Jeste li vjernice/ci?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Aryana Tarfal Kan

Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Aryana Tarfal Kan » 24 ožu 2007 10:29

Vjerujete li u Boga? Pripadate li nekoj religiji ili imate svoju vlastitu? Kako doživljavate tu religiju kojoj pripadate? Itd.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 24 ožu 2007 11:52

vjerujem i ne bih u detalje jer mi masive ide na živce da je to velikim intelektualcima i znanstvenicima smiješno po liniji vjerujem samo u ono što vidim.

vjera je upravo to-vjeruješ jer ti se vjeruje, slijepo ako treba.

religija? well, no. sve kršćanske smatram izuzetno dobrim businessom, istočnjačke malo preradikalnima. budizmu thumbs up but činjenica je da su arijevci prehisterični za tu vrstu duševnog mira jer ...jesu. :)

i have , kako pjesma kaže, my own personal Jesus.
ma ustvari malo je vjerojatno da Bog postoji ali meni je draže vjerovati da je tako. ne zato što sam glupa stara baba koja sjedi u crkvi po cijele dane i nada se da će u raj nego zato što bi onda ovo naše mizerno postojanje postalo tako nekako simpatično.

vjerujem u kramu too i 100% sam sigurna da Bog ima smisla za humor. eto.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 24 ožu 2007 13:26

vjerujem.
katolkinja.
idem u crkvu, ne slusam popa.
molim se sama.
popove..rijetko kojeg dozivljavam ikako.
i ne zanimaju me prodike i pizdekanja nikog drugog tko je nabrijan na popove i postupke crkve s kojima se ni ja nekad ne slazem, pa osudjuju kolektivno sve i svakog, sto ukljucuje i same vjernike.
amen.

Aryana Tarfal Kan

Post Postao/la Aryana Tarfal Kan » 24 ožu 2007 13:45

weirdo je napisao/la:vjerujem i ne bih u detalje jer mi masive ide na živce da je to velikim intelektualcima i znanstvenicima smiješno po liniji vjerujem samo u ono što vidim.

vjera je upravo to-vjeruješ jer ti se vjeruje, slijepo ako treba.

religija? well, no. sve kršćanske smatram izuzetno dobrim businessom, istočnjačke malo preradikalnima. budizmu thumbs up but činjenica je da su arijevci prehisterični za tu vrstu duševnog mira jer ...jesu. :)

i have , kako pjesma kaže, my own personal Jesus.
ma ustvari malo je vjerojatno da Bog postoji ali meni je draže vjerovati da je tako. ne zato što sam glupa stara baba koja sjedi u crkvi po cijele dane i nada se da će u raj nego zato što bi onda ovo naše mizerno postojanje postalo tako nekako simpatično.

vjerujem u kramu too i 100% sam sigurna da Bog ima smisla za humor. eto.
Izmamila si mi osmijeh na lice. evo ga: :) By the way, šta misliš o tome da Dalaj Lama nije vegetarijanac (a budisti bi svi trebali biti, kao i hinduisti)

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 24 ožu 2007 14:33

a meni je Umin post izmamio osmijeh na lice :)
što mislim o Dalaj Laminom prežderavanju? well isto što i o papinim odajama i don kačunkovom BMW-u it sucks. kršćanstvo propagira siromaštvo, tj. "ako imaš dvije halje daj jednu susjedu" oni su se faktom zavjetovali na celibat, ljubav, vjeru i SKROMNOST...tako da...

iako Dalaj Lamu cijenim daleko više od bilo kojeg kršćanskog popa zbog "Dalaj Laminih uputa za život" (kolalo je u mailu, nadam se da ih imate, presavršeno nešto)
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 24 ožu 2007 14:41

Starci su mi katolici, tako sam i odgojena.
Slavim Bozic, Uskrs, postim na Badnjak......iz tradicije
Bog ne postoji, barem ne u onom smislu u kojem ga prikazuje katolicka crkva.
Opet u najtezem svojem trenutku u zivotu molila sam se bas tom Bogu da mi pomogne.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Aryana Tarfal Kan

