‘Napadaju i tuku jer mrze Zagreb’

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Zita

‘Napadaju i tuku jer mrze Zagreb’

Post Postao/la Zita » 02 svi 2008 06:37

MAKARSKA - U napadu skupine torcidaša u četvrtak u 2 sata ujutro Rade Novak (40), brat Hloverke Novak Srzić, te njegov stariji sin Ante (22) prošli su s razbijenim glavama braneći mlađeg sina i brata Lea, uspješnog juniora Dinama.

Nemili incident u kojem su Novakove gađali bocama i barskim stolicama dogodio se ispred makarskog kafića Mirakul na Tuđmanovu šetalištu na plaži, a u napadu je sudjelovalo 40-ak mladića. Ante i Leo ispričali su da su u kafić u kojem je trajala predmaturalna zabava ušli na piće.

Leo, koji je inače iz Makarske, za praznike je stigao iz Zagreba i izašao s bratom. Čim su se pojavili, u kafiću je nastala gužva, vrijeđanje i uzimanje boca u ruke. Braća Novak istrčala su van, a skupina razjarenih mladića za njima.

Ante je odmah pozvao oca, koji je s prijateljima bio u kuglani. Rade Novak za tren se našao na šetalištu u obrani sinova. Ante je dobio barsku stolicu u glavu te je trčao obliven krvlju i pokušao brata sačuvati od ozljeda. Na čelu mu je kasnije u Domu zdravlja zašiveno 10 šavova.

Novakovi su bježali od napadača prema rivi, a ovi su ih nastavili gađati bocama, od kojih je nekoliko pogodilo i oca Radu koji je ‘zaradio’ tri šava na glavi. Doznajemo također da je ovo već treći napad na Lea Novaka otkako je u siječnju zaigrao u sastavu Dinama.

Forma i organizacija
- Animozitet između Splita i Zagreba, koji šire navijači naših glavnih klubova, posve je neprirodan i ne vodi ničemu dobrome. Incidente treba suzbiti, netrpeljivost izgladiti, a na mlade navijače, pune adrenalina, što se iskazuje na posve opak način, valja pedagoški djelovati - izjavila je Hloverka Novak-Srzić, koja je na kraćem odmoru u Makarskoj.

Ipak, da nije riječ samo o animozitetu ‘sjever - jug’, objašnjava sociolog Igor Filajdić, koji kaže kako ovakvi slučajevi nadilaze navijačke razmirice. Riječ je, objasnit će, o netrpeljivosti prema metropoli. Tom mišljenju u prilog ide i činjenica da je u Makarskoj među lokalnim navijačima dobro poznat stav da njihovi nogometaši smiju igrati za bilo koji hrvatski klub (ako to već nije Hajduk), ali samo ako nije iz Zagreba.

- U Šibeniku je Belgijanka sjela u kafić u majici ‘I love Zagreb’ i istjerana je iz njega - rekao je Filajdić i dodao da je stanje unutar navijačkih skupina bitno drukčije nego unazad 15-ak godina. Nekoć neformalne skupine okupljene iz interesa navijanja danas, nastavlja, poprimaju formu i organizaciju.

Kronika nasilja

27. listopada 2007.:
U tučnjavi stotinjak pripadnika BBB-a i Torcide u Bjelopolju kod Korenice pet je osoba lakše ozlijeđeno, a jedna teže. Skupina BBB-a presrela je kolonu koju je pratila policija te su napali Torcidu.

30. listopada 2007.:
Dinamov navijač Juraj J. (22) s još trojicom prijatelja oteo je navijača Hajduka D. K. (18). Ugurali su ga u automobil te mu prijetili kako bi doznali imena ostalih Hajdukovih navijača iz Zagreba. HALLO! :o

rujan 2006.:
Jedanaest navijača Hajduka priveli su policajci jer su se, dok su putovali na utakmicu Slaven Belupo - Hajduk, na postaji u Lužanu sukobili sa službenicima.

siječanj 2008.:
Nakon manjih incidenata 50-ak BBB-a izazvalo je tučnjavu u diskoklubu Frotea u Čitluku, u kojoj je ozlijeđeno 25 osoba, među kojima i dva policajca.

