RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 08 ožu 2014 18:07

^ Bila sinoć, bistro Karlo, i jako fino su to osmislili. Unatoč čekanju i naplati cuge za koju su rekli da kuća časti zbog čekanja :D bila jako zadovoljna-usluga ok (simpa konobari), a klopa odlična. Ja sam birala mesni menu, dali su 4 slijeda, i jedino im je hladno predjelo-salama od boškarina- bilo niš posebno, sve ostalo, jako fino, posebno glavno (Janjeci kotlet, palenta s vlascem i timijanom, mousse od kozjeg sira, umak od višanja). Moja anonimna pratiteljica je bila zadovoljna ribljim dijelom tako da, tople preporuke :)

Što se čekanja tiče, valjda konfuzija zbog prepunog prostora i prvog dana tjedna rest. Simpa su konobari pa se ne možeš ljutiti. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Hurem » 29 ožu 2014 17:23

Paesano.
Ugodan ambijent,talijanska meni omiljena kuhinja.
Svakako preporuka,dojam o osoblju i usluzi izvrstan.
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 03 tra 2014 10:44

Tko je za rucak ovdje? :)
Maldivi su definitivno na bucket listu prije nego se potope. :D

slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 03 tra 2014 14:40

^Preporučaš da se posjeti, ha? :P
ot. bio tko u Prascu ili 5/4 i ako da, kakve su cijene i dojmovi? :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la slapa » 03 tra 2014 14:49

bila sam neki dan na onom na kaptolu, opatovini, al ne znam kako se zove restoran. negdje pri polovici ulice onaj koji je lijepo uređen unutra u svijetlim tonovima i ima menije od 100 kuna. uglavnom super je bila klopa skroz, preporučam. pitala na odlasku konobara tko je kuhar pa je rekao da je to tajna i da je sve domaće rađeno. sviđa mi se i ta mistery komponenta. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 20 tra 2014 12:18

American steak house, hotel Dubrovnik..ništa posebno, slobodno zaobići, a čini mi se da se i Wok by Matija pomalo pokvario.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 21 tra 2014 17:17

Akamaru novi japanski restoran u centru zg-a. Meni osobno, dosta lošije i od Takenoka i Binimota. Alge imaju čudan okus, riža suha, a losos mi isto nije pasao. :/ Doduše, bila su dva sushi-a koja su mi se jako svidjela, al sam zaboravila naziv jela. No, neću tamo tako skoro ponovo pa svejedno :)
Šteta, jer ambijent je ok.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
roza_surla
Postovi: 429
Pridružen/a: 03 ruj 2011 14:21

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la roza_surla » 21 tra 2014 17:19

Curo, pa ti šećeš po lošim restoranima :P Drž se dževabdžinica :P
Roza nije koza
Niti surla znaci da je kurva

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 21 tra 2014 17:21

roza_surla je napisao/la:Curo, pa ti šećeš po lošim restoranima :P Drž se dževabdžinica :P
Bas sam htjela reci kako ju treba odvest negdje da se fino najede. :D Ovo su vec 3 losa za redom, a navodno ni kolaci u Milleniumu nisu fini. ;)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 21 tra 2014 17:23

Zaredalo se zadnjih dana :/ Stvarno da, ak imaš koju, preporuči..obzirom da ima 15ak godina da nisam jela ćevape, netko je tu još obećavao neke dobre lokacije po gradu ;)
Joj da, i Millenium :faint: :(
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 21 tra 2014 17:25

Ja bila na veliki petak na cevapima. :D Samo javi kad si gladna. ;)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 18 svi 2014 19:31

Karijola..mrvu mi je bolja ova na Trešnjevci nego u centru, tj. stvarno među naj pizzama koje sam probala.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la call_me » 19 svi 2014 21:52

Andain je napisao/la:^Preporučaš da se posjeti, ha? :P
ot. bio tko u Prascu ili 5/4 i ako da, kakve su cijene i dojmovi? :)
ne razumijem citav fuzz oko ta dva mjesta. unatoc odlicnim kritikama, meni su servirali poluskuhani krumpir, sto si valjda pocetnik ne moze priustiti. Dino je napravio veliko ime, no pitanje je kad je tko u kuhinji, pa ako potrefis... S obzirom da kvaliteta nije ujednacena, cijena nije prikladna. too much.
Btw, bila u Akamaru tri put..do sad odlicni dojmovi. pa ti sada reci :)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 20 svi 2014 08:15

^Nisam bila, voljela bih probati, premda mi je već netko čak i rekao da se prasac malo pokvario (doduše, mislim da sad vise nije ni otvoren)..

Što se tiče Akamaru, meni je to bilo teško razočaranje..posebno u usporedbi s Takenokom ili Binimotom (koji čak i nije restoran); djelovalo mi je kao da sastojci nisu najsvježiji..

ot. nemam ot. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 23 svi 2014 11:37

Razocarali me novi Mcflurryji. :cries: Twix, bounty, snickers... svi istog okusa, nekako u startu rastopljeni, tako obecavajuce, tako je trebalo bit fino, a kad ono totalni promasaj.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 28 srp 2014 11:31

yellow submarine burger, frankopanska, smrc..
razocarana..
usluga ok, i brzo smo dobili klopu, al hladno pecivo je neoprostivo! pokvarilo cijeli dojam, o okusu da ne govorim.

i dalje mi je top od isprobanih rocket burger u tkalči..

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 08 kol 2014 16:14

A meni yellow bas fini bio. Ok, pecivo je hladno bilo, ali okus original burgera mi je fantastican bio. Dapace, vrlo slican rocketu, samo sta je pecivo u rocketu domace i toplo.
Preporucujem oba!

