Okrugli stol LGBTIQ osoba s invaliditetom

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
fluorescent
Postovi: 110
Pridružen/a: 27 lis 2012 01:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Okrugli stol LGBTIQ osoba s invaliditetom

Post Postao/la fluorescent » 04 svi 2017 11:51

AUT vas 15. svibnja u 18h poziva u MAMA-u (Preradovićeva 18) na okrugli stol na temu LGBTIQ+ osoba s invaliditetom.

slika

Okruglim stolom želi se istražiti intersekcija identiteta LGBTIQ+ osoba s njihovim invaliditetom, doći do zajedničkih punktova u identitetima, diskutirati o marginalizaciji oba spektra identiteta i pronaći zajednički jezik u pružanju otpora opresivnim patrijarhalnim obrascima. Prije svega se okruglim stolom želi podići svijest i potaknuti raspravu o manjku pristupačnosti i inkluzivnosti LGBTIQ+ prostora osobama s invaliditetom kao i položaju LGBTIQ+ osoba u zajednici osoba s invaliditetom. Od tema na okruglom stolu, sudionice/i i moderatorice dotaknut će se i tema poput tzv. charity mentality problema, preispitivanje terminologije „normalan“ i „posebne potrebe“, suzbijanja predrasuda o osobama s invaliditetom i razlikom između pojmova integracija i inkluzija. Ovim okruglim stolom želimo u javni diskurs staviti teme LGBTIQ+ osoba i osoba s invaliditetom i propitivati dosadašnje aktivističke prakse u inkluziji LGBTIQ+ osoba s invaliditetom kako bismo zajedničkim promišljanjima došle/i do novih aktivističkih momenata u širenju cijele LGBTIQ+ zajednice. Sudionice/i koje/i su zajednički sudjelovale/i u formiranju ovog okruglog stola su osobe isključivo iz LGBTIQ+ zajednice i zajednice osoba s invaliditetom što im omogućava direktno uključivanje u raspravu obzirom na njihovo življeno iskustvo.
Vidimo se! :duga:
Facebook događaj: http://bit.ly/2qvorKQ

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Okrugli stol LGBTIQ osoba s invaliditetom

Post Postao/la jpeg » 04 svi 2017 12:40

isuse kako tezak tekst. Bez tocke i zareza. Kobasa od recenica sa dodacima i/e.
Inkluzija.

Pre lose.

Avatar
fluorescent
Postovi: 110
Pridružen/a: 27 lis 2012 01:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Okrugli stol LGBTIQ osoba s invaliditetom

Post Postao/la fluorescent » 04 svi 2017 23:36

Slažem se donekle s tobom. Kolega germanist, koji je autor teksta, je dosta sistematičan i voli preciznost pri izražavanju (treće lice, pasiv, itd.), pa zato i tekst djeluje malo šturo i hladno. Taj glupi i/e dodatak i mene živcira, zato obično koristim ei ili e_i. Ne znam za s(p)retnije rješenje!

Ali zato evo lakša, prerađena verzija, s kraćim rečenicama, i točkama i zarezima, samo za tebe (i djelomično zbog sebe): :giveflower:

"Okrugi stol organiziramo u namjeri istraživanja intersekcija identiteta LGBTIQ+ osoba s njihovim invaliditetom. Diskutirat ćemo o marginalizaciji oba spektra identiteta, pokušati doći do preklapajućih točaka i pronaći zajednički jezik u pružanju otpora opresivnim patrijarhalnim obrascima. Prije svega želimo potaknuti raspravu o položaju osoba s invaliditetom unutar LGBTIQ+ zajednice te (ne)pristupačnosti LGBTIQ+ prostora. Neke od tema kojima ćemo se pozabaviti su tzv. charity mentality problem, preispitivanje terminologije „normalan“ i „posebne potrebe“, suzbijanje predrasuda o osobama s invaliditetom i razlika između pojmova integracija i inkluzija. :dork:

Cilj ovog događaja je stavljanje problematike LGBTIQ+ osoba s invaliditetom u javni diskurs i propitivanje dosadašnjih aktivističkih praksi, kako bismo zajedničkim promišljanjima došlei do novih aktivističkih momenata. Okrugli stol su formirale osobe isključivo iz LGBTIQ+ zajednice i zajednice osoba s invaliditetom, što im omogućava direktno uključivanje u raspravu s obzirom na njihovo življeno iskustvo."

Nadam se da je tekst malo pitkiji sad. Čak sam i emotikon ubacila! Inače, i CroL-ovi smajlići bi mogli biti inkluzivniji, just sayin'. :hideunderrock:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Okrugli stol LGBTIQ osoba s invaliditetom

Post Postao/la Popeye » 05 svi 2017 08:51

Najava je mogla biti bolja, no mnogo je bitnije što se održava ovakav događaj i što se otvara ova tema u zajednici. To ne bi trebalo zaboraviti odnosno ne prepoznati.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Okrugli stol LGBTIQ osoba s invaliditetom

Post Postao/la jpeg » 05 svi 2017 09:19

:d
Inkluzivnost :d
E hvala ti sta si prihvatila i promijenila. Prvo to.
Tenkju!

Moras pregledat inace ti nece niko doc jer nece ni procitat.
Vecina ovakvih tekstova se ne citaju jer izazivaju depru. Ka sabor 1991.

Njemu otkaz!

Nemos se bavit ovime ako je tako emocionalno osakacen. Hladan tvrd ne pitat za lekturu.
Pogotovo pisat o ovoj temi.
Zasto mu dajete da pise to je sad pitanje??

A drugo,

Na sjednici ce se cakulat po buletima:

*mogucnost prilaza Lgtbhdks mjestima za osobe ije/je (lgtbshshj) smanjenih mogucnosti ili posebnih potreba u vidu kretanja.

*raspredanje o „biti normalan“ vs „posebnih potreba“,
(meni bespotrebno al okej valjda ima retardiranih kojima treba objasnjavat)

* integracija i inkluzija.
Kolika je stvarna ukljucenost u vecinsko drustvo lgjj ije/je osoba smanjenih mogucnosti kretanja?

Uz obuhvacanje svega gore navedenog i tzv. nevidljivost kao takva ----- da li im omogucavamo sami vecu vidljivost i mogucnost govora?

Stepenice smo im nakacili svuda da ne mogu nikamo pric bez svarcenegera i bas nam je dobro!
Dal smo se pocesali jer nas cese? Nismo. Jer nas ne cese!
Nama normalnima ne treba prilaz pa nek oni to u 4zida.

Lgtbhsh udruge trebaju izdvojit pare za radove uzbrdica i rukohvata. Sad ce prajd pa se izborite.

*Bilo bi super posudit kolica i obuhvatit sva mjesta i zapisivat sta sve fali.
I da ide 20ljudi s vama jer od cakula i prepricavanja nema nista.
Triba osjetit pa ces osjetit.

Odgovorite