Udane

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Udane

Post Postao/la Uta » 17 srp 2017 19:08

Tila sam pitata a zašto ste tako narogušene prema udanim ženama koje su posli shvatile da vole žene?Pa nije nekada bilo niti ovako niti interneta niti ničega.Moja prija se udala bila u braku rastala se i sad živi sa ženom dice nije imala.Šta je tribala trpit?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la jpeg » 17 srp 2017 20:29

ma nije to.
Nego ako mos bit sa muskin ka lipo ti je i sve normalno al ti se negdi svidila neka zenska ili gledas u sise onda ti bas i nevirujemo.
Onda se zene osjecaju ugrozeno jer se ne mogu natjecat s tin.
Nikad joj nes dat tu cvrstinu, sigurnost, nedjeljne ruckove na kokos i kumpire kod matere, obiteljske ni djecje rođendane.
Zivot bez drame i na kraj krajeva ili pocetku- sex.
Sa muskin je totalno drugacije i ako nisi imala do sad primjedbe i bilo ti je s njima sve normalno i zakon, onda je malo cudno sad da to ne bi. ( bez obzira na edukaciju i internet jer i mi smo postojale i prije edukacije i internetova i bile lezbe i imale cure ).

Ja biram bit solo jer mi je bilo dosta s dva tipicna muska. Dosadno masu.
A ti si se uspila i ozenit i sve zivo i sad kad su svi out sad mos i ti jer je đir. Jer je madona ljubila, jer je angelina javna, jer su zvijezde dobile muda sad kad imaju pare i kad je to kul.
Sa muskin te niko ne pita a kas nac momka ili jel ti on hir. I svi te poticu jos da se ozakonis za njega. Poticu te da ga dovlacis na kave i kod matere.

Znam masu bisex cura i sve su se mahom udale.
Znam i one koje su bile strejt i udane pa su postale lezbe.

Posto ljubav dođe i prođe, a ne zivimo sami nego u zajednicama i na kraj krajeva imas ono s pocetka, onu neku grubost u muskima sta zene vole i zenska im to ne moze pruzit, bisexove se ozenu s muskima i uzmu prezimena. i to uzimanje prezimena je cuvanje pod okriljem. Ka on je njezin bog otac koji ce rec za nju jel gladna.
I nisam govorila o tebi nego sam te uzela za figuru.
I nije da ces ostat solo nego zato te gledaju kroz usicu ako te gledaju.

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Uta » 17 srp 2017 21:34

Lipo si ti to napisala slažem se u većini stvari.A prija se udala mislila je da joj je to rješenje da izađe iz kuće svojih roditelja a onda se uvalila u sranje nisu imali dice a nisu se niti slagali nije bilo ljubavi.On je tija sluškinju a ona pobić bija joj je simpa nije to ljubav.Onda je rekla dosta ne mogu živit više tako nešto se prelomilo u njoj.Bilo je tu problema ucjena i svačega sa njegove strane kod razvoda mučno je sve to bilo.A osobito kada mu je rekla da ne želi seksualno biti sa njim onda je kuka da neće spavat sa njim svima.Gadno je sve to bilo i živaca i zdravlja ali je sve hrabro izdržala i sada živi život koji je uvijek željela.
Zadnja izmjena: Uta, dana/u 17 srp 2017 21:39, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la ariadne » 17 srp 2017 21:36

jpeg je napisao/la:Nego ako mos bit sa muskin ka lipo ti je i sve normalno al ti se negdi svidila neka zenska ili gledas u sise onda ti bas i nevirujemo.
Mislim da se to zove biseksualnost?
Onda se zene osjecaju ugrozeno jer se ne mogu natjecat s tin.
Nikad joj nes dat tu cvrstinu, sigurnost, nedjeljne ruckove na kokos i kumpire kod matere, obiteljske ni djecje rođendane.
Zivot bez drame i na kraj krajeva ili pocetku- sex.
Ovo su pizdarije. Žena ne može nikad drugoj ženi dat ono šta može muškarac, plus dramit će jer žene? To je basically šta si rekla. Idem se ja spakirat i objesit dildo o klin, gotovo je. :lol:
Sa muskin je totalno drugacije i ako nisi imala do sad primjedbe i bilo ti je s njima sve normalno i zakon, onda je malo cudno sad da to ne bi. ( bez obzira na edukaciju i internet jer i mi smo postojale i prije edukacije i internetova i bile lezbe i imale cure ).
Biseksualnost i dalje postoji, otkad sam to prvi put napisala tamo gore, ako ne i otprije. :D Seksualnost je uostalom fluidna, i pojam "biseksualnost" je ono što najlakše pokriva taj koncept. Zapravo je sasvim moguće slajdat po Kinseyjevoj skali tijekom života.
A ti si se uspila i ozenit i sve zivo i sad kad su svi out sad mos i ti jer je đir. Jer je madona ljubila, jer je angelina javna, jer su zvijezde dobile muda sad kad imaju pare i kad je to kul.
Je, ziher sebi i njemu i obiteljima idu priuštit traume razvoda i outanja 2 in 1, jer im je đir. Ko da nove cipele kupuju. Fora im je.
Znam masu bisex cura i sve su se mahom udale.
Znam i one koje su bile strejt i udane pa su postale lezbe.
OK, ti znaš da biseksualnost znači da postoji šansa da će osoba s kojom odluče provest ostatak života (il kolko već) ipak bit suprotnog spola, right? I da se mogu u braku zaljubit u ženu isto ko što se mogu zaljubit u nekog drugog muškarca i svejedno se rastat?
Posto ljubav dođe i prođe, a ne zivimo sami nego u zajednicama i na kraj krajeva imas ono s pocetka, onu neku grubost u muskima sta zene vole i zenska im to ne moze pruzit, bisexove se ozenu s muskima i uzmu prezimena. i to uzimanje prezimena je cuvanje pod okriljem. Ka on je njezin bog otac koji ce rec za nju jel gladna.
Opet valjaš seksističke pizdarije. Ne možeš se u jednom dahu žalit da ljudi misle kako istospolne veze nekako nisu čru jer im nešto fali i onda propovijedat kako istospolne veze nisu čru jer im nešto fali i falit će.

Molim te. Al MOLIM TE nemoj bit ovako lijena razmišljat.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la ariadne » 17 srp 2017 21:38

Uta je napisao/la:Lipo si ti to napisala slažem se u većini stvari.
Kriste Bože. Riješit lezbe internalizirane mizoginije i bifobije je ko vađenje zubi naživo. This is why we can't have nice things.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Uta » 17 srp 2017 21:55

Prija je nakon rastave bila sama nije imala nikoga uživala u svom miru i samoći,niti u braku nije imala nikoga baš je bila fer.Kasnije je tek počela tražiti kada se oporavila od svega.Po meni hrabra žena.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la jpeg » 17 srp 2017 22:01

pa jest.
I super je sta se pokrenula ma o kojoj temi se radilo i koliko god joj je bilo tesko i mucno prolazit cili taj proces.

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Uta » 17 srp 2017 22:02

I bilo je to prije Angeline i svih poznatih ,žena je uvik znala šta je samo mala sredina obitelj su je natirale da se uda i u tome je vidila rješenje.I već davno znala je da voli žene imala vezu sa ženom.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Udane

Post Postao/la Nirya » 18 srp 2017 07:55

Kao razvedena žena koja od 15-te voli i žene, a zadnji popriličan niz godina isključivo žene, mogu samo reći da nalazim ovakve - pa da, rekla bih šovinističke stavove - poprilično uvredljivima i problematičnima za sve koji su ili biseksualni, ili se definiraju kao fluidni, ili su naprosto imali drukčiji proces otkrivanja vlastite seksualnosti od "Oduvijek sam znala da volim žene". Kao prvo, biseksualni ljudi postoje. Kao drugo, seksualno fluidni ljudi postoje, i mogu klizati po Kinseyevoj skali. Kao treće, zar je doista bitno hoće li se cura s kojom si u vezi zaljubiti u/napaliti na frajera ili žensku - ako joj se toliko svidi netko/ka drugi/a, znači da nije zadovoljna i da joj nešto fali u vezi, a to nešto najvjerojatnije nije samo spolni organ. I kao četvrto, nije svaka od nas, iz raznoraznih razloga, imala isti proces samootkrivanja i definiranja same sebe.
Ta vrsta inherentnog nepovjerenja prema ženama koje su bile u braku (ajmo nas sve odmah prekrižiti jer sigurno nismo u stanju predano i iskreno voljeti ženu i biti joj vjerne, jer zapravo samo eksperimentiramo i cijelo vrijeme nam zapravo fali ona muška stvar) je, majke mi, na tragu frojdovske zadrtosti.
Sorry ako sam preoštra, ali dira me ova tema.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la Andain » 18 srp 2017 08:48

