Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Zaključano
Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 02 ruj 2014 11:31

Spolni odnos je odnos dva spolna organa. Je li homoseksualnost stoga alternativa seksualnosti ? Je li kao takva neprirodna?

Jeste li spremni za provokaciju i demokraciju?

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Little N » 02 ruj 2014 12:07

Spolni odnos je fizicki kontakt izmedju partnera. Za mene ne iskljucivo penetracija. Jer ako pretpostavimo da djevojka u vezi s muskarcem nije u mogucnosti svrsit vaginalno, penetracijom, dali se onda smatra da je i njihov odnos neprirodan iako bi po definiciji trebali spadat u normalnu seksualnost?
Homoseksualnost je definitivno alternativni nacin zivota, ne zbog samog seksualnog oblika vec zbog drustvene osude i prisile da se treba "skrivat" , "sramit" i sveg ostalog sto dodje u paketu s manjinom.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la slapa » 02 ruj 2014 13:18

kriva ti je premisa u ovom pokušaju provociranja. odi čitaj knjige o seksualnosti.

slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Andain » 02 ruj 2014 13:52

''Spolni odnos je odnos dva spolna organa. Je li homoseksualnost stoga alternativa seksualnosti ? Je li kao takva neprirodna''

Kriv ti je zaključak iz ove gornje definicije jer seksualni čin između osoba istog spola ničim tu definiciju ne negira.

No, odgovoriti ću ti na ovu provokaciju oko alternative seksualnosti i neprirodnosti. Ako neprirodnim definiraš samo stvari u službi biologije time jako puno stvari iz ljudskog ponašanja koje čini razliku između čovjeka i nižih vrsta definiraš kao bezvrijedno, odnosno čovjeku u opisu onog što je njemu prirodno mičeš sve složenije i apstraktnije stvari poput emocija (a time i ljubavi), želja koje su nusprodukt stvari poput ukusa i kompatibilnosti, svijesti i volje.

Da ne spominjemo činjenicu da prirodno nikako ne može biti istoznačno kategorijama dobrog/lošeg jer su time poplave dobra stvar, a brane loša.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 00:12

Jel nam to neka obiteljaška ormaruša došla u goste? :D

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 08:31

Bash je napisao/la:Jel nam to neka obiteljaška ormaruša došla u goste? :D
pa ako he homoseksualnost prirodna onda je i ormarušarenje prirodno ... jer "sve je prirodno"

znaš onu "da si dušo ti pameti moje ne bi selo znalo za nas dvoje" ....dakle skrivanje se može shvatiti kao i nekakav oblik avanturizma :veryhappydance:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la slapa » 03 ruj 2014 08:42

zvuči ko da samog/samu sebe tješiš. nitko ti ovdje nije rekao da si neprirodan/dna. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 08:44

Andain je napisao/la:''
Ako neprirodnim definiraš samo stvari u službi biologije time jako puno stvari iz ljudskog ponašanja koje čini razliku između čovjeka i nižih vrsta definiraš kao bezvrijedno,

odnosno čovjeku u opisu onog što je njemu prirodno mičeš sve složenije i apstraktnije stvari poput emocija (a time i ljubavi), želja koje su nusprodukt stvari poput ukusa i kompatibilnosti, svijesti i volje.
Hoćeš reći da dvije žene ne mogu živjeti kao prijateljice koje se vole, a to voljenje ne može isključiti ljubljenje usana i vagine? Podpitanje: da li je nemoguće da jedna lezbijka ne može živjeti sa muškarcem i voliti ga a da ne prakticiraju seks?

[/quote]Da ne spominjemo činjenicu da prirodno nikako ne može biti istoznačno kategorijama dobrog/lošeg jer su time poplave dobra stvar, a brane loša. [/quote]

možda ovo baš i ne mogu razumijeti ... zašto prirodno ne bi bilo isključivo dobro?

