Porast seksualnog nasilja u Europi

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Porast seksualnog nasilja u Europi

Post Postao/la slapa » 07 srp 2017 22:31

Jadzia Dax je napisao/la:Da, sigurna sam da je koncert Håkana Helströma bio krcat arapima, kao sto ni Justin Bieber ne propusta koncert Marijana Bana :D
to je i meni prvo palo na pamet kad sam pročitala članak. al reko ajde, nisam upućena, možda postoji fan klub u siriji/iraku i sl. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Porast seksualnog nasilja u Europi

Post Postao/la Jadzia Dax » 07 srp 2017 22:47

slapa je napisao/la:
Jadzia Dax je napisao/la:Da, sigurna sam da je koncert Håkana Helströma bio krcat arapima, kao sto ni Justin Bieber ne propusta koncert Marijana Bana :D
to je i meni prvo palo na pamet kad sam pročitala članak. al reko ajde, nisam upućena, možda postoji fan klub u siriji/iraku i sl. :D
Muslimani (u velikoj vecini) slusaju samo svoju "Habibi" glazbu, zbog kojeg sam zamalo "Bacila radio kroz prozor" lalalala Neprilagodjen, lal la la. Vecina nije cula za Erica Claptona a kamoli Håkana Helströma, totalno nezainteresirani za zapadnu glazbu. Sve same "prebolne jadikovke" i "odvidajmo zarulje zanr".

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Porast seksualnog nasilja u Europi

Post Postao/la Andain » 18 srp 2017 08:39

Mogućnost da su imigranti krivci za napade na Bravalli* je jednaka mogućnost da se Bieber pojavi na koncertu Bana? :confused:
Well, onda očekujem Biebera uskoro u Splitu :-o

* koliko mi je poznato, za prošlogodišnje napade na istom festivalu su uglavnom bili uhićeni muškarci 'stranog porijekla'
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Porast seksualnog nasilja u Europi

Post Postao/la Jadzia Dax » 18 srp 2017 21:39

https://www.svt.se/nyheter/lokalt/ost/v ... alla-inatt?
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/har- ... festivaler?

niti tvoj clanak koji se btw., referira na clanak koji se referira na neki treci clanak ne spominje da su zlocin pocinili nesvedi niti ovaj gore navedeni clanak ne spominje tko je pocinio sto.

Citat iz clanka (link br 2)
"Att hävda att de anmälda övergreppen vid svenska festivaler i sommar inte skulle ha någon koppling till människor med utländsk bakgrund anser Åkesson vara märkligt och konstigt."

otprilike prijevod: Cudno je da seksualni napadi nisu povezani sa nekim tko ima stranu pozadinu.
Taj citat doalazi od Jimmie Åkessona koji je clan Svergie demokraterna (ultra desnicarska stranka, tipa Zeljka na kvadrat)

Seksualne napade rade 98% muskarci neovisno o religiji, rasi ili podneblju. Problem je u rodnim i drustvenim ulogama a ne u religijama i putovnicama.


Razlog zbog kojeg se svedjanke sve vise i vise odlucuju prijavljivati seksualno nasilje je i prekrasan feministicki pokret poput ovoga http://fatta.nu/
zbog kojeg se dogadjaju promijene u zakonu koji olaksavaju zrtvi prijavu nasilja.

1962
Postovi: 124
Pridružen/a: 18 ožu 2008 22:40
Ja sam: lezbijka

Re: Porast seksualnog nasilja u Europi

Post Postao/la 1962 » 19 srp 2017 13:23

Jadzia Dax je napisao/la: ....
Seksualne napade rade 98% muskarci neovisno o religiji, rasi ili podneblju. Problem je u rodnim i drustvenim ulogama a ne u religijama i putovnicama.

Razlog zbog kojeg se svedjanke sve vise i vise odlucuju prijavljivati seksualno nasilje je i prekrasan feministicki pokret poput ovoga http://fatta.nu/
zbog kojeg se dogadjaju promijene u zakonu koji olaksavaju zrtvi prijavu nasilja.
Hvala Jadzia Dax na ovom odgovoru koji bi mogao biti i konačni zaključak ovoj temi koja ne silazi s Andain top liste već godinu dana.
Siluju silovatelji.
Porijeklo ili vjera neće vas upozoriti na moguću opasnost. Točka.

Odgovorite