dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 24 stu 2014 16:00


http://picosong.com/492T/

dok pred nama tiho places,
tvoje suze uzezat ce,
slike bez puno rijeci..
ne trebas do kraja reci...

zelim da ti kazem izvini,
ali osjecam duboko se stidim.
to nisu bila moja djela iako sam potpuno bijela,
to nisu bile moje rijeci,
voljela bih da ih mogu poreci.

isplaci njezno sve sto te boli,
vidim siroku dusu imaju romi,
dala bih ti sva ova prava,
ali kada ih nemas ionako su sramna.

zelim da ti kazem izvini,
ali osjecam duboko se stidim.
iz mene ne izlazi nista,
moja koza je bijela,
ali tvoja ja cista.
Some music needs air. Roll down your window.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 27 stu 2014 15:14

Za Temp (i ostale namjernike ako ih ima). Napiši mi priču o Veštici...

slika
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 27 stu 2014 20:33

slika
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 28 stu 2014 00:38

http://picosong.com/4mtZ/

ovo je za slikicu s vukom, tako mi zvuci otprilike, neki moj susret s vukom i ide mi uz slikicu :)
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 28 stu 2014 00:41

zenia je napisao/la: (i ostale namjernike ako ih ima). Napiši mi priču o Veštici...
Vjestice lete i bez metle,
razmjenjuju iskustva,
tamo gdje je tisina gusta.

Vjestice ne svijetle u mraku,
one znaju putanju svaku,
zatvorenih ociju mogu hodati u svakom izdanju,
vjestice su vjestice zato sto sve znaju.

U dosadi zemlje i progona stalnih,
da bi izbjegle traume slavnih,
pobjegle su sa tv ekrana,
i pustile da zavlada neka druga strana.

otisle su na odmor svaka svojim prevoznim sredstvom,
odlucile su da im zemlja vise nece biti prijesto.

zasto vjestice lete na metli?
prva vjestica je morala da se sjeti,
da samo snagom volje joj moze biti bolje.
Zena koja nije htjela da riba,
koja nije htjela biti kuci nego da se giba,
pozeljela je svoj svijet i metlom krenula osvajati svijet.

Poleti, metlo poleti,
odnesi me u visine,
necu vise cisteci da ginem.

I metli je bilo dosta istog poda 5 puta i danu,
i tako vise zena i metla nikada nisu odlucile da stanu.

medjutim negdje ispred mjeseca,
gdje se moj pogleda sa svjetlom suncevih zraka presjeca,
putem teleskopa,
do moga oka dodje slika neobicna sasvim...
i neki razgovor glasni zapara mi uho...

jedna vjestica na metli sjedi i lebdi,
a druga usisavac jase,
mislim daje njoj na usisavacu lakse.

"Kakva ti je to nova sprava?"
"umjesto metle zamka prava...
ti jos na metli letis...znaci da si stara."

"isti je nacin...
samo da ribas sa svim i svacim...
isti je nacin,
letis kada ti dopizdi da te netko tlaci."

"onda nam je brzina valjda ista,
letimo voljom za satisfakcijom boljom."

"Kuda si ti sada smucas?
sta radis kada ne moras sa svima kuci da rucas?"

"aaaa, evo, jasem metlu stokuda i tu i tamo po svijetu.
sad su dolje popularni vampiri i mentalisti,
ali sestro slatka nesto su dosadni i isti.
nema vise lomaca pa da koju od nas spasim,
da na metli vucem kante vode i da vatru gasim

a ti? kuda si se zaputila?"

"Nesto sam se naljutila, pa od planete do planete djipsam,
mada mi akcije fali...
stvarno ne znam zasto su mi usisivac u ruke dali?"

"ne bih te htjela uvrijediti,
izgleda fensi,
ali malo robusno.
kako ti s njim kocis?
hoces li upravljati s njim moci?
i metlu i usisivac pokrece u letu ista sila,
moras letiti na nekoj opremi za ciscenje da bi vjestica bila. izmislit ce joj milijun stvari,
samo gdje nova vjestica noge na masini za pranje vesa ili sudja da stavi?"

"Ne znam, ovaj usisivac je stari model,
70ete,
i meni godina ima...
ne znam sta ce biti sa vjesticama ostalima."

"ja sam starog kova i moja metla je meni sveta.
ne bih mijenjala ovu slamu i komad drveta.
jos malo pa cete promijeniti i sesire,
sva sreca pa su vjestice vjecito zive."

"nemo mi molim te zapoceti neki govor oko mode,
to uvijek u krivom smjeru ode."

"mozda, ali se samo pitam kako ce izgledati kada iz odore nam izbace sesir kojije detalj bitan? sta je s pitanjem garda?
ne mogu se stvari mijenjati samo zato sto je nova generacija nadobudna i mlada?"

"kao sto rekoh necemo o modi."
"e pa kada necemo onda na svoju stranu odi.
tebe na usisavacu ne poznaje svatko,
a mene na metli prepoznaju lako."

"drugacija su vremena,
za nas mjesta u strahu vise nema.
ljudi ne vjeruju u nista i niceg se ne boje,
sada smo napokon totalno slobodne i totalno svoje."

"mozda si u pravu,
ali bas to za nas prelazi u stravu,
nema vise bajki u kojima kuhamo napitke,
roditelji od nas djecu stite...
kako ce sada djeca znati razliovati dobro od zla kada nema u pricama vjestica?"

"ionako nas uvijek prikazu zlima,
mozda bolje da se neko djete s ltkama igra.
ne volim kada me se djeca boje,
ja samo letim da ostvarim zelje svoje."

"ti si malo dosadna mozda je to do usisavaca,
ja bas volim kada nekoga nadjacam,
i kada me se netko boji,
barem malo da ga zastrasim samo."

i tako su vjestice vozale osmice ispred mjeseca,
svaka svojim stilom uspjevala je da zrake sunca presjeca.

cinilo se da im je lijepo,
i da vjestice ipak vise od mraka vole svjetlo.
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 28 stu 2014 07:44

zenia je napisao/la:Za Temp...Napiši mi priču o Veštici
Do vraga i bestraga, wtf, kako opet...Nisam mogla vjerovati da sam opet uspjela izgubiti svoju metlu. Ivana me umirući od smijeha pitala kako to samo uspjevaš, pa ovo je treći put ove godine. Ni meni nije bilo jasno, očito sam uistinu mutava. Pošto je i ova metla nestala bez traga, otišla u Vještica d.o.o. kupiti novu. Htjela sam isti model kao i ranije. Baba Jaga, vlasnica dućana je rekla opet ti, što radiš sa tim metlama više, jedeš ih. Nažalost u dućanu nije bilo nijedne po mom ukusu, pa sam naručila model DU28. Baba Jaga rekla da će biti dostavljen u roku od tjedan dana. U međuvremenu sam dobila zamjensko sredstvo prijevoza - usisivač. Iako sam trebala samo preletjeti sa destinacije A na destinaciju B, bilo mi je užasno neugodno, naime letjela sam na usisivaču, faking usisivaču. Kažu da se darovanom konju u zube ne gleda ali ovo je bio jednorog, a ne konj. Fakat mi je bio bed. Nazvala sam Ivanu i cmoljila joj kako jadna letim na usisivaču i kako ću biti glavna šprdnja na idućem susretu vještica. Ona je bila direktna ko' i inače i rekla jebe ti se za te glupače i osim toga usisivač baš ide uz tebe. Puno ga je teže izgubiti nego metlu. To me nasmijalo i oraspoložilo, da je bila blizu zagrlila bi ju i izljubila. Dogovorile smo se da sutra odemo na koprivino pivo, pa malo letanja i plašenja ljudi nakon toga, ako nam se bude dalo ofc. Kad je došla po mene, imala sam što vidjeti budala se pojavila zelena i vičući rekla kad je bal nek je maskenbal. Obuci svoje tigraste tajice i idemo. Letjele smo i letjele gore, dolje, sjever, istok, zapad, jug. Cijeli dan smo se zezale i vrijeme je samo nestalo. Ona je bila smiješna tako zelena, a ja sam bila ko' karikatura na usisavaču. Inače bi me to smetalo i pitala bi se što drugi misle i što će reći, ali ona je nekako na mene tako djelovala da mi se živo jebalo. Osjećala sam se nepoterećeno, slobodno od svojih okova. Konačno sam živjela u trenutku i uživala u tome. Krenule smo kreštati ups pjevati mi letimo cijeli dan i noć, tralala cijeli dan i noć i to kakav dan i noć....
Some music needs air. Roll down your window.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 28 stu 2014 08:28