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 08:48

slapa je napisao/la:zvuči ko da samog/samu sebe tješiš. nitko ti ovdje nije rekao da si neprirodan/dna. :D
Nisi u pravu...jer homoseksualci sitoaciju "biti u ormaru" tretiraju kao neprirodno sputavanje sebe...kao neslobodu.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la slapa » 03 ruj 2014 08:53

aha, nisam znala (a lezba sam). a odakle ti to znaš? :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 09:04

slapa je napisao/la:aha, nisam znala (a lezba sam). a odakle ti to znaš? :D
Zar homoseksualci prečesto ne pišu i ne podstiču "nedeklarirane" da se konačno oslobode straha i da se ne muće? Negdje drugdje u mojim rečenicama pokušaj mi imputirati homoseksualnost...ovo bi bilo preplitko iako sa osmjehom...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la slapa » 03 ruj 2014 09:07

samo se ti ovdje mućiš. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 09:35

slapa je napisao/la:samo se ti ovdje mućiš. :D
vjerujem da će slapa pomoći slapu...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 11:16

Ajde ti Slap prvo reci nešto o sebi, npr. spol, godine, seksualnost? Čisto da znamo sučim se mućimo ovdi :D

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 11:30

Bash je napisao/la:Ajde ti Slap prvo reci nešto o sebi, npr. spol, godine, seksualnost? Čisto da znamo sučim se mućimo ovdi :D
nisam gledao da li ima ovdje rubrika za predstavljanje novih forumaša...to sam zanemario i dalje ću to zanemarivati...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 11:32

Nakon šta sam vidila kakvim si temama "obogatio" ovaj podforum, ovu ću ostaviti zasad čisto ako netko ima nešto inteligentno za dodati osobi koja je prototip glasača ZA. Molim korisnice da se suzdržavaju od vrijeđanja, a ti Slap imaš vrlo malo tolerancije do bana. Ako nastaviš s homofobnim izjavama poput lezbama treba nešto tvrdo itd, to će biti zadnje od tebe na forumu. Ako te zanima zašto homoseksualnost jest prirodna, skoncentriraj se na odgovore.

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 11:47

Bash je napisao/la: Ako te zanima zašto homoseksualnost jest prirodna, skoncentriraj se na odgovore.
Tu i jesam da slušam vaša mišljenja zašto je homoseksualnosti "prirodna"...i to će biti samo vaše mišljenje a ne gotova stvar. No ogradio bi se od termina homoseksualnost...jer on ništa ne govori ako ćemo biti precizni. Kažeš da sam homofoban i mogu raći da taj termin također ništa ne govori kad je riječ o pogledu na (homo)seksualnost. Ja nemam straha od čovjeka jer ja bih mogao i dobrovoljno poginuti da tebi zaštitim život na ulici od ljudi kojih se ne bojim...no to se ne bi moglo reći za većinu tvojih prijatelja sigurno koji bi pobjegli kada bi tebe neko išao priklati. To vjerujem čvrsto jer jako dobro poznajem kako dišu ljudi...

To što zatvaraš moje teme govore o stanju tvom i stanju umova ovog foruma i to bih lako mogao objasniti kao homofobnost...eto...jel ti sad lakše da me baniraš?

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 11:59

Tu i jesam da slušam vaša mišljenja zašto je homoseksualnosti "prirodna"...i to će biti samo vaše mišljenje a ne gotova stvar.
nije samo naše mišljenje, to je općeprihvaćeni znanstveni konsenzus i da - gotova stvar. kome se ne sviđa, može se ljutiti. ironično da spominješ ljude koji bi me išli priklati jer su to baš oni koji dijele tvoje mišljenje. bi li me moji prijatelji mogli zaštititi od tvojih prijatelja, ne znam.

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 12:22

Bash je napisao/la:


nije samo naše mišljenje, to je općeprihvaćeni znanstveni konsenzus i da - gotova stvar. kome se ne sviđa, može se ljutiti .
"Mudrost će uvjek rađati svoje svjedoke" koliko god se mudrost/istina zatomljavali. Ima veliki postotak psihologa koji su samostalni i imaju svoje odvojenom miljenje o homoseksualnosti a mnogi liječe homoseksualce i niko ih ne može proganjati. Opće je poznato da je velik dio psihologa prihvatio da homoseksulanost nije bolest samo zbog love ili političkih pritisaka na te institucije psihologa. Sad neću ili u svoju arhivu ali poznato je da je psiholog koji je pokrenuo inicijativu da se homoseksualnost izbriše iz bolesti poslije požalio što je to učinio...vjerovatno je promjenio i mišljenje. Drugo...ima mnogo poznatih homoseksualaca u svijetu (pa i vlasnika određenih homoseksualnih časopisa i portala) koji su napustili homoseksualnost...prema tome ništa nije crno-bijelo kako ti to pokušavaš gore u rečenici reći...o "gotovoj stvari" ...jer jo0š će se dugo "kopalja lomiti" i među homoseksualcima i među naučenjacima oko toga kakvo je to stanje homoseksualnosti...pa je "gotovo" samo tvoja slatka želja. Jesam li sad zaslužio trajni ban? Ja mislim da jesam.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Andain » 03 ruj 2014 13:17

Meni je taj argument prirodnosti toliko fascinantan, obzirom da se kao oružje koristio prilikom svake rasprave o promjenama i toleranciji u društvu i to redovito na strani onih koji su zagovarali diskriminaciju.

