutellom. <3

Cijene su pristupacne.

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la DoubleTrouble » 19 stu 2013 12:22

http://www.gladne-oci.hr/
Slučajno završila tamo na poslovnom ručku (Korčulanska 1).
Ja za taj restoran nikad nisam čula do prije neki dan iako svi pričaju da je super. Cijene bi mogle bit i malo povoljnije.
Sve je dosta začinjeno, meni se činilo preslano iako ostali nisu imali primjedbe.
Nisam sigurna jel se u pozadini čula radio banovina ili nešto slično što je veliki minus.
Ukupna ocjena 3/5
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 17 pro 2013 20:48

Tarpon. Sad mi je žao što nisam pitala koje je bilo vino koje je servirano, a klopa je bila čisto ok. Zapravo dosta dobra al s tjesteninama valjda i ne mogu pogriješiti.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 21 pro 2013 15:02

Pauza u Preradovićevoj. Skroz ok. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la DoubleTrouble » 28 pro 2013 17:00

Fuga je napisao/la:Tvornica Pljeskavica Kosta

Vjerojatno najbolji roštilj u gradu, vrhunsko meso, bilo da se radi o govedini ili piletinu. Mi smo svašta nešto uzeli, bilo nas je četvero, od ćevapa, pljeskavice, batka, vješalica raznih, đevrek, salate (šopska, selska), krumpir na pole. Sve odlično spremljeno, ekstra osoblje i sam Kosta s nama sjeo pa pričao. Pili sokolove rakije i odlično bijelo od Cmrečnjaka (a vino pitko...) :D. Jedina opaska je što sve dosta slano pa se zato preporuča uzimati vulgaris stvari.
I super je ambijent, svega desetak stolova i uvijek sve puno, potrebna rezervacija nekoliko dana prije. Svi bili zadovoljni.
Bila danas!
Slažem se sa svime osim da je bilo dosta slano. Meni je bilo taman slano (čak manje nego inače što bude po restoranima). Zgodno je, maleno, što se tiče rezervacije, zvala sam jutros i uspjela rezervirati za 13.00 (no valjda ovisi o terminu i danu u tjednu). Ima dosta svjetla (a i bio je krasan sunčan dan pa je bilo baš ugodno), nema dima i ne osjeti se onaj "miris pečenjare" :D Cijene prihvatljive a lepinja ekstra klasa :D Svakako ću prvom prilikom opet tamo.
Kod Srbina mi je užas, a Sofra ima super neke stvari ali ne baš sve no ambijent je ugodan. Uglavnom započela sam turneju :D
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
Gumena patka
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 pro 2012 14:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Gumena patka » 28 pro 2013 18:51

Izbjegavajte restoran Maritimo na Pelješcu. Hvale se da je sve domaće,ali nije tako. Hrana smrznuta,riba "upecana" u trgovini,radnici rade bez sanitarnih i nisu prijavljeni.
I ako slučajno čujete da vam netko blizak ide tamo sezonski raditi plaću neće vidjeti, pa ga upozorite. :sinister:

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 29 pro 2013 17:36

DoubleTrouble je napisao/la: Bila danas!
Slažem se sa svime osim da je bilo dosta slano. Meni je bilo taman slano (čak manje nego inače što bude po restoranima). Zgodno je, maleno, što se tiče rezervacije, zvala sam jutros i uspjela rezervirati za 13.00 (no valjda ovisi o terminu i danu u tjednu). Ima dosta svjetla (a i bio je krasan sunčan dan pa je bilo baš ugodno), nema dima i ne osjeti se onaj "miris pečenjare" :D Cijene prihvatljive a lepinja ekstra klasa :D Svakako ću prvom prilikom opet tamo.
Kod Srbina mi je užas, a Sofra ima super neke stvari ali ne baš sve no ambijent je ugodan. Uglavnom započela sam turneju :D
Ja sam valjda jedina osoba koja nije ni priblizno odusevljena Kostom. :confused: Ali lepinje su stvarno ekstra klasa, sta jest, jest! ;)