Kuda idu izgubljene metlice? :confused: :lol:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 28 stu 2014 10:17

zenia je napisao/la:Kuda idu izgubljene metlice? :confused: :lol:
U HP :D
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 28 stu 2014 10:20

Ooh

Draga Zenija, svidjaju mi se crtezi. Djevojka sa vukom koja ima porijeklo u tvojoj internoj prici sa temp. meni je zavrsta slikica male croli. ukopila bih je tu, meni tu spada. 


sto se tice vjestica, nekako su diskutabilne za raditi pricicu, malo su klise. tesko mi je napraviti nesto dobro od njih,nemam je automatski napisanu u glavi sto znaci da je nece biti najvjerovatnije, a i danas mi je poceo post,pa mi nikako ne ide u glavi skupa to dvoje :D inace su me tvoje vjestice podsjetile na knjigu vjesticin san, florinda doner.nekada davno mi je bas pasala za procitati iako bih sada vjerovatno pomislila da je smece. obicno tako bude. kako god pokusat cu cuti razgovor dviju vjestica.


pitanja:


1. gdje si izvuka usisavac kao motiv? zeznuto je sto su vjestice vec odredjene...


sto se tice ona dva zmaja, tj jednog zmaja...on je isto odredjen, ali njega planiram staviti u kombinaciju s mravom offom...mrav off je hodao po zmaju , dosao mu je do nozdrva, zatim je zmaj kihnuo i nesto se desilo, jos ne znam sto, ali otprilike. ja bas zmajeve ne volim nesto pretjerano, ne razumijem ih i uglavnom su mi jako ruzni na tetovazama, tj nisma vidjela niti jednu lijepu zmaj tetovazu, cak i na ikonama gdje sv djuradj ubija azdaju, ruzna je...inosaurusi su mi ljepsi od zmajeva. voljela bioh da taj zmaj bude sladak i debeo :D 


inace jako volim bojice sljikica i njihovu sanjivost, jedva cekam djecaka i mjesec da vidim kako ih vidis. 


mene nesto zadnje vrijeme nesto puca muzika, fali mi ta dimenzija.


ide li ti ova melodija uz tvoju djevojku i vuka. to je u stvari moj odnos s vukovima, iako ne znam koliko je melodija autenticna.meni se rimuje s ugodjajem. vjerujem da smo paralelno radile, ja na melodiji, a ti na crtezu...i zato mi se poklapaju, feeling. mislim...


kako god htjela sam reci da sam u zgu 14/ 15, ali ne znam u kom cu biti fazonu, nekako mi se ne kavani, ali taj kajmak nesretni vise planiram rijesti...tako da negdje u neko vrijeme racunaj da cu te kontaktirati :) mislim da sam sada napisala sve sto sam imala...


crtez za pricicu skakutalo, nije tvoj? vidjela sam ga na atmi u nekom clanku. ovo je pitanje :) 


eto, toliko...btw...pratim crteze sto god stavis i da se ne gubi kontinuitet pricica, tipkaj kao da sam tu :) zahtjeve, zelje, komentare...da se ne raspadne svijet...


love is in the air..


btw, kakvu bi ti pricicu o vjesticama? 


meni je zanimljivo sada, pitam ljude s koje im je strane ulaz za sudoper  s lijeve ili desne? neki odgovore da je sa zapadne, a neki ne razumiju sta ih pitam, neki me zovu dva dana poslije da su krivo rekli, tako da sada bas ne tipkem pretjerano, jer mi je zanimljivo. inace sam saznala nedavno da "postoji" noooooot adresa "iza 6 kontejnera" :D   


jos nesto...tuke cekaju vizualizaciju...one su mi za zezanje...ali nekako mislim da se s njima ne mozes saziviti i da je potreban drugaciji pristup, pa cu vidjeti sa nekim strip cudom da ih predoci, kada ih sredim i kada me prodje lupetanje...


eeeeto....pa paaaaaa....
Some music needs air. Roll down your window.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 28 stu 2014 15:40

Draga Ooh,

Pokušati ću odgovoriti na pitanja nekim redoslijedom...
Temperance je napisao/la:Draga Zenija, svidjaju mi se crtezi. Djevojka sa vukom koja ima porijeklo u tvojoj internoj prici sa temp. meni je zavrsta slikica male croli. ukopila bih je tu, meni tu spada. 

Slobodno uzmi tetu s vukom za Croli. Ako želiš nju lako prilagodim nekoj tvojoj pričici, samo javi.
Temperance je napisao/la:1. gdje si izvuka usisavac kao motiv? zeznuto je sto su vjestice vec odredjene..
Vještice su bile određene, radila sam ih za neku stranicu na fejsu koja ima tjedne zadatke. Vještice su bile ovaj tjedan
na repertoaru. Ovo je stranica, ako te interesira. https://www.facebook.com/Crtkamo?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Usisavač, eto tako. Metle su klišej, ja sam htjela jednu naprednu vješticu :D
Temperance je napisao/la:sto se tice ona dva zmaja, tj jednog zmaja...on je isto odredjen, ali njega planiram staviti u kombinaciju s mravom offom...mrav off je hodao po zmaju , dosao mu je do nozdrva, zatim je zmaj kihnuo i nesto se desilo, jos ne znam sto, ali otprilike. ja bas zmajeve ne volim nesto pretjerano, ne razumijem ih i uglavnom su mi jako ruzni na tetovazama, tj nisma vidjela niti jednu lijepu zmaj tetovazu, cak i na ikonama gdje sv djuradj ubija azdaju, ruzna je...inosaurusi su mi ljepsi od zmajeva. voljela bioh da taj zmaj bude sladak i debeo  
Zmajevi su u izradi. Debelog simpatičnog ćeš dobiti, kako sam i obećala. Kontam na što misliš, na one koje više
vuku na dinosaure. Paralelno imam ideju za jednog drukčijeg, koji će više vući na kineskog, ili neke tetovaže. Mislim
da ćeš i iz njega moći iščupati pričicu, ako ti legne. Ugl taj drugi je malo kompleksnija ideja pa mi ide sporo. Ovaj debeli
će sasvim uskoro, to nije bed za nacrtati...
Temperance je napisao/la:inace jako volim bojice sljikica i njihovu sanjivost, jedva cekam djecaka i mjesec da vidim kako ih vidis. 
Yep u nekoj sam veseloj fazi pa sve vuku na Malog Princa i neki noćni mood...

Temperance je napisao/la:ide li ti ova melodija uz tvoju djevojku i vuka.
Ide... Ugođaj taman prolazi...
Temperance je napisao/la:kako god htjela sam reci da sam u zgu 14/ 15, ali ne znam u kom cu biti fazonu, nekako mi se ne kavani, ali taj kajmak nesretni vise planiram rijesti...tako da negdje u neko vrijeme racunaj da cu te kontaktirati mislim da sam sada napisala sve sto sam imala...
Veselim se unaprijed. Kajmak nikad nije nesretan :D Ne moramo kavaniti. Možemo sjesti na klupu i pojesti kajmak :lol:

Temperance je napisao/la:crtez za pricicu skakutalo, nije tvoj? vidjela sam ga na atmi u nekom clanku. ovo je pitanje
Nije, već sam ti to rekla. Vidjela sam taj neki takav na googlu pa sam ga iskoristila. Moja olovka, moje boje, ali tuđa ideja.
Tako da nije moj...

Temperance je napisao/la:btw, kakvu bi ti pricicu o vjesticama? 
Kakvu god želiš. Tebi je na izbor hoćeš li i kako ćeš...

Temperance je napisao/la:jos nesto...tuke cekaju vizualizaciju...one su mi za zezanje...ali nekako mislim da se s njima ne mozes saziviti i da je potreban drugaciji pristup, pa cu vidjeti sa nekim strip cudom da ih predoci, kada ih sredim i kada me prodje lupetanje...
Tuke ti mogu složiti u nekoj strip tehnici, al treba mi vremena prvo da pročitam sve priče kako treba i složim scenarij.
Ne obećajem da će uskoro, obzirom na to da nisam ovaj čas u strip elementu, ali ako se što desi u mojoj glavi po tom
pitanju podijelim s tobom...
Temperance je napisao/la:eeeeto....pa paaaaaa...