Slap, smatraš li ti da su bijelci superiorniji od crnaca? Da žene ne bi smjele imati ista socijalna prava kao muškarci? Naime, tvoje optužbe o lobijima od strane manjina i argumenti o prirodnosti jako podsjećaju na zagovor onih koji su opravdavali robovlasništvo, segregaciju crnaca i diskriminaciju žena. Pa čak su i nacisti tvrdili da su Arijevci prirodno superiornija rasa.

Što se tiče još jedne usporedbe, ak na primjeru poplave i brane nisi shvatio - smrt je prirodna, operacija na bolesniku nije. Poplava i smrt stanovnika kao posljedica iste je isto prirodna; izgradnja brane nije. U svim tim primjerima, prirodno je ono što je nepoželjno, umjetno ono što je čovjek onim osobinama koje ga razlikuju od životinja izgradio kako bi izigrao prirodu.

Seks radi reprodukcije je biološko uvjetovanje, seks s osobom koju voliš na temelju nešto ‘’finijih’’ kriterija nije nešto čovjeku prirodno-to je nešto za što je čovjek sposoban jedino ako je razvio svoje vrline u tom pogledu. A vrline nisu neka prirodna nužnost. Dakle, različitost u izboru, seksualnost koja je podređena emocijama, a ne instinktima je ona koja podrazumijeva čovjekove specifičnosti i različitosti, a jedna od prirodnijih specifičnosti ljudskog roda (prirodna u smislu da se ne radi o novotvorevini već ponašanju starom koliko je i čovjeka) je i homoseksualnost.

No da, ja ovdje blebećem čisto jer mi se blebeće..zagovornici ‘’prirodnog’’, barem je tako povijest pokazala, nisu dostojni dužih argumentacija. Naime, kao i ti, i oni su uglavnom slabijih intelektualih kapaciteta te su se, u nedostatku ikakvih dokaza, koristili ‘’biblijskim’’ terminima ili straw man argumentima kako bi spriječili promjene koje su značile nešto pozitivno za ljude koje oni iz nekih svojih mračnih razloga nisu htjeli vidjeti da uživaju iste povlastice kao i oni sami.

To su jednostavno ljudi koji vole imati ideju da postoji netko manje vrijedan od njih, i upravo je ta ‘’povlastica’’ ono što oni drže prirodnim. Sve ostalo je demagogija.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 14:03

Andain je napisao/la:Meni je taj argument prirodnosti toliko fascinantan, obzirom da se kao oružje koristio prilikom svake rasprave o promjenama i toleranciji u društvu i to redovito na strani onih koji su zagovarali diskriminaciju.


Izgleda i po tebi da prirodno "ne" postoji samo zato što su razne zlokobne teorije neke stvari zloupotrebili. Tako se i ljubav može batalizirati raznim zlim primjerima i nju možemo napasti kao neprirodnu. Kompatibilnost muškog i ženskog spolnog organa nećemo proglasiti prirodnim seksualnim odnosom koji je zapravo i jedina seksualnost.
A vrline nisu neka prirodna nužnost.
Vrlina jeste između ljudi nužnost da bi ljudi živjeli opušteno i bez straha.
Dakle, različitost u izboru, seksualnost koja je podređena emocijama, a ne instinktima je ona koja podrazumijeva čovjekove specifičnosti i različitosti, a jedna od prirodnijih specifičnosti ljudskog roda (prirodna u smislu da se ne radi o novotvorevini već ponašanju starom koliko je i čovjeka) je i homoseksualnost.
Seksualnost je više od životinjskog instinkta, ona je intimni emocionalni čin. Seksualnost je heteroseksualni spolni odnos...a tzv. homoseksualnost je nepotpuno /kod žena/ ili krivo upotrebljavanje spolnih oprana /kod muškaraca/... I grijeh i nevrlina su stari koliko i čovjek a ne samo homoseksualnost.
Naime, kao i ti, i oni su uglavnom slabijih intelektualih kapaciteta
Pošto čulnost odvraća um od razboritosti..sad da naširoko ne objašnjavam i ja mogu reći tebi da ti je nešto zasmetalo da mene shvatiš...i ja mogu ti reći imam strašno širok i jak prihološki i filozofski i zdravstvenih argumentacioni kapacitet koje ovaj forum ne bi izdržao zbog svoijih strahova od istine i slabosti...pa čemu takvo tvoje vrijeđanje...zar nisi upozorena od meoderatora a me ne vrijeđaš...ja ne napadam osobe ovdje nego filozofski diskriminiram ideologiju...a taj dijalog je važan u društvu.

