Hladnjak za laptop

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Hladnjak za laptop

Post Postao/la inani » 31 kol 2016 22:47

Moze li mi netko preporuciti kvalitetan hladnjak za laptop? Velicina ekrana je 15.6". Hvala.
... :nesvjest:

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Mar » 31 kol 2016 23:34

Whirlpoolovi su ti dobri. Stane laptop i još puno toga:

slika

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Mar » 31 kol 2016 23:36

Šala. Imam ovaj i zadovoljna sam, al' ga ne koristim puno jer sam lena to prištekavat. :D


Ili misliš na one kaj idu unutra? O tome nemam pojma. :hideunderrock:

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 01 ruj 2016 07:17

Hladnjak za laptop je zadnji korak. Prvo treba vidjeti zašto se laptop zagrijava/pregrijava. Je li do prašine ili se treba staviti nova termalna pasta, npr. U konačnici ti hladnjak neće puno pomoći ako je u pasti problem. Bitno je da ti je laptop na povišenom te da zrak može nesmetano cirkulirati oko njega.

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la black.cat » 01 ruj 2016 07:56

ako nisi toliko vjesta s time, bolje propusti to nekome tko se razumije u to.
obicno se unutra nakoti puno prasine i zbog toga se zagrijava, recimo to ovako izgleda:

slika

onda se rastavi laptop, sve iznutra usisa i onda radi normalno.

ako i dalje ima problema, onda se dalje dijagnosticira...

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la inani » 01 ruj 2016 10:35

Hvala na odgovorima. Nina, mislim da ce mi taj prvi najbolje doci. ;)
Uglavnom, vec je bio na popravku i ociscen je (prasina, pasta), ali mi je decko koji ga je popravljao preporucio da si uzmem hladnjak kako ponovno ne bi doslo do pregrijavanja.
... :nesvjest:

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 01 ruj 2016 20:20

Hladnjak da ne dođe do ponovnog pregrijavanja... logic, there is none. Do pregrijavanja uglavnom dolazi zbog nečistoća ili nedostatka paste. Ako si to sredila, laptop ti se neće pregrijavati i ne treba ti hladnjak. Dovoljno ga je malo povisiti. :-P

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la black.cat » 01 ruj 2016 20:48

ma ja mislim da se uvijek nadje dobra dusa od prijatelja ili poznanika koji se razumiju u kompjutore i da se ponovi problem, sam nek joj ga ociste.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la slapa » 02 ruj 2016 07:29

Malory je napisao/la:Hladnjak da ne dođe do ponovnog pregrijavanja... logic, there is none. Do pregrijavanja uglavnom dolazi zbog nečistoća ili nedostatka paste. Ako si to sredila, laptop ti se neće pregrijavati i ne treba ti hladnjak. Dovoljno ga je malo povisiti. :-P
ovo nije nužno tako. moj se poslovni recimo pregrije do razine gašenja čim upalim nešto (većinom su igre u pitanju ili softver koji koristi 3d engine) što upogoni grafičku u većem obimu. i takav je od prvog dana. u takvim se slučajevima ljudima zaista preporuča promjena power postavki i postavki grafičke, update drivera na noviji i upotreba hladnjaka.

ovo je zgodan link na kojem piše dosta toga što može pomoći pri pregrijavanju: http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebooks- ... d-p/295146
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 02 ruj 2016 08:25

slapa je napisao/la:ovo nije nužno tako. moj se poslovni recimo pregrije do razine gašenja čim upalim nešto (većinom su igre u pitanju ili softver koji koristi 3d engine) što upogoni grafičku u većem obimu. i takav je od prvog dana. u takvim se slučajevima ljudima zaista preporuča promjena power postavki i postavki grafičke, update drivera na noviji i upotreba hladnjaka.

ovo je zgodan link na kojem piše dosta toga što može pomoći pri pregrijavanju: http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebooks- ... d-p/295146
Ok, to stoji, ali ja sam govorila o vanjskim uzročnicima pregrijavanja. Uostalom, sori, ali lap koji treba pogoniti neki CPU/GPU zahtjevniji softver se ne bi trebao pregrijavati prilikom tog procesa, ne do granice isključivanja. :sealedlips:

p.s. Možda se varam, ali dojma sam da Inani svoj laptop ne koristi za takve stvari. Neka me ispravi ako griješim.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la slapa » 02 ruj 2016 08:38

sve to stoji, samo velim da postoje neki modeli koji su jednostavno loše posloženi i pregrijavaju se. ako odeš pogledat reviewove tog modela i brzo skužiš da je to što ti se događa pravilo. i tim nekim, istina rjeđim, slučajevima i okolnostima zaista je moguće da je možda hladnjak najbolje rješenje. trebalo bi najprije provjeriti tu pastu pa vidjeti malo reviewove tog modela i vidjeti na što se ljudi inače žale i kako taj problem rješavaju.

u mom slučaju, nisam probala al mislim da za igranje ne bi ni taj hladnjak pomogao. tutnuli su nutra grafičku koja je zvijer i koja može pokrenuti sve živo ali se u okolnostima kada koristi grafički engine notebook vrlo brzo pregrije do razine gašenja. ne samo meni, svima koji imaju taj model je tako. loše je projektiran. na kraju se jednostavno na njemu ne igram a sve ostalo radi bez ikakavih problema.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la black.cat » 02 ruj 2016 08:50

kad ce @inani@ kupovat novi komp, onda ce pitat nas da joj slozimo konfiguraciju :D

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 02 ruj 2016 12:34

slapa je napisao/la:sve to stoji, samo velim da postoje neki modeli koji su jednostavno loše posloženi i pregrijavaju se. ako odeš pogledat reviewove tog modela i brzo skužiš da je to što ti se događa pravilo. i tim nekim, istina rjeđim, slučajevima i okolnostima zaista je moguće da je možda hladnjak najbolje rješenje. trebalo bi najprije provjeriti tu pastu pa vidjeti malo reviewove tog modela i vidjeti na što se ljudi inače žale i kako taj problem rješavaju.
Zašto kupovati laptop bez da si prije istražio sve ikad? :D Kul karakteristike, super grafa, so-so CPU i ako želiš da radi, kupi hladnjak. Imo, bacanje novaca. :-P
u mom slučaju, nisam probala al mislim da za igranje ne bi ni taj hladnjak pomogao. tutnuli su nutra grafičku koja je zvijer i koja može pokrenuti sve živo ali se u okolnostima kada koristi grafički engine notebook vrlo brzo pregrije do razine gašenja. ne samo meni, svima koji imaju taj model je tako. loše je projektiran. na kraju se jednostavno na njemu ne igram a sve ostalo radi bez ikakavih problema.
Jup, ali ak si ga svojim novcem kupovala, a nadam se da nisi :D, trebala si provjeriti sve.

p.s. Za igranje laptopi nisu najsretnije rješenje. Ok, ima par dobrih gaming laptopa, ali ispod 2 000 € se ne isplati ni gledati.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la slapa » 02 ruj 2016 12:39

^
što je najgore taj o kojem pričam je u tom cjenovnom rangu i mrcina je po komponentama ali jbga kad su ga tako složili. jasno, nisam ga sama birala nit platila pa ono, dobar mi je i takav kakav je. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 02 ruj 2016 12:43

A onda te boli kuki. :D

Ja imam laptop koji po karakteristikama spada u nekakvu višu kategoriju. Nemam stolno računalo ovdje + živim kao nomad pa sam si uzela laptop. Nakon pola godine mu je krepala matična. Vratio se sa servisa i sada se pregrijava, ziiher nisu pastu stavili. Dobra stvar je što mogu pokrenuti sve igre koje me interesiraju, a loša je što bi PC s tim karakteristikama vrtio sve na max postavkama. Laptopi su sranja. :invisible:

p.s. Uzela sam si netbook Lenovo 11" neki dan. Ni ne osjetiš da radi. Kakva pregrijavanja kakvi bakaraći. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la slapa » 02 ruj 2016 12:45

yep, i moj ih sve može zavrtjeti. a nakon 3 minute igranja možeš peć ćevape na tipkovnici. :D laptopi zaista nisu za gejmere, ali za sve ostalo uz današnji lajfstajl su idealni. doma si imam PC za koji se nisam natjerala sjesti već jedno 4 godine. jednostavno cbf. a nadogradila sam ga radi skyrima. blento.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 02 ruj 2016 12:50

Skyrim je bio vrijedan nadogradnje! :D Totalni off, ali igraš li šta nowadays?

Moj plan je kupiti komponente i srediti PC čim se negdje stacioniram. Home is where my PC is. <3

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la slapa » 02 ruj 2016 12:57

nah, em ne stignem em sam došla u one godine kada osjećam tik-tak u glavi dok radim stvari koje me na neki način ne ispunjavaju ili nadograđuju. sjednem i nakon sat dva dođem do zaključka da gubim vrijeme i prestane mi biti gušt. a nekad sam mogla danima igrati. recimo da sam se upgrejdala u životu. sad igram MMRPG bez O. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 02 ruj 2016 13:09

:D :D @ MMRPG. Da, kužim. Ja sam mislila da ću cijeli život imati vremena za igranje, ali nemam. Nije mi problem sjediti 5 h i igrati, ali to se zadnji put dogodilo prije x mjeseci. S frendicom igram sve šta nam se čini ok i zanimljivo. Zadnji je bio Borderlands The Pre-sequel MP. To mi (nam) dođe kao ispušni ventil i casual je. Kad imamo vremena onda odigramo, kad ne, onda ništa. Singleplayer igre igram jako rijetko.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Bash » 02 ruj 2016 19:27

Ako neko ekšli zna, nek predloži curi hladnjak za laptop, molim vas :D
Ova rasprava me podsjetila na interakciju s vanjskom firmom koja za mog poslodavca razvija neki IT alat. Svaki sastanak na kojem donesem popis zahtjeva da nešto izmijene ili dodaju popraćen je s bar dvadeset puta iste rečenice "ali jeste li baš sigurni da vam to treba?". Bitch, shut up and take my money. Ti ne znaš moj radni proces i ne moraš ga znat.
Okej, ovdje su savjeti dobronamjerni, ali pošto smo apsolvirali da ko zna koja je konfiguracija njenog laptopa, nastavimo dalje bez Skyrima pls. Blackreach forever.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la inani » 02 ruj 2016 20:15

Moze prijevod na hrvatski? :D

Laptop ne koristim za igranje igrica (jako rijetko nesto igram), vise za posao i za zabavu. Ako me nema doma, onda ga koristim 2-3 sata dnevno, a kad sam doma zna biti duze upaljen, ovisi sto radim.

@Malory, spominjala si da mora biti na povisenom. Mislis na neka postolja za laptope ili na kaj tocno?
slapa je napisao/la:moj se poslovni recimo pregrije do razine gašenja čim upalim nešto (većinom su igre u pitanju ili softver koji koristi 3d engine) što upogoni grafičku u većem obimu. i takav je od prvog dana. u takvim se slučajevima ljudima zaista preporuča promjena power postavki i postavki grafičke, update drivera na noviji i upotreba hladnjaka.
To je ovaj decko i napravio i zato mi je i savjetovao hladnjak pa sam trazila preporuku za neki koji je dobar, a da opet nije srot ili preskup.
... :nesvjest:

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la black.cat » 02 ruj 2016 21:52

svako ima svoju teoriju :D
ljudi svugdje drze laptope i kad uvuce svu tu prljavstinu u sebe i posto je unutra ko u kutiji od sibice, kako bi mogao normalno radit...
zasto bi morala nadogradjivat laptop ako nije gejmerica i tome sl.
ma dobro, kad se nadjem u blizini, onda @inani@ nosi svoj laptop sa sobom na kavu da ti ga ocistim. :D

ot - zato sam ja zahvalna na stolnim racunalima!

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la inani » 02 ruj 2016 22:24

^Fala, javim ti! ;)

Meni je, zbog posla, bilo prakticnije imati laptop. A dobro, kaj ces, bit ce dobro. :)
... :nesvjest:

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la black.cat » 03 ruj 2016 07:58

e, ovaj bilo me sad malo brine.

Malory
Postovi: 1314
Pridružen/a: 09 tra 2015 12:41
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la Malory » 03 ruj 2016 08:28

inani je napisao/la: @Malory, spominjala si da mora biti na povisenom. Mislis na neka postolja za laptope ili na kaj tocno?
Postolja postoje, ali ako već misliš imati postolje, onda možeš kupiti i s ventilatorom. Ovo je jednostavno rješenje gdje ispod laptopa staviš npr. bilježnicu s debelim koricama ili nešto što ti ne prekriva usis/isis (:D) zraka.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la slapa » 03 ruj 2016 09:01

kad ga koristim obicno mi je u krilu na nacin da ima lufta ispod, dijelom naslonjen na noge a dijelom na trbuh. kad ga ne koristim a upaljen je naslonim ga poluotvorenog na trokut onako na gore. to otkad sam cula da se jednoj curi zapalila plahta jer je ostavila upaljen laptop polegnut na krevetu. :D
to postoje s ventilatorom isto imam. zgodna stvar iako ventilator nisam ukapcala nikad jer em iritira me taj zvuk em puse nutra pa po svoj logici napuni laptop prasinom prije.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la inani » 03 ruj 2016 09:08

:D :D :D Ta je bas imala usijanje u krevetu.

Znaci, moram vise drobec koristiti. :D
... :nesvjest:

breakerica
Postovi: 33
Pridružen/a: 25 svi 2017 13:25

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la breakerica » 30 lip 2017 10:07

Jel ovi hladnjaci za laptop valjaju ili nema koristi od toga? Ovaj mi izgleda prilično močno, veliki ventilator, pa valjda hladi nešto kvragu :) https://www.jeftinije.hr/Proizvod/3705648 Molim iskustva onih koji su to probali

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la jpeg » 30 lip 2017 11:54

taj konkretno ti je klimav slucajno sam ga gledala. Meni valjaju zasigurno jer mi sluzi kao stalak zasigurno.

Za jedan laptop mi je bio odlican jer se jadan nakon nekog vremena gasio od muke bez tog vjetra, iako razmisljam da to sto je stajao pod kutom na stalku je vjerojatno vise koristilo, jer nije cijelom svojom povrsinom bio prislonjen i pritom prokuhavao jer nema di ispuhivat zrak.

Nisam testirala sa neaktivnim ventilatorom radit pa ne mogu rec skroz sta bi najvise koristilo.
Pa sad ne znam. :/

Treba i povremeno vadit vunicu iznutra ako se skupila i staviti novu pastu.

breakerica
Postovi: 33
Pridružen/a: 25 svi 2017 13:25

Re: Hladnjak za laptop

Post Postao/la breakerica » 07 srp 2017 12:29

jpeg je napisao/la:taj konkretno ti je klimav slucajno sam ga gledala. Meni valjaju zasigurno jer mi sluzi kao stalak zasigurno.

Za jedan laptop mi je bio odlican jer se jadan nakon nekog vremena gasio od muke bez tog vjetra, iako razmisljam da to sto je stajao pod kutom na stalku je vjerojatno vise koristilo, jer nije cijelom svojom povrsinom bio prislonjen i pritom prokuhavao jer nema di ispuhivat zrak.

Nisam testirala sa neaktivnim ventilatorom radit pa ne mogu rec skroz sta bi najvise koristilo.
Pa sad ne znam. :/

Treba i povremeno vadit vunicu iznutra ako se skupila i staviti novu pastu.
Da, znam da ga je potrebno očistiti, ali to mi je tlaka jer ga onda nemam par dana, a to mi baš ne paše :)

Odgovorite