Pa paaaa Ooohhhh :D
Temperance je napisao/la:
zenia je napisao/la:Kuda idu izgubljene metlice? :confused: :lol:
U HP :D
:lol: Vidjet ćemo ih na parkingu po Petrinjskoj
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 01 pro 2014 00:38

Ooh

vise nego zadovoljna odgovorima :)

ostani u nocnom moodu, da ne napisem u nocnom mudu :D

cu pogledan stranicu.

btw sto si nekako pristojna i tiha? drugacija mi je atmosfra nego prije kada smo tipkale, kao da smo "sazrele"...neobicno mi je...svidja mi se, ali je neobicno.

tuke ne citaj jos, nije procisceno niti uobliceno...tko zna na sta ce na kraju liciti, ali nesto ce ostati kada ih budem htjela zavrsiti...

sve nesto razmisljam, bilo bi lijepo po crol zenama nazvati tuke, samo ne znam koliko tuka bi trebalo...sta cu sa svima njima, a i neki nickovi su nerpilagodnjivi...

sjest cu i vidjeti koliko se zena sjecam da su aktivne iako nemam mogucnost da sve pitam da li se slazu da budu neki lik, i malo je nezgodno ako neka bude krava, neka zmaj...btw da li je zmaj zensko?

drzi taj mali princ moode, jako ga volim...i sve sto je van njega meni je bezveze...:/

djevojka sa vukom mi je taman, nista mijenati, nista dodati...ostalo je na meni...

i zenia usisavac je stvarno vrijeme 70 ih...ako ne i prije, tako da suvremenost je diskutabilna :D super mi je kabal sto leti iza...i svidjaju mi se cizme koje nose...i malo me muci to sto jedna ima bijelu kosu, ona na usisavacu, a druga koja je kao starija jer je na metli ima crnu, mozda se farba?

vidis ja uopce ne znam da li su vjestice bijele ili crne kose. kako god puno su mi draze od napucanih riba sa serija koje imaju super truper pvrrrrrfl nesto nesto ...sto se prevodi...guzica, sise i ostalo...vjestice. bas su tres!

paa paaaa zenia...:) ali ja i dalje ne znam sta cu sa znamjevima...bas me to muci. vjestice, vile, zmajevi, svi su toliko odredjeni da ne znam sta s njima. mozda ih samo treba ozivjeti...zbrka, zbrka :D


kako god samo crtkaraj, meni je super kada vidim tvoje crteze. bas mi uljepsaju ne dan, nego ...vidim i odnese me...viiiijuuuuuuu :D


zasto voks nije prisutna u ovoj temi? da li se ona srami ili misli d aje ovo njoj zabranjen prostor... recite joj da je zovem :D neka barem otipka a za pocetak...
Some music needs air. Roll down your window.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 01 pro 2014 10:01

Temperance je napisao/la:btw sto si nekako pristojna i tiha?
Ja sam uvijek pristojna i tiha ;)
Temperance je napisao/la:tuke ne citaj jos, nije procisceno niti uobliceno...tko zna na sta ce na kraju liciti, ali nesto ce ostati kada ih budem htjela zavrsiti...
Kad budu gotove i spremne za neko crtanje javi mi. Pošalji priču kad bude kompletna pa ću vidjeti što
se može od toga napraviti i u kojoj formi. Tuke su simpatična bića za crtkanje, mislim da će mi
se dopasti taj zadatak.
Temperance je napisao/la:.i malo me muci to sto jedna ima bijelu kosu, ona na usisavacu, a druga koja je kao starija jer je na metli ima crnu, mozda se farba?
Nisam razmišljala o tome. Ova na usisavaču je morala biti atipična. A ova na metli klasična.
Ispale su kako su ispale.
Temperance je napisao/la:btw da li je zmaj zensko?
Tvoj debeli zmaj nije. Onaj moj famozni možda i je. Nisam još odlučila.
Želiš li da bude žensko?
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 04 pro 2014 23:53

Ooh

hej evo nam jedan linkic za off...zanimljiv i potreban i nadahnjujuci :)

https://www.ted.com/talks/eve_ensler_on ... y_and_soul" onclick="window.open(this.href);return false;
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 05 pro 2014 00:02

Ooh

Ne treba zmaj biti zensko, moze biti i decko. U stvari ne znam kako razlikovati zmaja curu od zmaja decka? Da li uopce postoji razlika. Ne zelim googlati. Po cemu se razlikuju muski i zenski zmajevi van mitologija, onako po tebi. Vjerovatno smao po robi i boji. Bas sam citala nesto o emotivnoj pismenostis feministickog stajalista u kome se roza navodi kao manje vazna boja od plave, jer je njezna. Tako da ako zmaj bude roz i debeo npr, ond aje cura, jer je to kao zenska boja. Ako mi nacrtas rozog zmaja nekada -ikada, neka bude debela i mocna, da ojacamo zenski princip.

Ako ti padne na um nekoliko zmajeva, negdje od 5 do 7 bi bilo idealno, slatkih, bublastih, moze i mrsavih ali dobronamjernih i smotanih- barem tri takva, ostali po ceifu ti J...super...cekam ih. Zanima me o cemu bi zmajevi pricali. Voljela bih da ih vidim, pa da gledam kuda hodaju, sta rade, o cemu pricaju...Kada vec o zmajevima...Trenutno me pere ta kjut strana J

Rozi zmaj

Protegao je rep,
Bio je lijep.
Lijeva noga ispred desne,
Pospan pomalo jeste.
Udahnuo je zrak,
Kao da je lak...
Lelujao se kao klimava kula,
Koju vjetar ljulja.
I svi su znali da je dobre volje,
Kada vide rozog zmaja osjecali su se bolje.
Taj nikada nije plakao,
Niti je skakao,
Lijeva desna,
Lijeva desna...
Smijeska cudesna...
Njezan i blag,
Rozi zmaj ostavljao je trag.
Gledala ga je plasljiva djevojcica,
Nakon par dana mu je doskocila,
Ja hocu da budem kao ti,
Vesela i blaga,
Svima draga,
Da se neobuzdano smijen,
A ne da se krijem.
I necu da me je strah,
Niti da placem stalno.
Drzim te za ruku,
Hajde kreni sa mnom.
....

Rozi zmaj u sred buke stade,
„Sta ovi ljudi ovdje rade?
Zasto si me ovdje dovela,
Kakav si plan sprovela?“
Ti se stalno smijes i nikada ti nije tesko,
Reci meni kako da i ja ovo izbjegnem vjesto?
Promijeni zmaj boju,
I izraz lica,
Prestrasi se djevojcica.
Medjutim svadja odmah stade,
Kada se prestrase zlocasti ljudi,
Zlo prestanu da rade.
Rozi zmaj se ponovo smirio,
Blokiranjem svadje djevojcicu je umirio.
Postao je blag i roz,
Pokazao djevojcici kako da bude sretna skroz na skroz.
Kao da se nista nije zbilo,
Rozi zmaj je svoj korak nastavio.
Kao da se nista nije zbilo,
Rozi zmaj je produzio.
Rozog zmaja vole svi,
Sto god da se desi,
On svoj korak sretan nastavi J

Hocu jednog takvg zmaja J Hocu tu ljubav zmaja i djevojcice- da razradimo principe srece i mozda ubacimo malo aktivnog otpora. Pasiviziranje me nesto nervira.

Kako god, moj je debeli, slatki oooogroman ROZI zmaj.
Tuke su razbibriga...ne mogu se sjetiti gje sam stigla...moze malo ironije u njima? Nervira me sistem kontrole u smislu da moras otkucavati karticu kada negdje izlazis na pauzu. Ja ne moram, ali me to nervira jako. I sada cu ubaciti u kokosinjac kartice za otkucavanje, da se malo sprdam s tim i s inspekcijama i kontrolom...kuzis? to nije ozbiljno J nikada nece biti...kada bi tuke objavila ovakve kakve su u glavi, zavrsila bih u zatvoru...tuke su power!!!!!!!

Power tuke :D zenn kako izgledaju power tuke i koza rajana? Nacrtaj nam kozu rajanu. Moze?

