Kako oživiti antikni komp?

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Odgovorite
PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Kako oživiti antikni komp?

Post Postao/la PocketRocket » 18 srp 2014 21:54

Hello...

Imam antikni komp iz 2002 koji ne radi. Trebao bi mu novi operativni sistem, konkretno neki linux. Tek toliko da služi kao mašina za internet, ništa pretjerano.

No problem je što sam uglavnom truba za to i ne poznajem nikoga tko se kuži. Stoga bi me zanimala preporuka za kakav servis ili nešto gdje će mi povoljno to srediti. Znam da je komp praktički bezvrijedan, pa ne bih htjela potrošiti puno para na to. Uostalom, da se ima para onda ovakva starudija niti ne bi bila u optjecaju...

Pa ono, kaj da uradim? Savjeti i to? :D

Danke schon! :feelingfree: :giraffe:

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Kako oživiti antikni komp?

Post Postao/la Bash » 19 srp 2014 09:29

pa nađi neki tutorial i instaliraj ga sama, stvarno nije tako komplicirano :) ne isplati ti se davat pare za pola sata posla

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: Kako oživiti antikni komp?

Post Postao/la PocketRocket » 19 srp 2014 10:34

Bash je napisao/la:pa nađi neki tutorial i instaliraj ga sama, stvarno nije tako komplicirano :) ne isplati ti se davat pare za pola sata posla
Ja sam tudum očito, probala već i ispao je epic fail. Jednostavno ne mogu, preteško je.

Plus što cd/dvd ne radi kako spada, sve je u raspadu. Trebalo bi možda izvaditi disk pa preko drugog računala instalirati, a to je za mene mission impossible.

Raspitat ću se još negdje koja bi bila cijena osposobljavanja, ali nekako imam osjećaj da ću ipak sve otpisati...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Kako oživiti antikni komp?

Post Postao/la slapa » 19 srp 2014 11:13

^
još jedna iz klase optimist. :D

nađi na njuškalu nekog tko to radi. nemaš tu šta puno fulat, sve i da osoba nije provjerena, bolje ti je nego da komp doma i dalje skuplja prašinu.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Kako oživiti antikni komp?

Post Postao/la bašja » 19 srp 2014 19:43

https://wiki.manjaro.org/index.php?titl ... ion_Guides" onclick="window.open(this.href);return false;

preporučam. ako se služiš engleskim, sve je jako dobro objašnjeno, možeš probati i sama.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: Kako oživiti antikni komp?

Post Postao/la PocketRocket » 19 srp 2014 23:02

Fala svima na pomoći, ali ipak sam uzela polovnu mašinu, skoro pa novu za moje standarde.

Sad se konačno može normalno raditi. :feelingfree:

Odgovorite