Post Postao/la Aryana Tarfal Kan » 24 ožu 2007 17:02

weirdo je napisao/la:a meni je Umin post izmamio osmijeh na lice :)
što mislim o Dalaj Laminom prežderavanju? well isto što i o papinim odajama i don kačunkovom BMW-u it sucks. kršćanstvo propagira siromaštvo, tj. "ako imaš dvije halje daj jednu susjedu" oni su se faktom zavjetovali na celibat, ljubav, vjeru i SKROMNOST...tako da...

iako Dalaj Lamu cijenim daleko više od bilo kojeg kršćanskog popa zbog "Dalaj Laminih uputa za život" (kolalo je u mailu, nadam se da ih imate, presavršeno nešto)
Preporučam "Snagu suosjećanja", knjiga njegovih odgovora na pitanja s par predavanja. Divno, divno. A to o čemu ti govoriš, ne znam, do mog maila nije dokolalo, ali ima li toga za nabaviti?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 24 ožu 2007 17:03

A isto, odgojena u katoličkom duhu, vjeronauk i sve tako, premda mi to nije naštetilo, kao da je u onim nekim vremenima prije hadezea to bilo nekako nevinije, ne znam.

Općenito mi religije nisu nikako drage jer ama baš svaka nekoga ili nešto diskriminira i u nekom je segmentu kao superiorna tako da odbijam pripadnost, a u crkvu idem kad i ako baš moram.

Avatar
Delichon
Postovi: 26
Pridružen/a: 31 lis 2006 10:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: metropola

Post Postao/la Delichon » 24 ožu 2007 17:18

Ne vjerujem u Boga, nejdem u crkvu, ne krizam se ako slucajno ulazim u doticnu... Ali znam 'Oce nas'! :cool:
Nisam isla na vjeronauk. Ali nemam nista protiv bilo koje vjere...
Da, ateist sam...

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 24 ožu 2007 19:48

tamara3 je napisao/la:A isto, odgojena u katoličkom duhu, vjeronauk i sve tako, premda mi to nije naštetilo, kao da je u onim nekim vremenima prije hadezea to bilo nekako nevinije, ne znam.

Općenito mi religije nisu nikako drage jer ama baš svaka nekoga ili nešto diskriminira i u nekom je segmentu kao superiorna tako da odbijam pripadnost, a u crkvu idem kad i ako baš moram.
i ja

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 24 ožu 2007 22:06

krstena, pricescena bla. nemam religiju, imam vjeru - misao da postoji energija i sila vise i da se neke stvari ne dogadjaju zaulud. vjerujem da u momentima kad smo manji od zeca pred cizmom obracamo se bogu i bojimo smrti.
zvir i bestimja.

Avatar
Version
Postovi: 181
Pridružen/a: 02 sij 2007 09:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Version » 25 ožu 2007 20:29

oslobođena istočnog grijeha..
oduvijek, od malena propitujem sve masovne, konformističke i gregarističke stavove i vjeru oko sebe, tako da sam uvijek u napasti lamentirati i debatirati (ako ništa drugo-sama sa sobom :D ) o tome...
previše za i previše protiv u meni uzrokuje skepticizam i distancu od određene dogme, vjerovanja...
tako se i ovdje dogodilo, u smislu katolicizma...
više za čovjeka i manje za crkvu....
vjerovanje u bilo šta je osobna stvar i ne bi smjela biti masovna... :o
poštujem, ali ne pripadam.
bezveze...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 25 ožu 2007 22:20

nisam religiozna. ali vjernik jesam. u smislu neke svoje vjere u neke stvari koje su mozda malo iznad nas samih. ali religije kao takve me zanimaju samo na povijesno-fenomenolosko-interesnoj razini. nista vise od toga.

