klinci/samoubojstvo itd

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Zita

Post Postao/la Zita » 06 ožu 2008 18:40

mali offic-broken procitaj zakon o radu pa ces vidjet da dobna granica nije 18 vec 15. a i prije uz suglasnog inspektora rada.
il pogledaj neki dokumentarac gdje milijuni djece od svoje 5 god rade..al nije bed. tog nema u rvackoj :right: .

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 06 ožu 2008 18:52

Ako se nešto prakticira, ne znači da je u redu.
To je izrabljivanje i iskorištavanje djece koje se treba sankcionirati.
a i prije
Čitala sam Zakon o radu. I koliko se sjećam, možda sam u krivu, ali kad sam ja slušala pravo, učili su nas da su mlađi maloljetnici, znači osobe do navršene 14. godine potpuno poslovno nesposobni, dok stariji maloljetnici ograničeno poslovno sposobni, što znači da ne mogu ništa bez odobrenja zakonskih zastupnika.
Članak 21.

(1) Osoba mlađa od petnaest godina života, ne smije se zaposliti.

Osoba mlađa od petnaest godina smije iznimno, uz pret­hod­no odobrenje inspektora rada, uz naplatu sudjelovati u snimanju filmova, pripremanju i izvođenju umjetničkih, scenskih ili drugih sličnih djela, na način, u opsegu i na poslovima koji ne ugrožavaju njezino zdravlje, ćudorednost, školovanje ili razvoj.
To da. Ali poslovi vezani uz umjetnost. Što opet s jedne strane i potpomaže razvoju djeteta. Izražavanje kroz glazbu ili slikarstvo.

Sve drugo ne dolazi u obzir. Zato kažem Hidden, zašto ne bi poslali djecu na "konkretne" poslove kad bi po njoj pred Zakonom već odgovarali?

Edit: Prerano postala. *blushes*

Avatar
kike
Postovi: 1086
Pridružen/a: 30 sij 2008 21:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: tamo negdi u grmu

Post Postao/la kike » 06 ožu 2008 19:02

ja san emo ja se režem, al nikako da se ubijen, a trudin se jebemu jebemuuuu
išla san se zapalit pa ništa
bog me voli
Fuck me in the backseat!

Zita

Post Postao/la Zita » 06 ožu 2008 19:31

neznam, eto vjerovat cu ti na rijec i mislit da im valjda u ponoc kad navrse 15 il 18 dolazi dobra vila poklonit pamet. i savjest.
do tad su ljuske bez mozga.

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 06 ožu 2008 20:15

Ne kažem da preko noći postanu zreli. Neki ne odrastu ni sa trideset. Ali mora postojati određena granica regulirana Zakonom. Mora se definirati način kako da se zaštite najranjiviji članovi društva. A to su djeca.

Zita

Post Postao/la Zita » 06 ožu 2008 20:19

ako neki ne odrastu sa 30 dal da i njih pravno spasimo svake odgovornosti?

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 06 ožu 2008 20:51

Nečije ponašanje koje nije u skladu sa njegovim godinama je njegov propust ili propust onih koji su ga odgajali. Ponašanje djece adekvatno njihovoj dobi te karakterne osobine istih stoje.

prick of sense
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 lip 2007 20:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Nebo
Kontakt:

Post Postao/la prick of sense » 09 ožu 2008 20:34

Koliko god pokušavala,ne mogu shvatiti što je to sa današnjim svijetom. Otvorim jedan web site-dječak se zapalio,otvorim drugi-djevojčica se objesila. I sve to djeca od 14,15 godina... Možda iza svega toga u pozadini stoje neki teži problemi,frustracije ili slično ali moje osobno mišljenje je da samoubojstvo jednostavno NIJE način za riješavanje već spomenutog.Neki će kriviti roditelje,ja ih smatram recimo možda 50% krivim(ostalih 50 % spada na to kako će se dijete samo izgraditi),drugi će reći da je krivo društvo u kojem se današnja djeca kreću-s tim se neću složiti jer i dalje tvrdim i tvrditi ću da je svatko u stanju misliti svojom glavom i ne povoditi se za drugim,osim ako to uistinu ne želi-a to je najveći problem jer je danas sve više povodljivih ljudi. Ako se ti držiš svojih stavova i načela,nema te sile koja će te navesti da napraviš ono što ne bi želio.I ja ne prihvaćam drugačiji odgovor. Složit ću se s Agastom-Nijedan problem nije neriješiv. I bez obzira na to kako će sad većina ovdje reagirati-Ja samoubojstvo smatram kukavičlukom. Pa gdje bi ovaj svijet završio kada bi se svatko od nas išao ubijati jer imamo problema? Mislim da više ne bi bilo živih. Velik broj te djece (ne kažem svi) sa 14,15 godina ni nezna što su pravi problemi. Prema tome-samoubojstvo DEFINITIVNO nije riješenje.Jedino riješenje je prizemljiti se i pokušati potražiti način kako određeni problem ukloniti.Toliko od mene :)
"Ulaz samo za poludjele, cijena je razum!"

