Izbori 2014

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite

BiRaM

Ivu
3
43%
Kolindu
0
Nema glasova.
Sebe
1
14%
Nikoga
1
14%
Neću na izbore
2
29%
 
Ukupno glasova: 7

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Izbori 2014

Post Postao/la JaNNa » 08 sij 2015 13:24

Za koga ćete glasati na izborima za predsjednika HRV i zašto?
Hoćete li izaći na izbore ili sve gledate sa strane jer vas se to ne tiče?
Da li bi ne-izlazak na izbore zakonski regulirali kroz novčane sankcije?

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Izbori 2014

Post Postao/la zenia » 08 sij 2015 16:19

Ja ću prozirnu lignju. Nije mi drag, al je manje zlo od hdz lignjunke.
Pa idem obaviti to glasanje da umanjim šansu da mi se ona ukazuje na ekranu prečesto
u narednih nekoliko godina života.
Nesposobni su jednako, stvar je samo doziranja razine iritacije.

Malo mi se već gadi to što moram konstantno birati neko manje zlo.
Manje nesposobnog, manjeg lopova, manju budalu.

Ustvari izlazim samo zato da bih imala pravo kukati narednih par godina :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Bash » 10 sij 2015 09:20

Za Ivu. Teško mi je, ali mora se. Užasno mi je krivo da nije bio jedan normalan kandidat u prvom krugu, s ovom ekipom pobijedio bi sto posto.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Andain » 10 sij 2015 10:16

zenia je napisao/la: Ustvari izlazim samo zato da bih imala pravo kukati narednih par godina :D
Nikad nisam razumjela tu logiku da ako ne glasam (jer ne vidim opciju koja mi odgovara), nemam pravo komenatara politike i vlasti. To pravo mi daje valjda sama činjenica što plaćam poreze u ovoj zemlji. Plus, ne vidim zašto bi oni koji ne glasaju za opcije koje su im mrske imali manje prava na komentiranje vlasti od onih koji su glasali za vlast pa potom uvidjeli da je jednako zlo kao i prethodnici.

Ot, ne izlazim; kao što je netko pametno napomenuo, izbori za predsjednika bez ovlasti, u zemlji bez pravog suvereniteta, su samo gubitak love.
Što je toliko važno Josipović napravio posljednjih godina, a što bi opravdalo ovlasti i moć takvog jednog položaja, zbog kojeg bi za isto trebalo glasati?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Izbori 2014

Post Postao/la zenia » 10 sij 2015 10:50

Andain je napisao/la:
zenia je napisao/la: Ustvari izlazim samo zato da bih imala pravo kukati narednih par godina :D
Nikad nisam razumjela tu logiku da ako ne glasam (jer ne vidim opciju koja mi odgovara), nemam pravo komenatara politike i vlasti. To pravo mi daje valjda sama činjenica što plaćam poreze u ovoj zemlji. Plus, ne vidim zašto bi oni koji ne glasaju za opcije koje su im mrske imali manje prava na komentiranje vlasti od onih koji su glasali za vlast pa potom uvidjeli da je jednako zlo kao i prethodnici.

Ot, ne izlazim; kao što je netko pametno napomenuo, izbori za predsjednika bez ovlasti, u zemlji bez pravog suvereniteta, su samo gubitak love.
Što je toliko važno Josipović napravio posljednjih godina, a što bi opravdalo ovlasti i moć takvog jednog položaja, zbog kojeg bi za isto trebalo glasati?
Nikome se ne oduzima pravo komentiranja, niti smatram da netko nema pravo komentirati ako ne ode na izbore.
To je čisto moja osobna stvar, taj osjećaj da sam bar probala nekog vraga
napraviti, u legalnim okvirima, prije nego sam ih sve poslala u pm.
Nemoj odmah skakati, neće ti nitko braniti da sereš po politici. :D
Andain je napisao/la:ne izlazim; kao što je netko pametno napomenuo, izbori za predsjednika bez ovlasti, u zemlji bez pravog suvereniteta, su samo gubitak love.
Što je toliko važno Josipović napravio posljednjih godina, a što bi opravdalo ovlasti i moć takvog jednog položaja, zbog kojeg bi za isto trebalo glasati?
Ovdje imaš i pravo... Ustvari sad kad pogledam unazad, ne mogu se sjetiti niti jedne jedine značajne stvari koju je ovaj učinio.
U gospodarskom, političkom, diplomatskom pogledu. Bilo kojem. Nije da nema baš nikakve ovlasti ni utjecaja. Samo ih nije iskoristio. Nikad.
A sigurno ni ova druga baba neće ništa napraviti.