Avatar
FatalFemme
Postovi: 378
Pridružen/a: 04 stu 2005 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la FatalFemme » 02 svi 2008 07:14

oteli curu u sad-u, pretukli je i stavili sve na jutjub i sad im prijeti dozivotna kazna , sama otmica je negdje oko 15-30 god zatvora.

a kod nas otmu , prijete i dalje.. navijaju???

jebem ti pravni sustav i policiju!

:x
~YOU HAVE TO DO STUFF THAT AVERAGE PEOPLE DONT UNDERSTAND, BECAUSE THOSE ARE THE ONLY GOOD THINGS~

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 02 svi 2008 12:02

cim je netko navijac najveca kazna za zlodjela mu moze biti zabrana dolaska na utakmice.
ajde da se jos mlate medjusobno mozda bi se i istrijebili.
ali napasti belgijanku u majici "I love Zagreb" :o
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 02 svi 2008 12:21

ima toga..ja san navijac hajduka..i prije par godina suprug i ja zivjeli smo "u jednom mjestu na krajnjem jugu),iskreno recu van da je toliko uvreda i pogrdni naziva preko mob.dobija samo zato sto je "purger"ili kako recu "purgercina"..ne moran pisat stoje sve bilo na poslu kad je hajduk izgubija od dinama..nisan psihijatar nit psiholog da analiziran..al ono sto je bija beograd za bivsu jugu,to je danas za jug,zagreb..ja se ispricavan,to nije moje misljenje..nego ono sto cula i osjetila dok san zivila doli..ljudi s juga,smatraju da za njihovo (ne)siromastvo(sto juznije to tuznije) kriv zagreb i da vecina novca ide njemu(smatraju to velikom ne pravdom)..pa mozda otud sve to..a navijacki huligani..su idioti,zeljni tuce,bili s juga ili sa sjevera..njima je samo da se pije i razbija..tu nema filozofiranja.. :roll:

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 02 svi 2008 12:26

Ma joj. Pa i u samom Zagrebu se ljudi kolju međusobno jer su iz različitih kvartova.
Sve je to isti kitas.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 02 svi 2008 12:47

Hehe. Dobra ideja. Napraviš pizdariju i kažeš da si navijač.
Dobiješ manju kaznu. I zabranu dolaska na tekme.
A neb' išla na tekmu ni ovako. Hah.

Ispričajte me, idem orobiti kiosk or smtng.
Epizodna uloga.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 02 svi 2008 12:53

Al orobi kiosk u Dubravi.
Tako da te dočeka odmazda kad se sljedeći put budeš vraćala s placa. :D

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 02 svi 2008 12:55

whatever je napisao/la:Ispričajte me, idem orobiti kiosk or smtng.
ali kako ces propustiti slijedece tri utakmice. razmisljaj o toj kazni.

po mogucnosti pljackati. ubijati i razbijati treba pred utakmicu.
nema posljedica.
ma uzas.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 02 svi 2008 13:19

Nema veze, na teveju ću ih ionako polovit. Vjerojatno u nekoj birtiji.
Vjerojatno ću se i kladiti.
I zaboraviti platit za tu okladu. :o
I tak to.

Avatar
miuccia
Postovi: 107
Pridružen/a: 08 sij 2008 11:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na kraju sveta negde daleko...

Post Postao/la miuccia » 02 svi 2008 16:43

ne znam koliko su doticni momci napadnuti zbog igranja u dinamu,
a koliko zbog toga sta su nesto tipa primorca, žužića u sjevernim krajevima i inih sinčića lokalnih moćnika. sou...
al inače, budale su i kvazi torcidaši i bbb-ovci, jer to je samo nasilje pod krinkom navijanja. ne znam ko je na koga ljubomoran, sjever na jug il obratno, al iskreno-zaboli me... :roll:
Painkillers are a girl´s best friend...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 02 svi 2008 19:23

bea.zarre je napisao/la:Al orobi kiosk u Dubravi.
Tako da te dočeka odmazda kad se sljedeći put budeš vraćala s placa. :D
ima jedan na branimirovoj u donjoj dubravi... :D

Odgovorite