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 09 ožu 2008 20:52

a kad je samoubojstvo i bilo rijesenje.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

prick of sense
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 lip 2007 20:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Nebo
Kontakt:

Post Postao/la prick of sense » 09 ožu 2008 21:39

Točno tako,nikada :)
"Ulaz samo za poludjele, cijena je razum!"

Avatar
kexia
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 ožu 2008 21:31

Post Postao/la kexia » 09 ožu 2008 23:12

jabooka31 je napisao/la:a kad je samoubojstvo i bilo rijesenje.
Mi neznamo sta se događa nakon smrti pa nemozemo nit govorit da to nije rijesenje :o
Uostalom tko moze tvrdit da je zivot bolji od smrti :!:
Osobi koja zeli prekinit svoje postojanje nije stalo do niceg na ovom svijetu i nije mi nikako jasno zasto je osoba koja se ubila nesto kriva a ne ljudi koji joj nisu nicim naznacili da moze vjerovat u njih :o

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 09 ožu 2008 23:52

ma odakle pobogu ti to znas? sto ubila si se pa sad znas i glumis pamet.. joooj..
znam decka koji se kreno ubit.. i napravio to.. nespretno.. pa je ipak ispo ziv.. i definitivno mu je bilo stalo do puno toga.. samo je to smatrom izlazom iz svojih problema..
mrzim kad se netko pretvara da o necem zna puno vise nego sto uopce moze pojmit..
a i ovo sa zivotom nakon smrti je apsulutni offtopic..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
kexia
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 ožu 2008 21:31

Post Postao/la kexia » 10 ožu 2008 00:22

Ja nit nekazem da znam , ali nit ti neznas pa kako onda mozemo tvrdit da to nije rijesenje? :roll:

Ako zelis objasnit samoubojstvo onda trebas pogledat u uzrok zbog kojeg je doslo do toga a ne samo zakljucit , nije to rijesenje i basta :wink:
Zar nemislite da osoba koja zna izlaz iz svojih problema nebi takvo nesto ucinila?

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 10 ožu 2008 00:31

ajme sta pametujes bez ikakvog smisla. taj procitaj sve postove u ovoj temi i pokusaj sloziti 3 suvisle.
ovako ignore.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

prick of sense
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 lip 2007 20:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Nebo
Kontakt:

Post Postao/la prick of sense » 10 ožu 2008 00:35

kexia je napisao/la:
jabooka31 je napisao/la:a kad je samoubojstvo i bilo rijesenje.

Osobi koja zeli prekinit svoje postojanje nije stalo do niceg na ovom svijetu
Ovdje bi dodala i NIKOG jer ti ljudi ne misle kako je onima koje ostavljaju iza sebe.Njima se čini da su jedini koji imaju probleme.

Samoubojstvo je samo po sebi prilično sebičan čin.
"Ulaz samo za poludjele, cijena je razum!"

Avatar
kexia
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 ožu 2008 21:31

Post Postao/la kexia » 10 ožu 2008 00:41

Mozda da dam smisao postovima?
Dobro , nije mi se dalo sve citat pa mogu napisat ono sta ja mislim :cool:

Malo previse osuđujemo djecu koja se ubiju ili pokusaju ubit
Da idem krenit od sebe i zamislit sebe u situaciji da sam u dugotrajnoj depresiji da zbog nekog razloga nemogu ili se nemam kome obratit i da sve u zivotu postaje samo teze i teze
Sta mi drugo ostaje nego se ubit?
Ili se ubit ili probat pobjec
Kako bi se osjecalo zlostavljano dijete koje trpi svaki dan a jos i u skoli mora bit najbolji
Pritisak je ogroman , svaka ga mala sitnica moze razbit :(

Moje je misljenje da se ubijaju osobe koje nevide izlaz jer ga u datom trenutku nemaju a psihicka bol im je prevelika i postaje gotovo pa bolest

Ta djeca trebaju sacicu razumijevanja i suosjecanja ne osude
Jer iako su djeca koja su se ubila mrtva , postoji jos djece koja su na rubu samoubojstva a razumijevanjem onog sto je natjeralo djecu koja su se ubila da se ubiju
Mozemo pomoc toj drugoj djeci koja isto pate i razmisljaju o tome bjegu bez povratka

Avatar
kexia
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 ožu 2008 21:31

Post Postao/la kexia » 10 ožu 2008 00:43

prick of sense je napisao/la:
kexia je napisao/la:
jabooka31 je napisao/la:a kad je samoubojstvo i bilo rijesenje.

