Gdje izaci u Sarajevu?

Otkrile ste super mjesto za izlazak ili tražite društvo? Organizirate tulum? Upravo ste se vratile s fantastičnog putovanja ili se tek spremate? U tom slučaju, ovo je mjesto na kojem se možete raspisati upravo o tome.
Odgovorite
Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la modblaise » 13 srp 2014 21:48

Zna li netko dobra mjesta u Sarajevu za izlazak?
Naravno, LGTB friendly :feelingfree:
I need you, you're the one I need.

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la tatin sin » 13 srp 2014 23:13

quotati ću sama sebe :D
tatin sin je napisao/la:a ono ne znam šta da ti kažem, ja u bagdad i haciendu ne bi ni na nosilima ušla, bar dok sam svjesna. previše mi tukne na krimi društvo, duckfaceice, pijavice.

od kafana kafančuga tu je pussy galore, jedno od bar se tako priča friendly rupa u gradu. (to ga dođe lijevo od haciende kad stojiš ispred njenog ulaza prema miljacki) bude pedera, lezbi, svega.. 20-30-35 god neki raspon koji dolaze, mada nisam neko procjenjivačko oko. muzika varira.. od varijanti videosexa, denis&denis, olivera mandića, do svega. :D cuga - razumno jeftina. uglavnom se ispija pivo, a happy hours rakije su tako negdje oko 10-11 navečer pa tad teče u potocima. ljeti je zakon jer se sjedi na stepenicama okolo.
babylon još uvijek se drži kao super prometna kafana.. dobra ekipa i muzika, ali uvijek gužva tako da iza 11 teško da možeš otvoriti vrata. ljeti u prolazu bude dobro jer je u nizu sa đulaginim dvorom i zembiljom.. u ova dva možete šta i pregristi. to zovemo, bar ja jelte, propuh sokakom, jer i kad je navečer +30 tu puše da ti bubrege odvaljuje. :D al neloše. odma tu u prolazu je i barhana. kod njih je super pizza, rade je na drvima pa tijesto fino miriši :nomnomnom: al su konobari lijena stoka i dok ih dočekaš prođe te volja i da jedeš. -.- al eto. imaju dobre rakije. :D relativno nedavno se otvorila nova mala malešna kafanica miris dunja u jednoj od onih sporednih uličica kad se ide baščaršijom. izgleda fino, kafa je oke.. al eto nisam se zadržavala previše. u tom još nizu kod sebilja ljetos je otvorena kafana galerija kunst i kažu da je tu bilo nako ludilo tokom film festivala. ne znam jer sam se dobro potrudila da ne budem u gradu u to vrijeme. :D

e sad polako popuštam čaršiju.
al još uvijek malo tu negdje da se zadržim. :) imaju ta dva restorana, zapravo prvo je restoran, vele dobar i zove se kibe, a drugo je dibek - ne znam ni kako to nazvati uštipkarnica, ugl mi tamo odemo kad nam dođe ko sa strane na uštipke i neku mezu jer bašta ima pogled na cijeli grad. :)

u ovom dijelu od čaršije do marijin dvora imaju druge blagodeti saraj'va:
vegehana - do sad jedini zvanični vegi restorančić u gradu (kod optike baroš).. cheers, malo ukočenija varijanta puba.. meni malo jel šminkerska verzija kornera koji je opet propao u zadnjih nekoliko godina a bio je super mjesto za zacugati se. kakav je cheers ne znam, al prometan je kao i nešto što se zove city lounge koje je odmah preko ceste i ljudi se guraju i obilaze ne bil sjeli tu (?!). u tom nizu je i city pub koji je oke ljeti. kod saborne crkve, ekonomije je podroom koji se puni oko 2 ujutro. ranije je bilo super mjesto, a sad nekako ne znam, nisam tamo ušla bar godinu dana a i tad kad sam bila zadnji put stamina mi je presušila.

