RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 04 lis 2014 17:32

Conte me razočarao prek tjedna restorana, na žalost, pa to slobodno zaobiđite, ak netko još misli ići.

Hrana je dobra, ne sad nešto senzacionalno dobra, al u redu.. no porcije su tako malene da sam doslovno pol sata nakon tog ručka od tri slijeda jela ponovo. :/
Inače, naručila sam carpaccio od hobotnice s rikolom i bučinim uljem što je bilo jako fino i baby jastog kao glavno jelo, koje su zapravo trebali nuditi kao predjelo.
Svjetla točka je predjelo, simpa konobar i činjenica što kruh nisu naplatili obzirom da više manje to svugdje naplaćuju. :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 05 lis 2014 11:06

@margarita kasnis valjda pola sata jer smo rezervirale kulinarijat. :primalscream: I onda cule da i nije bas nesto. Kaze frendica da im je tuna stejk zesci promasaj..al idemo vidjet pacja prsa i ramstek, jer zivimo na rubu :veryhappydance:

Asia (ona prema glavnom kolodvoru)- interijer iz kung fu filmova '60tih. Daj to malo apgrejdate u modernu Kinu. Springrollsi super. Glavno jelo preogromno i da smo znale uzele bi jedno a ne dva. Tri vrste mesa i povrce, riza s jajima i neka pohana piletina u necemu sto slici pivskom tijestu. Bilo je fino samo sto je poslozeno na isti onaj umak koji ide po springrollsima pa ako ne jedes kao da su te izgladnjivali godinama i sad pustili s lanca, nakon 5 minuta postane gnjecavo a to je jedan od smrtnih grijeha sto se mene tice. Konobar pristojan, hrana dosla turbo brzo. Minus za zamrznuti grasak koji je izgledao kao da mu je netko dusu izvadio. Bolje nikakva dekoracija nego takva. Hejt za zamrznuto povrce.

Vrhunac svega ferrero torta iz standa Torteeee tamo u prolazu u Shopping centar Cvjetni. Otvorilo se 9 standova i sve izgleda i mirise divno pa je sljedeci posjet sigurno tamo. Imaju i prostor za pojest "unutra" iako sam ja mislila da je sva hrana za van.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 10 lis 2014 07:34

Kulinarijat nas odradio ko kineska tvornica plasticnih zlicica. Na brzihen. Nisam imala skoro vremena ni udahnut izmedju sljedova. Ono kad se ne osjecas kao gost nego kao 300 kuna na speed dateu. Iako su nam na rezervacijama rekli da su zbog velikog interesa ogranicavaju veceru na sat i pol, 40 min je ipak prebrzo.
Carpaccio od hobotnice SA-VR-SEN. Na rikoli. Nisam dobila kapare i incune iako je pisalo drugacije.
Ramstek prelos. Dosao je raw jer me nitko nije pitao kakvog zelim. A u nekim pijanstvima sam zvakala mekaniju automobilsku gumu. Pire od bundeve prefin.
Torta od sira. Ah. Imala je okus samo po limunu.
E da, prostor izgleda ko da je improviziran samo za tjedan restorana. Da eksli ne postoji zabetoniran sank mislila bi da su unajmili neciji ured. Stolovi prenagurani. Mogu vam napisat i kaj nije valjalo sa hranom od decka do nas. Njegovim rijecima.

Najljepsi dio svega, naravno, moja divna zena i afterparty ❤
S njom i zadnji sendvic u Pingvinu dobije potpuno drugaciji stih.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 10 lis 2014 11:44

Ja isto uopće nisam imala sreće ovaj put s restoranima..bila i u Apetit City-u i nisam bila oduševljena, zapravo mi glavno jelo (ragu od divljači) uopće nije dobro sjeo, predjelo (pašteta od guščje jetre s tartufima) tako tako, desert skroz običan. Vino je bilo odlično, doduše. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 10 lis 2014 11:50

Srecom u 2X godisnje terminima ima mjesta za popravit dojam. Da, tu je vino isto bilo fino, a i rakije :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 09 stu 2014 14:28

Jel bio itko u Chateau des Jardins..navodno jako dobra pizza?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 11 stu 2014 08:55

Baltazar...tražila jako pečeno, dobila medium rare..:/
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 11 stu 2014 19:03

Izbirljiva u pizzi, Fianona i dalje drži prvo mjesto što se tiče zagrebačkih lokala. Jumbo s hrenom i rikolom i radler za tri izmorene duše, savršena.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 15 stu 2014 09:05

5/4
..napokon isprobano i klopa je dosta dobra (izuzev one čudne dimljene kamenice u zelenoj pjeni koja je meni bila bezveze, a mojoj pratilji 'zanimljiva' :)).
Desert je isto bio super pa smo odmah nakon uzeli još par komada iz slastičarne koja im isto pravi (mak na konac). Interijer je odličan. :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Fuga » 15 stu 2014 09:48

Nishta

Općenito mi je stres spremati tu vegansku hranu, puno previše posla, suđa i svega, tako najviše volim otići u Nishta. Za popit i nema nešto spektakularnog i to je kao minus.

