Izbori 2015.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Izbori 2015.

Post Postao/la tamara3 » 24 lis 2015 12:04

I, kome, kako, zašto dati glas? Crol razgovara sa strankama uoči izbora i jako je teško :D. No evo svojevrsnog vodiča koji ćemo nadopunjavati narednih dana:

ORaH i Živi Zid:
http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... og-ropstva

Pametno i MOST:
http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... -analizira

Aktivisti:
http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... ista-prava

Glas LGBT naroda:
http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... posljedica

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la Andain » 25 lis 2015 11:04

Politička stranka koje nema mišljenje i ne može se izraziti o nečem što je postalo na neki način najznačajnije pitanje u pogledu ljudskih prava u zapadnom društvu u zadnje vrijeme, dakle pitanje gay prava, je smiješno da uopće pretendeira na ikakvu političku i društvenu moć. S druge strane, kad pričamo o seksualnim manjinama i raznim oblicima suživota, zašto se malo spominju poligamne veze? Ak redefiniramo pojam braka, ja sam za to da ga redefiniramo onda i šire. Malo offtopic možda, čisto mi palo na um.

Inače, moje mišljenje o politici je takvo da demokraciju i političke izbore, a time i političku propagandanu, treba totalno izbaciti, ak zbog ničeg drugog onda trošenja love na nepotrebne stvari. Ajmo malo vidjeti kak meritokracija izgleda, demokracija je dosad za Hrvatsku ionak imala porazne rezultate. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la cokolada » 27 lis 2015 03:17

Meritokracija? Pa, izvjesne političke stranke koje su u nekim državama došle na vlast tridesetih godina prošlog stoljeća mahale su barjakom znanstvene prosvijećenosti, a omiljena im je znanost bila eugenika.
http://www.homesaustin.com/Documents/GermanEugenics.pdf
Scientists used eugenics to support their social biases and political convictions. And politicians used
eugenics to justify their social policies and laws. Both groups used the logic of eugenics to further
their own ends.


Ima znanosti ovakvih i onakvih. I kvaziznanosti. I znanstvenika sumnjive reputacije i onih koji bi prodali znanstvenu istinu i svoju mater za šaku dolara. Ili što kaže Nietzsche:"Nekoć je duh (u smislu intelekt) bio bog, potom je postao čovjekom i naposlietku je postao ološ,"
No, čak i kad bi bilo moguće ustanoviti pouzdani filter za odvajanje kvalitetnih ljudi od ološa, čak ni tada meritokracija nije simpatična. Ni argumentacija u stilu 'ja znam (ili tvrdim da znam) nešto više od tebe, pa ću odlučivati što je dobro za tebe'.
slika

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la Andain » 27 lis 2015 11:44

Ne možeš meritokraciju povezati s nacistima ništa više nego možeš samu znanost općenito povezati s njima. Uostalom, da je meritokracija doista bila model vladavine u Njemačkoj u to vrijeme, moguće da nikad do nacizma ne bi ni došlo jer bi već netko primjetio da taj Adolf ništa u životu prije politike nije napravio pa prema tome nema ni pravo odlučivati o ičijoj sudbini.

Meritokracija je model po kojem uspješni pojedinci, koji su dokazani stručnjaci u određenom području, to područje i vode i sa stručnjacima se konzultiraju-vlast najsposobnijih, ali ne samo po principu znanja već i osobina, pa se tako po tom modelu neće desiti da imaš političare ili stranke na vlasti koji imaju krivične optužnice, niti će se desiti da imaš ljude na vlasti koje bira prosječan Hrvat koji smatra da je pitanje ćirilice u Vukovaru bitnije pitanje od TTIP-a.
cokolada je napisao/la: Ni argumentacija u stilu 'ja znam (ili tvrdim da znam) nešto više od tebe, pa ću odlučivati što je dobro za tebe'.
Da, bitno bolje je odlučivanje o sudbini prepustiti onima koji se biraju po principu populizma. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la tamara3 » 27 lis 2015 13:02

Naprijed Hrvatska! Progresivni savez i Konzervativna stranka (nula bodova)

http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... et-pitanja

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la cokolada » 28 lis 2015 05:32