od velikog parka prema britanskoj ambasadi kad se ide imaju dva super restorančića koja su sad tako prometna - noovi i začin. do njih je balkan expres - yu nostalgic kafana uređena tako sa reklamama za stojadina, borosane, itd.
dole titovom zlatna ribica je <3 mjesto, kao zapelo u istoriji tamo negdje između svjetskih ratova. ribica je u uličici iza benettona. dalje prema velikom parku, predsjedništvu i bbi centru je i metropolis. pizza im je super, sladoled isto. wok bezveze iako ga nešto kao reklamiraju. :D kod vječne vatre je pingvin koji radi oke sendviče, jedno vrijeme su im bili i najbolji u gradu, al eto ima i boljih.. ugl rade svu noć i tu se nakon pijanke može svratiti na klopu pred spavanje bez straha od toga da će se ekipa potrovati.
vapiano je u alti na marijin dvoru. ima neke klope na zadnjem spratu u bbi-u, al mi to izgleda ko kakva kantina appleovih radnika u kini.
e da, tu je i kriterion.. art kino sa kafanicom. bude oke, free wi-fi. u zadnje vrijeme su im super silent partijane.
eto.
ako ima šta specifično da koga zanima nek pita. :D

dalje od marijin dvora baš i ne poznajem, sem eto što znam ponekad svratiti u aquarius - kafanica na grbavici. ionak tamo se nema šta vidjeti. (sreća nema sad tu ko da me pljusne po lijenoj njušci) :coffeedance:
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la tatin sin » 13 srp 2014 23:14

i izmjena je ta da se balkan express sada preselio u prostor u prolazu kod mcdonaldsa. :)
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la modblaise » 24 srp 2014 19:04

super si ti sve to napisala, samo nisam baš skontala koliko je od tih mjesta gay friendly :brainless:

ono, mjesto di se možeš s dragom držat za ruku, ev poljubit a da te nitko ne opali šakom zbog tog :feelingfree:
I need you, you're the one I need.

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la tatin sin » 25 srp 2014 16:45

Pussy Galore mislim da je jedino gdje nećeš popiti šaku.
Moguće da ima još koje mjesto, al ne bih znala. :)
i could surf the earth on a banana peel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la Little N » 09 tra 2015 13:01

Vidim Sarajevo prsti od dobre zabave.
Nis onda samo burekdzinice i kafane. :D

Ima netko preporucit mjesta koja vrijedi pogledat? Ono turisticki? Okolica sarajeva isto dolazi u obzir.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 09 tra 2015 13:50

do kada imam vremena?

cevapi u 5 ici...to su oni bez svinjetine...sjednes lijepo u lokal. fi ni su, sto jest jest jesta...mada smomi navikli na to da cevape u glavi vezujemo sa malo divljackim zderanje, ovdje ce to faliti, jer je mjesto finije od vecine cevabdžinica ili ćevabđinica ili ćevapcinica...itd...u kojima sam bila...bas je ono bosanski cisto sve.

i u bas carsiji nemoj propustiti specijalitete bosanske...sve starinske stvari rade...kada dodjes pola toga vjerovatno neces znati kako se zove...ali je prefiiino i dobro za popuniti riznicu znanja o jelima :) a ja cu nabaviti ime mjesta...to nije restoran..ima par klupica unutra...vise kao malena kuhinjica...javim ime, mislim da je nesto na š...

obavezno probaj mislimda se zove boza...to je tadicionalno- sok neki...ako nije boza pitaj akko se zove.
vrelo bosne, koliko god tamo sviidu...odi na vrelo bosne :) lijepo je jako..

i korner je neki kao polupub, koji je opustencija za pivo...a negdje bas u centro i mas dosta popularno gay friendly mjesto...slaba sam s imenima...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la Little N » 09 tra 2015 13:51

Do sutra. Tik tak tik tak :D
Bilo kaj pomaze. Fala

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 09 tra 2015 14:01

ja sam trebala sutra ici za sarajevo, pa mi otpalo :D

znam mjesta, ali imena se ne mogu sjetiti da me ubijes...

kada sam ja bila nije nista radilo poslije tipa 2 i po...

imas jedno mjesto koje se cak zove tito...tu se skuplja cool ekipa. u stvari mislim da se zove tito...fora je...

hajd javnem...ako/kada saznam..:) samo da pitam :)

sarajevska pivnica je ok mjesto za otici i direkt ti toce pivo iz proizvodnje..iako ga ne volis...cool je mjesto...fino je i fora. preporucujem. na inat kucu ce te svi uputiti. malo su dosadni s tim...i na most na kome je ubijem austrijski car...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 09 tra 2015 14:13

Otiđi na vidikovac poviše Sarajeva obavezno, putem hotela Saraj pa samo uzbrdo,ima kafić gore..meni cevaposi najbolji u Galatasarayu, definitivno! Rahatlook nemoj propustit ako volis dobru kavu i dobre kolace, narocito tufahiju al imaju svega cega, domaceg, torti, ma mljac..

