Antigay prosvjedom protiv Zagreb Pridea

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 05 lip 2009 16:35

Kako može biti aktivan? Pa sloboda govora, babe :osica:.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 05 lip 2009 16:44

a govor mrznje. :(

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 05 lip 2009 16:51

U tom duhu, pronašla sam leglo najvećih bolesnika i opačina (srećom bezazlenih) na hr webu:

http://otvoreniforum.com/showthread.php?t=4208

Ow, to je naš stari prijatelj :twisted:.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 06 lip 2009 11:59

tamara3 je napisao/la:Nemoj se ubit nego flagaj ili pošalji mail murji, do something... .
Tvoja riječ, moja zapovijed slika slika
slika

booboo
Postovi: 1
Pridružen/a: 24 svi 2009 23:26

Post Postao/la booboo » 06 lip 2009 15:23

tamara3 je napisao/la:U tom duhu, pronašla sam leglo najvećih bolesnika i opačina (srećom bezazlenih) na hr webu:

http://otvoreniforum.com/showthread.php?t=4208

Ow, to je naš stari prijatelj :twisted:.
htjela sam se učlanit na to smeće da im dam nekog s kim mogu pričati hahha :twisted:

a ovo im piše u forum rules: "By agreeing to these rules, you warrant that you will not post any messages that are obscene, vulgar, sexually-oriented, hateful, threatening, or otherwise violative of any laws." toliko o tome

e al glupi forum mi ne da!! piše "Your username cannot be longer than 0 characters." :eek:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 lip 2009 16:07

Karamarko može zabraniti antigay prosvjed

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=187

...baš me zanima hoće li.

FofL

Post Postao/la FofL » 06 lip 2009 16:17

Joj, sranjaaa.... :eek:
A ja u tim ranim poslijepodnevnim satima sljedeće subote moram proći kroz taj dio grada :eek: u društvu ljudi među kojima ima i onih koji se svrstavaju u velike Hrvate i katolike a i onih od kojih sam već čula gadnih homofobnih izjava :eek: ... samo nek nekom od njih padne na pamet predložiti pridruživanje anti-gay povorci, kaj ću onda???
Da, znam, opet se brinem samo za vlastitu riticu, al premlada sam za umrijeti :x :cry: ( čitaj premlada za izlazak iz ormara makar mi je unutra već jako tijesno :F )

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 06 lip 2009 16:21

Uvijek možeš reći da ne podržavaš nikakve oblike mržnje i diskriminacije.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 07 lip 2009 02:19

nema razloga za paniku. pride cini sve u njegovoj moci da povorka ponosa prodje u redu. uostalom, sama povorka i koncert na zrinjevcu ce biti najsigurniji dio cijele manifestacije. pazljiv treba biti ponajvise pri odlasku.
jedan plus za cure jest da njih ne napadaju (to je taj heteromačistički mentalitet), barem nisu u proslosti. decki, pederi su im glavna meta.

u svakom slucaju, citirao bih post jednog decka s gay.hr foruma, nadam se da ne zamjerate:

Subota je popodne. Datum 13. lipnja 2009 godine. Na Zrinjevcu se postavlja stage i spaja ozvučenje, Stampedo dolazi, slaže se improvizirani Prideov štand. Meanwhile, na Trgu Maršala Tita, ispred HNK, se okuplja povorka osmog po redu Zagreb Pridea. Baloni i transparenti su tu, dijele se razni rekviziti i džindže. Povorka ponosa kreće Massarykovom, veselo i glasno i ponosno. Skreće kod KIC-a u Preradovićevu, pozdravlja 'hrabru' gay ekipu koja na terasi ispija svoja pića. Povorka prolazi Cvjetni trg i ulazi u Ilicu. Polako se približava Trgu bana Jelačića, gdje se već nekoliko dana vijore zastave duginih boja, a uz dobro raspoređene policijske snage tamo nas dočekuju homofobi i ustaše, sa svojim odvratnim skupom protiv Pridea.

Pa se pitam, koga će biti više - prajdizana ili homofobnih nasilnika? Hoće li se zagrebačka, a i hrvatska LGBTIQ zajednica povući pred tim primitivcima? Hoćemo li im dopustiti da nam određuju život? Hoćete li iz svoja četiri zida i iz sigurnosti ormara dopustiti da se drugi pederi i lezbe bore za prava svih nas? Hoćete li ostaviti prajdizane i prajdizanke na cjedilu? Ili ćete doći u do sada najvećem broju na Povorku ponosa, i pokazati da imamo hrabrosti? Hoćemo li sudjelovati u Prideovim nastojanjima da Zagreb učini otvoren(ij)im gradom?

Hoćemo li biti na strani vlastite slobode, svojih jednakih prava, naše ljubavi i ponosa ili ćete biti na strani HČSP-a? Može li se na vas računati?