- Koza Rajana i tuke- motiv. Ili rajana i neka tuka. Btw za tuke ce biti nezgodno jer ne znam kako ih odrediti. Meni u glavi jos nisu jasne... ali me i ne zanima pretjerano. To je bas raspasoj...



vjestice mi ovako zvuce..prolazi ili ne? :)

http://picosong.com/4NqV
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 05 pro 2014 00:05

Ooh

http://www.kurir.rs/makartni-amerikanci ... nak-521515

ova tuka je bas fancy :D moderna...masu ljudi tuka, lezz nosi siskice preko kljuna, tj. nosa. moze onda biti jedan od prototipnih tuka...

http://www.youtube.com/watch?v=x9RvyOjnyxk

ovim gore apsolutno nisam odusevljena... stovise..nema mi veze s tukama.

cemo napravimo nase? u stravi animirani filmovilice jedan na drugi, uvijek netko mora biti nabrijano cool, samo mijenjaju zivotinje, a sve ostalo je isto...:/

mislim da tuke treba nabrijati po nekom slobodnom nahodjenju...eto...a sada raaaditi i materijale na vidjelo. :)

zmajevi, tuke, vjestice...lajki...svacega necega ima :)
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 05 pro 2014 00:15

Ooh

za voksicu :)

http://picosong.com/4uTR/" onclick="window.open(this.href);return false;

staviti u off, jer mislim da je bitno da se lome barijere :) hvala ..:)
Zadnja izmjena: Temperance, dana/u 05 pro 2014 00:52, ukupno mijenjano 1 put.
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 05 pro 2014 00:28

Evo i nešto od mene...

Lamatao sam rukama i nogama i razbrušivao njenu gustu kosu, prelazio preko njenog cijelog tijela, primoravao ju da uspori, skupi se i stane.
No i dalje nije odustajala, samo bi zakopčala jaknu, stavila kapuljaču, ubrzala hod i nastavila hodati prema meni, kroz mene, u meni.
To me pomalo smetalo, nisam ju shvaćao, nije mi bilo jasno zašto ide prema meni, zašto se bori protiv mene.
Drveće i cvijeće je išlo uz mene, kretalo se mojim ritmom.
Čak su i drugi ljudi uglavnom išli mojim ritmom, kretali se kako sam se ja kretao.
Ukoliko i nisu, brzo bi odustali, ali ne i ona, ona je samo bila upornija i ustrajnija.
Zato sam ja krenuo još više puhati, lamantati pa čak i glasno vikati.
Bivao sam sve snažniji i brži, ali ona se i dalje nije dala.
Njeno lice je postalo svo crveno od mojih dodira, usne hladne ko led, ruke zavučene duboko u džepove, oči crvene i suzne.
Počela je gledati u pod jer nije više mogla gledati u mene, sad sam i ja nju smetao.
Bio sam sretan jer sam to doživio kao svoju pobijedu.
Pobijediti ću, ona će odustati. Nisam ja bilo tko, ipak sam ja svemoćni vjetar.
U idućem trenu sam shvatio sve i pomalo se posramio što sam pomislio da se ona bori protiv mene.
Ona je se borila za nešto, za nekoga. Išla je vidjeti osobu koju voli i nije se dala obeshrabriti sa mnom, mislim da me čak nije ni uistinu doživjela.
Znam samo da kad je vidjela nju, nasmijala se od uha do uha i otrčala joj u zagrljaj, ne doživljavajući mene ni ikog drugog na ovom svijetu osim nje.
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 10 pro 2014 00:28

Ooh

https://www.facebook.com/pages/Vje%C5%A ... 99?fref=ts

kada smo kod vjestica...

nagradno pitanje, koji je ovo band? :D
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 10 pro 2014 01:50

Ooh

Tuka Mara, Stana, Ankica, Janja, Zoraida, Stevanija i Ljupka

“Maro, kako da izadjem van?”
“Stavi karticu gore i kada čuješ klik otvorit će se vrata.”
“Jesmo sada u zatvoru?”
“Valjda nismo”
Tuka Ljupka je vani kljucala travu i zaputila se nazad u kokošinjac.
“Zašto su vrata zatvorena?”- upita tuka Ljupka tuku Stanu i Maru?
“Moraš imati karticu i kada hoćes unutra ili van stavi karticu gore na tu crnu kutijcu, čut ćeš klik i vrata će se otvoriti.”
“Zezaš? Uzmi ovo za ono, ono za ovo i vrata će se otvoriti. Daj me ne zezaj i otvori vrata.”- reče Ljupka.
“Nisam ja kriva, vidjela sam da je Lepa tako napravila.”- reče Mara.
“Alcatraz, Alcatraz”- reče Ljupka ponosna jer nijedna tuke ne zna šta je Alcatraz.
“Opet sere.”- reče Stana. “Garant izmišlja pametne riječi samo da bi ispala pametna, dosadna je.”
Tuka Mara uze karticu u kljun, približi čitaču i vrate se otvoriše. Ljupka zastade, Stana zastade.
“Šta vam je? Hoćete vi unutra ili van?”
Ljupka reče: “Ako udjem hoću li moći izaći opet, nisam sigurna da želim unutra.
Stana reče: “Ako izadjem hoću li moći ući unutra, nisam sigurna da želim izaći. Što je sigurno sigurno je.”
Mara reče: “ Uzmete karticu i udjete ili izadjete. Samo je stavite na crnu kutijicu i to je to.”
“Kako ću nositi karticu svukuda sa sobom. Izgubit ću je…ima da mi leti glava prvim izlaskom iz kokošinjca. Ovo mora da je neka urota lisica, da nas sve potamane.”- reče Stana. “Koliko kartica ima?”
“Tri” reče Mara.
“Tri na nas ovoliko?”- reče Stana.
“Nije niti meni jasno, ostale su na podu kad se stavilo kutijice.”- reče Mara.
“Kako ću kljucati travu, ako nosim karticu sa sobom.”- reče Ljupka.
“Eksperimentalne tuke, to smo mi njima - eksperimentalne tuke.”
“Što im znači taj klik koji se čuje?” -upita Stana.
“To nas slikaju.” - reče Mara.
“Slikaju?” - probudi se Janja. “To nas slikaju?” uzbudjeno reče. “Daj mi to”. Istrgnu Janja karticu Mari i vrata se krenuše otvarati, zatvarati, otvarati, zatvarati. A Janja, Janja u svim pozama, Janja frontalno, Janja u profilu, Janja u poluprofilu, Janja naglavačke.
Ljupka se vrati nazad, Stana se vrati u kokošinjac da razmisli hoće li van i vjeruje li kartici i sebi. Mora biti odlučna da karticu neće izgubiti. Bio je to veliki teret za tuku koja potencijalno ne može ući u kokošinjac. “Zašto su nam to napravili; zašto? Netko je baš zločast, a tko je taj netko nikada nećemo saznati, tako to biva. Samo moraš poštivati pravila, hoćeš izaći klik, hoćeš ući klik. Ne volim da me fotografiraju. To mi stvara nervozu u želucu.” Tako je Stana bila ljuta, a Janja je još uvijek imala private photo session.