Klasika, ako ti bude lipo vrime obavezno na Vrelo Bosne i Tunel spasa..

Pubova imas mali miljun, ako bi koktelcic u lipom okruzenju onda obavezno Hacienda, i pokraj nje Bagdad, navecer malo guzve previse al malo ranije izvrsno, u Haciendi su super konobari a imas i meksicke spize..

To ti je sve po Carsiji..

Ako bi alternativu i gay i dog i sve moguce friendly, odmah blizu kafic/klub Pussy Galore..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 09 tra 2015 14:19

a vis, meni bagdad nije legao niti malo...mislim da je to unistenje starog sarajeva...samo sam ga zaobisla...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 09 tra 2015 14:22

slazem se, Hacienda je super, glazba uvijek dobar house, ekipa za pet, a Bagdad ima tu celavci-zgodne sredene cure-cudna atmosfera u zraku vibru..
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la Little N » 09 tra 2015 14:22

Aaa divno zene! :veryhappydance:
Gay me ne zanima. Pederisat cu se po Rvackoj.
Trip advisor je kul, al ljepse je cut od nekoga tko je bio.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 09 tra 2015 14:26

;) evo zena i ja prije 20ak dana bili bas..

ima i klubova po starom gradu, mi ih nismo bas obilazili jer ovi pubovi i kafici u principu rade cijelu noc pa nam nije bilo potrebe..sva sreca, tili ic u Podroom na elektroniku i sutra citamo u Avazu da je bila pucnjava :D
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 09 tra 2015 22:15

kada sam ja bila jbte radili do 3 i gotovo...:/ isto je bilo neko mjesto -rupa gdje su uputli, ali s naglaskom da tamo zna biti pucnjave i da je dosta narkomana.

AŠČINICA to je ime mjesta u bascarsiji gdje je domaca kuhinja...maleni dragulj...:) neka ne promakne.

a frendovi mi nisu poslali info...ne mislim da cu do sutra nesto saznati...a glupo mi je da ih pilam..:(

pivnica je nekako klasika steta je propustiti.

e da imaju dvije struje sto se tice cevapa...jedni vicu da su u petici najbolje, a drugi da su kod zelje najbolji. svi znaju za cevape kod zelje...pa najbolje da probate oboje :D

lijep provod vam bijo! :D
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 09 tra 2015 22:22

LittleRedRidingHood je napisao/la:slazem se, Hacienda je super, glazba uvijek dobar house, ekipa za pet, a Bagdad ima tu celavci-zgodne sredene cure-cudna atmosfera u zraku vibru..

prostituiranje istoka, tako ja to zovem :) uglavnom drze mafijasi vecinu orijentalnih mjesta s takvom vibrom.

i sada cu napisati nesto dosta ruzno, ali pripazite kada izlazite i ipak imajte na umu da je sarajevo mjesto gdje je vrbovanje cura/zena/traficking bas rasprostranjen. ima jedno 6 mjesta koja su centri prostitucije, klubova. sve sumljive likove odjebite odmah. ne pretjerujem, samo skrecem paznju da ima dosta aktivnosti i da samo malo cirnete okama...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 10 tra 2015 10:57

ee jebiga...ja sam sada dobila neke upute...pa stavljam u nadi da ces doci na crol kooojim slucajem :D

frendice kazu :D propucat cu se ako ne vidis :D sada bih i ja u saaarajevo :(

... ali sva hrana na bascarsiji je fakat ok. Od cevapa, pita pa do kuhanih jela, a tek kolaci mmmmmmm. Sve mogu naci na travel-u pa nek vide sto bi zeljeli. Mi jedemo i u petici, i kod zelje i kod hodzica rostilj...znaci svi su dobri. Kafanica ima preslatkih po malim sokacima na carsiji za po danu a nocne varijante sam ispala iz fazona :) jos uvijek vrijede stara mjesta poput the pub i cheers-a/u blizini hotela europa. To vrijedi ako vole svirke...nadam se da sam bila od pomoci barem malkice.