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 26 ožu 2007 00:39

vjernica jesam, ali nisam religiozna. idem na misu samo na velike blagdane tipa uskrs i bozic i to sa svojom obitelji. inace bih radije sama otisla u crkvu i sjedila tu slusajuci samo svoje misli, nego otisla u nedilju na misu slusati neko ispiranje mozga..ono nekoliko puta kad sam pokazala dobru volju za to potrefilo se da je propovid bas bila atak na pedere i lezbe pa sam odustala..nemrem to slusat i gledat svu tu masu kako potvrdno klima glavom...
fuj :!:
inace, smatram da mi je vjera potrebna..pogotovo kada sam u teskim situacijama u zivotu..a da ne spominjem da ce mi trebati pred smrt...jer je prestrasna misao da je sve gotovo i da nema vise nista.
Zadnja izmjena: freeda, dana/u 26 ožu 2007 00:40, ukupno mijenjano 1 put.
back to where i never was

Zita

Post Postao/la Zita » 26 ožu 2007 00:40

obavila sam sva ta sranja krstenje, pricest bla bla
ne brijem na crkvu koju mnogi povezuju sa vjerom no vjerujem da ima nesto "vise"

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 26 ožu 2007 00:44

U biti vjerujem u Boga, u nekakvu vis maior, ali odbijam da mu dajem ime, i ne zovem ga nit Jahve nit Allah nit sto trece...

Slavim i Bajram i Bozic (kao i sve ostalo :D) ali ne idem nit u crkvu nit u dzamiju.
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 30 stu 2010 19:19, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 26 ožu 2007 01:04

ti ...ustvari samo piješ :o kad god ti se pruži prilika. :D pa pametno. što ja nisam iz miješanog braka?? :?
:roftl:
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 26 ožu 2007 01:06

Da. eksli zna bit ovako zanimljivo.
pokupis ono sto je dozvoljeno u jednom i sto je dozvoljeno u drugom.

i budes promiskuitetni debilni narkoman na pragu alkoholizma

:cool:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 26 ožu 2007 14:34

Aryana Tarfal Kan je napisao/la: By the way, šta misliš o tome da Dalaj Lama nije vegetarijanac (a budisti bi svi trebali biti, kao i hinduisti)
kolko sam ja upucena, on nije vegeterijanac od kad je dobil hepatitis b i moral promijenit ishranu iz zdravstvenih razloga....

nije da sam budist, al ono, to je cinjenica :o
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
Ice
Postovi: 1158
Pridružen/a: 12 sij 2006 16:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Space

Post Postao/la Ice » 26 ožu 2007 14:49

Zita je napisao/la:obavila sam sva ta sranja krstenje, pricest bla bla
ne brijem na crkvu koju mnogi povezuju sa vjerom no vjerujem da ima nesto "vise"
potpisujem!
My face radiates with after-glow
My pillow scented by you
A fragrance which haunts me
My room smells of the best sex
I
Covered in body prints and finger prints and you above me
Your name written indelibly upon my body in your genetic history

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 26 ožu 2007 15:15

ne podržavam nikakav oblik organizirane religije.
odrasla sam u ateističnoj obitelji, tako da sam se svojevoljno krstila s trinaest godina i prošla prvu pričest i onda me s četrnaest prestala zanimati crkva i sve vezano uz nju.
apsolutno znam da postoji viša, univerzalna inteligencija bez obzira na to kako je nazivali i vjerovali mi u to ili ne.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Aryana Tarfal Kan

Post Postao/la Aryana Tarfal Kan » 27 ožu 2007 11:55

bea.zarre je napisao/la:ne podržavam nikakav oblik organizirane religije.
odrasla sam u ateističnoj obitelji, tako da sam se svojevoljno krstila s trinaest godina i prošla prvu pričest i onda me s četrnaest prestala zanimati crkva i sve vezano uz nju.
apsolutno znam da postoji viša, univerzalna inteligencija bez obzira na to kako je nazivali i vjerovali mi u to ili ne.
Potpisujem! I dodajem da ja podržavam bilo koji oblik religije ako se druga osoba u njemu osjeća ugodno, ali ne podržavam zadrtost, uvjeravanja da je jedna religija prava, podcjenjivanje, nasilje, netolerancija, uglavnom, sve ono što i ne mora imati veze s religijom (ali u ovom slučaju ima).

By the way, i ja sam iz nacionalno miješanog braka - pa opet, oboje su ateisti. :)

Avatar
Karolina_Novak
Postovi: 29
Pridružen/a: 03 ožu 2007 23:17

Post Postao/la Karolina_Novak » 14 tra 2007 01:11

Ne vjerujem u ništa.

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 14 tra 2007 14:08

:!:

Avatar
sedma_od_devet
Postovi: 111
Pridružen/a: 12 svi 2006 21:03
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na obali najzelenije rijeke

Post Postao/la sedma_od_devet » 14 tra 2007 15:35

vjerujem...
Oblikom sam kaplja, sadržinom more.

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 14 tra 2007 16:11

sedma_od_devet je napisao/la:vjerujem...

Splendo
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 vel 2007 19:32

Post Postao/la Splendo » 18 tra 2007 13:55

ovisna sam o Bogu :)
vjerujem da je Isus Utjelovljenja Božja Riječ...
i smatram da bi ovaj život bio besmislen i jadan kad Boga nebi bilo...
katolik sam..ali se ne slažem s nekim stavovima KC i nekih svećenika...smeta mi prevelika doza formalizma i materijalizma koja se uvukla u kršćanstvo...
mislim da ima dosta ljudi danas..koji iskrivljuju kršćanstvo kao takvo jer se deklariraju kao kršćani a ne žive u skladu s Kristovim naukom... i zato ga određeni pojedinci degradiraju i omalovažavaju...naprosto...mrze...jer dobiju krivu sliku o njemu...
ne znam..mogu li se ja zapravo deklarirati kao katolik ako sam biseksualno orijentirana... jer sam doživjela neke napade od strane malo zadrtih kršćana... i žao mi je što tako razmišljaju...
ali, eto..ako su oni uvjereni da time brane Našeg Gospodina.. neka im je...
ja u svakom slučaju..o svojoj religiji znam više nego oni... zato mi je i jasno..što je zapravo grijeh..a što nije :)
ionako nemam namjeru biti u istom rangu s njima... :)

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 18 tra 2007 15:16

Splendo je napisao/la:ovisna sam o Bogu :)
vjerujem da je Isus Utjelovljenja Božja Riječ...
i smatram da bi ovaj život bio besmislen i jadan kad Boga nebi bilo...
katolik sam..ali se ne slažem s nekim stavovima KC i nekih svećenika...smeta mi prevelika doza formalizma i materijalizma koja se uvukla u kršćanstvo...
mislim da ima dosta ljudi danas..koji iskrivljuju kršćanstvo kao takvo jer se deklariraju kao kršćani a ne žive u skladu s Kristovim naukom... i zato ga određeni pojedinci degradiraju i omalovažavaju...naprosto...mrze...jer dobiju krivu sliku o njemu...
ne znam..mogu li se ja zapravo deklarirati kao katolik ako sam biseksualno orijentirana... jer sam doživjela neke napade od strane malo zadrtih kršćana... i žao mi je što tako razmišljaju...
ali, eto..ako su oni uvjereni da time brane Našeg Gospodina.. neka im je...
ja u svakom slučaju..o svojoj religiji znam više nego oni... zato mi je i jasno..što je zapravo grijeh..a što nije :)
ionako nemam namjeru biti u istom rangu s njima... :)
splendo, kak te :inlove: kad počneš o vjerskim stvarima govoriti.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 18 tra 2007 20:58

Splendo je napisao/la:...smeta mi prevelika doza formalizma i materijalizma koja se uvukla u kršćanstvo...
.....zaboravila si komercijalizam.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Splendo
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 vel 2007 19:32

Post Postao/la Splendo » 18 tra 2007 22:25

jabooka31 je napisao/la:
Splendo je napisao/la:...smeta mi prevelika doza formalizma i materijalizma koja se uvukla u kršćanstvo...
.....zaboravila si komercijalizam.
jesam li? :D
eto...ti si tu da ispraviš moju grešku :wink:

@nimfomanka-joj, mala..nemoj da ti pokažem koliko kršćane opake mogu biti tamo negdje..u mraku... :D

Odgovorite