Možda se do sutra i predomislim pa radije napravim krug oko kvarta u smjeru ćevabdžinice, umjesto mjesne samouprave :shrug:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Haruka
Postovi: 5
Pridružen/a: 06 sij 2015 13:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Haruka » 10 sij 2015 12:32

Idem poništiti listić, jer mirne duše zaista ne mogu glasati, ni za Josipovića a još manje za Kolindicu, a birati manje od dva zla odbijam. Zato nam politika i sve ostale strukture jesu tu di jesu jer se uvijek desi da glasamo za manje od dva zla što na predsjedničkim što na parlamentarnim izborima. Na stranu to da na predsjedničkima zaista nemaš izbor oko kandidata i pitanje je hoćemo li ikad imati.
-.-" Tako da će moj listić imati dodatak, biti poništen, i svi sretni :-)
“I have packed myself into silence so deeply and for so long that I can never unpack myself using words. When I speak, I only pack myself a little differently.”
Herta Müller

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Andain » 10 sij 2015 13:49

zenia je napisao/la: Nemoj odmah skakati, neće ti nitko braniti da sereš po politici. :D
Ne znam kak bih to preživjela :D

Nisam skakala :), zapravo mi je tvoj post samo poslužio da se osvrnem na tu logiku koja tvrdi da ak ne glasam,'nemam' pravo komentiranja vlasti jer se nisam angažirala. Na prvi pogled to ima smisla, no u zemlji u kojoj doista nemaš nikakav politički izbor osim izbora manjeg zla, a ujedno svojim radom plaćaš ogromne poreze, ta perspektiva ne stoji.

Inače, što se izbora manjeg zla tiče..nekako mislim da takvo poimanje podsvjesno podrazumjeva da na sceni nekakvu realnu političku opciju doista i imaš, da nismo baš tolika banana država jer postoji netko tko je bolji, iako se od izbora do izbora, od jedne do druge nacionalne ili lokalne afere, dokazuje da su političari u Hrvatskoj truli te da zemlja nije u nekakvoj određenoj krizi koja ima svoj kraj, već je jednostavno propala. Sve je više-manje rasprodano, ljudi s iskustvom i nekakvim znanjem u politici su u najvećem postotku kriminalci i uhljebi, klima za investicije funkcionira gore nego u Srbiji i generalno svi imaju taj nekakv kompleks manje vrijednost pred zapadom zbog čeg je zemlja izgubila ikakav suverenitet ili vanjsku politiku koja nije ulizništvo. S druge strane, oni koji su kakti protiv tog, su najčešće totalni primitivci.

Zvuči depresivno, al stvarno ne vidim nikakvu opciju na sceni za koju bih htjela dati glas.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Izbori 2014

Post Postao/la zenia » 10 sij 2015 14:00

Znači preostaje nam ili spaliti ili se spakirati.
Well i to su opcije. Bolje išta, nego ništa. Znatno bolje opcije od onih ponuđenih na listiću :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Zita » 11 sij 2015 12:51

zenia je napisao/la:Ja ću prozirnu lignju. Nije mi drag, al je manje zlo od hdz lignjunke.
Pa idem obaviti to glasanje da umanjim šansu da mi se ona ukazuje na ekranu prečesto
u narednih nekoliko godina života.
Nesposobni su jednako, stvar je samo doziranja razine iritacije.