Kao sto je ......... napisala, hrane sto se tice, na Bascarsiji gdje god udju, nece pogrijesiti, cevapi: Mrkva, Petica, Zeljo, Hodzic... Pite: Bosna (kod Vijecnice)... Restorani: Barhana, Dveri, Zembilj, Inat kuca , Avlija (ona nije na Bascarsiji)... Ako vrijeme bude lijepo, neka svakako odu u Park princeva ili Kod Bibana, to su restorani malo van centra na brdu, ali onda cijeli grad imas na dlanu, rucak u rano proljece na takvom mjestu, savrsencija!!!
Kafica sto se tice i IN mjesta, ja sam isto van toga i nemam pojma gdje su sada najbolji izlasci, i nemam pojma o preferecijama tvojih prijatelja, tako da evo samo par mojih sugestija koje u svakom slucaju debelo iskljucuju narodnjake: Cinemas Sloga, Monument (jazz), Cheers, Dekanter (ko pije vino, bujrum, ovo je ustvari kao vinoteka), Irish pub (preko puta Cheersa), Celtic pub, Ort, Underground, Korner... Sve su to mjesta u centru grada i oni kao turisti oh ne mogu fulati, znaci auto im ne treba, sve nogicama mogu stici, imaju cijelu noc... :)
Od drugih stvari neka svakako odu u "Art kucu sevdaha," muzej i kafic... A ostale muzeje i te fore, sve to imaju na trip advisor aplikaciji, neka je skinu jer stvarno ce im pomoci...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 10 tra 2015 11:00

Little N je napisao/la:Aaa divno zene! :veryhappydance:
Gay me ne zanima. Pederisat cu se po Rvackoj.
Trip advisor je kul, al ljepse je cut od nekoga tko je bio.

ovo je samo da mozda vidis obavjest kako ima neki post za tebe...mal od n vidi vidi.

nit ja ne bjese u kuci princeva...ali tako dobro zvuci ...
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la Little N » 13 tra 2015 11:35

Evo za nove generacije moj doprinos..

Dosle kasno u petak..
Ostavile stvari, presvukle se i otisle do Ferhatovica u Peticu. Ja na peticu, njih tri na desetku. S obzirom da ne jedem cevape inace, zadnji put prije sigurno 10 god, dala sam se nagovorit i nije mi zao. Jako fini al sve smo zakljucile da je to pola cevapa a ne cijeli. Mali su.

Prosetale i odlucile krenut redom od kraja prema pocetku pa smo popile cugu u City lounge/house muzika, nastavile susjednim City pubom/rock muzika uzivo/bilo je odlicno i zavrsile u Pirate pubu/malo me sram.
Zakljucak. Cuga jednako skupa kao i u Zagrebu.

Sutradan doruckovale u buregdzinici Bosna. Nemam kaj rec. Sirnica je top. Malo masna za moj ukus al okus savrsen. Prosetale skroz do Avaz-ove zgrade i popile cugu u baru na 35tom katu. Pogled na Sarajevo savrsen.
Imale smo ogromnu terasu pa popodnevni odmor uz pivice u apartmanu. Navecer jele u Barhani. Nemam zamjerki. Fino, domace i jeftino. Izostavili izlazak.

Nedjelja. Tunel spasa tuzan reminder na Sarajevo za vrijeme rata. Nakon toga Vrelo Bosne prepreprekrasno. Htjele rucat tamo u restoranu Labud medjutim gotovo nigdje ne primaju kartice a nismo htjele mjenjat vise marke jer smo ih se jedva rijesile.

Vratile se nazad u grad u Park princeva. Pogled je divan, na zalost nije radila terasa. Hrana za moj ukus prekomercijalna i preskupa za svoju komercijalnost. Al ok.

Uglavnom, suma sumarum, Sarajevo nije jeftino. Po ovim razvikanim mjestima di se kuha domace stvarno je prefino. Ne sjecam se kad sam zadnji put konzumirala u cijeloj godini toliko mljevenog mesa.
Kava je jako losa. Ne mislim na kahvu, nego kavu s mlijekom u birtiji. Sarajlije jako susretljivi.
E da, i Badem butik, svakakvih divnih cudesa. Kupile indijske orascice u kurkumi, pistacije, slane pecene kikirikije, kamencice (cokolada), tahini pastu, rahatluk, bademe u cimetu..ma divota!

Jako je bilo lijepo. Sarajevo ❤

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la zwarte paard » 13 tra 2015 11:56

vuuuhu :feelingfree: :feelingfree: cool!
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
gro
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 tra 2010 15:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Gdje izaci u Sarajevu?

Post Postao/la gro » 17 svi 2015 19:01

biće da sam ja jedina po grobljima u Sarajevu šetala :shakinghead:
Židovsko me oduševilo

Odgovorite