^Kužim da te tema dira, al ne bih ja po defaultu odbacivala ovo što jpeg govori kroz etiketu šovinizma, seksizma i sl. Tj. mislim da se ne radi samo o njenom mišlljenju i strahu već nečem što je odraz donekle ljudskog biološkog uvjetovanja, što je prekompleksan mehanizam da bi ga, ne razmišljajući uopće o njemu, odbacila kroz vid nekakvog -izma.

Evolucija je stoljećima njegovala određeni vid ponašanja kojem je cilj bilo opstojnost nas kao vrste, primarno mislim na zajednicu muškarca i žene, obitelj i potomstvo, i iz tog razloga, ljudska vrsta je naučena da nesvjesno tom teži i gleda na to kao nekakav idealan oblik postojanja. Umjetna oplodnja i sl su novotvorevine kojima je teško preko noći zamijeniti biološko uvjetovanje koje je trajalo od postanka ljudske vrste, a koje je bilo toliko dugo primarni mehanizam preživljavanja i razvoja. Dakle, ne mislim da se tu radi o nečijim pojedinačnim strahovima (da će bisex žena ostaviti ženu radi muškarca) već se više radi o finijim mehanizmima koji su kolektivno utkani u ljudsko razmišljanje.

Gledala sam nedavno intervju jedne žene koja je pričala o razlici kad je u vezi s ženom i kad je u vezi s frajerom i zanimljivo, uvijek se taj nekakav osjećaj sigurnosti više ističe u odnosu žene i muškarca (ž i ž imaju neke druge prednosti ;)). Ta sigurnost je dio ovog o čem gore pričam, mislim da se tu doista ne radi o nečijem individualnom osjećaju koliko osjećaju koji žene kolektivno imaju zapisane u svojim genima u odnosu na ono što traže od muškaraca.

Lako je ne sve odmahnuti rukom i reći da se individualac treba odmaknuti od nekakvih kolektivnih pritisaka, s čim se i slažem, međutim, imo, treba razumjeti uzroke tih mehanizama i njihovo funkcioniranja, to nisu bedaste stvari. Etiketirajući sve kao odraz nekakvog seksizma, patrijarhata i sl. zapravo samo sebi negiraš mogućnost da uđeš dublje u pitanje koliko smo svi mi zapravo uvjetovani na određeno ponašanje i u kojoj mjeri to svojatamo kao nešto što je individualan izbor.

Tako da kužim zašto neke cure (dosta njih, zapravo) osjećaju strah i nesigurnost da će ih bisex žena ostaviti radi frajera..Ne kažem da se slažem da im to doista bude kamen spoticanja u takvom odnosu, al to su neki biološki strahovi koji se trebaju razumijeti (bez osuđivanja) da bi ih uopće mogla odbaciti.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Uta » 18 srp 2017 10:18

Po meni ljudi su biseksualna bića samo ovisi što je jače u osobi i ne vidim razloga opterećivati se sa tim.Treba živjeti kako svakome odgovara, društvo i ljudske norme ponašanja uvjetu nekim ženama da se boje otvoriti i i boriti za sebe i to razumin.Mojoj priji to nije bilo bitno ,bitna je bila sama sebi i kako se ona osjeća nije htjela trpiti zbog društva,roditelja,susida i okoline.Nije bila sretna i nije htjela psihički propasti a cijela situacija je upravo vodila tome da ode na kvasinu.Odrasla je u katoličkoj obitelji i zatucanoj sredini gdje se i sam razvod smatra smrtnim grijehom i bolje po njenima biti i u lošem braku ali si u braku.Ona je za mene hrabra žena i primjer kako bi sve trebale bez obzira koliko je teško.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la ariadne » 18 srp 2017 11:09