Malo mi se već gadi to što moram konstantno birati neko manje zlo.
Manje nesposobnog, manjeg lopova, manju budalu.

Ustvari izlazim samo zato da bih imala pravo kukati narednih par godina :D
upravo to
uzasno mi je sto su hadezeofci mobilizirani i izlaze na izbore a nasi tromo sjede iza monitora
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Popeye » 11 sij 2015 15:30

glasao teške muke za ivu. ne bih se iznenadio ako pobijedi KGK i HDZ :/

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Izbori 2014

Post Postao/la zenia » 11 sij 2015 17:46

I meni se čini da će Kolinda pobijediti. Ogromna izlaznost, gužve po BiH. Sve
upućuje na nju.

A idem ja učiti.
Obzirom na to koliko su brzo parlamentarni izbori bolje mi je da
diplomiram što prije i pičim prije nego Karamarkić zasjedne. :roll:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Vox Feminae » 11 sij 2015 19:10

I tako. Teško mi je ovo gledat.

Novi udarac nakon 1.12.
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 12 sij 2015 00:54

Popeye je napisao/la:ne bih se iznenadio ako pobijedi KGK i HDZ :/
Možeš li molim te iznenaditi sebe i šapnuti mi kada ću ja dobiti na Lotu ili Bingu ?
Bila bih zahvalna..... :giveflower:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Izbori 2014

Post Postao/la zenia » 12 sij 2015 09:28

Vjerojatnosti da Kolinda pobijedi su bile jako visoke.
Mislim da je već svima jasno, unazad dvije godine da desnica jača
i opet sjeda na vlast.
A vjerojatnost da ti dobiješ na lotu je oko 1:95.344.200.
MIslim da Popaj nije baš takva baba Vanga.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Izbori 2014

Post Postao/la JaNNa » 12 sij 2015 10:26

I tako.. opet 1.500.000 ljudi nije izašlo na izbore,
HDZ se vratio na vlast (u ovom manje važnom obliku), Kolinda je propjevala, a dijaspora nam odabrala Predsjednicu.

Teško je bilo ne pratiti sinoćnje odvijanje događaja, a da na pogled stožera HDZ ne dobijem dojam o hrpi zadrtih dotepenaca koji su eto, odlučili malo kod nas doći, pokrast nas i onda i svoju djecu odgajat na tim temeljima. Nije se ni za čudit da ta mladež HDZ-a, koja ne zna drugačiju vlast od lopovske, podržava ženu koja je njima u zadnja tri mjeseca bila kao majka, a prije šest godina tu istu majku glumila Sanaderu. Na žalost, kako to inače biva, djeca izaberu svoj put, a svi znamo koji je bio Sanaderov.
U tom istom stožeru, stožeru Kolinde Grabar Kitarović, najčešće uzvike koje sam čula su bili: HDZ, POBJEDA, FRANJO, TOMO i naravno JAKOV.
WTF is Jakov? A da... prvi gospodin. Toliko o pobjedi žene na izborima!

S druge strane, Ivo Josipović je izgubio izbore i to je činjenica. Da li je to bilo zbog Milanovića ili njegove nesposobnosti, mislim da bi se debate o tome mogle danima voditi. Ono što je meni u mislima jest da je to čovjek koji je omogućio da kaznena djela iz korupcije nemaju zastaru i kojeg je narod simpatizirao. Vjerojatno bi prošao bolje da je poslušao Holly i maknuo se od svih stranaka, a pogotovo pajdaša poput Zokija i Radimira, ali eto, valjda mu je i ovo neka škola. Kažu njegovi ljudi: "Izgubili smo bitku, ali nismo izgubili rat. Njegova politička misija tek počinje", pa što drugo na to reći, nego: Dobrodošao u politiku, Ivo!

No, da se vratim na našu Gospođu. Zgodno da je baš odmah nakon slavlja novoizabrana Predsjednica odšetala u Savsku do branitelja, koji su se eto, baš u zadnja dva mjeseca borili za svoja prava, iako predvodnik te borbe prima plaću od 25.000,00 kn. No, kako god da bilo: to su ljudi koji su branili našu rodnu grudu, koji su skoro život dali za našu Hrvatsku, pa im nećemo umanjivati vrijednost i nazivati ih političkim igračkama, već i dalje borcima.

