Tribina: Feministička terapija

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
LGBTIQ inicijativa AUT
Postovi: 4
Pridružen/a: 31 sij 2014 22:35

Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la LGBTIQ inicijativa AUT » 02 ožu 2014 21:19

Mlade ste, nezaposleni, pripadate jednoj od (seksualnih, rodnih, klasnih, etničkih, nacionalnih) manjina? Neprestano vam govore da ljepota boli i košta, a vi na kraju mjeseca samo želite imati dovoljno novca za plaćanje režija? Slušate da su spolovi ravnopravni dok hodate ulicama uz maštovita dobacivanja na račun vašeg izgleda? Završile ste fakultete, a vaš šef samo želi znati planirate li djecu i kojem spolu navečer poželite laku noć? Bojite se autati kao feminist da vas društvo ne izopći? Sa svih strana slušate kako živjeti vlastiti život zbog onoga što imate između nogu? Dosta vam je svih onih pravila o tome kako biti pravi muškarac? Već su počela pitanja kad ćete se udati i koliko djece planirate?

Čestitamo! Vaša je dijagnoza odrastanje u sustavu zaraženim kapitalizmom u kombinaciji sa seksizmom i heteropatrijarhatom. Simptomi su sve samo ne bezopasni - nesigurni položaj žena na tržištu rada, homofobija, ulično uznemiravanje, stroga ženska i muška pravila ponašanja, govora i odrastanja… Srećom, godinama usavršavana i u teoriji i praksi djelotvorna Feministička terapija ponudit će obrambene mehanizme za borbu protiv tih bolesti i odgovore na sljedeća pitanja: Čime se bavi feminizam danas? Je li on (i dalje) potreban? Uviđaju li feministkinje zaista neke bitne probleme? Zašto je potrebna rodna analiza novog prijedloga Zakona o radu? Koliko je tanka granica između komplimenta i seksualnog uznemiravanja? Može li se sustav rehabilitirati?

Uspješnost terapije uvelike ovisi o doziranju: zato dođite na tribinu Feministička terapija u organizaciji LGBTIQ inicijative Filozofskog fakulteta AUT u četvrtak, 6.3.2014. u 20h u D6. Očekujemo vatrenu raspravu!

Gošće: Ana Brakus (Libela, Zagreb Pride)
Barbara Perasović (HollaBack!)
Ivana Živković (Za rad spremne)

Moderatorica: Anja Repalust (LGBTIQ inicijativa Filozofskoga fakulteta AUT)

Ooh

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Ooh » 05 ožu 2014 17:49

meni ovo djeluje odbojno i iritantno i prenabrijano. izvinjavam se. ekstremno frustrirano. nije da osnove nema, ali sto na mjestu mnogih frustrianih nauciti?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Andain » 05 ožu 2014 22:18

^Slažem se; iznimno negativno nabijen i nabrijan tekst aka pozivnica.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Ooh

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Ooh » 07 ožu 2014 12:49

p.s. nisam htjela obezvrijediti.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Popeye » 07 ožu 2014 12:55

u pitanju su studenti/ce, naravno da su nabrijani. :D

bolje da je mladež nabrijana nego da je letargična.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la ariadne » 07 ožu 2014 14:26

Šta onda nije u redu sa mnom da mi ovo zvuči sasvim normalno? :D Zbilja ne znam kako ukazat na probleme, a da zvuče pozitivno?

Neprestano vam govore da ljepota boli i košta, a vi na kraju mjeseca samo želite imati dovoljno novca za plaćanje režija i za pokoji komad šminke, budimo realni, ipak ne možemo hodati okolo kao da živimo pod mostom, zar ne, cure? ;)

Something like that? :D

Ili

Završile ste fakultete, a vaš šef samo želi znati planirate li djecu i kojem spolu navečer poželite laku noć? Čestitamo, imate odličnog šefa koji se osobno zanima za živote svojih radnika, umjesto nezainteresiranog robota koji ne zna ni kako se zovete. Dođite i podijelite svoja iskustva!

Ili

Već su počela pitanja kad ćete se udati i koliko djece planirate? Budite sretne što imate tako brižnu obitelj. Obitelj je neprocjenjiva.

Ili

Čestitamo! Vaša je dijagnoza odrastanje u sustavu zaraženim kapitalizmom u kombinaciji sa seksizmom i heteropatrijarhatom. Simptomi su sve samo ne bezopasni - nesigurni položaj žena na tržištu rada, homofobija, ulično uznemiravanje, stroga ženska i muška pravila ponašanja, govora i odrastanja… just kidding! :D Nisu svi takvi, nemojte da vas zavaraju horor priče. Društvo je velikom većinom u redu i ovo su iznimke koje se događaju drugima.