“Šta se tebi desilo da si tako prštavo sretna, jesi se zaljubila?”- upita Rajana.
“Nisam, dobile smo priliku da budemo manekenke. Sada se napokon mogu šepuriti i to će biti zabilježeno, onako kako ja hoću, po cijeli dan. Još samo da malo smršavim i bit ću totalni hit.”- reče Janja.
“Imate fotoaparat, iPod?”- upita Rajana.
“Imamo čarobna vrata.”- reče Janja.
“Kakva čarobna vrata bleeee?”- upita Rajana.
“Čarobna vrata, slikaju nas. Staviš karticu i smjeeeešak”- reče tuka Janja.
“Imate vrata fotoaparat, to još nisam vidjela. Hajde mi pokaži.”. reče koza Rajana.
“Ok, pokazat ću ti i dati da probaš, ali ako izgubiš karticu mrtva si kokoško.”- reče Janja ozbiljno. “Pokazat ću ti samo zato što si mi nosila kamen da slomim nogu i zato što mi nisi htjela slomiti nogu.”
“Kakvu karticu?” - upita Rajana.
“Nista ti ne znaš, dodji pokazat ću ti…”- reče Janja.
Koza Rajana i tuka Janja zajedno su došle do vrata.
“Stano, daj nam karticu.” Stana je mantrala u kutku sobe, ne bi li shvatila zašto se stvari dešavaju kako se dešavaju. “Stano” - prodera se Janja, daj mi karticu.
“Nismo još toliko dobre da se na mene dereš, ne dam ti karticu.
“Stano, nećeš ništa promijeniti tako što sjediš i pušeš, šta će ti disanje kada si depresivna?”
“Evo ti kartica samo da mi se skines, a vrata cu istavilti pretjeras li opet.”
“Staviš karticu na ovo crno i slika te.”- reče Janja Rajani.
“Vaaau reče Rajana, ovo je dobro.”
Tako je Rajana s vanjske strane, a Janja s nutarnje klikala, sve dok vrata zbunjeno nisu stala na pola otvorena.
“Neće više”- reče Rajana.
“Neće”- reče Rajana.
“Šta bi?”- upita tuka Janja.
“Nemam pojma, slab neki fotoaparat.”
“A kako da pogledamo fotografije upita Rajana?”
“Ne znam možda treba cuknuti malo ovo crno, možda ispadnu Hajd ti, imaš papke, meni je kljun mekši, neće upaliti.”
Tako je Rajana skočivši na zadnje noge, prednjim desnim papkom cuknula aparat. Aparat pade na pod i razbi se.
“Nema ništa unutra.”- reče Rajana.
“Razbila si ga.”- reče Janja.
“I neka sam kada krade fotke.” reče Rajana. “Samo sam ga malo cuknula, ovo mora da je neki stari model, moj telefon je fotkao, nije krao fotke, padao u vodu, na pod kao dobar dan , dobro jutro, laku noć, stalno je padao i nije se razbio.”- reče Rajana.
“Za bolje ne znam, a ti si i to razbila.”- reče Janja tužno.
“Razbila sam svoj aparat. Slikaj se s tvoje strane.”- reče Rajana.
“Ne radi”- Ne radi niti moja strana.
“Stvarno? Da vidim.”- reče Rajana i provuče se kroz napola odškrinuta vrata. Prisloni karticu na aparat, ali klik niti da se čuje.
“Vidi stvarno, ne čuje se. Ne reagira. Mrtav.”- reče Rajana. “Htjela sam jednom davno biti majstor, ali otkako imam suknjicu, htjela sam siti, a kako sam došla ovdje opet želim samo ležati, pasti i preživati. Trenutno me ovo ne motivira, nije mi zanimljivo. Imala sam iPhone 6 prije nego sam došla, ali sam odlučila živjeti asketski, ostaviti bogatstva ovoga svijeta i živjeti kao prava pravcata koza, koza Rajana. To je moje novo ime, ja vise nisam koza Belka ili Belkica, ja sam koza Rajana. I nakon moje bebe iPhone šestice, ovo stvarno nema smisla. Janjo, moraš podignuti kriterije. Pod hitno!”- reče koza Rajana.
Negdje u raskoraku izmedju dva uzdaha, ima ih puno, ali raskorak izmedju baš ta dva uzdaha donio je Stani budnost. Budnost bez klikanja. To je ju probudilo. Otvori Stana oči…a vrata napola otvorena sa razbijenom spravom na podu.
“Sloboda, sloboda, sloooooboda”- zamahnu krilima i poluleteći provuče se ispod Rajaninih nogu, kroz poluotvorena vrata. “Znala sam da će uspjeti, moć vjere je velika”- rekla je tuka Stana i pretrčala dvorište sa svih strana, uzduž i popreko dok se nije od zadihanosti zaustavila pored panja oraha koga je Milasin odsjekao jer se osušio. Osušiti se nakog desetljeća starosti i nije za zamjeriti jednom orahu. Leže Stana zadihana na pod, položivši vrat i glavu na panj nadasve blaženo, sklopljenih očiju. Reklo bi se da se Stana smijala, a sunce je samo doprinosilo tome da se njeno energetsko polje zasjalo toliko da je nadmašila proroke.
“Jel se meni čini ili ono Stana svijetli?”- upita Janja Rajanu.
“Vidi stvarno.”- reče Rajana.
“Zoraida, Zoraida”, reče prvo tiho, a zatim glasnije Janja. “Nije što je stara, nego što je gluha” Ode Janja do Zoraide. “Zoraido, dodji da vidiš nešto”- Stana svijetli.
“Nisi je zapalila valjda?”- reče Zoraida.
“Ma nisam je zapalila, svjetli.”
“To je odsjaj sunca na njenom bijelom perju.”
“Nije Zoraido kada ti kažem, svijetli. Čudno svijetli.”- reče Janja.
Razgovor je cula i Ljupka. “Svijetli, da vidim.”
“Samo tiho da je ne probudimo, svijetli, majke mi.”- reče Janja.
Promoliše tri glave iza dovratnika i sa čudom vidješe da tuka Stana stvarno svijetli.
“Isus Krist”. Reče Ljupka pod utjecajem Kule stražara.
“Stana je Isus Krist, svi smo mi Isus Krist.”- reče Ljupka, prekrsti se i neobuzdanim zanosom pohrli prema Stani da joj ljubi noge.
Stana se prenu iz sna koji je uhvatio.
“Šta ti je tuko Ljupka, jesi opet krivu travu kljucala?”
“O presveta tuko Stano, blaženstvo nad blaženstvima, svjetlosti neprikoslovena, pokaži mi put, cijeli život čekam učitelja.”- reče Ljupka.
Zoraida i Janja stajala su pored Rajane na ulazu i gledale šta se dešava.
“Meni ove svetosti nikada nisu išle od ruke, ali mi baš ne izgledaju najnormalnije.”- reče Janja.
“Pa ne znam šta da kažem.”- reče Zoraida.
“Bolest se na bolest veze”- reče Rajana.
“Rajana jesi koza, ali hoćeš me naučiti blejati, da blejimo skupa.”-upita Janja. Kakve veze ja imam s ovim dvjema tukama. Rekla bi svaka poštena tuka da smo mi tuke iste, ali pogledaj jedna drugoj ljubi noge, jedna svijetli, druga ne svijetli. Mislim da Ljupka ima problema s povodljivošću. Koliko moraš biti glupa da ti treba učitelj? Kakve veze ja imam s njima, prestrašno”- reče Janja.
“Stana više ne svijetli.”- reče Zoraida.