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 11 kol 2014 10:09

Morat ću isprobat sva ta mjesta s burgerima nakon silnih pohvala, od papas-a nadalje. ;)

No, kad smo kod fast-fooda, itko probao klopu u novootvorenom sushi baru u Zg-u, ginger sushi?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 30 kol 2014 16:59

Napokon isproban burger u papas-u i vrijedi sve hvale (nije da sam stručnjak u hamburgerima, al stvarno jako fino).
S druge Il secondo mi je bio tako-tako..Svi za stolom su naručili meso i svim aje reakcija poslije bila blah.. :/
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 03 ruj 2014 07:50

RougeMarin..ne sviđa mi se baš uređenje ( djeluje dosta hladnije, industrijski :)), ali je cheeseburger bio super.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 13 ruj 2014 16:41

Vuglec breg..tako tako; premasno za moj ukus :/, al ima super pogled.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 21 ruj 2014 12:08

Royal India na Kaptolu, super klopa, svakako se planiram vratiti. Ne znam koliko je autentično indijsko, nisam baš neki ekspert, al bilo je fora prepoznavati što smo jeli dok smo poslije gledali onaj ''Indijski začin na franc. način''. Tako da formalno prate klasičnu indijsku kuhinju, s tim da gostima daju na odabir koliko ljuto žele dobiti jelo.
Jela sam nekakvu masalu, basmati rizu s povrćem (predobro), klasični indijski kruh (tako tako, idući put biram one malo začinjenije) i navodno su i deserti dosta dobri. Jedino ne morate naručivati indijsku limunadu, neću vam odati tajni sastojak, al bez toga možete. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 28 ruj 2014 09:46

Yellow Submarine..moram se složiti, hladno pecivo im kvari ukupni dojam. Na kraju mi se najviše svidjelo uređenje mjesta i cijela ta organiska/reciklirajmo filozofija; što se burgera tiče, iza papasa i rougemarina su mi.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 29 ruj 2014 07:39

Sad jos rijesis rocket burger i dobijes diplomu burgerologa ;)
Moja preporuka bacon/cheddar sa karameliziranim lukom i onion rings za prilog. Luk je sladak al mrvicu masnije bude, res pecenije i s umakom od vrhnja i kopra ako se ne varam.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 29 ruj 2014 07:50

I mali osvrt na Klopa s klupa. Da ne otvaram novi topic. A ionako se radi o hrani.
Organizacijski koma. Kak se nitko nije sjetio da ce bit nemoguce s podnozja standa u onoj gomili vidjet o cijoj hrani je rijec. Pojela buritto s Pani-jevog standa. Osim sto nigdje nije pisalo da je pakleno ljut bio je super. Srecom volim ljuto. Ogroman minus kaj je jedna jedina cura to slagala pa se cekalo duze, al s obzirom na koncept street fooda meni nije smetalo jer nismo bili tempirani i dosli smo iskljucivo radi toga. Ostatak ekipe, neugodan, vulgaran, nadrkan. Strasno. Ne kuzim zasto ekipa uopce izlazi na takve stvari s takvim ogavnim stavom i samo otezavaju ljudima ionako tezak posao. S obzirom da je prvi put, meni je bilo ok, sad kad su probili led, sljedeci put samo popravit nedostatke i bit ce savrseno.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 29 ruj 2014 19:01

Rocket burger je slijedeći na popisu, a preporuka zvuči skroz dobro (jedino što sam malo više fan umaka od rajčice nego vrhnja kad su hamburgeri u pitanju ;)).

E da, da se nadovežem na klopu s klupe, super ideja, i uz malo bolju organizaciju bit će odlično. Ovako je najveći minus išao tom što nismo mogli vidjeti koji je restoran i klopa u pitanju na kojem štandu dok već nismo bili dio gužve i reda. Kako god, meni je u lari i penati klopa (okrugce-jedino što je još ostalo) bila baš dobra. :D

edit. Okruglice :roll: :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 30 ruj 2014 07:48

Ne, burger je klasika. Vrhnje je uz onion ringse, al s obzirom da su mrvicu masniji jer su przeni onda nekak dobro pase.

El bull? Netko bio? Htjeli bi tamo sad u sklopu tjedna restorana, pa svaka lijepa rijec dobro dodje :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Bash » 01 lis 2014 12:08

Nije restoran, već dućan, ali ima super stvari - Foodness. Novootvoreno, tamo kod džamije. Prodaju američke i britanske i dr snacks and drinks, ako vas je ikad zanimalo kakav okus ima ta hrana iz serije. Dakle Dr Pepper, ginger ale, root beer, Doritos, Cheetos, Cadbury, Reese's pieces, itd. Neke stvari već imaju, neke će tek doći, stranica na fb oglašava stanje.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 01 lis 2014 20:43

^ja se nadam wasabi kikirikiju uskoro :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la margarita » 04 lis 2014 10:54

Little N je napisao/la:Ne, burger je klasika. Vrhnje je uz onion ringse, al s obzirom da su mrvicu masniji jer su przeni onda nekak dobro pase.

El bull? Netko bio? Htjeli bi tamo sad u sklopu tjedna restorana, pa svaka lijepa rijec dobro dodje :D
Slazem se skroz za klopu s klupe. A El Bull je meni odlican! Vise manje im je sve super od juha, kruha, do mesa, rizota i pasti. Bila sam vise puta, a u ponedjeljak na tjedan restorana. :D Sto se samog mesa tice, jako je dobro, ali nigdje nije steak ko u Steakhouse Opatiji. :touched:

Foodness, btw, u ponedjeljak s novim raznim stvarima, a ko zna, mozda i neku wasabi bude na meniju. ;)

Odgovorite