To su jednostavno ljudi koji vole imati ideju da postoji netko manje vrijedan od njih, i upravo je ta ‘’povlastica’’ ono što oni drže prirodnim. Sve ostalo je demagogija.
Svaka ideologija ima svoje zlouporabe i grube poklonike...pa ako ćemo o homoseksualcima razmatrati slično onda ćemo čuti od njih kako se heteroseksualci glupo odriču nekih "divota" homoseksualnih odnosa,kako je hetero spolni odnos smiješan, kako bi voljeli da i njihova djeca budu homoseksualci...
Zadnja izmjena: Slap, dana/u 03 ruj 2014 14:37, ukupno mijenjano 1 put.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 14:26

Svako je danas filozof :D Daj link s Pubmeda na biomedicinska istraživanja koja dokazuju da je seksualnost isto što i hetero seks.

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 14:32

Bash je napisao/la:Svako je danas filozof :D Daj link s Pubmeda na biomedicinska istraživanja koja dokazuju da je seksualnost isto što i hetero seks.
svako pokušava po egu biti filozof ali značenje riječi filozof mnoge ograničava te mogućnosti...jednostavno nismo serijski roboti koji jednako znadu i umiju...priroda deskriminira prva...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 14:34

I? Ima li neko objektivno istraživanje ili su to samo tvoja opažanja iz prirode koja proglašavaš istinitim?

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 14:41

Bash je napisao/la:I? Ima li neko objektivno istraživanje ili su to samo tvoja opažanja iz prirode koja proglašavaš istinitim?
Na koju konkretnu rečenicu moju ciljaš?

Nego...kad si se malo omekšala...budi dobra pa otključaj one teme dvije...ili bar onu o duhovnoj polarnosti...pusti ljude da pišu po njoj...ja sam itako tamo svoje rekao i nikog nisam uvredio... Ćuj snaga velikih ljudi bez straha je da dopuste svaku argumentacionu raspravu...ti to možeš !

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 14:43

Bash je napisao/la:Daj link s Pubmeda na biomedicinska istraživanja koja dokazuju da je seksualnost isto što i hetero seks.

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 14:55

Bash je napisao/la:
Bash je napisao/la:Daj link s Pubmeda na biomedicinska istraživanja koja dokazuju da je seksualnost isto što i hetero seks.
da moje...to je mudrovanje o prirodnom i za to mi nisu potrebni mudriji ljudi od mene... i neka istraživanja

spolni odnos je odnos dva kompatibilna spolna organa...sve ostalo su alternativa od samozadovoljavanja do međusobnog zadovoljavanja....

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 15:00

Slap je napisao/la:da moje...to je mudrovanje o prirodnom i za to mi nisu potrebni mudriji ljudi od mene... i neka istraživanja
And there you go. Q.E.D.

Slap
Postovi: 23
Pridružen/a: 02 ruj 2014 07:31

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Slap » 03 ruj 2014 15:09

Bash je napisao/la:

And there you go. Q.E.D.
Gledaj... "govori da te ceo svet razumede" .... jer moje rečenice uvjek imaju snagu mudrosti i argumentacije...pa ispada da se predaješ tek tako... bori se!

Gdje je "znak dobre volje" za onu zaključanu temu o duhovnim relacijama polarnosti ? Baš si neka...!

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Je li "homoseksualnst" seksualnost ili alternativa ?

Post Postao/la Bash » 03 ruj 2014 15:24

Pošto nemaš nijedan argument s dokazima, ova tema se zaključava jer nema svrhu ni volju s tvoje strane za razumnu raspravu.

Zaključano