I stvarno Stana je prestala svijetliti, vjerovatno, kažem vjerovatno jer ne znam, onog trenutka kada je pomislila kako je divno da ona nekome bude učiteljica. Od toga časa Stana se primijenila, izvitoperila. Vrat joj je bio izduženiji barem za par centimetara, jer joj je kljun bio bliže nebu u svakom pogledu. A Ljupka, je pored svoje nove učiteljice hodala uniženo, pokorno glavom skoro do poda.
“Simbioza umišljenosti i kompleksa”- zaključi Janja.
Rajani se smuči ova scena. Eto ja se nikada nisam drogirala, ali kada vidim ovo roknula bi se bilo čim, samo da ne budem “sveta”.
“Hajde me nauči blejati, ja ne želim biti kao one. Hoću biti koza nakon ovoga.”- reče Janja.
“Janjo, moraš prihvatiti sebe. Nisi ti ona. Ako budeš tuka koja bleji, možda će biti smiješno. Bolje je znati dosta jezika, ali ne možeš pobjeći od sebe. Voli sebe Janjo.”- reče Rajana.
“Nauči me da blejim, nije meni toliko što neću da budem isto što i one, samo kriziram nakon ove scene, nego mi je s tobom dobro, želim blejati s tobom da se družimo.”- reče Janja.
“Hajd dodji naučit ću te kako da blejiš, pa ćemo blejati skupa. Dobro to zvuči, zanimljivo je blejati s nekim.” – reče Rajana.
Na nekoj stijeni stajala je koza Rajana sa tukom Janjom i učila je blejati.
“Najbolja motivacija za blejanje je glad, tada blejiš najjače. Inače kada se prepadneš ne možeš blejati, onda trči. I nemoj se prepasti ukoliko ne budeš mogla trčati, to je normalno.”- reče Rajana.
“Zašto da blejim kada sam gladna ja graktim.”- reče Janja.
“Kažem ti sa svoje pozicije.”- reče Rajana.
“Prvo zamisli da si koza.”- reče Rajana.
“Jesam.”- reče Janja.
“Da li imam rogove kao ti?”
“Kako hoćeš”
“Lijepi su mi tvoji rogovi, ali ne idu mi uz kljun.” reče Janja.
“Janjo ja nemam kljun nijedna koza nema kljun. Zamisli da si koza, ne kombinacija tuke i koze.”
“Nije to tako lako, kako da od tuke najednom postanem koza, trudim se Rajana, trudim se.”- reče Janja.
I uvježbavale su blejanje na stijeni Rajana i Janja danima.
Janja je stvarno naučila kako se bleji, a Ljupka je naučila čistiti kokošinjac od kojekakvih vradžbina. Vodom do te mjere da je pod bio stalno čist. Stana je pratila intuiciju i prakticirala obrede koje je prenosila vjerno svojoj jedinoj učenici. Medjutim i dalje je Stana bila ta koja je hodala uzdignuto i visoko, a Ljupka je još uvijek prakticirala obred lupanja glavom o kamenje koje je malo izdignuto od zemlje. Znanje je teško. Tko to ne zna ne može biti mudra, niti sveta. Ljupka je bila primjer toga…ili je samo tako mislila.
Kakva je bila reakcija Lepe, kada je s metlom krenula čistiti kokošinjac, a nije imala što čistiti, teško je opisati. Vratila se drugi dan, opet nije imala što čistiti.
“Milasine, jesi ti čistio kokošinjac?”
“Nisam.”
Tek tada Lepoj nije ništa bilo jasno.
Još je teže opisati ono što se zbilo unazad koji dan dan nakon što su na stijeni vježbale blejanje. Taman po povratku sa stijene kod kokošinjca je stajala Lepa s veterinarskim inspektorom.
“Stvarno ne znam što se dogodilo?”
“Otkako smo stavili nadzor, sve je bilo u redu. Još se iskreno nismo naučili na njega, teško je nama seljacima usvojiti sva ta pravila.”
“Ovo je razbijeno, kako ste uspjeli to razbiti?”
“Ne znam, lijepo vam kažem ne znam kako je razbijeno.”- reče Lepa.
“Ovog puta vam neću napisati kaznu, ali morate kupiti novi uredjaj.”- reče inspektor.
“Možemo li molim vas da to nemamo? Čemu nam služi to. Mi naše tuke otvorimo ujutro i one se prije večeri vrate same. Vrata su im cijeli dan otvorena.”- reče Lepa.
“Gospodjo, takvi su propisi. Možete ih se pridržavati i ne morate. Ako ih se pridržavate, nećete imati problema, a ako ne, platit ćete kaznu. Prvi puta manju, drugi puta veću, a ako baš nikako ne želite da se pridržavate pravila uzet ćemo vam tuke. Mora se znati kada tko ulazi u kokošinjac, koliko hrane jede, koliko djubra ima ispod tuka. Za to trebate kupiti posebnu vagu. Imate je na popustu u Klapatapa komercu. Možete osloboditi od PDV-a. Ako nemate aparat ne možete ostvariti poticaj, jer ne ispunjavate uvjete po zakonu kojim se regulira poljoprivredna proizvodnja.”- reče inspektor.
Rajana ču ove riječi:
“Šupčina!”- reče Rajana.
Inspektor je u svojim lakiranim cipelicama i odijelu šetao oko kokošinjca, pa u obilazak svinjaca.
“A ove svinje, imaju li one papire? Gdje su im markice?”
“Kupili smo ih na sajmu, tamo nitko ne prodaje svinje s papirima. Ne isplati im se, pa ih nismo mogli prijaviti:”- reče Lepa.
“To vam ne mogu progledati kroz prste, nemate nadzor za tuke, ali ovo vam ne mogu pustiti”, reče inspektor i napisa Lepoj kaznu.”
Na strašnom stolu na kome se kolju te iste sporne svinje zbog kojih je Lepa završila na prekršajnom sudu, pisao je inspektor kaznu. Negdje na pola pisanja kazne, zazvonio je telefon.
“Halo, na terenu sam, javit ću vam se poslije.”- reče inspektor.
Rajana pogodjena nepravdom šapnu Janji na uho:
“Idi na drugu stranu i kada ti namignem počni blejati…”- reče joj Rajana.
“Ne znam još dobro blejati, kako da se sramotim”- reče Janja.
“Samo počni blejati kako god, ovo je važno, jako važno.”- reče Rajana.
Inspektor je napisao kaznu, predao je Lepoj: “Žao mi je zakon je zakon.” Rajana je namignula Janji, a Janja s druge strane počela blejati.
Inspektor se okrenuo prvo lijevo vidjevši kozu koja ne otvara usta, zatim desno vidjevši tuku koja bleji, zastao je malo pogubljen.
Lepa isto nije razumjela. Medjutim Rajana je razumjela jako dobro. Ona hoće iPod šesticu. I Rajana je dobila iPod šesticu. Inspektor je uz važno držanje koje je nadilazilo i Stanino šepurenje konstatirao “Imate neobične životinje.” Pozdravio se sa Lepom i otišao, a iPod šestica je ubrzo nakon toga završila prvo u ustima Rajane, a zatim u vlasništvu Janje.
“Ovo je moj poklon tebi.”- reče Rajana. “Da budeš sretna. Jako mi se svidjaš. Pokazat ću ti kako se njime služi i zapamti nikada ne pristaj na manje nego što vrijediš.”- reče Rajana.
Bio je to jedan nježan trenutak jednakosti među Janjom i Rajanom- kozom i tukom. Trenutak pravde, razumjevanja i uvažavanja. Slikanju nije bilo kraja. Rajana je naučila Janju što je selfie, pokazala joj što sve može. Inspektor nije imao glazbu na telefonu, ali njih dvije su blejale skupa i snimale svoje verzije pjesama. Rajana je tek došla iz civilizacije prepuna tekstova:
“Davorike dajke, davooorike dajke, daaavorike daj, daj, daj, daj, daj…samo malo daj, beeee, bleee, bleee.”
Tuka Janja i koza Rajana ludo su se zabavljale, a tuka Stana i Ljupka su nekada čak i uspjevale biti svetim, najčešće dok bi spavale sretne zbog lijepog dana ili hrane koju su voljele jesti. Svetost je doista čudnovata i zna iznenaditi kada joj se najmanje nadaš, ali i isto tako i nestati.
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 10 pro 2014 01:53

Some music needs air. Roll down your window.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la zenia » 10 pro 2014 09:45

Temperance je napisao/la:Ooh

https://www.facebook.com/pages/Vje%C5%A ... 99?fref=ts

kada smo kod vjestica...

nagradno pitanje, koji je ovo band? :D
Evidentno Vještice :D
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 14 pro 2014 00:10

Ooh

dokumentarci koje bi valjalo pogledati:

http://sontagfilm.org/ -susan sontag

https://www.youtube.com/watch?v=9mPEkqykAik -odri lord

stavljam kao nesto sto mislim da treba biti na crolu, medju nama. za ove zene treba znati,a filmici su pravi nacin da nam budu docarane.



postovana zennnnniiiijOOOoooooOooOOooOooOooo

naravno to je band vjestica.
cestitamo, osvojila ste bundevu...
pravu masiracu za vase izmotavanje.
preuzmite je u pol 9 kod sabe :D
sretan bozic! :D
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 17 pro 2014 01:42

Ooh

Kajmak i klavir

Vaznije je odrzavati toplu emociju nego stici po kajmak.

http://picosong.com/4MKp/

:)

Djed se zove Dragan i rece da kojih 40etak godina radi na pijaci, prodaje kajmak i sir. To je prije njega radila njegova majka. To je taj kajmak. Mislila sam da na klaviru nabadam tipke za neku pricicu, pokusala naci vjestice kod najbolje prijateljice, ali mi nije islo naci tvoje vjestice.
Onda shvatih, nema potrebe da trcis, nije bit u kajmaku nego emociji :)

Nacrtaj emociju koja veze kajmak i klavir :) Ja je uhvatih tipkama pomalo :) sada je ti predoci kada se vec iscimasmo, da ima smisla :D Znam da nije lako ali...probaj...moze i apstrakcija...
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coo

Post Postao/la Temperance » 28 pro 2014 04:14

Ooh

Kako si?