Mano2

Ono, li-la. Meso, meso i meso, smeta me taj fokus. Odabir je bio pačetina u umaku od maline, no sve skupa mi je nekako bilo prekiselo za zube. :D Srećom pa se tamo ima sa čime nazdraviti.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 19 stu 2014 16:13

Asia gold..super klopa, baš odlična i po mom ukusu što se začinjenosti tiče (jela sam nekakav mogolien; ramstek s povrćem). Usluga je bila loša, al uzet ću u obzir da su imali iznimnu gužvu taj dan, reprezentacije i sl. pa im ne uzeti za zlo :)
I interijer nije njihov (kineski, iako ovo zapravo i nije isključivo kineski restoran) tipičan prastari i oronuli, što je isto plus.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 14 vel 2015 18:55

Mundoaka ulazi mi među najdraže restorane u zg-u, probala palačinku s ramstekom i super je, a dosta dobar mi je bio i njihov black angus burger. Plus kjut konobarica :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la megan » 14 vel 2015 19:13

Asia gold - super hrana, ali grozna usluga

Mundoaka - isto jako fino, ali prostor nije primjeren, jer je pre mali i previše je bučno

Oro goro - dobra pizza..preporučujem pogotovo ako imate muža i troje djece :D

5./4 - bila sam za NEŠTO SLIČNO tjednu restorana i imali smo tri slijeda..prvo je bilo jako 'kreativno' i nije mi se svidjelo, drugo je bilo normalno i fino, a treće je fini desert iz mak na konac

Finanona - dobra pizza :thumbup:

Apetit City - bila sam za tjedan restorana, dosta davno, tako da se ničeg skoro ne sjećam :D što ipak nešto govori.. ;)

Asia (kod glavnog) - tamo najčešće idem na kinesku hranu i fino mi bude :)

Royal India - bilo je fino, prostor je malo mračan i zagušljiv. čula sam da izrabljuju svoje kuhare :sealedlips:

Vuglec Breg - isto fino i lijepa priroda :P

Capuciner - tamo često idem i bude fino (za promjenu :D ). hrana brzo dođe iz mikrovalne

Magazinska klet - izgled restorana je katastrofa, ali imaju super meso

Binimoto - NAJBOLJI :D
Desert je visnjica :(

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Yeci » 14 vel 2015 21:29

Meni Boban najbolji. :touched:
Don't talk about life, live it.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 16 vel 2015 08:42

Andain je napisao/la:Mundoaka ulazi mi među najdraže restorane u zg-u, probala palačinku s ramstekom i super je, a dosta dobar mi je bio i njihov black angus burger. Plus kjut konobarica :)
Lav lav mundoaka.
Al to kaj je kjut ne moze nadoknadit kolicinu zbunjenosti. Majke ti kak uspijes 10x zaboravit na mene u lokalu sa 4 stola?! I jos mi na kraju donese racun od nekog desetog o.O

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 16 vel 2015 12:31

Hah..ne znam, valjda sam slaba na te zbunjene ako odišu pozitivom što mi se za ovu čini. Baš mi je bila kjut, al doduše, nas nije zaboravila, nisam sigurna da se to desilo da bi mi bila jednako simpatična :sealedlips: ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 20 vel 2015 09:51

Ne cita mi se od pocetka a trebam hitnu pomoc oko dejta. :p
Ribice i tri tockice - ici ili zaobici? Cijena nije problem. Je li hrana ukusna?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 20 vel 2015 12:03

Uvijek kad tamo idem naručujem crni rižoto i to mi je jako fino, no za drugo ne znam-čini mi se da je ok, al ništa posebno. Ako cijena nije problem, imaš boljih ribljih restorana od njih (ali i dosta skupljih), ja preporučam Konoba Dida u Petrovoj i Dubravkin put na Tuškancu, a navodno je i Korčula u Teslinoj jako dobra.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 20 vel 2015 15:43

Super, tnx :)

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la megan » 28 ožu 2015 18:29

ZRNO u medulićevoj

da bi se došlo do restorana, treba proći kroz prolaz, koji izgleda monstruozno, tako da je prvi dojam negativan. ali nakon tog prolaza je lijepa terasa, na kojoj će ljeti biti baš uživancija sjediti :)
restoran je veganski, i volim s vremena na vrijeme pojesti i takvu vrstu hrane. jeli smo uglavnom tofu s povrćem i žitaricama. fino :)
ljudi u restoranu su totalno specifični i malo sam se čak osjećala da ne pripadam :D sva djeca su mi izgledala malo anemično :/
Desert je visnjica :(

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Kroacija » 12 tra 2015 16:15

slika

neću reći gdje, ali ovo je definitivno najbolji restoran koji sam posjetila u životu.
and yes, pojela sam sve sa slike. :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 12 tra 2015 17:13

E da, Lungomare u Opatiji..super pogled i lokacija, djeluje kao finiji restoran, al klopa skroz osrednja :/