Ah, biološki determinizam. That little gem, kamen temeljac svih rasističkih "argumenata" posvuda i baza za tako divne stvari poput eugenike. :touched:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Uta » 18 srp 2017 11:26

Samo sam tila dati primjer da se može kada se hoće.Sve je to individualno.I život ne treba komplicirati samo je jedan.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la ariadne » 18 srp 2017 11:30

Ma oke to sve, nisam na tebe mislila, nego onaj gateway to idiocy iznad.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la slapa » 18 srp 2017 11:36

meni stvarno nije jasno zašto se o ovako nečem uopće raspravlja i generalizira. i oduvijek mi je bio totalni what the fuck kad vidim da se cura boji biti s bi curom da ju ova ne prevari s tipom. i da tu postoji ikakva razlika između tipa i cure ako dođe do prevare. po meni čista debilana. e ono malo bi cura koje postoje i koje su bi i dijele tako tipove od žena po tome što im tko može dati na osnovu spola, s njima stvarno ne znam što bih prozborila a kamoli se išla petljati s istima. to mi je tako neki nizak level poimanja ljudskog bića u oba slučaja, bila to takva proračunata bi cura ili gej cura koja rezonira pod pretpostavkom da su bi cure generalno takve.

evo i sad mi je wtf izraz na faci dok ovo čitam i pišem. koji kurac ljudi, koji kurac?!

što se brakova tiče, svatko ima svoju životnu priču, nirya je bila u braku, ja sam zamalo završila u samostanu. i još nam se milijun drugih stvari izdogađalo u životu. pa šta. ako naletim na osobu koja je slobodna i međusobno si kliknemo, sve to ostalo su pizdarije. i koji kurac vas uopće tangira što itko o vašim životima i odnosima misli?!
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la talented miss cohen » 18 srp 2017 11:44

bome :nerd:
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Faith123
Postovi: 1232
Pridružen/a: 14 kol 2016 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Faith123 » 18 srp 2017 11:52

Meni cura je bila udana i rastala se i sto sad o tom braku smo proletile s pricom i ne spominjemo to jer ako njoj nije valjalo sto treba spominjat...njena proslost je proslost. Uglavno evo nas 7/8 miseci u vezi i super nam je.
Privilegirana

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Uta » 18 srp 2017 12:56

Super.Samo sam tila reć da ko oće može to učinit ništa nije nemoguće.Samo treba biti hrabar.

Mar
breathing blue
Postovi: 5417
Pridružen/a: 06 lip 2016 15:38

Re: Udane

Post Postao/la Mar » 18 srp 2017 12:59

Uta je napisao/la:Tila sam pitata a zašto ste tako narogušene prema udanim ženama koje su posli shvatile da vole žene?
Zbilja ne znam.

Ljudi se prečesto postavljaju kao da su od samog rođenja znali kakav će im biti životni put i izbori, koje će, naravno, u svakom trenutku savršeno odabrat za cijeli život. Malo sutra. Sigurno je samo da ništa nije sigurno.

Vjerujem da su te žene u onom trenutku kada su ulazile u brak zaista mislile i osjećale da je to za njih najbolji izbor. Kao što se sve mijenja iz dana u dan, tako se mijenjaju i osjećaji, želje, privlačnost, seksualnost… Ljudi će ili slijediti svoje novoosviještene puteve bez obzira na to kud će ih odvesti ili će ostati u svojoj iluzornoj zoni sigurnosti. U tom smislu mogu samo skinuti kapu ženama koje su odlučile prekinuti brak kada su osjetile da to više nije to. Bez obzira na to jesu li se zaljubile u drugu ženu, muškarca ili se jednostavno više nisu osjećale sretnima i ispunjenima uz osobu s kojom su (bile) u braku.

Hrabro, prije svega, jer posljedica toga nije samo prekid odnosa ili privremena klimava financijska situacija, već i dugoročna borba protiv tisuću i jedne društvene stigmatizacije (uključujući i ovu koja je bila motiv temi).