Andain je napisao/la:Ne možeš meritokraciju povezati s nacistima ništa više nego možeš samu znanost općenito povezati s njima. Uostalom, da je meritokracija doista bila model vladavine u Njemačkoj u to vrijeme, moguće da nikad do nacizma ne bi ni došlo jer bi već netko primjetio da taj Adolf ništa u životu prije politike nije napravio pa prema tome nema ni pravo odlučivati o ičijoj sudbini.
Bilo bi nacizma i bez famoznog Adolfa, duh vremena odvijao se u znaku golemog pouzdanja u znanost i vjere u znanstvene i ostale autoritete, pa su na krilima tog pouzdanja dokazani stručnjaci (uglavnom eugeničari) uzimali sebi za pravo da odlučuju tko smije živjeti.
Andain je napisao/la:Meritokracija je model po kojem uspješni pojedinci, koji su dokazani stručnjaci u određenom području, to područje i vode i sa stručnjacima se konzultiraju-vlast najsposobnijih, ali ne samo po principu znanja već i osobina, pa se tako po tom modelu neće desiti da imaš političare ili stranke na vlasti koji imaju krivične optužnice, niti će se desiti da imaš ljude na vlasti koje bira prosječan Hrvat koji smatra da je pitanje ćirilice u Vukovaru bitnije pitanje od TTIP-a.
Da, meritokracija je nešto širi pojam od scijentokracije, ali ovu implicira. A ova je vladavina u ime znanstvene istine. Po totalitarnom kapacitetu nije ništa bolja od teokracije - vladavine u ime božanske istine.
Pojam istine filozofski je koncept bez konačne definicije (pučki rečeno - mutan) i sagledavanje tog koncepta kroz povijest uči nas da budemo veoma skeptični prema svakome tko tvrdi da je spoznao istinu ili da posjeduje konačnu istinu bilo o čemu. A kamoli da bi još odlučivao o tuđim životima u ime te navodne istine. Nitko ne smije odlučivati što je dobro za druge, svaki čovjek treba sam odrediti što je dobro za njega samog i u suradnji s drugima artikulirati svoje interese.
Šamani, popovi i doktori znanosti mogu savjetovati i informirati, ali ne i vladati, dakle odlučivati o tuđim životima.
Ježim se od pomisli na meritokraciju i scijentokraciju. Teokracija ostavlja ljudima bar minimalan prostor privatrnosti i samoodlučivanja, meritokracija ne bi ostavila ni toliko.
Zašto bi netko odlučio u koju će školu iči i za koga će se ženiti, ako eksperti mogu bolje procijeniti od njega samog? Zašto bi se ljudi sami određivali po pitanju spolne orijentacije, bez prethodne procjene stručnog medicinskog time koji bi odlučio tko je zbilja gej, a tko je samo zabrijao da je gej zbog, ne znam, krize identiteta?
cokolada je napisao/la: Ni argumentacija u stilu 'ja znam (ili tvrdim da znam) nešto više od tebe, pa ću odlučivati što je dobro za tebe'.
Andain je napisao/la:Da, bitno bolje je odlučivanje o sudbini prepustiti onima koji se biraju po principu populizma. :)
Da, onima koje se bira. A ne onima koje bi nametnula akademsko-birokratska struktura po načelu - oni su jako pametni i zbilja svima žele dobro, vjerujte nam na riječ. Ako ne vjerujete, nema veze, ionako vas nitko ništa ne pita.
slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la tamara3 » 28 lis 2015 11:14

Markić: Uvjet za podršku budućoj vladi je povlačenje Zakona o životnom partnerstvu

http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... artnerstvu

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la Andain » 28 lis 2015 15:28

cokolada je napisao/la: Pojam istine filozofski je koncept bez konačne definicije (pučki rečeno - mutan) i sagledavanje tog koncepta kroz povijest uči nas da budemo veoma skeptični prema svakome tko tvrdi da je spoznao istinu ili da posjeduje konačnu istinu bilo o čemu. A kamoli da bi još odlučivao o tuđim životima u ime te navodne istine. Nitko ne smije odlučivati što je dobro za druge, svaki čovjek treba sam odrediti što je dobro za njega samog i u suradnji s drugima artikulirati svoje interese.
Doista misliš da u demokraciji nitko ne odlučuje u tvoje ime? Kakve misliš da većina ima kriterije u pogledu izbora kandidata?

Meritokracija je model po kojem Josipović ne bi imao glasa u ničem u ovoj državi osim prava (zapravo ni to zbog afere sa zampom), a Milanović, Karamarko i Kolinda, kao osobe koje se nisu uspjele profilirati u nijednom sektoru industrije ili društva s realnim rezultatima, bi nestali sa scene. Ruža Tomašić bi eventualno mogla voditi policiju, a ne odlučivati o školstvu.
Meritokracija je model u kojem država ne bi dozvolila Markički da odlučuje što će staviti u ustav. To nije vladavina onih koji smatraju da sve znaju već vladavina pojedinaca koji imaju realne rezultate u svom dugogodišnjem radu, a uz to su im CV bez ikakve mrlje, a karakterno pokazuju visoke moralne odlike.
Za upad na faks trebaš pokazati nekakvo znanje, a onda svake iduće godine i nekakve rezultate, za posao isto tako trebaš biti po iskustvu i znanju najbolji mogući kandidat, a onda da bi ga održao, trebaš imati i realne rezultate, jedino politička arena funkcionira po principu da nekakav bivši sitni kriminalac i udbaš može danas-sutra odlučivati koji predmet će ići u škole, koliko love će hrvatska dati za znanost, a koliko za kulturu i kakav ćemo odnos imati sa susjedima. Misliš doista da o tim stvari u demokraciji sama odlučuješ?
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la modblaise » 29 lis 2015 14:15

Kako mogu doći do Duške Čolović koja je pisala članak o Mostu i Pametno? Voljela bih s njom iskomunicirati neke detalje vezano za navedeni članak.
I need you, you're the one I need.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la tamara3 » 29 lis 2015 17:02

Lako, kontakti su uvijek u impresumu za razne reakcije. Piši na redakcija@crol.hr ili urednica@crol.hr.

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la modblaise » 29 lis 2015 17:51

A nije ona tu na forumu?
I need you, you're the one I need.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la tamara3 » 29 lis 2015 17:53

Ne, zašto bi bila?

Avatar
cokolada
Postovi: 139
Pridružen/a: 06 sij 2012 17:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la cokolada » 04 stu 2015 13:34

Andain je napisao/la: Doista misliš da u demokraciji nitko ne odlučuje u tvoje ime? Kakve misliš da većina ima kriterije u pogledu izbora kandidata?

Meritokracija je model po kojem Josipović ne bi imao glasa u ničem u ovoj državi osim prava (zapravo ni to zbog afere sa zampom), a Milanović, Karamarko i Kolinda, kao osobe koje se nisu uspjele profilirati u nijednom sektoru industrije ili društva s realnim rezultatima, bi nestali sa scene. Ruža Tomašić bi eventualno mogla voditi policiju, a ne odlučivati o školstvu.
Meritokracija je model u kojem država ne bi dozvolila Markički da odlučuje što će staviti u ustav. To nije vladavina onih koji smatraju da sve znaju već vladavina pojedinaca koji imaju realne rezultate u svom dugogodišnjem radu, a uz to su im CV bez ikakve mrlje, a karakterno pokazuju visoke moralne odlike.
Za upad na faks trebaš pokazati nekakvo znanje, a onda svake iduće godine i nekakve rezultate, za posao isto tako trebaš biti po iskustvu i znanju najbolji mogući kandidat, a onda da bi ga održao, trebaš imati i realne rezultate, jedino politička arena funkcionira po principu da nekakav bivši sitni kriminalac i udbaš može danas-sutra odlučivati koji predmet će ići u škole, koliko love će hrvatska dati za znanost, a koliko za kulturu i kakav ćemo odnos imati sa susjedima. Misliš doista da o tim stvari u demokraciji sama odlučuješ?
Devijacije koje si navela ne bi se mogle pojaviti tj. bile bi srezane u korijenu u razvijenoj demokraciji. Mi takvu ne poznajemo. Naš je sustav otprilike nešto ovakvo:

Demokratura
https://cs.wikipedia.org/wiki/Demokratura

https://bs.wikiquote.org/wiki/Predrag_Matvejevi%C4%87

Meritokracija sama po sebi može biti jako opasna, a tek u balkanskoj izvedbi bila bi to strahota. Neš' ti naških eksperata i kvazieksperata. I njihovih moralnih kvaliteta. Uostalom, nije ni već spomenuta Markićka poslovno neuspješna, niti neuka. Za ljude njenog svjetonazora ona bi bila među prvim perjanicama hipotetske, bože nas sačuvaj, meritokracije.
slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la tamara3 » 06 stu 2015 16:01

Evo i rezimea:

LGBT prava uoči izbora: Tko nas je 'doživio', a tko nije?

http://www.crol.hr/index.php/politika-a ... a-tko-nije

Da hrvatski političari ne smatraju LGBT zajednicu politički bitnom, svjedoči ignoriranje pitanja koja je CroL postavio strankama uoči parlamentarnih izbora. Postavili smo niz pitanja koja se odnose na prava LGBT zajednice, na stav stranke prema LGBT roditeljstvu, o pravu na MPO za lezbijke i samice, o Zakonu o životnom partnerstvu, te o pravnom priznanju roda temeljenog na samoodređenju. Većina stranaka uopće nije našla za shodno da nam odgovori.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la Moloko » 11 pro 2015 13:29

Koji cirkus od ovih izbora..
Ovi MOST-aši ostavljaju dojam nedoraslih kvazi političara. Takve floskule već dugo nisam čula.
SDP-ovci se toliko čupaju za slamku da su spremni i sa HDSSB-om ući u kombinaciju. Istim onima koji nedavno pokreću crnu gardu i promiču ustaštvo, dok istovremeno SDSS daje potporu SDP-ovcima, tim istima koji razmišljaju o HDSSB-u.
HDZ-ovci potajno vrebaju Raškovića a do nedavno su pozivali na ponovni Domovinski rat i mrzili sve srpsko.

Sve u svemu, jad i bijeda. Ni nismo zaslužili ništa više nego da odemo u bankrot.

Idioti.
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la zwarte paard » 13 pro 2015 11:27

A tko je pobedio na kraju?
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la Little N » 13 pro 2015 11:43

Nije nitko. Jos.
Razvukao nas Most ko zvaku sa svojim imbecilnim idejama. Cekamo da svi popizde i ponove se izbori da se lijepo vratimo dvostranackoj lopovskoj utopiji :)

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Izbori 2015.

Post Postao/la zwarte paard » 14 pro 2015 13:13

Little N je napisao/la:Nije nitko. Jos.
Razvukao nas Most ko zvaku sa svojim imbecilnim idejama. Cekamo da svi popizde i ponove se izbori da se lijepo vratimo dvostranackoj lopovskoj utopiji :)
dakle isto sve... :/ besmisleno...

hvala :)
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Odgovorite