Avatar
DoubleTrouble
Postovi: 1003
Pridružen/a: 01 kol 2012 10:58
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la DoubleTrouble » 29 pro 2013 18:48

margarita je napisao/la: Ja sam valjda jedina osoba koja nije ni priblizno odusevljena Kostom. :confused: Ali lepinje su stvarno ekstra klasa, sta jest, jest! ;)
Možda da probaš naručit samo lepinje :D
"Better to be hurt by the truth than comforted with a lie." slika

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 31 pro 2013 09:19

DoubleTrouble je napisao/la: Možda da probaš naručit samo lepinje :D
Ako se ikad vratim, tako ce i bit. :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Fuga » 31 pro 2013 10:48

DoubleTrouble je napisao/la: Možda da probaš naručit samo lepinje :D
:lol:

pri zvoncu, kao okej restac, meni se bas i nije dalo, vince je bilo najsic.

Trilogija, boze u sto su se oni pretvorili. Em sve nesto nabrzaka em tijesto bilo zilafo. Uzas.

I tako. Mozda sam ja samo cangrizava.

Ooh

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Ooh » 02 sij 2014 16:59

pitanje :D

gdje su na salati stari zg restorani- (imena) i kako se zove restoran koji drzi neki staari lik koji sjedi pored vrata i docekuje goste? mislim da je on jedan od zivucih zg legendi.

tj,. gdje ima onih starih restorana, ala socijalizam, tipa "dom omladine" u bgu, gdje se hrana sprema po starinskim receptima svojstvenim za zagreb/ sjever?

nesto me malo zivciraju ovi propisi i standardi za restorane, fali im smeka. gjde su staaari restorani da li neka zna?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 28 sij 2014 21:09

Tač, prvi put mi se nije svidio, al možda zbog glavobolje pa baš i nisam bila u stanju ocjenjivati ukus i kvalitetu.. :) Uglavnom, dosta dobro, s tim da im je najbolja stvar juha od gljiva, a jela sam još pjukance s tartufima i nekakav istarski boškarin..sve skupa, jako fino.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 02 vel 2014 17:00

Ribice i tri točkice..ugodno iznenađenje..
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 02 vel 2014 19:39

Nedjeljni sushi po zimi u gradu. Neprocijenjivo iskustvo. ;) Ribice odlicne! :)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 11 vel 2014 20:52

Kornat u Zd..sad sam tek skužila da su valjda isti vlasnici kao i za Apetit u Zg-u. Uglavnom, jako fino i preporuka ak se itko nadje tamo (doduše, cijene ne znam jer su častili partneri, al moglo bi biti malo paprenije). Imaju super riblju juhu, koja osim (pečene) ribe sadrži jabuku i slaninu smiksanu unutra., Ne zvuči fino, ali je, jako. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 02 ožu 2014 12:56

Slasticarnica Zvezda u Ljubljani! Predobri kolaci! A ja inace nisam nesto ekstraluda za kolacima pa kad vam kazem da su ovi stvarno odlicni, mozete mi vjerovat. :D I lijepo je sredjen prostor.

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Hurem » 02 ožu 2014 18:04

Nemam naviku posjećivati slastičarne,volim sama pripremat slastice i također u goste kao poklon donosim domaće a ne kupovne kolače.
Ali imam pohvale za slastičarnu Cukeraj.
Zadnjih nekoliko dana degustiram njihove torte i veoma su fine :)
I ambijent je skroz kjut.
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Avatar
Kelt
Postovi: 181
Pridružen/a: 15 sij 2014 21:26

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kelt » 05 ožu 2014 21:19

Najbolja juha od rajčice - restoran Šparka.
Ruadh gu brath!

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Hurem » 06 ožu 2014 08:28

http://www.tjedanrestorana.com/restorani/grad-zagreb" onclick="window.open(this.href);return false;

Svakako će ovo biti moj tjedan :D
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Odgovorite