Znate što? Otkazujemo tribinu. Nema veze. Uživajte! :D

...

Što uopće radim ovdje? Tko sam ja?

...

Ima li koga?

...

My God, it's full of stars!
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la tamara3 » 07 ožu 2014 14:29

:roftl:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Popeye » 07 ožu 2014 20:50

ariadne je napisao/la:Zbilja ne znam kako ukazat na probleme, a da zvuče pozitivno?
great point.

Aven

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Aven » 07 ožu 2014 23:09

LGBTIQ inicijativa AUT je napisao/la:Očekujemo vatrenu raspravu!
Bilo bi odlično i kad bi svaka vatrena rasprava prestala samoj sebi biti svrhom i ekšli dovela do nekog klika u sudionicima/publici i pozitivnih rezultata.
Nadam se da će tako biti s ovom. U svakom slučaju je super što se mladi ljudi pokreću. :)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Andain » 08 ožu 2014 18:19

Pa ako ne želiš samo kukati, stvari mentalitet antagonizma i frustracije već riješiti konkretne problem, onda ćeš poziv i smisao (i cijelu tribinu) postaviti iz pozicije rješenja, ne problema. Dakle, ukazat ćeš na kontrast problema i rješenja (kako se žene tretiraju vs što mogu) i to kroz konkretnije primjere kako bi izbjegla prikazivanje svih muškaraca kao BBB-ovaca, svakog izlaska na ulicu il razgovora za posao maltene kao seksualno uznemiravanje.. jer će se isto zvučati više kao hajka i huškanje nego kao poziv na raspravu o konkretnim stvarima.

A da se razumijemo, kad i pogledam što je sve napisano gore, izuzev tog da žene u poslovnom okruženju slabiju napreduju od frajera, što je velikim dijelom i njihov izbor (osobno, prisustvovala takvim situacijama-gdje žene odbijaju napredovanje na određene funkcije jer isto ne žele), za nijednu stvar ne bih rekla da je pravilo, već više iznimka.

Dakle, nije pravilo da te na razgovoru za posao pita za planiranje djece (a i samo pitanje ima isti uzrok kao i pitanje upućeno frajeru o njegovim kratkoročnim i dugoročnim planovima-i iza tog uzroka najčešće stoji kapitalizam, ne šovinizam), nije pravilo da ti seljaci svašta dobacuju dok šetaš ulicom i sl. Te stvari su ipak više izolirani incidenti.

Isto tako, i frajere će u 30 ima će obitelj pitati kada se planiraju skrasiti, samo onda to pitanje neće biti shvaćeno iz pozicije spola već godina itd.

No, ne želim ući u još jedno raspravo u feminizmu :) htjedoh čisto reći da su prenabrijali cijelu stvar (a nadam se da letargija i nabrijanost nisu jedine opcije) što je, doduše, i moja glavna zamjerka feminizmu-da ne radi na edukaciji širih masa već frustracijih manjinskih skupina
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Popeye » 08 ožu 2014 18:33

nabrijanost najave daleko nadmašuje nabrijanost reakcije na nju. c'mon. :roll:

Ooh

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Ooh » 08 ožu 2014 19:25

p.s. aman tko ce educirati idiote :D treba osnazivati ugnjetavane. da postoji miran put koji razumiju, bilo bi super.

Gost

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Gost » 08 ožu 2014 19:31

samo radikalno treba :D
ybt ya ne vidim kad ljudi komentirayu da ye nesto
radikalno di oni vide to r :D
btw. mene ye nabriyanost pustila yos nakon
srednje no yos mi ye u syecanju radionica
sa Sanjom Sarnavkom.Ta zena ye z a k o n :D
Mozda bi i dalje bila nabriyana da sam nastavila
studirat nesto tipa politologiya. (danas mi ye non stop politika u glavi to ni dobro)
Uglavnom nayava mi se svidja, ali nisam bila,pa
dalje ne mogu ni komentirat.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la ariadne » 08 ožu 2014 23:07

Andain je napisao/la:*post*
U krivu si, ali mi se ne ulazi u još jednu raspravu o feminizmu.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Aven » 09 ožu 2014 12:53

^
Na taj način nećemo nikad doći do vatrene rasprave. :svelja:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Tribina: Feministička terapija

Post Postao/la Andain » 09 ožu 2014 13:33

ariadne je napisao/la:
Andain je napisao/la:*post*
U krivu si, ali mi se ne ulazi u još jednu raspravu o feminizmu.

Well, priznajem neoborivost tvojih argumenata i povlačim se i ja. ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite