nove i stare persone na crolu

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

nove i stare persone na crolu

Post Postao/la zwarte paard » 13 lip 2015 11:42

Primjetih da je ucestala pojava registriranje, potencijalno predstavljanje korisnica koje kasnije nigdje ne tipkaju i nickovi kao da su lesine. Niti a niti b od zena.

Dva: zasto manje vise sve imaju osjecaj da su nove i da par nas sto trabunja ili se poznajemo smo uhodana ekipa koja je hermeticna. Primjetih da taj stav nove korisnice blokira i da niti ne pokusavaju pisati.

Iako je podjela na nove i stare korisnice diskutabilna jako, smeta mi sto nove zene kao da se osjecaju odbacenim u startu.

Kako to mijenjati? Ima li neka od vas ideju?

Bilo bi mi drago da se i nove korisnjce oglase ako vide temu.
Da kazu kako da maknemo tu stigmu neprobojnosti i budemo susretljive.
Cisto malo razmisljam..
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

carven
Postovi: 47
Pridružen/a: 11 lip 2015 22:10
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la carven » 14 lip 2015 10:13

Smijem ja nešto reći? :D

Ovaj forum ima potencijala, samo mu fali korisnica, koje odlaze čim dođu, što si rekla već.

Ja iskreno ne znam gdje bih postala. Tamo u popularnim temama nerijetko teku privatni razgovori, a u manje popularnim temama (koje su isto zanimljive) zadnji put je postano prije nekoliko mjeseci i glupo mi je odgovorit na nešto napisano 11.2. hahaha

Ne znam šta bih rekla na pitanje "kako zadržati korisnice". Mislim, normalno je da ljudi koji su duže vrijeme na nekom forumu razviju interne fore, drugi ljudi odu zbog manjka vremena i onda ostane ta grupica koja se poznaje. Općenito forumima na ovim prostorima pada popularnost. Iznimka forum.hr. Zapravo, ne znam ni kakva je tamo situacija, ne zalazim baš.

Avatar
Bikini Kill
Postovi: 853
Pridružen/a: 02 stu 2012 16:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Bikini Kill » 14 lip 2015 10:58

Ja bih samo poručila novim korisnicama da se ne libe ostavljat postove jer im izgleda kao da upadaju nekom u razgovor.
Ako se nekom baš razgovaralo o nečem,može to riješit preko PP-ova. :lol:
Možda se ljudi samo zanesu jer ne vide nikog u blizini pa to preraste u neko interno zafrkavanje.
I nema razloga ne refreshat te stare topice,dapače,puno ljudi to radi.
Mislim da bi nam svima bilo drago da je što više ljudi aktivno i da je zabavno.
A ako se nekom netko ne svidi,što je uvijek slučaj,samo se malo izbjegavate or sth,nije razlog za neaktivnost.
Tako da...
Go for it.
But Frusciante gladly went off and made love to the air with his dancing ribbon...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la JaNNa » 15 lip 2015 11:27

Crolov forum, koliko god to neki ne željeli čut, je funkciju foruma davno izgubio.
Postao je više alat spajanja i barenja, alla iskrica.
To je činjenica, i zato ima toliko nickova koji dođu-odu i koji ne pišu po forumu, već haraju pp-ovima.

Ja ovo mjesto volim. s njime sam sazrjela. preko njega upoznala neke drage persone, spoznala različitosti i prihvatila dosta toga.
volim tu doć i vidjeti što ima i sjetit se tih nekih starih vremena. i oduvijek je bilo da se nove bune na stare, no činjenica je da smo svi mi nekada bili novi, a nismo postali stari sa kukanjem i pljuvanjem starih, već prihvaćanjem zajebancije i poštivanjem u raspravama.
carven je napisao/la: Ja iskreno ne znam gdje bih postala. Tamo u popularnim temama nerijetko teku privatni razgovori, a u manje popularnim temama (koje su isto zanimljive) zadnji put je postano prije nekoliko mjeseci i glupo mi je odgovorit na nešto napisano 11.2. hahaha
- koje su to popularne teme?
ako misliš na pitaj me, ovo-ono, upravo sada, o čemu razmišljate i sl. to su teme u kojima fkt nije potrebna nikakva teška filozofija da bi se upalo u interakciju. i ono što se tebi čini privatnim razgovorom možda uopće nije privatan razgovor, već čista nagađanja i zajebancija, te sličan smisao za humor i zajebanciju.

- postanje na post od 01/01/1967?
neke teme su otvorene davnih dana kada su svi koji su bili aktivni na forumu rekli što su imali. ne vidim razloga da novi korisnici ne mogu sada reći svoje mišljenje o toj temi. masu puta se dogodilo da bi netko refresho (često je to Andain :lol: ) neku temu od par godina i kada sam pročitala što sam mislila tada bio je double facepalm, pa bi onda i ja opet napisala što se promijenilo i tako bi se aktiviralo sve opet.

- zaključak -
možda malo manje analize i više go with the flow razmišljanja ne bi bilo loše, pa bi onda i bilo više postova na forumu i više aktivnijih korisnica
No, uvijek se vraćamo na vječito pitanje: Koji su vaši razlozi za logiranje na Crol?

:feelingfree:

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Moloko » 15 lip 2015 11:29

Stvar je stava. Ako se sam osjećaš "odbačeno" drugi ti ne mogu pomoći da se osjećaš uklopljeno. Mišljenja sam: ako netko ima želju pisati-pisat će. Ako nema-neće. Kad sam došla ovdje nisam znala baš puno ljudi ali sam se s vremenom počela zezati i nije mi nimalo bio bed pisati u bilo kojoj temi i iskazati svoje mišljenje. Forum uostalom i služi za opuštanje i dobru zabavu. Ne mislim da će se nekog razapeti na križ ako napiše čak i nešto što bi nekoj drugoj korisnici moglo zasmetati. Zato postoje argumentirane rasprave ili u slučaju neke veće privatnosti-pp ovi. A možda je stvar u tome da ja pristupam u startu sa "baš me briga što će netko reći" pa se nikad nisam osjećala "odbačeno".:D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la JaNNa » 15 lip 2015 11:32

Moloko je napisao/la:Forum uostalom i služi za opuštanje i dobru zabavu.
pliz. svi znamo da si ti tu da zbariš nešto.


:D :lol: :D

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Moloko » 15 lip 2015 11:36

JaNNa je napisao/la:
Moloko je napisao/la:Forum uostalom i služi za opuštanje i dobru zabavu.
pliz. svi znamo da si ti tu da zbariš nešto.


:D :lol: :D
Prestani pričati gluposti i popij koju Medicu. :haha:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la slapa » 15 lip 2015 11:49

^
no pa i barenje je dobra zabava. mislim, barem bi trebala biti. :D

onT. ne mislim da postoji ikakva hostilnost ili otpor prema novim osobama na forumu, one koje su snalažljivije i opuštenije se vjerojatno lako uklope ako to žele, one sramežljivije stoje sa strane i snimaju pa nešto probaju pa opet malo gledaju i tako. mislim, vjerojatno je slično s njima i uživo. poruka dotičnima: samo hrabro, uglavnom ne grizemo... :D
Zadnja izmjena: slapa, dana/u 15 lip 2015 11:53, ukupno mijenjano 1 put.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la JaNNa » 15 lip 2015 11:52

slapa je napisao/la:^
no pa i barenje je dobra zabava. mislim, barem bi trebala biti. :D
naravno da je, ali to često završi s nekom dramom ovdje.

a kad su lezbe u pitanju... ni George RR Martin im nije ravan u drami :lol:

carven
Postovi: 47
Pridružen/a: 11 lip 2015 22:10
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la carven » 15 lip 2015 14:00

Znam da vi nemate takav dojam, ali forum se na prvi dojam ne čini opuštenim, no nakon par dana provedenih tu mogu reći da je okej. :D
Ja općenito nisam osoba koja se negdje uklopi čim dođe (bilo na internetu, bilo u vanjskom svijetu, jel), treba mi vremena.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Andain » 15 lip 2015 14:05

JaNNa je napisao/la:masu puta se dogodilo da bi netko refresho (često je to Andain :lol: ) neku temu od par godina

..ouch :D :P

..ot. carven..ma tako ti je uvijek kad dođeš negdje gdje si nova.. dobra vijest je, ne treba puno vremena da se ta faza 'preboli'. Dobrodošla ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la JaNNa » 15 lip 2015 14:08

carven je napisao/la:Znam da vi nemate takav dojam, ali forum se na prvi dojam ne čini opuštenim.
nego? koji je prvi dojam foruma?

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Yeci » 15 lip 2015 14:21

Groblje, ftw. Čak ni Andy nema. :cries:
Don't talk about life, live it.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la JaNNa » 15 lip 2015 14:32

Yeci je napisao/la:Groblje, ftw. Čak ni Andy nema. :cries:
s obzirom da dnevno naštancaš 50-ak postova mora da imaš neki moderni oblik nekrofilije :lol:

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Yeci » 15 lip 2015 14:36

:eyebrow:
Don't talk about life, live it.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Temperance » 15 lip 2015 15:45

Mislim da je problem što se na prvi pogled forum čini dosta interan, jer svi pomalo offaju i čavrljaju i "nove" korisnice imaju dojam da se svi znaju i nevoljko se ubacuju u teme pitaj me i slično, jer se osjećaju kao outsajderi.
Također druge, "ozbiljnije" teme nisu toliko popularne, a mislim da nove ljudi prvo gledaju aktivne teme i nekako mi se čini lakše krenuti piskarati u pitaj me nego odmah se baciti na neka ozbiljna razmišljanja ;)
Some music needs air. Roll down your window.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Malory » 15 lip 2015 16:47

Meni nije problem uletiti ko Hellen Keller u birc i za sobom povuci stol, stolice, pive i poneko pickasto pice. Htjela sam reci da sam otvorena i nije mi bio bed poceti piskarati ovdje, a nova sam.
Zao mi je sto konstruktivne teme nisu aktivne, sto se piskaranje uglavnom svodi na 5-6 offtopic tema. Ljudi su, barem ovi mladji, navikli na instant komunikaciju koja se svodi na dvije, tri rijeci i pokoju jednostavnu neprosirenu recenicu. Nikome se ne da argumentirati stavove i virtualno se samarati, a meni je to gust. Ili, bio gust, sad sam vec u fazi kad mi se pisanje po forumima svelo na minimum minimuma.

My 2 cents. :D

carven
Postovi: 47
Pridružen/a: 11 lip 2015 22:10
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la carven » 15 lip 2015 16:52

JaNNa je napisao/la:
carven je napisao/la:Znam da vi nemate takav dojam, ali forum se na prvi dojam ne čini opuštenim.
nego? koji je prvi dojam foruma?
E upravo ovo:
Temperance je napisao/la:Mislim da je problem što se na prvi pogled forum čini dosta interan, jer svi pomalo offaju i čavrljaju i "nove" korisnice imaju dojam da se svi znaju i nevoljko se ubacuju u teme pitaj me i slično, jer se osjećaju kao outsajderi.
Ali to je prvi dojam. Mislim, tako je i na drugim forumima koji imaju malo aktivnih članova.

Avatar
turbulentno
Postovi: 83
Pridružen/a: 29 srp 2015 21:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la turbulentno » 31 srp 2015 17:39

Neko je gore napisao ako se sam osjećas odbačeno niko nije kriv radi toga tu se potpuno slazem

One koje su tu duže logično da se bolje poznaju,nagađaju..

Pitaj me je po meni super tema za nove..i uopće nema smisla imati stav ubacujem se i tako to.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la str8faith » 25 ruj 2015 21:47

Ja svratim kad san pijana. Il drogirana buhahahaha zajebajen se... Ovo citam uz kafu
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la JaNNa » 30 ruj 2015 12:38

str8faith je napisao/la:Ja svratim kad san pijana. Il drogirana
:haha: vrh! :haha:

Avatar
call_me_dolly
Postovi: 24
Pridružen/a: 28 ožu 2013 18:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la call_me_dolly » 30 ruj 2015 23:26

Ja sam već promjenila dva profila (od prvog sam uopće zaboravila i nick, pass i mail sa kojim sam se registrirala, dakle sve što se može zaboraviti.) i dođem svake prijestupne i tek sam se nedavno ponovno aktivirala ovdje.

Naime, aktivna sam na jako puno društvenih mreža i dejting sajtova. Iz iskustva znam da lezbijke/biseksualke/panseksualke (namjerno ne stavljam trans jer ih primjećujem puno) su nekako daleko manje u prosjeku aktivne online i u pronalasku novih partnerica/frendica. Konkretno, na Romeu je užasno puno muških što znati od svojih gay frendova, kao i na haeru. Valjda je tamo 70% dečkiju, svega 30% cura. Na strejt sajtovima je opet više dečkiju.

Osim toga, tko je god željan rasprave kao takve, ima puno drugih foruma gdje je više korisnika i rasprave su daleko dinamičnije i više je tema. Realno, što ovaj forum odvaja od drugih je samo stvar orijentacije žena koje ovdje sudjeluju i manje je korisnica. Skoro pa sve teme, osim možda neke specifične u vezi ljubavnih i seksualnih odnosa, eventualno eventova se mogu postaviti negdje drugdje. Tako da ideja o lezbijskom forumu, baš pretjerano nema smisla. raspravljat o glazbi, što mi je danas prošlo kroz misli itd se može na bilokojem drugom forumu. Po mogućnosti da nije toliko mejntrim da ima homofoba.

A sad, ako netko ima želju upoznat neku od korisnica, puno će teže to učiniti preko foruma i teme, nego dejting sajta. Lakše je recimo to na haeru, gdje je slika korisnici, više mogučnosti u izradi profila, veća je interakcija u osobnim porukama...

Bezobzira na spomenutno, i dalje mi je drago ovo mjesto. Upoznala sam par cura ovdje u živo i imam pozitivna iskustva. nadam se da bude još toga, pa se i dalje rado vraćam.
We become so close over the years that eventually we were finishing each other`s romantic affairs

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la black.cat » 01 lis 2015 12:32

na Crolu vise nije kao prije, a koliko vidim, to i druge cure primjecuju.

ovdje sam vec ko sitan inventar i bilo je i lijepih i ruznih trenutaka, tako da mogu rec da sam do sad dozivjela svasta.

puno je novih korisnica, a gdje je ona stara garda?

kao u jednom refrenu pjesme:"neki novi klinci, neki novi klinci, neki novi klinci,..."

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la str8faith » 03 lis 2015 22:43

brate ti si za svastaru
uglavno toliko mi je dosadno da evo pijem bevandu i citam ovo i fali mi shiza uh
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la zwarte paard » 15 lis 2015 09:09

Kao forumi su off...Sada su In aplikacije super truper pronalaska nekoga za kres u obližnjem lokalu, stanici za bus i tako... Mozda forum nije zamro samo su otišle one kojima je forum služio nagonskim porivima :-D što je meni skroz coooooooollllll

Ja vise volim gemist...i ne drogiram se. Od trave mi se povraća...Sam miris i ja gotova...Bila bih poglavica koji je uništio svoje pleme.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la modblaise » 22 lis 2015 12:39

Ja sam svoje komentare o Crolu već negdje napisala. Svejedno, tu sam. Na žalost (ili, na radost), u zadnje vrijeme baš nemam vremena za piskaranje ali često povirim, pročitam što se piše.... i bila bih tužna da ovaj mali L svijet nestane ;-) Uz to, preko Crola sam upoznala neke žene, imala ugodno druženje u Bg, sad raste jedno prijateljstvo u mom gradu.... :feelingfree:
I need you, you're the one I need.

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la Sally_Seton » 25 lis 2015 12:48

a šta znam.... ni ja nisam naročito druželjubiva, tako da mi hermetičnost crol-a nit smeta nit prija (nit smrdi nit miriše, kako glasi jedna izrekica iz mog kraja).

nego, tu mi je interesantnije nešto čemu crol nije izuzetak, dakle ta hermetičnost (sektašenje) kao opšte mesto lezbejskih internet boravišta. Moje dugogodišnje iskustvo sa takvim net destinacijama je vazda potvrđivalo ovo... nikako da shvatim otkud to.

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la shizika » 22 ožu 2016 00:29

Steta sto je CroL tako zamro, a nekad je bio kul mjesto. Sjecam se vremena kad sam jedva cekala da se ulogiram, i :typerhappy:, a
danas dodjem iz neke navike i kad mi je bas dosadno. Cak mi se ne svidja ni ovaj novi dizajn foruma, vise mi je odgovarao stari.

Fali dosta zanimljivih ljudi, kao sto su nekad bili phos, rainbow, zita, gigi, picajzlica, temida, misty itd, danas se sve svelo na oglase i
internu spiku.
Nekako mi je godinama forum prirastao k srcu, cak mi fale vrmena i kad sam banirana bila <3 :suzica: ali eto
da nije bilo njega, tko zna bi li ikad ostvarila vezu sa zenom. Prve lez frendice sam tu nasla, a bome i prvu curu. : ) :bivsastrejtusa:

Steta velika za buduce narastaje lezbica. :/
...život je lijep... (:

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la str8faith » 22 ožu 2016 00:40

shizika je napisao/la: cak mi fale vrmena i kad sam banirana bila <3 :suzica: ali eto

Podpisujem druze
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: nove i stare persone na crolu

Post Postao/la shizika » 22 ožu 2016 00:42

e da i kad sam bila FORUMAS GODINE! Da se ne zaboravi <3 : )
...život je lijep... (:

Odgovorite