Jedinstveni nacin da zapocnem pricu. Kada te pitam kako si, jedinstven je odgovor. Kazes mi dobro i navedes faktografski sve sto se desilo otkako se nismo cule. I kada te opet pitam kako si, faktografski cu znati sve. Ide dobro, zatim ide sve ono zbog cega nisi dobro i tako dodjemo do odgovora, ne znas kako si, ali se smiris. Nije izreceno, ali je u zraku. To ne kazem na glas nikada, samo se nadam da ces jednom shvatiti sto te pitam u stvari? Osjecas se bolje poslije zbog necega. Nije da pricamo dugo, osjecas se bolje jer sam shvalitla ono sto ti nisi i vratila ti to sto ti jesi a ne vidis. Vidim ja. Voljenje je uvelicavanje ljepote druge osobe. To je proces. Osjecas jse lijepo, prosireno, mimo rijeci, mimo svega van. I kada ti falim nekada ti falim ja, a nekada ti fali to kako te osjecam i preradim, to sto od tebe napravim i kakvu tebe ti vratim tebi. Ima jos nesto sto ne znas: kada te prosirim spasim se. Ti si moj spas. Postoje dva pravca od te recenice: jedan je da me nosis, a drugi je da me ne nosis, da ono sto ti dam bude moje ozracje- moje ozracje tebe. Eto stita otvorenosti. Cini mi se da ljudi spas zive na nacin da se nekom okace oko vrata, a meni je spas kada ti s tog istog vrata skidam okaceno. Meni je spas tvoj dubok dah olaksanja. Zasto? Niti sama ne znam zasto, meni je to magicno. Svi imamo neki stop. Ja bih da si sretna. Vidis kako se ozaris kada ti to kazem. Tuzna sam kada nisi. Onda se maknem da provjerim da li sam tuzna ja ili se tvoja tuga preslikala, da ne dobijes sliku smanjivanja, nego da te spremna prigrlim s tvojom tugom, pa da je prekoracis nekako preko mene. U ljubavi ako ne znas biti poluga, nisi korisna. Mozda sam u krivu, ali za sebe nisam, ja sam najcvrsci balvan na kugli zemaljskoj i trudim se biti jos cvrsci balvan- prava poluga. Pricekam da se pojavi mala naznaka iskre u oku, da se ocrta u mojim ocima veca, pa opet u tvojim jos veca, sve dok se ne rasplamsas do divljenja, mada u tebi je uvijek nesto cemu se divim, iako je tesko precrtati ti to pa da se divis sebi bas svaki puta. Zato me volis, mislim. Volis i mene i sebe odjednom. Sa svakim je tako. Ocrtavanje, precrtavanje. Onda vjezbam da ti udahnem svoju srecu. Ima nesto sto ne mozes objasniti kada pomislis na mene, osjecas se bolje. Nisam madjonicar, voljela bih da jesam. Za tebe jesam madjionicar, a za sebe, nisam- znam o cemu se radi. Tek kada budes znala kako si i kada se odgovor bude poklapao s onim sto cujem, mozda shvatis da nije magija. Ne zvuci ljupko, ali na neki nacin cinim te dobrim balvanom za ljubav. Dobro ti ide. Polagano, ali dobro. Slusaci su opasni za skrivanje. Slusacima je opasno biti, treba sklopiti sve kako treba, da ne podje po zlu. Da li znas da od tebe mogu napraviti lom, ako te ne cujem dobro. Moj grc je sveprisutan, on te cuva od moje greske. Svi gresimo, ali ne zelim gresiti na tebi.
Nemoj misliti da prije nego te upitam kako si, nisam pitala sebe kako sam? Ne valja ako te pitam kako si, a u stvari te pitam da li ces me pitati kako sam ja? To ti se kod mene svidja. Stvarno te pitam kako si, a da prilikom toga ne mozes cak niti priblizno znati kako sam ja.
Onda te malo kopka. Opet ispada da sam madjionicar, a samo sam dobro sama sa sobom. I cini ti se da sam daleko, ali ti tako volis kada pricamo o tebi i onda kada ti bude dosta proradi ti neki kliker i shvatis da o meni ne znas nista. Ti sebi falis, pa mi je u redu da pricamo o tebi. Ne zelim ti reci da sebi falis, ali tako je. Kada se zasitis lijepog koje ti vracam i kada se nahranis, kao da se probudis i ne znas gdje se nalazis i s kim si? Te faze budjenja su mi drage. Jednom ces nauciti da pitanjima ne dobijes skoro nista. Slusanjem dobijes. Ponekada mi prija sto ne znas kako?
Ovo vise pisem sebi. Nisi jedina koju pitam kako je? Mislim da bi te to malo rastuzilo, a opet bi te razveselilo da znas, kada te pitam kako si ti si jedina koja za mene tada postoji i bitnija si mi nego ja. I svaki puta kada pozelis reci kako si mozes mi reci da se spremim. Ne mogu svaki puta cuti. To rusi sigurnost, ali jednako sam sigurna na ovom svijetu kao i ti. I ako to sto te ne mogu cuti u svako vrijeme rusi sigurnost, to znaci da ne znas nesto sto se uci „ja sam sama sebi sigurno mjesto“. Mislim da bi ti to bio najveci dar za Novu godinu. Nadji ga u sebi i mislim da ti vise necu faliti, umjesto potrebe za mnom daruj mi zahvalnost koju sam ja dala kada su me naucili. Dijelimo to, da ti ne budem enigma i da me upoznas. Most koji nas veze ipak lici na to, jer mostovi koji povezuju nesigurnosti se ruse. Urusavanje je moj strah. Mozda da to o meni znas? Da li bi ti nesto znacilo? Nekada se pitam da li bi pokusala da moj strah maknes, da li bi ga prepoznala u sebi, da li bi ista ucinila ili bi pustila? Jednom ces me cuti- kada preko tog mosta sasvim sigurne u sebi budemo setale, mahale rjecnim pticama. Kada sigurne iskoracimo van, ispunjene sobom, zeljne rukovanja.
Do tada...hodajmo razdvojeno i neka bude u zraku raskorak. Ne mogu na silu slusati, ali uvijek mogu pitati kako si? Slusam samo kada pozelis reci. Fali mi- to je magija. Ne znam zasto, i ne znam kom dijelu mene, ali fali da te slusam.
Kako si? I neka uvijek znaci isto- samo ti! Kako si samo ti?

Sretna Nova godina.
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Post Postao/la Temperance » 20 sij 2015 18:03

Ooh

Draga Zenijo,


samo da ti kazem nesto...nesto sam se svadjala sama u sebi s ovim veganima i vegeterijancima i mesozderima i zakljucila da ja i da jedem samo jednu biljku koja je sama od sebe umrla ne bih mogla biti veganka ili vegeterijanka, jer ne ispunjavam praksu, ne mrzim ljude koji jedu meso.


i kako mi se djikanski ucinilo takvo razmisljanje, a sve znanje koje imam mi nije bilo dovoljno dobro da sebi objasnim jednu potencijalnu situaciju:


stoji lav ispred mene i pokusam mu objasniti " nemoj me pojesti , mooooolim te, ja ne jedem meso, nemoj mene...mozes cijelu porodicu, oni su pojeli toliko teladi, pilica, tuka, svinja na milion nacina. nemoj mene, aj jedem samo biljke.


da sam ja lav i da hocu jesti mesu, odgovorila bih "zaboli me bas, svatko ima pravo izbora." i pojela bih sama sebe.




----
s te pozicije sam zakljucila da nitijedan nemesozder ne moze lava uciniti veganom. i opet sam se zapitala sta bi se desilo da s vegankom zaglavim u nekoj planini u sred zime i da slomim nogu. mislim d anijedna ne bi ubila nekog rakuna ili lisicu da ne crknem od gladi. prije bi pustila da ja crknem. a ja sam eto dosla do zakljucka da bih ipak ubila rakuna ili medvjeda za svoje prijatelje, sve dok ne dodjem do trenutka vizualizacije. kako god mislim da sam time dosla do zakljucka da se u odredjenim okolnostima principi mijenjaju.




i kakve to sada veze ima s icim? nema. zakljucila sam da bi mene lav pojeo, a da bi vegani i vegeterijanci to smatrali nebitnim. ne znam zasto su usmjereni samo na drilanje ljudi, zasto ne hrane krvolocne zivotinje biljkama.


i samo da ti kazem da me je strasno raspizdio komentar o tome kako mesozderi jedu lesine, pa sam se morala coolirati da ne napisem, kravo i ti jedes biljne lesine i bit ces lesina koju ce mozda netko drugi jesti.


i sve to skupa mi nekako fali da razradimo....


jbte nije sto nam je umrla tema, nego sto nema lupetanja. sta se ovo zbiva s crolom?


smao sam se malo morala javiti.


ima li saaaaaa od nekih ctezica...ista ista? treba stici neki bubanj za bajke... nemam pojma kako se svira, ima mislim jedno sest polja i radi se od plinske boce...super zvuci...ali gdje si ti?
jesi jos uvijek ziva tu? cini se da smo se malo pogubile....JESMO SE POGUBILE? Cisto da znam...Nesto bauljam pa nista ne znam...