I što sada?
Pa za početak, kako bi bilo da se više napokon ukine pravo glasa Dijaspori? Ljuti me činjenica da netko tko ne plaća ništa ovoj državi, tko ne živi na teritoriju ove države ima uopće pravo odlučivati o našoj vlasti i našem ustrojstvu i našim pravima.
Nakon toga bi mogli i dati Koli šansu, ha? Kaže žena da ima planove i da ima ideje, da će ona od Hrvatske napraviti novu svjetsku silu. Kaže ona za sebe da živi za Hrvatsku, dok joj se djeca školuju vani i dok je još nedavno tu istu svoju voljenu Hrvatsku ostavila bez veleposlanika u SAD-u, a da ode raditi u NATO.
Priča se o istoj i da je profi za vanjsku politiku, da voli kuhat i da nikada ne odustaje. Tko zna, možda nam Koli skuha neko fino povrtno varivo, jer sumnjam da će moći nabaviti meso.
Meso nam nabavlja Zoki koji je sinoć jasno dao do znanja (na svoj prepoznatljivo bahati i arogantni način) da ne bu niš od toga. Neće on biti nikakav pomoćni kuhar, niti će Koli moći rezati kapule u njegovoj kuhinji, ali zato najavljuje 2015. godinom čuda.

Tako da na kraju krajeva ostaje nam samo da se nadamo vrapcu u ruci, jer naš golub je davno odletio, a čak ga ni Sinčić, koji je sinoć rekao da bi radije glasao za Kolindu nego za Josipovića, ne može uhvatiti.

Možda bi ipak manje stresno bilo pratiti dodjelu Zlatnih globusa.. Julianne Moore :inlove:

ame.. mislim da mi je ovo najduži post na CROL-u ikad!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Izbori 2014

Post Postao/la Popeye » 12 sij 2015 10:46

josipović je izgubio izbore prvenstveno zbog sebe. dovoljno je vidjeti koju je ekipu okupio oko sebe u kampanji, sve neki has-beens.

sad trebamo od KGK pritisnuti oko LGBT prava.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Izbori 2014

Post Postao/la zenia » 12 sij 2015 11:58

Lako meni za LGBT prava, ona će se pomicati u boljem smjeru dokle god
društvo ide u boljem smjeru. Ali kad smo gladni raste ekstremizam, koji se onda usmjerava kontra manjina
svih vrsta. Jer naravno da je prosječnom nepismenom Hrvatu lakše reći da je za njegovu nezaposlenost
kriv Srbin, peder, musliman, nego da mu objašnjavaš tridesetogodišnje trendove i uzroke i posljedice krize.
Srž problema je u ekonomiji, a o njoj nitko ne priča. Ni Kolinda ni Ivo ni Sinčić ni Milanović. Nitko
nema ideje ni želje poraditi na pokretanju gospodarske aktivnosti.
Ja bih radije da se ona pozabavi gospodarstvom u okviru svojih ovlasti. Više od lgbt prava mi treba pravo
na posao i dostojanstven život. Džabe mi je što se ja mogu oženiti za svoju curu, ako joj u životu
sa svojom diplomom ne mogu priuštiti ni najam šupe bez struje i vode.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Izbori 2014

Post Postao/la margarita » 13 sij 2015 20:40

JaNNa je napisao/la:I tako.. opet 1.500.000 ljudi nije izašlo na izbore,
HDZ se vratio na vlast (u ovom manje važnom obliku), Kolinda je propjevala, a dijaspora nam odabrala Predsjednicu.
...

Možda bi ipak manje stresno bilo pratiti dodjelu Zlatnih globusa.. Julianne Moore :inlove:
Janno! :thumbup:
I da, definitivno je bolje gledat Zlatne globuse. Tina i Amy! :touched:

Odgovorite