Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Odgovorite
superherojka
Postovi: 88
Pridružen/a: 26 srp 2010 12:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Post Postao/la superherojka » 01 kol 2014 11:08

Drage sve,

nakon duuugo godina neaktivnog života, odlučila sam se vratiti bicikliranju i uživanju u istom. No, puna sam pitanja i koga radije pitati nego vas.

Naime, moja opsesija biciklima traje već nekoliko godina, no nikad se nisam usudila jako zagristi. Sad, radi nekakve životne katarze koja mi se dešava, samo sam se jedan probudila i odlučila - kupujem bicikl. I kupila sam ljepoticu, ispod cijene, no sa skinutim dijelovima koji su mi krucijalni za daljnji biciklistički razvoj.

Internet mi je pohvalio Kliniku za servis bicikala, a to je naročito dobro za mojeg ljepotana R.L.-a koji treba hitni servis jer je bio nesretan s prijašnjim vlasnikom.

Pitanja, koja slijede, samo su da pokrenemo neku raspravu o dijelovima, a da vas ujedno i pitam za savjet.

Naime, kako je bicikl bio korišten za DH/Dirt, normalno je da su s njega skinuti svi dijelovi koje je klinac smatrao viškom. Pričamo o skidanju prednje mašinice i shiftera mjenjača, micanje shiftera stražnjeg mjenjača etc. I sad si ja razmišljam da, kad već idem uložiti neku masnu lovu u bajk, ulažem racionalno i da taj bajk zbilja bude sa mnom jako dugo. (Ujedno je i lijep).

Koji stražni mjenjač da stavim? Trenutno je gore Shimano Alivio koji će za prvu ruku poslužiti svrsi, no nekako si mislim da bih radije ne stavljala prednji mjenjač? Kakva su vam iskustva o tome?

Pokrenimo priču o našim dvokotačnim ljubimcima. Slike od ljepotana šibnem čim ga malo sredim. :veryhappydance:

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Post Postao/la tatin sin » 01 kol 2014 16:30

Ti bi DH/FR ili XC?
Koliko para, toliko muzike.
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Post Postao/la Fuga » 10 kol 2014 14:00

Nekako ne vjerujem da ćeš ovdje dobiti potrebne odgovore. :D
Vozim se ja, samo se ne kužim u te stvari, to dajem na servis i tako to. Samo se nadam da si bajk kupila u odgovarajućoj veličini i namjeni. Jer to kaj ljudi rade s tim bajkovima, to je čisti kriminal.
U svakom slučaju, preporučam dropbike. Ekstra forum i puno korisnih informacija.

Avatar
stanica prema suncu
Postovi: 774
Pridružen/a: 13 tra 2007 17:46
Spol/rod: žensko

Re: Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Post Postao/la stanica prema suncu » 15 kol 2014 17:20

dirt bajk s brzinama?

enivej, jedan decko u sesvetama radi super popravke na bajkovima. sta god ti treba. a voljan je dat i besplatne iscrpne savjete, samo trebas otic do njega.
http://www.torpedo.com.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Post Postao/la WinteRR » 17 kol 2014 20:20

Na koji nacin tj u koje svrhe kanis koristiti bicikl? Koliko km dnevno nameravas da prelazis, po kojoj vrsti terena?

Ovo su prva pitanja koja trebas sebi da postavis,a pre bilo kakvog ulaganja u bicikl. Zamolila bih te da okacis sliku tog bicikla, pa da mogu dalje da ti kazem sta da cinis sa istim. Sto se tice servisera, ne znam kakva je situacija u Zg...ali generalno vecinu treba izbegavati, jer su to ljudi koji nemaju pojma sta sa sobom, pa su se uzeli u popravku bicikala, u nameri da imaju posao, zamene poneku gumu, pdomazu lanac, evenutalno nasteluju menjace (uglavnom lose). Elem da ne duljim dalje, molim prvo za odgovor na gornja pitanja,pa cu ja nastaviti.
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Post Postao/la WinteRR » 17 kol 2014 20:48

Nego, evo kako sam se ja bavila sredjivanjem jedne stare specijalke proletos.
Ram je plastificiran, jedino to nisam radila, ostalo sam sve sama.....
ono sto je zaostalo je da se menja srednji pogon (nakon probnih voznji utvrdismo da ipak mora novi pogon)..
ali hvala Bogu kako to obicno biva, onaj ko je zeleo to biciklo, vise i nema nekog interesa da ga vozi( žene :roll: )
tako sad skuplja mislim prasinu u podrumu...
Menjane su gume (unutrasnje i vanjske),rucice kocnica, traka volana, sve sajle, menjaci nisu dirani, kao ni rucice menjaca (jer bi se time narusio originalni izgled) -samo je ispolirano i podmazano..menjani su jos sticna i sediste, pedale...dodat je drzac za flasicu...stare kocnice su kasnije zamenjene novim, jer su te stare nazalost lose hvatale...
Bicikl je bio potpuno rastavljen, do najsitnijeg dela i ponovo sastavljen...

pre
slika

i posle

slika
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Naši bicikli - dijelovi, rute, kupovina - sve!

Post Postao/la Kroacija » 26 kol 2014 22:24

superherojka je napisao/la:
Internet mi je pohvalio Kliniku za servis bicikala, a to je naročito dobro za mojeg ljepotana R.L.-a koji treba hitni servis jer je bio nesretan s prijašnjim vlasnikom.

onaj zeleni bajk i onaj kljasti dečkić s voćnog trga što nam je naišao? :D


ot_ nekako zavidim tim bicikl-šemama i rado bih da imam taj drive za kupnju nekog nabrijanog bajka ali kao i za ispijanje kave, nemam. :(
moj bicikl je prilagođen krađama i mojim potrebama, konzumova biciklica MI3 od 550 kn :inlove:

slika

Odgovorite