Btw, jel itko probao pizzu u Mundoaki? Jel vrijedi 120 kn? :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 22 tra 2015 07:51

Bistro Karlo
Gledale smo ga na tjednu restorana dvaput pa nikak otic. I sinoc otisle.
Prostor je malen, al ugodan.
Konobar je bio ok.
Uzele smo one njihove 4 slijeda pakete :) Ja riblji, darling mesni. I ne mogu rec, fakat je bilo fino. Mala zamjerka, u tak malom restoranu pobrkat narudzbu :primalscream:
Nisam dobila na kraju tuna stake nego file brancina i nije mi se dalo cekat da ga vrate jer je to traaajalo i bilo je vec 23h.
Smeta me jako refilanje casa bez pitanja. Mi se zapricamo a on se samo pojavi iza ledja i nadotoci ti vino. Daj me pitaj. I vodu. Zilijardu puta. U najmanjim casama za vodu ikad :)
Naravno da cu popit. Napuhnula se ko zaba.

Najgora stvar ikad. Cuve. Znam da restorani imaju tu praksu, al u mex kantini dobijes kosaru tortilja i tri umaka. A tu. Malinu i tri brabonjka. Mozzarela. Najmanja ikad. Manja od zrna graska. Bum. 20kn po osobi a nisam jos narucila.

Uglavnom, oduljila sam pa da ne duljim :)
Hrana fina. Precijenjena. Nas dvije skoro 600kuna. Za to kuham cijeli mjesec :lol:

I hladni tus. Kartice ne primaju. Kaze lik pa pise vam na stranici. Kojoj stranici? Mi usle s ceste a na prozorima ti pise da primate kartice. A neee. Pa to je tu jos od starog restorana. Ok. Zena otrci na bankomat a on donese racun u etuiu na kojem su giant reklame za maestro, master i vizu. I to je valjda od starog restorana :confused:

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Vox Feminae » 22 tra 2015 11:15

Morala sam skicnut gde se nalazi. Hvala na recenziji, sad cisto sumnjam da cu krociti tamo. Cak i nije bed para, al ne volim kad su porcije male. :D
Prostor mi se cini okej, simpa. Malo me podsjeca na Kishu, topli.

Nego, bila sam again u Salsi i malo me razocarali. Presuhe tortilje i jos se konobar pravi blesav oko umaka kojeg odjednom ne posluzuju uz hranu... Ali, dosad uvijek dobro iskustvo, mozda je bio samo takav dan.

I tak. Gladna sam. :D
The eyes, chico, they never lie.

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Little N » 22 tra 2015 11:53

Kad uzmes niz, onda je stvarno taman. Ja inace mogu pojest. Al za glavno jelo u rasponu od 110-180kn, ako uzmes samo njega mozes nakon komotno na pizzu.
I to kaj oni nazivaju tbone steak. Doslo mi je da se dignem i opalim samarcinu kuharu. Kog ti farbas sa pol kotleta.

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Vox Feminae » 22 tra 2015 14:51

Little N je napisao/la:Kog ti farbas sa pol kotleta.
Svidja mi se kak razmisljas. :D
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 12 srp 2015 13:58

Da i ovdje potpišem da pizza u Mundoaki vrijedi svake kn, prvenstveno jer je odlična, al i zato što najede tri osobe (ak će ić tko tamo, njihova pizza je za najmanje dvije osobe pa 120kn i nije puno dati).
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 06 kol 2015 08:59

Ne znam što se desilo s Galijom u Splitu, to je nekoć bila super pizzeria, sad sam tamo jela jednu od lošijih pizza u zadnje vrijeme.

S druge strane, mali food bar, Pikulece, je pravo osvježenje (opet Split)..nisam jela glavna jela, probala sam par manjih predjela i sve mi je bilo jako fino..posebno rolice od tune :)
Jedina zamjerka je čekanje..i na sok se čeka predugo. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la zwarte paard » 06 kol 2015 12:58

Andain je napisao/la:Da i ovdje potpišem da pizza u Mundoaki vrijedi svake kn, prvenstveno jer je odlična, al i zato što najede tri osobe (ak će ić tko tamo, njihova pizza je za najmanje dvije osobe pa 120kn i nije puno dati).
pizza 120 kn? sta to nije puno?

red clay, jedan zanimljiv prostor u bgu, cityclub- zvezdara. prvi zenski teniski klub. dosta zanimljivo, a vlasnica je divna. nedavno otvoren. meni je koncipiran na nacin da se mijenja mislim svakih mjesec dana. postoji 5 jela koja su osmisljena i nakon nekog vremena se mijenjaju. dosta fino. skroz fino.

cist kao napomena, ako neka bude dolazila.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: RESTORANI-recenzije/ocjene/preporuke

Post Postao/la Andain » 08 kol 2015 13:03

Je, to je puno za pizzu za jednu osobu, no ova pizza je za dvije ili tri osobe pa onda kad dijeliš ispadne kao prosječna cijena pizze, a k tome je još i dosta fina :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite