Molim za savjet

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 03:25

Pozdrav!
Molila bih za mišljenje i savjet, jer ne znam sama dalje. Nikad mi se ovako nešto nije događalo.
U vezi sam više od 5 godina i sve je bilo idealno dok nisam otkrila da se moja djevojka duže vrijeme, dok je na poslu, čuje s bivšom. Prešla sam preko toga.
Zatim, dok sam bila na putu, ona se s njom dopisivala, pod izlikom da je bila pijana. Zatim ju je nazvala da provjeri jesam je ja zvala. Zatim je otišla jedne večeri, kad me nije bilo, isto sam bila na putu, do njezinog radnog mjesta, a objašnjnje je bilo da je ona bila žrtva jednog psihopatskog odnosa i da je htjela da dozna zašto se ta bivša tako ponašala dok su bile u vezi. To da je bila žrtva psihopatskog odnosa razradila je i objasnila mi u detalje: kako takve osobe izlaze oštećene iz takvih veza, kako teško nastavljaju dalje, itd....
Uglavnom, sve što nisam sama otkrila priznavala mi je nakon oko godinu dana....
Vezu s bivšom je prekinula neposredno prije naše, oko godinu dana prije naše veze.
Ne vjerujem da je još voli, ne što to želim, već što osjetim da to nije posrijedi. Vjerojatno, dodat ću ipak. Ali kako objasniti to održavanje kontakta u tajnosti godinama? Ne mogu se srediti u glavi. Noćne more su prestale, ali ja više nisam ona ista, povjerenje je zauvijek izgubljeno. I dalje tvrdi da bi umrla bez mene i slično. Kaje se, plače, stalno ponavlja priču o žrtvi odnosa s psihopatskom ličnošću bivše, itd. U redu, no šta je bilo dok se nije sjetila da je žrtva, dok je tajno komunicirala s njom? Tu samo ponavlja da se kaje i da je to radila bez veze.
Mnoge godine života smo zajedno, ali...S kim živim. Ima li doista opravdanje logično za nešto ovako. Ne znam šta da radim. U zadnje vrijeme se najbolje osjećam kad mi nije u blizini, inače, živimo zajedno.
Molim za savjet, mišljenje, bilo što.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la slapa » 20 vel 2017 04:50

sjebana situacija. ja bih ti savjetovala da za pocetak zajedno odete na terapiju kod nekog dobrog lgbt friendly psihologa/ice koji vam moze pomoc skuziti na cemu ste i treba li nekom tu pomoc da se poslozi kako bi se odnos mogao nastaviti na bolji nacin. tvojoj curi bi vjerojatno dobro dosla psihoterapija i nasamo a sad vec moguce i tebi. znam ljude kojima je pomoglo.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la ariadne » 20 vel 2017 07:58

Prekini s njom.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Molim za savjet

Post Postao/la Nirya » 20 vel 2017 08:50

Da provjerim jesam li dobro shvatila - bivša od tvoje cure ju je na neki način maltretirala dok su bile zajedno? Ne znam kako drukčije shvatiti spominjanje psihopatskog odnosa, a očito u njenom odnosu s bivšom leži odgovor na pitanje zašto se čuje s njom, i to potajno. Je li stvar u tome da želi raščistiti stvari s njom do kraja (iako mi u tom slučaju nije jasno zašto to već odavno nije napravila, s obzirom na to koliko je vremena prošlo od njihovog prekida) ili je razlog neki drugi? I tko je potaknuo njihovu komunikaciju, ona ili bivša, i tko je potiče i dalje?

Mislim i da je tu najbitnije da ti odrediš što želiš od te situacije - želiš li i dalje biti u vezi sa svojom curom (razumijem narušeno povjerenje, ali s druge strane, sama kažeš da je sve osim ovoga u vašoj vezi super, i dugo ste zajedno, pa to zvuči kao da je veza zapravo dobra, osim ovog što se dešava s bivšom) ili je ta njena komunikacija s bivšom zapravo deal breaker za tebe? U svakom slučaju bi bilo dobro pokušati razgovarati o tome što više, ali što smirenije i staloženije - svađe u ovakvoj situaciji samo odmažu.

Vidi ima li ovdje neka slična situacija: http://www.afterellen.com/lifestyle/advice-column
slapa je napisao/la:sjebana situacija. ja bih ti savjetovala da za pocetak zajedno odete na terapiju kod nekog dobrog lgbt friendly psihologa/ice koji vam moze pomoc skuziti na cemu ste i treba li nekom tu pomoc da se poslozi kako bi se odnos mogao nastaviti na bolji nacin. tvojoj curi bi vjerojatno dobro dosla psihoterapija i nasamo a sad vec moguce i tebi. znam ljude kojima je pomoglo.
S ovim se potpuno slažem :) Ovdje imaš popis LGBT friendly psihologa/inja s kontaktima: http://www.lori.hr/psihologija-lgbtiq/p ... -psiholozi
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la Andain » 20 vel 2017 09:04

Da li ti smeta činjenica što se čuje sa bivšom, a taji ti isto ili sama činjenica što se čuje s bivšom?
Jer ako si ti sama ljubomorniji i posesivniji tip, onda mi je jasno zašto to skriva od tebe (nije da opravdavam, ali kužim razloge). Naime, moram priznat da mi je najnegativnija stvar iz tvog posta činjenica što obje smatrate pozitivnim njenu izjavu 'da bi ona umrla za tebe'. Ne da sam totalni anti-romantik, ali to možda otkriva jednu nezdravu ovisnost za obje.

Anyway, savjet-pitaju ju da dogovori kavu s tom bivšom za sve tri :) Onda ćeš pretpostavljam imati prilike sama direktno vidjeti kakav odnos imaju i sve ostalo što te muči :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la Andain » 20 vel 2017 09:53

Andain je napisao/la: smatrate pozitivnim njenu izjavu 'da bi ona umrla za tebe'.
Pardon, ''bez tebe''..čini svu razliku. :shrug:
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la jpeg » 20 vel 2017 10:31

ali, da li je zbilja vazno za tebe sta ona radi dok nisi pored?
Nesto je privlaci tu, pari mi se da ni sama ne zna, ali jel to bitno? Jel mos bit s njom jer zelis bit s njom?
Nek prica i sa umrlima ako oce a ti izvuci najbolje iz toga. Ti pitaj kako se amy snasla.
Mozes ovako postupit ili ove svađe koje pocinju krenit njegovat:
nije meni sta se vi cujete nego sta ja to ne znam!
...
Nakon toga krece raskid koji ce se razvlacit godinu, dvije. Nakon toga ti ces trecoj pricat o ovome.

Lakse ti je just volit je.

Avatar
tik_tak
Postovi: 211
Pridružen/a: 10 lis 2016 17:56
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Nedam
Kontakt:

Re: Molim za savjet

Post Postao/la tik_tak » 20 vel 2017 10:38

Odnosi u kojima se pojavljuje bivsa na kraju nikad dobro ne zavrse. Ne bi mi bilo drago da moja zena krije tako nesto od mene pogotovo ako zivimo zajedo, vjerujem da bi me to malo ohladilo i moje povjerenje prema njoj. Gledajuci sa neke razumne strane ovaj problem je rijesiv ukoliko ima volje, zelje i motivacije za tim. Svi mi tezimo ka tome da imamo razjasnjen odnos sa svojim bivsima, netko to rijesi kasnije netko ranije, mada mi cudno kako se tvoja djevojka odlucila na taj potez tek nakon 5g vase veze, a bila je 1g solo, mislim da je tada trebala rijesit s njom sve sto ju je mucilo. Moram priznati ovo je skakljiva situacija, po meni gdje nema povjerenja nema ni stabilne veze, ti sada razmisli koliko ti njoj vjerujes i osjecas li se jednim dijelom izigrano. Meni bi bilo malo zao odbaciti 5g veze za koju ti kazes da je dobro funkcijonirala prije ovog incidenta. Vjerujem da je puno toga ulozeno u tih 5g, potrudila bih se na tvome mjestu to rascistiti i steci povjerenje u svoju partnericu.

Avatar
tik_tak
Postovi: 211
Pridružen/a: 10 lis 2016 17:56
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Nedam
Kontakt:

Re: Molim za savjet

Post Postao/la tik_tak » 20 vel 2017 10:41

mrav je napisao/la:ali, da li je zbilja vazno za tebe sta ona radi dok nisi pored?
Nesto je privlaci tu, pari mi se da ni sama ne zna, ali jel to bitno? Jel mos bit s njom jer zelis bit s njom?
Da totalno je nebitno sta ova radi kad nje nema, tako se moze sevit sa pola grada, pa sta onda nije to bitno kad ona nije bila tu :D.

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la megan » 20 vel 2017 11:33

Meni smeta cinjenica da se ona osjeca tako krivo sto se cuje s njom. Jer da je tu sve cisto, ona bi ti tako rekla i pokusala ti objasniti, a ne plakati i ispricavati se.

Ali imam primjer cure koja uspros tome sto je prosla izrazito mentalno zlostavljajucu vezu i dalje s tom curom odrzava redoviti kontakt. Kad joj kazem da bih ja taj odnos prekinula, jer je nezdrav i nista od njega ne dobiva, ona kaze da ona ionako nije ta koja se prva javlja i da samo ceka da se to spontano ugasi i da ne zeli jos vise drame, koja bi nastala da pokusa prekinuti. I nema definitivno niceg ljubavnog medju njima, samo ta neka cudna navika i mozda ovisnost? A proslo je vec 4 godine sigurno, ne znam tocno.

Ne znam, ja bih s tom tvojom curom jako dobro popricala i skuzila sto joj je tocno u glavi, jer to je najbitnije.
Desert je visnjica :(

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la jpeg » 20 vel 2017 11:59

tik_tak je napisao/la:
mrav je napisao/la:ali, da li je zbilja vazno za tebe sta ona radi dok nisi pored?
Nesto je privlaci tu, pari mi se da ni sama ne zna, ali jel to bitno? Jel mos bit s njom jer zelis bit s njom?
Da totalno je nebitno sta ova radi kad nje nema, tako se moze sevit sa pola grada, pa sta onda nije to bitno kad ona nije bila tu :D.
a fle. Ono sta te nije briga ne boli, jel da?
ako imas sve s njom i saznanje te ubilo, sta te tu ubilo? Ako ti je bilo lipo dok ne znas znaci da je vas odnos tebi dovoljan kao takav. Kakav god da je.
Moglo se desit da nikad ne saznas i onda nista ne bi bilo laz. Kao lazno. A nije lazno ako ti je lipo.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Molim za savjet

Post Postao/la Fuga » 20 vel 2017 15:07

korana5 je napisao/la:Noćne more su prestale, ali ja više nisam ona ista, povjerenje je zauvijek izgubljeno.
Ako ti je povjerenje zauvijek izgubljeno, kaj onda radiš u vezi još s njom. Skupi stvari i ciao.
Ako misliš da ima prostora da nekako adekvatno proradite, onda odite na partnersku terapiju i riješite to. Cilj partnerske terapije ne mora nužno biti da budete zajedno, možda da se i raziđete na adekvatan i fer način.
Ovi komentari da bi umrla i taj neki fatalno-dramski pristup još vam više zagorčavaju situaciju.

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 16:38

slapa je napisao/la:sjebana situacija. ja bih ti savjetovala da za pocetak zajedno odete na terapiju kod nekog dobrog lgbt friendly psihologa/ice koji vam moze pomoc skuziti na cemu ste i treba li nekom tu pomoc da se poslozi kako bi se odnos mogao nastaviti na bolji nacin. tvojoj curi bi vjerojatno dobro dosla psihoterapija i nasamo a sad vec moguce i tebi. znam ljude kojima je pomoglo.
Hvala vam svima na mišljenjima, savjetima. Sama je krenula na neku alternativnu psihoterapiju. Isto tako, na pitanje, što me najviše boli, odgovor je laganje, prešućivanje, a razgovora je bilo toliko da mi se povraća pri pomisli da opet počnem tu temu, jer se osjećam jako poniženo. U vezi mi je povjerenje broj 1. Sva moja razmišljanja se svode na jedno: "Čekaj, voli me, a s ovom je tokom cijele skoro veze u kontaktu da bi se na koncu i sastala s njom da razgovara o psihopatskom ponašanju. Voli me, a sjena druge žene je stalno tu." Sve me vodi k tome da ovo prekinem. Da, mnogo je uloženo u ovu vezu i više nego mnogo, ali je previše bilo patnje, a ja teško da se mogu zamisliti da joj više ikada vjerujem. Prva je kontaktirala bivša za nekakvu pomoć, poslovnu, a zatim ova moja nadalje. Moj mozak mi lijepo objašnjava da prekinem, kako mi je jedna od cura tu savjetovala kratko i jasno, ali...Da skratim, nisam još spremna na prekid, a ne mogu zamisiti da dalje živim s takvom osobom, koliko god zvučalo kontradiktorno.
Hvala na linkovima, nisam imala pojma da uopće postoji tako nešto za nas.
Budim se svako jutro s tom spoznajom, da sam prevarena, da sam druga, da sam manje važna. Ovo nije plač već jednostavno realnost. ja ne plačem, ne mogu.
Zadnja izmjena: korana5, dana/u 20 vel 2017 16:51, ukupno mijenjano 1 put.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Molim za savjet

Post Postao/la Bash » 20 vel 2017 16:47

Zatim ju je nazvala da provjeri jesam je ja zvala.
Mene bi zanimalo šta misli da ti je bivša "psihopat" mogla reć.

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 16:52

Bash je napisao/la:
Zatim ju je nazvala da provjeri jesam je ja zvala.
Mene bi zanimalo šta misli da ti je bivša "psihopat" mogla reć.
I mene...Odgovor je da žrtve takvih odnosa jednostavno "moraju znati" lol

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 16:56

tik_tak je napisao/la:Odnosi u kojima se pojavljuje bivsa na kraju nikad dobro ne zavrse. Ne bi mi bilo drago da moja zena krije tako nesto od mene pogotovo ako zivimo zajedo, vjerujem da bi me to malo ohladilo i moje povjerenje prema njoj. Gledajuci sa neke razumne strane ovaj problem je rijesiv ukoliko ima volje, zelje i motivacije za tim. Svi mi tezimo ka tome da imamo razjasnjen odnos sa svojim bivsima, netko to rijesi kasnije netko ranije, mada mi cudno kako se tvoja djevojka odlucila na taj potez tek nakon 5g vase veze, a bila je 1g solo, mislim da je tada trebala rijesit s njom sve sto ju je mucilo. Moram priznati ovo je skakljiva situacija, po meni gdje nema povjerenja nema ni stabilne veze, ti sada razmisli koliko ti njoj vjerujes i osjecas li se jednim dijelom izigrano. Meni bi bilo malo zao odbaciti 5g veze za koju ti kazes da je dobro funkcijonirala prije ovog incidenta. Vjerujem da je puno toga ulozeno u tih 5g, potrudila bih se na tvome mjestu to rascistiti i steci povjerenje u svoju partnericu.
Incident je ponavljan 4 puta prema mome saznanju. Da, žao mi je baciti 5 god. veze, ali ne znam dal mogu živjeti s tim saznanjem i očekivati kad će opet.

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 16:58

megan je napisao/la:Meni smeta cinjenica da se ona osjeca tako krivo sto se cuje s njom. Jer da je tu sve cisto, ona bi ti tako rekla i pokusala ti objasniti, a ne plakati i ispricavati se.

Ali imam primjer cure koja uspros tome sto je prosla izrazito mentalno zlostavljajucu vezu i dalje s tom curom odrzava redoviti kontakt. Kad joj kazem da bih ja taj odnos prekinula, jer je nezdrav i nista od njega ne dobiva, ona kaze da ona ionako nije ta koja se prva javlja i da samo ceka da se to spontano ugasi i da ne zeli jos vise drame, koja bi nastala da pokusa prekinuti. I nema definitivno niceg ljubavnog medju njima, samo ta neka cudna navika i mozda ovisnost? A proslo je vec 4 godine sigurno, ne znam tocno.

Ne znam, ja bih s tom tvojom curom jako dobro popricala i skuzila sto joj je tocno u glavi, jer to je najbitnije.
Ova tvoja prva rečenica me baci u razmišljanje, nije mi to palo na pamet nkad...Huh!

Avatar
tik_tak
Postovi: 211
Pridružen/a: 10 lis 2016 17:56
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Nedam
Kontakt:

Re: Molim za savjet

Post Postao/la tik_tak » 20 vel 2017 17:03

Nesto mi upalo u oko, u profilu ti pise da zivis sa djevojkom i da si ovdje zbog druzenja i moguce veze? Da tu nije rijec o otvorenoj vezi?

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 17:09

Nirya je napisao/la:Da provjerim jesam li dobro shvatila - bivša od tvoje cure ju je na neki način maltretirala dok su bile zajedno? Ne znam kako drukčije shvatiti spominjanje psihopatskog odnosa, a očito u njenom odnosu s bivšom leži odgovor na pitanje zašto se čuje s njom, i to potajno. Je li stvar u tome da želi raščistiti stvari s njom do kraja (iako mi u tom slučaju nije jasno zašto to već odavno nije napravila, s obzirom na to koliko je vremena prošlo od njihovog prekida) ili je razlog neki drugi? I tko je potaknuo njihovu komunikaciju, ona ili bivša, i tko je potiče i dalje?

Mislim i da je tu najbitnije da ti odrediš što želiš od te situacije - želiš li i dalje biti u vezi sa svojom curom (razumijem narušeno povjerenje, ali s druge strane, sama kažeš da je sve osim ovoga u vašoj vezi super, i dugo ste zajedno, pa to zvuči kao da je veza zapravo dobra, osim ovog što se dešava s bivšom) ili je ta njena komunikacija s bivšom zapravo deal breaker za tebe? U svakom slučaju bi bilo dobro pokušati razgovarati o tome što više, ali što smirenije i staloženije - svađe u ovakvoj situaciji samo odmažu.

Vidi ima li ovdje neka slična situacija: http://www.afterellen.com/lifestyle/advice-column
slapa je napisao/la:sjebana situacija. ja bih ti savjetovala da za pocetak zajedno odete na terapiju kod nekog dobrog lgbt friendly psihologa/ice koji vam moze pomoc skuziti na cemu ste i treba li nekom tu pomoc da se poslozi kako bi se odnos mogao nastaviti na bolji nacin. tvojoj curi bi vjerojatno dobro dosla psihoterapija i nasamo a sad vec moguce i tebi. znam ljude kojima je pomoglo.
S ovim se potpuno slažem :) Ovdje imaš popis LGBT friendly psihologa/inja s kontaktima: http://www.lori.hr/psihologija-lgbtiq/p ... -psiholozi
Naravno da je deal breaker u mislima, da. Želim ljubav kakvu smo imale prije ovoga, a to je nemoguće. Ne želim osobu koja me godinama laže koliko god da je volim i koliko god da još nemam snage za prekid. Da, trebam psihoterapeuta.

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 17:11

Andain je napisao/la:Da li ti smeta činjenica što se čuje sa bivšom, a taji ti isto ili sama činjenica što se čuje s bivšom?
Jer ako si ti sama ljubomorniji i posesivniji tip, onda mi je jasno zašto to skriva od tebe (nije da opravdavam, ali kužim razloge). Naime, moram priznat da mi je najnegativnija stvar iz tvog posta činjenica što obje smatrate pozitivnim njenu izjavu 'da bi ona umrla za tebe'. Ne da sam totalni anti-romantik, ali to možda otkriva jednu nezdravu ovisnost za obje.

Anyway, savjet-pitaju ju da dogovori kavu s tom bivšom za sve tri :) Onda ćeš pretpostavljam imati prilike sama direktno vidjeti kakav odnos imaju i sve ostalo što te muči :)
U nje je ovisnost, kod mene nije. Jer ovisnost, bar po mome mišljenju, je distanca od ljubavi. Ma koju kavu s bivšom, ajme, tu ženu znam, ona je jednostavno obična prosječna ženska koja ju nikad nije voljela, a uz to je i hetero. Na koncu, ta zenska je ni kriva ni dužna.

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 17:14

ariadne je napisao/la:Prekini s njom.
ariadne...

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 17:16

mrav je napisao/la:
tik_tak je napisao/la:
mrav je napisao/la:ali, da li je zbilja vazno za tebe sta ona radi dok nisi pored?
Nesto je privlaci tu, pari mi se da ni sama ne zna, ali jel to bitno? Jel mos bit s njom jer zelis bit s njom?
Ova je dobra!
Da totalno je nebitno sta ova radi kad nje nema, tako se moze sevit sa pola grada, pa sta onda nije to bitno kad ona nije bila tu :D.
a fle. Ono sta te nije briga ne boli, jel da?
ako imas sve s njom i saznanje te ubilo, sta te tu ubilo? Ako ti je bilo lipo dok ne znas znaci da je vas odnos tebi dovoljan kao takav. Kakav god da je.
Moglo se desit da nikad ne saznas i onda nista ne bi bilo laz. Kao lazno. A nije lazno ako ti je lipo.

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Molim za savjet

Post Postao/la Mar » 20 vel 2017 17:24

Fuga je napisao/la:Ako ti je povjerenje zauvijek izgubljeno, kaj onda radiš u vezi još s njom. Skupi stvari i ciao.
Ako misliš da ima prostora da nekako adekvatno proradite, onda odite na partnersku terapiju i riješite to. Cilj partnerske terapije ne mora nužno biti da budete zajedno, možda da se i raziđete na adekvatan i fer način.
:thumbup:

Mislim da bolji savjet nisi mogla dobiti. Uključujući i onaj o individualnoj psihoterapiji (koju bih preporučila, bez iznimke, svakome).

To je tvoja djevojka, a budući da ti sama nisi sigurna što se događa, taj uvid još manje možeš dobiti od potpunih stranaca, koji će najvjerojatnije polaziti od osobnih iskustava (i konstrukcija), a koja ne moraju imati baš nikakve veze s onim što se njoj/vama događa i onime što ona misli i osjeća. Samo ćeš se još dublje zaplesti u konstrukcije.

Pričaj s njom jer jedino ti ona može dati odgovore na pitanja koja te muče. Ukoliko te odgovore ne može(te) pronaći, a volite se i osjećate da imate šansu za partnerski odnos - podržavam savjete za individualnu i partnersku psihoterapiju. Sve ostalo je jako podložno konstrukcijama, projekcijama i hard-p0rn mindfuckingu.

Za početak probaj osvijestiti jesi li zaista izgubila povjerenje u nju ili je to produkt (isključivo) tvoje nesigurnosti i nekvalitetne komunikacije.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la ariadne » 20 vel 2017 17:38

korana5 je napisao/la:
ariadne je napisao/la:Prekini s njom.
ariadne...
Kaj? Njeno ponašanje ima toliko red flagova da bi se i Kina na dane nacionalnih praznika s paradama posramila. Meni je quite frankly šokantna količina odgovora koji NISU "prekini s njom" :lol: Sve ćete ostat teže namagarčene jednog dana tbh.

Prvo, sad govori da ima ~logično objašnjenje~ za te kontakte. Ako je logično, zašto onda s tim objašnjenjima nije izašla prije? Nego ti skrivala. Ili nema zadovoljavajuće objašnjenje, što je problem, ili ti ne vjeruje, što je možda i veći.

Onda, dok te nije bilo, ona se opijala i koga se sjetila u tim trenucima? Svoje kao psihopatske bivše.

Onda je nju zvala da vidi jesi li ju ti zvala. Paranoja implicira da ima nešto skrivat. Nadalje, zašto bi ju ti zvala? Jel znaš tu curu? I ako znaš, znaš je li psiho ili ne. Ako znaš da je psiho i da je bivša tvoje sadašnje, ZAŠTO BI JU ZABOGA ZVALA i zašto bi, čak i da jesi, shvatila ozbiljno išta što bi ti ta psihopatska osoba rekla? Meni dođe da se pitam ko je tu psiho. Tvoja sadašnja joj dolazi na posao i zivka ju što u trijeznom što u pijanom stanju, tebi plače i drami i emocionalno te ucjenjuje i manipulira ("umrla bih bez tebe" itd) i od sebe pravi žrtvu i izmišlja ridikulozne izlike koje i meni vrijeđaju inteligenciju, a ni ne znam ju. I ide na "alternativnu psihoterapiju?" What the fuck does that even mean? Jer meni zvuči ko da negdje leže u krugu na livadi s kamenom na čelu da bi si izravnali čakre i postali jedno s prirodom.

Tvoja cura voli dramu više nego boga vidit. Prekini s njom.

Čak i da sve ovo izignoriraš kao nedovoljne razloge, sama si rekla da je povjerenje zauvijek izgubljeno i da se najbolje osjećaš kad nje nema. Ponavljam: rekla si da se najbolje osjećaš kad nje nema. Massive breakage. To su više nego dovoljni razlozi za prekid. I zasebno, a kamoli zajedno. Nije ti ovo Big Brother pa da će ti netko reć "ovo nije dovoljno dobar razlog za nominaciju" :lol: I swear, ne gubiš kozmičku nuklearnu ljubav svog života. Look at this shit. Ja osobno ne bih ove pizdarije trpila ni sekundu duže.

Treba ti kralježnica, ne psihoterapeut. U biti, lažem, treba ti psihić, al u smislu da svima treba psihić. Treba nekad otić obavit kontrolu. Ko sistematski, i unutrašnjost tvoje glave je dio tijela. Zašto više ljudi ne ide na generalku svako toliko je beyond me. :D

I ono, just as a general rule, kad vam netko govori da im je bivši/a psihopat, ja bih to uzela sa kubikom soli. To je fakat red flag epskih proporcija. Samo kao jedan od mnogih primjera za koje znam iz bližeg kruga, jedan lik je stalno govorio kako mu je bivša psihopat i odvratna i kako je jadan patio i jedva uspio prekinut s njom i onda je ispalo kad ju je moja frendica slučajno upoznala na nekom festivalu da je cura sasvim normalna. A ovaj lik je njene gole slike slao okolo da pokaže kakva je ona grozna drolja. Jer se slikala za svog dečka (?). In any case, hoću reć da je ispao mizogina manipulatorska kretenčina, a ona ni kriva ni dužna. Cijeli faks je mislio da je poremećena i da je trebala u Vrapče po njegovim pričama. So. Kad netko sipa drvlje i kamenje po bivšima, to više govori o njima usually. U ovom slučaju mi se čini ko debelo preuveličavanje da bi izbjegla prihvaćanje odgovornosti za svoje ponašanje.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 17:50

tik_tak je napisao/la:Nesto mi upalo u oko, u profilu ti pise da zivis sa djevojkom i da si ovdje zbog druzenja i moguce veze? Da tu nije rijec o otvorenoj vezi?
Ne, nije otvorena veza već sam ja ljuta i povrijeđena i želim dalje koliko god da to još ne mogu.

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 17:57

ariadne je napisao/la:
korana5 je napisao/la:
ariadne je napisao/la:Prekini s njom.
ariadne...
Kaj? Njeno ponašanje ima toliko red flagova da bi se i Kina na dane nacionalnih praznika s paradama posramila. Meni je quite frankly šokantna količina odgovora koji NISU "prekini s njom" :lol: Sve ćete ostat teže namagarčene jednog dana tbh.

Prvo, sad govori da ima ~logično objašnjenje~ za te kontakte. Ako je logično, zašto onda s tim objašnjenjima nije izašla prije? Nego ti skrivala. Ili nema zadovoljavajuće objašnjenje, što je problem, ili ti ne vjeruje, što je možda i veći.

Onda, dok te nije bilo, ona se opijala i koga se sjetila u tim trenucima? Svoje kao psihopatske bivše.

Onda je nju zvala da vidi jesi li ju ti zvala. Paranoja implicira da ima nešto skrivat. Nadalje, zašto bi ju ti zvala? Jel znaš tu curu? I ako znaš, znaš je li psiho ili ne. Ako znaš da je psiho i da je bivša tvoje sadašnje, ZAŠTO BI JU ZABOGA ZVALA i zašto bi, čak i da jesi, shvatila ozbiljno išta što bi ti ta psihopatska osoba rekla? Meni dođe da se pitam ko je tu psiho. Tvoja sadašnja joj dolazi na posao i zivka ju što u trijeznom što u pijanom stanju, tebi plače i drami i emocionalno te ucjenjuje i manipulira ("umrla bih bez tebe" itd) i od sebe pravi žrtvu i izmišlja ridikulozne izlike koje i meni vrijeđaju inteligenciju, a ni ne znam ju. I ide na "alternativnu psihoterapiju?" What the fuck does that even mean? Jer meni zvuči ko da negdje leže u krugu na livadi s kamenom na čelu da bi si izravnali čakre i postali jedno s prirodom.

Tvoja cura voli dramu više nego boga vidit. Prekini s njom.

Čak i da sve ovo izignoriraš kao nedovoljne razloge, sama si rekla da je povjerenje zauvijek izgubljeno i da se najbolje osjećaš kad nje nema. Ponavljam: rekla si da se najbolje osjećaš kad nje nema. Massive breakage. To su više nego dovoljni razlozi za prekid. I zasebno, a kamoli zajedno. Nije ti ovo Big Brother pa da će ti netko reć "ovo nije dovoljno dobar razlog za nominaciju" :lol: I swear, ne gubiš kozmičku nuklearnu ljubav svog života. Look at this shit. Ja osobno ne bih ove pizdarije trpila ni sekundu duže.

Treba ti kralježnica, ne psihoterapeut. U biti, lažem, treba ti psihić, al u smislu da svima treba psihić. Treba nekad otić obavit kontrolu. Ko sistematski, i unutrašnjost tvoje glave je dio tijela. Zašto više ljudi ne ide na generalku svako toliko je beyond me. :D

I ono, just as a general rule, kad vam netko govori da im je bivši/a psihopat, ja bih to uzela sa kubikom soli. To je fakat red flag epskih proporcija. Samo kao jedan od mnogih primjera za koje znam iz bližeg kruga, jedan lik je stalno govorio kako mu je bivša psihopat i odvratna i kako je jadan patio i jedva uspio prekinut s njom i onda je ispalo kad ju je moja frendica slučajno upoznala na nekom festivalu da je cura sasvim normalna. A ovaj lik je njene gole slike slao okolo da pokaže kakva je ona grozna drolja. Jer se slikala za svog dečka (?). In any case, hoću reć da je ispao mizogina manipulatorska kretenčina, a ona ni kriva ni dužna. Cijeli faks je mislio da je poremećena i da je trebala u Vrapče po njegovim pričama. So. Kad netko sipa drvlje i kamenje po bivšima, to više govori o njima usually. U ovom slučaju mi se čini ko debelo preuveličavanje da bi izbjegla prihvaćanje odgovornosti za svoje ponašanje.
Svaka ti je na mjestu. Čak si prokužila da voli drame, da, kroz cijelu vezu to čak naglašava. Samo ne znam shvaćaš li koliko je teško prekinuti s nekim nakon ovoliko godina...ljubavi. U biti, to bi bio moj odgovor nekome da me pita ovo što ja pitam, sve što si ti napisala. Ali ja sam sada u toj poziciji i sve je drugačije, ja sam ona koja pita naokolo, jer ne zna šta će sa sobom.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la slapa » 20 vel 2017 18:04

pa vidiš valjda i sama koliko si se zapetljala. u ovom stanju i s tim nakupljenim negativnim emocijama možeš samo štetu napraviti tom odnosu. odi čim prije na psihoterapiju ako nisi još od svega odustala, poradi na sebi i onda odluči mirnije glave što ćeš dalje.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Molim za savjet

Post Postao/la omnia » 20 vel 2017 18:10

korana5 je napisao/la: Naravno da je deal breaker u mislima, da. Želim ljubav kakvu smo imale prije ovoga, a to je nemoguće. Ne želim osobu koja me godinama laže koliko god da je volim i koliko god da još nemam snage za prekid. Da, trebam psihoterapeuta.
Koja je to ljubav koju ste imale prije ovoga? Što je ovo? Da se ona čuje s bivšom ili da ti znaš za to?
Nisam skontala iz prvog posta kad se tvoja cura počela čut s bivšom, koliko ste bile skupa. Jer ako se za vrijeme cijele vaše veze ona čula s njom, onda nema toga prije.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Molim za savjet

Post Postao/la ariadne » 20 vel 2017 18:16

korana5 je napisao/la:Svaka ti je na mjestu. Čak si prokužila da voli drame, da, kroz cijelu vezu to čak naglašava. Samo ne znam shvaćaš li koliko je teško prekinuti s nekim nakon ovoliko godina...ljubavi. U biti, to bi bio moj odgovor nekome da me pita ovo što ja pitam, sve što si ti napisala. Ali ja sam sada u toj poziciji i sve je drugačije, ja sam ona koja pita naokolo, jer ne zna šta će sa sobom.
Nije to toliko dugo. Ljudi duže studiraju nego što si ti u vezi. Ahem. No šalu na stranu, znam kakav je to osjećaj. I nećeš znati koliko ti taj prekid treba dok ne prekineš. Treba ti distanca. S distancom je sve kristalno jasno. Mislim, možeš pokušati spašavati vezu ako si baš mazohist, I don't know your life. Al prekid će se dogodit kad-tad. I onda će ti bit bed što si utukla još ko zna kolko dodatnih godina, a mogla si bit sretna s nekim drugim. Sad si već sretnija i sama, zaboga, ženo. Please love yourself.

To je u biti moj savjet svima, uvijek. Please love yourselves. I prestanite se zlostavljat. Ima dovoljno ljudi na ovom svijetu koji će to radit za vas, ne morate im pomagat.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

korana5
Postovi: 12
Pridružen/a: 20 vel 2017 02:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo

Re: Molim za savjet

Post Postao/la korana5 » 20 vel 2017 18:18

omnia je napisao/la:
korana5 je napisao/la: Naravno da je deal breaker u mislima, da. Želim ljubav kakvu smo imale prije ovoga, a to je nemoguće. Ne želim osobu koja me godinama laže koliko god da je volim i koliko god da još nemam snage za prekid. Da, trebam psihoterapeuta.
Koja je to ljubav koju ste imale prije ovoga? Što je ovo? Da se ona čuje s bivšom ili da ti znaš za to?
Nisam skontala iz prvog posta kad se tvoja cura počela čut s bivšom, koliko ste bile skupa. Jer ako se za vrijeme cijele vaše veze ona čula s njom, onda nema toga prije.
Ne znam nakon koliko točno.

Odgovorite