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la Andain » 18 srp 2017 13:04

Ariadne si ne može pomoći, a da me ne komentira po forumu i nasumično proziva za rasizam u temama koje s tim nemaju veze. :D
..
Ne razumijem čemu to olako etiketiranje i osuđivanje bez ikakvog pokušaja razumijevanja druge strane. I to ne govorim kao netko tko diskriminira bi cure, već kao cura koja je bi. :)

Isti razlozi koje stoje u pozadini tog straha kod pojedinih gay cura, stoje i u pozadini mnogih bi cura koje se odlučuju, posebno u 30ima :), na opciju braka i djece. Nije zanemariv broj onih koje doista završe s muškarcem jer im se takva budućnost čini jednostavnijom i jer osjećaju određeni pritisak u tom smjeru(ne kažem da je to bio njihov jedini razlog odluke, al je utjecao na odluku). Znam ih par.
I naravno, da je bedasto svakoj bi curi prilaziti na način da će jednog dana odabrati taj 'kućica u cvijeću' stereotipni fenomen, međutim, to ne znači da ta opcija nije realna i da uzroke istog ne bi trebalo (dublje) analizirati, umjesto površnog odbijanja jer 'generalizacije su zlo!!'. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la slapa » 18 srp 2017 13:42

Andain je napisao/la:Nije zanemariv broj onih koje doista završe s muškarcem jer im se takva budućnost čini jednostavnijom i jer osjećaju određeni pritisak u tom smjeru(ne kažem da je to bio njihov jedini razlog odluke, al je utjecao na odluku). Znam ih par.
ako im je to glavni razlog da uđu u brak s tim tipom (il ženom ako se radi o muškarcu) sere mi se od takvih ljudi. ako u pozadini te odluke nije iskrena ljubav prema toj osobi. al u konačnici takvi/e i dobiju mediokritetan život kakav su si izabrali/e.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la Andain » 18 srp 2017 13:53

Mislim da ne kužim o čemu pričam. Naime, ja ne komentiram tu situaciju iz moralne perspektive-ne pitam se je li to dobar odabir za njih ili ne.

Ja ju komentiram jer smatram da mehanizmi koji stoje u pozadini takvih odluka nisu isključivo stvar volje pojedinaca, odnosno da na tu volju i nečiji izbor utječu i neki drugi elementi kojih često nismo svjesni jer se nalaze u onom nesvjesnom što nas motivira. Iz tog razloga mi je zanimljivo analizirati to, jer se pitam koliko nekakvih kolektivnih pritisaka ima utjecaja na moje odluke i strahove (ili želje), a da ih uopće nisam svjesna. Koliko je evolucija utjecala na ljudsko ponašanja u tom vidu. Zanima me uzrok ponašanja i strahova (predrasuda), ne moraliziranje nad istima.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la ariadne » 18 srp 2017 14:03

Ja bih se na tvom mjestu radije zapitala zašto si ne možeš pomoć pisat gluposti. Biološki determinizam je teorija odbačena od strane svih normalnih ljudi i znanstvene zajednice. Meni je samo užasno tragično gledat kako te je obrazovni sustav iznevjerio pa sad tu po forumu godinama konzistentno prodaješ nimalo bezopasne priče koje sve odreda zvuče ko da su došle s nekih shady sajtova koji garantiraju da će ljudima reć ~~~tešku i nepopularnu istinu~~~~ koju "mainstream" ne želi da znate i prodaje to pod prosvijetljenost, objektivnost, kritičko razmišljanje i hrabrost. Mislim oke, donekle je hrabro javno bit ovako neinformiran i nesvjestan povijesti, al mislim da to nije nešto na što treba ciljat tbh

Što bi se ono reklo, mislim da je ~~zanimljivo~ kako te nepopularne istine baš jako zvuče ko homofobija, rasizam i šovinizam. Nepopularne jesu zato što nisu istine i meni ih je, for one, dosta.