Jesi ziva, dises li i saaaaa ima? Odgovori mi nekim crtezom, molim te...ne rijecima...i nemoj puno kasniti :) bas mi fali aktivnog komuniciranja :)


ali sta se s crolom zbova, sve nesto praazno...jbte, bezveze...a jos je zima...
Some music needs air. Roll down your window.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Post Postao/la zenia » 20 sij 2015 19:58

Ma jesi ti to u onoj grupi Idemo u Norvešku?
Baš sam tamo vidjela tako neku čudnovatu raspravu o lavovima, polarnim medvjedima
i vegetarijancima :D
slika
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Post Postao/la Temperance » 20 sij 2015 23:16

Ooh

ja sam fer prema tebi
i ne ocekujem da budes fer prema meni.
ostani pizda foreeeeevr eeeend eeeeevr...:P


icokbejb...

i neka me pojede lav,
ionako poslije toga nece biti zdrav..
icokbejb...

:D

zeeeenijo opet bortas... aaa djee je sljikica? :D

de mala ne blentavi...
neku sljikicu stavi :D


p.s. salim se...

nisam u grupi za norvesku...

e jbte kolinda pobijedila na izborima...katastrofa..ja sam stvarno mislila da ljudi imaju neki kurac u glavi...prestrasno...ne mogu se nositi s tim...e to je zena s komom se nikada ne bih mogla kresnuti...iritira me do maksimuma...

a ovom majmunu sto je predstavio , ne mogu se sjetiti imena...nbih cak mogla pjevati..i da si zadnji covjek na svijeetu, ja te stvarno NIKADA, ja te stvarno NIKADA...necu voljeti :D

no dobro uz duzno postovanje svim desnicarima...ko ih jebe, u zagradi, neka plesu kao mecke...ionako je fasizam in,


bitnije pitanje je gdje stojimo s mastom?


nista mi nisi odgovorila :P :P :P

ovisimo o tempeeerrriance...do ona prenese poruke ovisno o zivotnim okolnostima, dobijemo romantiku ;:D E a hahahahahhahahahahahahah


cekas pismo preko oceana, mozda stigne, a mozda i ne :D izvini t . :D
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Post Postao/la Temperance » 21 sij 2015 01:48

Temperance se treba dobro zatući sa čekićem po glavi. Uglavnom pisah i napisah i priču i post i sada je sve nestalo u thin air :primalscream:
Here goes nth..

Kao prvo vas ste dvije munjene sto gradi :D

Zen nisam znala da tako dobro kuhaš, sad te gledam u sasvim drugom svijetlu :D Javim se ako budem trebala nekog impresionirati :typerhappy:

Oohice istina nisam baš neki golub pismonoša u zadnje vrijeme, ali štaš shit happens ;)

Mašta radi svašta, a tako i vas dvije :heartbreak:

Anyhoo roses are red, violets are blue, kuhanje je u zraku, a očito i lavovi i Kolinda...

Pošto ja nešto nisam u hrani, a ni lavovima ni Kolindi (God forbide), malo se raspišem malo o nečeme desetom..

Evo Nešto deseto

Djevojka je šetala plažom. Gore, dolje, povremeno zastajkujući. Bila je zamišljena i tiha. Gledala je u prazno i nije doživljavala ništa i nikog. Čak mi je djelovalo da ne doživljava ni sebe samu. Izgledala je izgubljeno, zbrkano i nešto ju je očito mučilo. Iskreno, ne bih ju primjetio da nije baš svaki dan šetala i to satima. Tako sam i saznao da se zove Anja. Netko je viknuo to ime i ona se okrenula i rekla, daj mi još samo 5 minuta i dolazim. Danima, možda i mjesecima je tako dolazila i šetala i nešto u svom imaginarnom svijetu radila. Imao sam osjećaj da vodi duge razgovore sama sa sobom, da su tu i velike svađe i mirenja i rasprave i tko zna što još. Činila se zakočena i zarobljena i izgledala mi je kao svoj najgori neprijatelj. Svaki dan je taj netko dolazio po nju i isti se scenarij ponavljao. Imao sam osjećaj da ne bi ni otišla sa moje plaže, sa naše plaže da ne mora. Jedan od tih bezbroj dana se dogodilo nešto van njene rutine. Naime previše se približila vodi i zapljusnuo ju je val. Bila je mokra do kože, razbjesnila se i krenula vikati, jebem ti mater ti valu prokleti, šta sam ti ja skrivila! Iskreno mene je to dobro nasmijalo i malo sam se iznenadio kad sam vidio da se svukla i promrmljala kad je bal nek' je maskenbal. Gola golcata je uletila u vodu i krenula skakutati, plivati i roniti. Činilo mi se kao da se igra sa valovima, čak kao da se grli s njima. Anja cijelo to vrijeme nije doživljavala mene, kao ni bilo koga drugog od rijetkih ljudi koji su na -1 bili na plaži. Bilo je leeeedeeeeno, smrzavao sam se i nije mi bilo jasno kako se ona ne trese od leda. Voda mi se činila mrzla i ni za što ne bi ušao unutra. Ona se međutim smješkala, i tek nakon još desetak minuta krenula tresti, činilo se kao da u isto vrijeme se muči i uživa. Neki djedica je prošao i prošaptao jadnica je prolupala. Anja je naime plakala i uzdisala, boljelo me je ju gledati. Međutim nakon nekog vremena se smirila i krenula vikati J EEEEBEEEENOOO! Imao sam osjećaj da je bar jedan dio tog nečeg izbacila iz sebe. Izašla je iz vode, sva je bila modra i tresla se, ali je imala osmijeh na ustima. Taj netko njen je dotrčao skinuo kaput, prekrio ju s njim i odveo do auta. Proletio sam iznad auta i čuo kako mu govori, uspjela sam osjećam nešto, jebeno osjećam nešto...
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Post Postao/la Temperance » 21 sij 2015 02:21

Ooh

i golubovi pismonose kake na balkon ...aaa ha

malo ti je teska prica.... jedan dio mog mozda radi. mladje generacije ne osjecaju i cesto se rezu, samo da osjete, jer ne osjecaju. teska tema...

zeeenijo...ti to kao kuhas? am staaa,kuhas? u cemu si najbolja. mjesecima ne kuham...totalno me odnijelo...

hajdemo malo od te tvoje obale gospodicna T / ti...


u kasne sate,
kada se noge od nekuda nesvjesno vrate,
i nesvjesni hod naplate.
vrata frizidera,
kao da otvara pera zdera,
ali to sam samo ja,
jer ne radi nijedna trafika...


i bit cu super i bic cu fit,
samo da smislim neki trik...
i necu vise ici vidjati drustvo,
da opet ne bi sve moguce u usta uslo.

i ta piva...
naplati barem 3 kila...
majku joj gladnu...
gdje uvijek uhvati mene jadnu...

a mozda da je bacardi,
me ne bi pucale ovakve provale gladi...

ali dzaba..
jos sam premlada...
da bih se predala spavanju sada.

hop hop...mljac, mljac...
ne znam da li mi se vise jede ili spava...
i ne bolila me sutra glava...


zen nesto si tiha...tiha voda brege dere :D

hajmo ..hajmo malo...davorike dajke, davorike dajke, davorike daaaaj daaaj daj daj daj..samo malo daj .... :D


niti zmajeva, niti vrapcica, niti mrava vise...niti male croli, nema niceeega zeen, niiiiceeeega...nita, bac nita...pa cta je to? jesi bolesna?

e stvarno ima li gripe?
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: dnevni boravak u kom je off dignuo noge na stolicu i coolira

Post Postao/la Temperance » 22 sij 2015 11:53

Some music needs air. Roll down your window.

Odgovorite