Osobi koja zeli prekinit svoje postojanje nije stalo do niceg na ovom svijetu
Ovdje bi dodala i NIKOG jer ti ljudi ne misle kako je onima koje ostavljaju iza sebe.Njima se čini da su jedini koji imaju probleme.

Samoubojstvo je samo po sebi prilično sebičan čin.
Mozda im se cini kako , nikome nije stalo nit do njih :wink:

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 10 ožu 2008 01:05

Samoubojstvo je samo po sebi prilično sebičan čin.
Ako na trenutak isključimo maloljetnike, a uvedemo punoljetne osobe u cijelu priču, interesantna mi je ova rečenica.

Istina. Može se posmatrati i tako. Ali kad pogledaš iz drugog ugla, nije li i sebično predbacivati ako je nečiji izbor bio da ode? Jer sav bijes proizilazi iz nemoći da se spriječi takav postupak. Nemoći da zadržimo ljude oko nas tu gdje jesu. Kraj nas. Nismo li mi ti što su sebični jer ne želimo pustiti?

Angelica7
Postovi: 74
Pridružen/a: 02 ožu 2008 20:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zadar/Split

Post Postao/la Angelica7 » 10 ožu 2008 14:46

uf....meni se vise neda raspravljat...sigurno se nebi ubili da im je divno u zivotu

prick of sense
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 lip 2007 20:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Nebo
Kontakt:

Post Postao/la prick of sense » 10 ožu 2008 14:59

Broken Down Angel je napisao/la:
Samoubojstvo je samo po sebi prilično sebičan čin.
Ako na trenutak isključimo maloljetnike, a uvedemo punoljetne osobe u cijelu priču, interesantna mi je ova rečenica.

Istina. Može se posmatrati i tako. Ali kad pogledaš iz drugog ugla, nije li i sebično predbacivati ako je nečiji izbor bio da ode? Jer sav bijes proizilazi iz nemoći da se spriječi takav postupak. Nemoći da zadržimo ljude oko nas tu gdje jesu. Kraj nas. Nismo li mi ti što su sebični jer ne želimo pustiti?

Ne opravdam samoubojstvo čak ni onda kada se radi o punoljetnim osobama.Nijedna stvar nije vrijedna toga da si oduzmemo život.Istina,život može biti jadan,sjeban,crn ali uvijek postoji način na koji se to crnilo može preobraziti u neku normalu.Kao što su neki u prethodnim postovima govorili,bitno je jedino to koliko se netko spreman boriti.A što se tiče naše sebičnosti prema njima i njihovoj odluci- Mislim da se nikada ne bi smatrala sebičnom jer želim zadržati nekoga koga volim živim. Misliš da oni koji čine samoubojstvo pri samom činu misle na ljude koji ih vole?Ne vjerujem baš.Dakle,ponovno se vraćamo na ono što sam rekla-Samoubojstvo je samo po sebi sebičan čin. I nitko me ne može uvjeriti u suprotno.

Na neki način je bezveze da ulazimo u neke dublje rasprave o tome kada ćemo se tako i onako i ti i ja i dalje držati svojega :)
"Ulaz samo za poludjele, cijena je razum!"

Avatar
kexia
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 ožu 2008 21:31

Post Postao/la kexia » 10 ožu 2008 15:27

Angelica7 je napisao/la:uf....meni se vise neda raspravljat...sigurno se nebi ubili da im je divno u zivotu
Da , ali svaki problem ima svoje rijesenje :roll:
Nekuzim zasto svi tako rijetko pronalazimo nacin da pomognemo osobi da nađe rijesenje
Bas milijun puta u zivotu , vidis kako ljude koji su ukurcu druge homo sapiens individue jos vise podjebaju i dovode do ludila

Mozda , svaki problem ima rijesenje ali nema svaki zivot lijepotu zivljenja
Neki su zivoti toliki pakao da je mozda te zivote zivjet, veca kazna nego umrijet

Angelica7
Postovi: 74
Pridružen/a: 02 ožu 2008 20:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zadar/Split

Post Postao/la Angelica7 » 10 ožu 2008 15:40

kexia je napisao/la:
Angelica7 je napisao/la:uf....meni se vise neda raspravljat...sigurno se nebi ubili da im je divno u zivotu
Da , ali svaki problem ima svoje rijesenje :roll:
Nekuzim zasto svi tako rijetko pronalazimo nacin da pomognemo osobi da nađe rijesenje
Bas milijun puta u zivotu , vidis kako ljude koji su ukurcu druge homo sapiens individue jos vise podjebaju i dovode do ludila

Mozda , svaki problem ima rijesenje ali nema svaki zivot lijepotu zivljenja
Neki su zivoti toliki pakao da je mozda te zivote zivjet, veca kazna nego umrijet
nema svaki problem rjesenje,ovisi sta gledas ko rjesenje,nisu rjesenja nekad dobra...nekad je rjesenje suicid,ako osoba to vidi...Naravno da se tim ljudima moze pomoc,ja sam nekima pomogla. Istina drugi znaju dovodit do ludila,ali nikoga skoro nije briga da to zasutavi,mi smo ipak samo ljudi... Nekad je smrt odrijesenje kazne kao sto si rekla.

Avatar
kexia
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 ožu 2008 21:31

Post Postao/la kexia » 10 ožu 2008 15:50

Da :cool:
U tome i je cijela stvar , osobi koja se ubija je to spas i u njenim ocima to i je jedino rijesenje :(
U nekih osoba koje su blizu samoubojstva bi samo jedna lijepa rijec i dijelo promijenilo cijelu situaciju
Mozda bi im dalo razlog da zive , jer to je nesto sta oni trebaju , pravi razlog za nastavak zivota :wink:

Angelica7
Postovi: 74
Pridružen/a: 02 ožu 2008 20:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zadar/Split

Post Postao/la Angelica7 » 10 ožu 2008 15:57

kexia je napisao/la:Da :cool:
U tome i je cijela stvar , osobi koja se ubija je to spas i u njenim ocima to i je jedino rijesenje :(
U nekih osoba koje su blizu samoubojstva bi samo jedna lijepa rijec i dijelo promijenilo cijelu situaciju
Mozda bi im dalo razlog da zive , jer to je nesto sta oni trebaju , pravi razlog za nastavak zivota :wink:
daaaa....ljudi potrudite se i pomozite im

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 10 ožu 2008 18:00

"Obzir je smrt djelovanja. Misliti na tuđu osjetljivost znači biti siguran u nedjelovanje. Nema postupka, ma kako on bio beznačajan - a što važniji, to je ovo točnije - koji ne ranjava drugu dušu, koji neće nekoga povrijediti, koji ne sadrži elemente zbog kojih se ne bismo, ako imamo srca, pokajali. "

@Prick of sense: Ne osporavam tvoju tvrdnju. Niti isključujem vlastitu. Ali je situacija tako postavljena, da se stvari ne mogu baciti na papir u tako crno - bijelom tonalitetu. Bez obzira na koji potez se osoba odlučila, suicid ili pak još jednu bitku sa životom, netko pati.

" ... Ono što će me dovesti do samoubojstva nalik je porivu za rani odlazak na spavanje. Imam duboki san o svim namjerama... Osjećam da se bliži kraj mog života, jer ja sam želim da se bliži.

... to je nešto što se ne može odrediti, osim kao fizička mučnina od života."
(Fernando Pessoa: "Stoički odgoj")

Mislim da je na nama pokazati osobi ono što može iskusiti dok je budna. Dati "razlog da žive." Druga potencijalna "rješenja". Ali nikome na silu ne možemo držati upaljeno svjetlo. Dok ista ta osoba pati. Dok god joj oči krvare pod nemilosrdnošću istog. Stoga, smatram, da na kraju, možda treba poštovati takvu odluku.

- - - - - - - - -

OFF:
Na neki način je bezveze da ulazimo u neke dublje rasprave o tome kada ćemo se tako i onako i ti i ja i dalje držati svojega

Nitko ne traži da ti mijenjaš svoje mišljenje. Isto kao što ni ja ne bih prihvatila nametanje tuđeg. Znači, nije nam cilj da se u konačnici složimo, već da sagledamo kroz debatu problematiku sa više aspekata. A to je i smisao foruma.

prick of sense
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 lip 2007 20:43
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Nebo
Kontakt:

Post Postao/la prick of sense » 10 ožu 2008 18:36

OFF:
Znači, nije nam cilj da se u konačnici složimo, već da sagledamo kroz debatu problematiku sa više aspekata. A to je i smisao foruma.
Da,slažem se. Sagledali smo. Svatko je zaključio svoje. :D
"Ulaz samo za poludjele, cijena je razum!"