No dobro oke, ti si vidjela intervju i znaš čak nekoliko ljudi pa ono.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la slapa » 18 srp 2017 14:10

uzrok što je to u tebi je što gledaš iste obrasce otkad si se rodila i još ti njima pune glavu barem nekih 18 godina koliko živiš pod okriljem drugih ljudi. al ako si osoba koja s 25, 30, 35 godina iz takvih razloga odabere životni put koji ju ne ispunjava onda je tvom odabiru uzrok ne okolina nego to što nisi upoznala sebe, što si izabrala lakši put i odabrala ostati ovisna o ljudima koji te okružuju. za biti svoj treba imat muda i biti spreman na negativne reakcije okoline. i dugoročno si ujebala stvar što kao takva radiš bilo kakve veće životne izbore. samostalniji ljudi puno rjeđe rade takve izbore.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la Andain » 18 srp 2017 14:25

Htjela sam napisati Ariadne odgovor, al sam zaključila da nema smisla. :) Ti ne možeš sudjelovati u raspravi sa mnom, a da isto ne preokreneš u neke osobne frustracije i pasivnu agresiju, neovisno o čem tema bila. No zanimljiv je ovaj obrat gdje ti opet paše komentiranje mojih postova. Rekla bih ti da odustaneš od tog to jer nećeš dobiti odgovor s moje strane, no iskreno, svejedno mi je.
...

Slapa, pa ja bih se složila s tim da je potrebna hrabrost da se odupreš određenim pritiscima, bilo onima koje osjećaš interno bilo vanjskim, al ne da mi se uopće prosuđivati kvaliteta nečijeg karaktera ovisno o tome. Velim, nije mi taj dio bio zanimljiv u ovoj raspravi, zanimljiva mi je psihologija u pozadini takvih odluka.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la slapa » 18 srp 2017 14:31

to je samo jebeni strah od izlaženja iz sigurnog oblačića. i to je nešto što je tužno i što se događa prečesto. i u uvodnom postu ovdje je vidljiva ista stvar, žena se sekira jer joj neke tamo lezbe koje rekla bih ni ne poznaje osuđuju prijateljicu koja je bila udana. mene to baš nervira, zašto ti treba jebeno odobrenje bilo koga da budeš sretan i svoj...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la ariadne » 18 srp 2017 15:03

Nema ničeg pasivnog u ovome. :lol: Also zbilja već dugo nisam doživjela ovaj ultimativni retorički ad hominem gotcha s osobnim frustracijama. Da, jedini razlog zbog kojeg netko može mislit da pričaš gluposti je taj što su toliko osobno ugroženi tvojom pojavom da im zdrav razum izleti kroz uši. Wow. :D Your influence. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Uta
Postovi: 45
Pridružen/a: 29 lip 2017 18:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Udane

Post Postao/la Uta » 18 srp 2017 15:08

Svatko ima pravo na svoje mišljenje samo sam tila napisat primjer nekoga koga znan a ko je to učinio.Ionako je to sve individualno ali da je život sritan u trpljenju baš i nije jer ljubav i brak ne bi tribali biti trpljenje.Ona nije imala neku vezu ili ljubav koja ju je potaknula da to učini nego jednostavno sama je to osjetila i rekla dosta.Kasnije uživala u samoći i miru a posli našla nekoga.Nije da se sekiram baš..

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la jpeg » 18 srp 2017 16:25

mislila sam naivno komentirat napad al sad me zanima odgovor.
zasto su lezbe narogusene na rastavljene zenske?

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Udane

Post Postao/la megan » 18 srp 2017 23:16

@Andain
dvije stvari.
prvo, ovo o čemu ti pričaš ne bi trebalo poljuljati stabilan i kvalitetan lezbijski odnos, čak i da dotična biseksualka zađe u 30e/40e. možeš podsvjesno htjeti 'normalan', tradicionalan, općeprihvaćen i evolucijski superiorniji ljubavni odnos, ali ta podsvijest neće nadjačati ljubav i povezanost koju imaš s tom osobom. s te strane je apsolutno neopravdano za cure da oklijevaju oko ulaska u vezu s biseksualkama.
a je li istina da biseksualke ili seksualno fluidne osobe s godinama pribjegavaju hetero odnosima, pa rekla bih da da. koliko je stvar u tome da se prilagođavaju društvenim normama, a koliko je to stvar primitivnih instikata - možda zbog norme uđu u hetero vezu, a zbog instikata u njoj ostaju? :)
I u tom slucaju je oklijevanje oko ulaska u vezu s bisex curom stvar ponosa? I to je lako moguce :D

nemam pojma što se sve još pisalo, selektivno čitam :D
Desert je visnjica :(

Odgovorite