autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
backspace

Re: autanje

Post Postao/la backspace » 17 lis 2013 17:20

Lako za odvjetnika, kak je bankar to podnio? :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la tamara3 » 19 lis 2013 13:45

Pa bilo je bizarno. No, ovo s odvjetnikom postalo je u međuvremenu još bizarnije :D.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: autanje

Post Postao/la Fuga » 20 lis 2013 12:43

Fuga je napisao/la:Moja nova suradnica na poslu je sigurno lezba pa joj se skoro mislim outati uz jutarnju kavu pri drugom gutljaju. :D
Outala se kolegica prva. slika

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: autanje

Post Postao/la Temperance » 29 lis 2013 01:05

Imala sam sad za vikend jako dug razgovor sa sestričnom, nisam joj se dosad direktno autala ali sve se zna već neko vrijeme.
Prošlo je nekako neodređeno. Nije joj bilo ugodno pričati sa mnom ali nije ni pravila dramu.
Nekako sam u dilemi da li da joj dam neko vrijeme da se navikne na moju otvorenost ili da forisiram budući da je kod nas praksa da se izbjegavaju "nepodobne" teme :nezna:
Bio bi mi koristan neki vodič tipa: Autanje for dummies :lol:
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 29 lis 2013 21:57

dobro je razgovarati, jer se zna dogoditi da te ljudi i nakon autanja nastave gurati u ormar svojom sustavnom sutnjom o homoseksualnosti i tim aspektima tvog zivota, koji nisu zanemarivi niti bi trebali biti bilo kakva neugodna tema, nego kao i svaka druga.

Maris
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 svi 2011 21:56

Re: autanje

Post Postao/la Maris » 15 stu 2013 17:35

Trebam savjet. Kako da ja svojoj osamdesetogodišnjoj teti najbolje kažem da sam lezbijka? Ima li tko iskustva i savjete vezane uz autanje starijim članovima obitelji?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 16 stu 2013 14:17

'ja volim cure'?

hm... moraš li se doista autati 80godišnjoj ženi? :D nije da nisam za autanje, ali to sa starijim ljudima zna biti kategorija 'veliki promet, mala zarada'. moja 84godisnja baka se vise ne sjeca da sam se autao prije 10 godina :/

Maris
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 svi 2011 21:56

Re: autanje

Post Postao/la Maris » 16 stu 2013 14:53

Pa nadala sam se da bi tako otišla na referendum. Inače sumnjam da će ići jer je se to kao ne tiče a jedva se kreće, ali ovako bi mogla. Da, valjda će tako nešto biti najjednostavnije. Nadam se da će me odmah čut i shvatiti jer ako budem morala ponavljat 5 puta jer je ona gluha vjerojatno ću odustati. :D

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la Little N » 16 stu 2013 15:17

Pliz napravi neki videozapis jer to bi moglo bit urnebesno smijesno :)
Odradila jos jednu frendicu u nizu..kaze ona mrtva hladna, pa kaj, moglo je bit nesto puno gore.. :lol:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 16 stu 2013 20:06

btw, tko ima vremena za gubljenje... vrijedi procitati topic od pocetka, so much has changed :D 4 the better! :feelingfree:

Maris
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 svi 2011 21:56

Re: autanje

Post Postao/la Maris » 17 stu 2013 20:34

Čini se da ipak neću trebat ništa govoriti, sve to moja mama rješava. Ona stvarno ne zna šutiti, mislim da do sada već cijeli grad zna. Tj. dva grada. Ne znam šta da mislim o tome.

who cares
Postovi: 11
Pridružen/a: 19 stu 2013 19:39

Re: autanje

Post Postao/la who cares » 23 stu 2013 03:46

Autala mlađoj sestri nedavno (ima 15 godina). Pričale smo o referendumu i ja sam nisam znala da li ću biti doma taj vikend ili da se ovdje prijavim za glasanje i to je bilo otprilike ovako:

ONA: Kao da je bitno da ti glasaš, kao da se to tebe tiče.
JA: A šta ako se baš izravno mene tiče?
ONA: Kako?
JA: Pa šta ako ti kažem da sam ja dio gay zajednice?
ONA: Pa šta?
JA: Pa hoću li svejedno dobiti pola kinder buena?
ONA: Pa normalno, nisam ti ja mama ili baka.
...
Najbolje autanje do sada, nisam očekivala toliku zrelost.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: autanje

Post Postao/la Fuga » 23 stu 2013 09:27

^
Fora. :) I bravo!

Avatar
Lena Plava
Postovi: 189
Pridružen/a: 26 stu 2012 22:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la Lena Plava » 24 stu 2013 14:45

Imam najbolju braću na svijetu! Jednom sam već ranije rekla i njemu je to skroz ok. Ima dosta gej prijatelja i općenito je openminded po tom pitanju. A drugom bratu, starijem, sam tek sad rekla. Zagrlio me, rekao da me jako voli, da sam jako hrabra i da je ponosan na mene. I da me potpuno podržava i da je na mojoj strani. Rekao je upravo sve čemu sama se nadala! Moji braceki rulaju! ♥

Edit: I da kažem još nešto... Bilo me ipak strah, jer sam htjela da me prihvati i da me i dalje voli. Ali je bilo skroz zanimljivo kako je on onda ponovio jedno dva, tri puta kako mu je drago da sam mu to rekla u smislu da imam povjerenja u njega. Da ga vidimo kao osobu s kojom mogu podijeliti jednu takvu stvar. On je bio takoreći presretan da ja njega vidim kao osobu od povjerenja. Jer osim činjenice da sam bi i živim s curom, ono što je on u mom autanju „čuo“ jest jednu stvar o sebi, tj. kako ja doživljavam njega kao osobu, brata. :)
Damaged people are dangerous. They know they can survive.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: autanje

Post Postao/la Temperance » 24 stu 2013 21:08

Lena Plava je napisao/la:Imam najbolju braću na svijetu!
Jako cool :D

ot:
Od mojih nitko nije reagirao pretjerano ok na prvu ali na drugu, treću, četvrtu im ide bolje. Ujedno i meni ide bolje crtanje stvari.
Some music needs air. Roll down your window.

backspace

Re: autanje

Post Postao/la backspace » 18 vel 2014 18:22

u subotu sam bila vani s kolegom, fino smo se pripili i u nekom trenutku mi je rekao da me autao jednom drugom kolegi koji je bio zaljubljen u mene. uz silne 'sorry, sorry, htio sam njemu olakšati, ali znaš da te ne bih ugrozio nikada', ja sam reagirala 'ma ne brini, ne smeta mi, plješi gade'. danas slučajem okolnosti idem s tim kojem me autao prema doma i... tek se tada sjetim subote i informacije da ovaj zna. pitam ga za to, on nakon malo talasanja kaže da mu je ovaj rekao, a kaže na totalno nespretan način: 'pa da, rekao mi je da si ti... isto što je i on' :D rekoh ne mileni, nisam peder, majkemi. i uglavnom, nakon malo te moje zezancije (da, koja je samo meni smiješna), a njegove ogromne zbunjenosti da me nečim ne nazove krivo, uvrijedi ili nešto (osjećala sam se malo ko crnac u Americi :D ), samo me momak pitao: i, jesi li sretna?
i ja krenem nešto odgovarati... on me odmah prekine i kaže: ma ne dozvoljavam, obzirom da si mene odbila, ne prihvaćam ništa osim da budeš sretna

i onda smo si dali high five low five :D ali da, totalno awww trenutak i to :) s tolikom lakoćom sam o tome svemu s njim pričala. skroz prirodno.
so, here i am now... a gdje sam bila prije 2-3 godine. hoću i ja poručiti urbi et orbi, ide to nabolje, ako se preživi ono prvo s familijom (koje može trajati dugo doduše), oni horori, postaje zaista sve bolje, smireniji si, opušteniji i jebe ti se sve više (doslovno i preneseno) :D

svejedno, nikad od mene i dalje nećete čuti da propagiram autanje na silu ili bilokako osim po osobnom tempu pojedinca. preosjetljivo je to, previše varijabli je u toj jednadžbi, ne bih imala hrabrosti igrati se na taj način s ljudima i njihovim životima.

Aven

Re: autanje

Post Postao/la Aven » 09 ožu 2014 19:38

Prvi javni coming out u AI-u (2:10):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Xl5FoNrNts[/youtube]

The world is changing. :touched:

backspace

Re: autanje

Post Postao/la backspace » 10 ožu 2014 07:49

Dakle, dosla je i sestra na red. Cekala sam neki prirodan trenutak za razgovor, da ne bude ona isforsirana ozbiljna 'sjedi, doji tog malog, zelim ti nesto reci' prica.
Uglavnom, cini se da je to njoj bilo vec palo na pamet. I nikakva posebna reakcija od nje. :D

Avatar
aesthe
Postovi: 123
Pridružen/a: 07 lis 2012 15:43
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la aesthe » 23 ožu 2014 09:42

mame su najbolje. i zanimljivo kako sve znaju i prije nego otvoris usta.

rekla sam joj nedavno nakon sto sam nakon godinu dana prekinula s curom (a zivjela sam s "cimericom"). kaze ona meni na to: da znala sam da ti nije bila samo cimerica, i htjela sam te vise puta otvoreno pitati ali me bilo strah! (mamu je bilo strah, ja sam bila prestravljena - mora da smo si u rodu :) ) i poslije toga smo samo razglabale o vezi i prekidu i kako sam ja. nije zena imala jedan negativni komentar osim da sam joj mogla prije rec pa da pricamo i o dobrim stvarim u vezi ne samo tuznim.

iako, od tad, ne pricamo o toj cinjenici. malo me to muci, da si brije da je faza i da ce me proc, ali mislim da opet ceka mene da pocnem pricati. to je valjda sljedeci step u svakom outanju, moci normalno i otvoreno razgovarati. and we'll get there!

sad jos 12to godisnja sestra and i'm good! :)
"An Exceptionally Simple Theory of Everything"

Avatar
Gumena patka
Postovi: 116
Pridružen/a: 13 pro 2012 14:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la Gumena patka » 25 ožu 2014 20:48

Prvo sam rekla najboljoj prijateljici (5 god smo se intenzivno družile),tri dana je plakala,onda (iako je znala za mene) je dala potpis za referendum pod izlikom "nisam znala o čemu se radi". Danas jedva pričamo.

Sestra je vidjela poruku od cure u 8.mj. ali tek nedavno smo baš pričale o tome i baš je super to prihvatila,čak sam se iznenadila. Mogu reći da mi je to i najbitnije jer smo dosta povezane.

I još dvjema prijateljicama sam rekla,one su skužile. :)

Mama i tata slute jer "cimerica" na blagdane ne ide kući,hehe. :)

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: autanje

Post Postao/la Bash » 26 ožu 2014 07:55

Mater je sestri izrazila zabrinutost oko "nepostojanja" mog ljubavnog zivota zadnjih pet godina te apparently sumnja da joj se "spremaju veliki sokovi". Nije to ni mogla verbalizirat :D Ah, dear mother, trudim se stedit te sokova, ali necemo ovako zauvijek...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la slapa » 26 ožu 2014 10:37

^
ajoj. sretno s tim.
svojoj sam rekla pred par mjeseci. nije bila sretna. jedno 2 tjedna me izbjegavala i obje smo bile u k* i onda se sve vratilo na ono otprije. ali je nekako u zraku lakše kad obje znamo da znamo. opuštena atmosfera. priče o tome nije bilo ali ionako nikad o ničem takvom nismo pričale tako da nisam ni očekivala. sve u svemu, prošlo je dosta dobro.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: autanje

Post Postao/la Bash » 27 ožu 2014 11:06

Ja sa svojom isto imam slican odnos da nikad nismo pricali o mom privatnom zivotu. Uvik je ono sta radis, kako ide, itd. Vidimo se jednom, dvaput godisnje pa se ni ne sjetim uopce da bi je mogla uvest u tu pricu, a preko telefona ne zelim. Desit ce se nekad. Znajuci mene, vjerojatno neplanirano i u afektu kad mi digne tlak :brainless:

IV@N@
Postovi: 88
Pridružen/a: 05 tra 2014 21:07

Re: autanje

Post Postao/la IV@N@ » 06 tra 2014 10:23

Eto ja sam rekla prijateljima i sestrični, starcima još nisam iako mislim da pretpostavljaju. Jedna moja "prijateljica" je često obitavala kod mene doma i pošto se nismo baš znale kontrolirat ,a soba mojih staraca je bila odmah do moje , očito smo bile preglasne i čuli su nas iako smo mi zabrijale kao 3 ujutro je i svi spavaju... Sutradan u toku dana, majka nešto nabaci u stilu kao: "Sumnjive ste mi..." , il kao: " Joj noćas su tu neki pijanci razbijali boce u parku..." pa se obrati njoj: "ma znaš ja ti nikako ne spavam noću, spavam s jednim otvorenim okom/uhom... Svašta ti ja čujem..." i sve u tom stilu :D.
Nedavno pričam s tetom na telefon i pita me:" Jel kod tebe XY?" ,ja kao:" ne pa zašto? doma je..." veli kao: " aha, ma pitam, mislila sam..." uglavnom da skratim svi su znali prije mene i nitko se baš nije šokirao osim jedne frendice naše zajedničke koju znam godinu dana, al nije negativno reagirala ,zapravo nitko nije negativno reagirao...
:hideunderrock:

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: autanje

Post Postao/la Bash » 27 kol 2014 16:09

od ove je i meni neugodno :lol:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la slapa » 27 kol 2014 16:14

^
o bože! :faint:
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: autanje

Post Postao/la nautilus » 27 kol 2014 21:19

:D a je kraljica

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: autanje

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 25 stu 2014 19:09

Outah se roditeljima neki dan, po već...hmmmm.... slika... deseti put...

Oh boy... slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Ismay
Postovi: 8
Pridružen/a: 13 pro 2014 05:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Ismay » 14 pro 2014 08:52

ne mogu se autati skroz jer bi to moju mamu ubilo. a ima već godina :/
tak da me to dosta ograničava u životu
al sa frendovima mi je bilo skroz fora, gledati im reakcije. jedni oduševljeni, neki ganuti, plakali (nemate srce smajlić?), nekima ispale oči, od užasa valjda :gigglenod:

Avatar
teddybear
Postovi: 337
Pridružen/a: 21 ožu 2015 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la teddybear » 22 ožu 2015 17:06

Znaju svi u blizoj obitelji i najblizi prijatelji..to je dosta..
Nazalost nista mi dobro ne bi donijelo to da svima kazem..a i sta imam od toga da znaju..
Set me free why don't cha babe
Get out my life why don't cha babe
'Cause you don't really love me
You just keep me hangin' on

Odgovorite