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 10 ožu 2008 22:42

kexia je napisao/la:Da idem krenit od sebe i zamislit sebe u situaciji da sam u dugotrajnoj depresiji da zbog nekog razloga nemogu ili se nemam kome obratit i da sve u zivotu postaje samo teze i teze
Sta mi drugo ostaje nego se ubit?
Ili se ubit ili probat pobjec
Kako bi se osjecalo zlostavljano dijete koje trpi svaki dan a jos i u skoli mora bit najbolji
Pritisak je ogroman , svaka ga mala sitnica moze razbit :(
nemoram zamisljat.. prosla sam veci dio tog navedenog..a i idalje sam među zivima..
tako da jako jako sigurno mogu tvrdit da s potpunim pravom osuđujem to..

i stvarno neshvacam zasto se toliko trudis to prikazat bilo kakvim oblikom rjesenja. pokusaj shvatit da rjesenje nije bjeg ni smrt.. zamisli to ovako, rjesavas posebno tezak zadatak iz matematike.. znojis se i pokusavas svakako ali nikako da ti ispadne tocan rezultat.. pustis to u rodni kraj i odes spavat.. ujutro pokusas opet.. i opet ti nejde.. ali moras naci rjesenje.. rjesenje je npr. broj 43.. dali je dakle, rjesenje ostavit to nekom drugom da rjesava i pobjec ili je rjesenje napokon dobit taj fuckin 43?!
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
kexia
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 ožu 2008 21:31

Post Postao/la kexia » 11 ožu 2008 00:03

Mozda ti i jesi izasla iz nekakvog teskog stanja
Ali dal si sama izasla ?
Najvjerojatnije nisi i svaka osoba koja izađe iz problema , izađe uz neciju pomoc
Trudi se ali samo ako ima za nesto zivit , ako ima sanse za zivit


Matematicki zadatci i zivot nisu bas usporedivi , jer zivot do same smrti nema rijesenja i uvijek upada neki novi problem
5 plus 5 jesu deset ali samo u matematici ne i u zivotu

Govorimo u samoubojstvima djece , sto mozda i tu tvoju tvrdnju potvrđuje jer djeca imaju jos dosta zivota za zivjet
Ali djeca nesto nemaju , nemaju odrasli pogled na svijet , emocionalno su masu nestabilnija od odrasle osobe
Nemozes osudit dijete da je nesto krivo , ono se ubilo jer okolina je u necem pogrijesila


Isto tako kad je u pitanju odrasla osoba koja cijeli zivot pati i zeli se ubit , pa zar da otpati cijeli zivot ili da skrati sebi muke
Nebi bas mi ode svi trebali osuđivat samoubojstvo , nego bi trebali razmislit kako da izbrisemo uvijete koji mogu natjerat nekoga da se ubije

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 11 ožu 2008 00:37

nemoram zamisljat.. prosla sam veci dio tog navedenog..a i idalje sam među zivima..
tako da jako jako sigurno mogu tvrdit da s potpunim pravom osuđujem to..
Ne možeš tako generalizirati. Svaka situacija je specifična. Svaka osoba je različita. Ne znam što ti se dogodilo. Niti što si proživjela. Kao što ti ne možeš znati što je te osobe primoralo da dignu ruku sami na sebe. Nisu svi dovoljno snažni da se nose s određenim problemima. Pogotovo ne djeca. Ta mala bića tek rastu. Otkrivaju svijet. I kad se on sruši na njih, udarac ima puno teže posljedice jer teret ne pada na već toliko puta ozlijeđena leđa što su ojačala, već na ona nenaviknuta / nezaštićena na udarce.

Olivera
Postovi: 29
Pridružen/a: 27 vel 2008 20:14

Post Postao/la Olivera » 11 ožu 2008 03:17

Mi smo imali normalnije dijetinjstvo,ja sam imala tetu Nedu,i gledala bi sa balkona kad će u dućan i onda juriš jer sam znala da će mi kupit kinder čokoladu kad me god vidi,i niko sritniji od mene kad bi je dobila...

Danas mislim da toga više nema,prvo zato što se susjedi uglavnom ne znaju pa je strah roditelje i dicu da "teta nada" nebi bila neka bezobrazna i nastrana teta,drugo-zato što su dica sita svega,ništa im ne fali,šta zažele to dobiju (da se nebi mami bacali po supermarketu i plakali), i tako postanu nezadovoljna djeca bez želja...

Odgovorite