klosarski trikovi

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Ooh

klosarski trikovi

Post Postao/la Ooh » 22 svi 2014 18:47

manje vise zivimo u nekim svojim kolosjecima sa planovima u koje ne uracunavamo da negdje na ulici postoji citava masinerija trikova kako da budemo opljackane :D
uglanom nije smijesno, ali slusajuci prijatelje prosjeke kako se to radi, djelomican uvid mi nije promaknuo.

jer znate ikakve trikove kako se netko pljacka?

iz price par ulicara zapazih slicnost:

prvo odaberes nekoga koga ces opljackati, a onda koristis strategije. bacis kljuc na pod, naivna budala se sagne da ga podigne i za to vrijeme zbogom, sat, novcanik, torbo, sto god.

znate li trikove pljackanja i da li ste se zapitale da li ste meta. mozete li sebe vidjeti ocima kraljeva ulice?

svodnici, prosjaci, dio beskucnika...svi imaju slicne sheme i stvarno su svuda po asfaltu. veci gradovi su njihova kraljvstva u kojima za razliku od njih mi zivimo ili samo mislimo da zivimo u svijetu zakona.

u par navrata bjese postedjena kradje jer sam tolika budala da im je bilo zao. to bas nije kompliment, ali tako sam upoznala gledanje s druge strane, svjesna da svatko nije covjek i da zna biti jako nezgodno.

otuda pitanje, jeste li svjesne da ste cilj? tj da li znate neke taktike pljackanja? steet style :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: klosarski trikovi

Post Postao/la Bash » 22 svi 2014 19:44

Ništa mi ne promiče. Ne mogu oni bit suptilni koliko ja mogu bit paranoična :D Prestala sam nosit ruksake pa mi se nije dugo nešto desilo, ali evo par fora.
- gužva u tramvaju, ide me dida klošar nešto upitat i dok priča uvuče ruku u unutarnji džep moje jakne koji je na istoj strani kao i ruka kojom sam se držala gore za rukohvat
- stojim u tramvaju s ruksakom na leđima, nema gužve, držim se lijevom rukom za rukohvat, a s lijeve strane tik pored mene stoji zgodni lik koji se isto drži lijevom. nešto se pogledavamo. :shinner: desnom rukom otvara ruksak mic po mic jer je s njegove strane bio patent. taj put možda ne bi primijetila da nisam skužila da zgodni ima rupu na džemperu
- usred dana hodam polupraznom ulicom s ruksakom na leđima i neki klinjo hoda u ritmu iza mene da ga kao ne čujem i otvara ga
- stojim na jednom trgu ispred McD. s ruksakom, hrpa ljudi prolazi s djecom i tih cca petoro male djece chilla iza mene i prave se da se druže međusobno dok jedan pregledava šta imam

Aven

Re: klosarski trikovi

Post Postao/la Aven » 22 svi 2014 19:57

Srećom, nisam imala loših iskustava, a već godinama ne koristim ni javni prijevoz.

Nedavno mi je novčanik s dokumentima i karticama iskliznuo iz džepa na parkiralištu Plodina i to nisam skužila dok me otac nije navečer pitao gdje mi je novčanik.

Zvao ga je neki čovjek koji ga je našao. Kad sam nazvala da mu zahvalim, ispričao se što je dirao novčanik kako bi izvukao osobnu iskaznicu i vidio na koga glasi. <3

#višesrećenegopameti

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: klosarski trikovi

Post Postao/la Kroacija » 25 svi 2014 20:37

Bash, meni se rugaju da sam magnet za luđake i lopove/da sam luđa od njih, ovo tvoje mi je otkriće. :D

inače, ne nosim novčanik. :shinner: cura mi pregovara godinama oko toga, jednom me jedna cura čak natjerala da ga kupim, i to sam kupila jedan prekul kožni s lancem, pljunila 300 kn za njega. koristila ga jednom.

ne vidim svrhu novčanika. rasporedim novac posvud po torbi i ruksaku. da ljudi znaju da je potrebno samo jedan mali potez u tramu da mi otkopčaju ruksak i maznu stotine kuna, ostala bih bez novaca, ali ne i dokumenata. koji su isto raspoređeni posvud po torbi. :D

doduše malo je nezgodno i neugodno kad plaćam bilo što jer tete na kiosku i ostali malo čudno pogledavaju kad odrasla osoba vadi zgužvane novčanice iz džepova/pretinaca s raznim ostalim papiruštinama i pizdarijama. pogotovo ako su novčanice malo veće.

nemali broj puta nađem i random novac po džepovima, jaknama, pernicama, knjigama, opere se nekad i u mašini.

kovanice u pravilu ne koristim osim ako nije jako nužno, zaboravim da ih imam. to mi je taktika kojom uspijevam imati novca i onda kad ga nemam. :D jednom je cura potražila sve kovanice u torbi po svim džepovima i pobrojala stotinjak kuna. :D

i kad putujem, novac namjerno rasporedim po milijun pretinaca. nikad me nisu opljačkali, osim onih jedan put kad sam negdje prosula 200 eura. :D

Ooh

Re: klosarski trikovi

Post Postao/la Ooh » 10 lip 2014 12:35

danas sam saznala da ciganke sa klincima koje prose kuckajuci na prozore automobila cesto drogiraju ili alkoholiziraju djecu da budu mirna. 'laaadno jucer zena ide i nosi dijete koje je rodjeno prije 7 dana. mrzim kada to vidim.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: klosarski trikovi

Post Postao/la Vox Feminae » 27 lip 2014 17:10

Ooh je napisao/la: znate li trikove pljackanja i da li ste se zapitale da li ste meta. mozete li sebe vidjeti ocima kraljeva ulice?

otuda pitanje, jeste li svjesne da ste cilj? tj da li znate neke taktike pljackanja? steet style :D

jednom sam gledala kak mi frendicu u Sarajevu isprepipava mali Rom.

sasvim slučajno, u hrpici ljudi (naravno) podraškao je po džepićima i izgubio u sekundi. kad je došla tih par metara do mene

pitala sam je jel što osjetila :cer: /mali je toliko nevjerojatan djepoš da ukoliko fakat nisi fokusiran, ne vidiš ništa. zip./

neki su mi objašnjavali kak provaljivati prozore i vrata, a neki kak đepnuti skupe parfeme i ostalo. mogla sam puno više

naučit...al šta jest jest, ono čeg sam se naslušala otvorilo mi je širom oči. :D

sad apsolutno njušim sumnjivo i relativno brzo uočim nevolje. :svelja:
The eyes, chico, they never lie.

Odgovorite