Podsjećam, do tada ćemo imati priliku uživati u vjerojatno najboljem programu koji je Pride ikada imao. Mogli smo se napiti u Gjuri na gay partyju, mogli smo se zabaviti u Mediki, gdje smo pomogli i skupljanju novaca za sudske tužbe protiv homofoba, a o rezultatima i prikupljenim sredstvima je Pride sve detaljno i precizno obavijestio. Mogli smo se, uostalom, napiti od Cedevotke, službenog Pride pića. Mogli smo posjetiti odličnu izložbu "How much queer work" u Galeriji VN, jednom od najuglednijih izlagačkih prostora u gradu. Mogli smo doći u Booksu na predstavljanje Gay bashing mape Zagreba, mogli smo u Mami čuti priče normalnih roditelja LGBTIQ osoba, koja svoju djecu prihvaćaju i podržavaju. Mogli smo biti na Partycipacijama koje je Pride u Rijeci organizirao uz veliku pomoć Queer Nights, a u Zagrebu jednu i sa Zbeletronom. Mogli smo u Kinu Europa pogledati odličan film, koji Pride prikazuje u surdanji s Queer Zagrebom. I naravno, nakon povorke možemo doći na Chicks On Speed, koje je Pride u suradnji s Clubtureom doveo po prvi puta u Zagreb. A sve to za manje od 100 000 kuna, s potpuno transparentnim budžetom i zahvaljujući višemjesečnom volonterskom radu Organizacijskog odbora Zagreb Pridea.
Sve to ćete moći, i mnogo više, no hoćete li moći doći i na Povorku ponosa? Hoćete li svojim dolaskom pokazati da smo slobodni, ponosni građani i građanke Republike Hrvatske?

Sigurno znamo da će Pride uraditi sve što može i što je u njegovoj moći da Povorku ponosa osigura najbolje moguće. Suradnja s policijom se od prošle godine iznimno poboljšala.

Sve to znam, kao što znam da će koncert na Zrinjevcu, gdje će pjevati Qlapa, Le Zbor i Stampedo, a sve u hladu perivoja i ljetnom povjetarcu, biti savršen. Jedino što ne znam i što se pitam hoće li hrvatska LGBTIQ zajednica stati u što većem broju uz Pride, kada je to svima najpotrebnije i najvažnije.
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 07 lip 2009 02:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 07 lip 2009 02:22

dakle, dođite na pride!

napomenuo bih da je HČSP potpuno minorna stranka, teško je vjerovati da će njihov skup imati velik odaziv...

Avatar
b123
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 tra 2008 09:57

Post Postao/la b123 » 07 lip 2009 12:51

tamara3 je napisao/la:Karamarko može zabraniti antigay prosvjed

http://www.crolportal.com/1/index.php?o ... Itemid=187

...baš me zanima hoće li.
to je sada prilika da službena politika stane i konkretno na stranu prava na slobodnu seksualnu orjentaciju i tako pošalje poruku javnosti..,ali dali se to od naše vlade može očekivat? :?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 07 lip 2009 14:55

Ne znam.

@Popeye, znam da je to minorna strančica koja na krajnje oduran način skuplja političke bodove jer je očito sačinjena od potpunih idiota i oni kao takvi su (mi) nebitni, brine me samo besposleni nasilni šljam kojeg tim pozivom privlače.

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 07 lip 2009 15:01

Da nas HČSP podržava ja bi mislila da s nama nekaj nije u redu :ura:

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 07 lip 2009 15:55

Popeye je napisao/la:dakle, dođite na pride!

napomenuo bih da je HČSP potpuno minorna stranka, teško je vjerovati da će njihov skup imati velik odaziv...

hmmm ne znam baš, čini mi se da su ljudi spremni zanemariti da ne podržavaju hčsp dok god su složni oko zajedničkog "neprijatelja". i smiješno mi je da izjavljuju kako će to biti miran prosvjed a glavna sila koja ih pokreće je slijepa mržnja, pa pozivaju navijače, skinjare, neo-naciste i slične, a kad se oni skupe može bit svega :thumbdown:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la zenia » 07 lip 2009 17:13

Nije problem u hčspu, oni su samo po sebi zaista bezopasni.
Problem je to što mržnja prema homosekusalcima zaista
ujedinjuje sve kretene i ekstreme..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 01:19

ja doista vjerujem da ce policija dobro odraditi svoj dio posla. nakon nasilja koje se dogodilo nakon povorke 2007. godine doslo im je iz dupeta u glavu, pa su proslogodisnji pride vrlo dobro osiguravali.
nista ne sluti na to da ce ove godine opet zakazati, tim vise jer je i ova HČSP-ekipa najavila svoj spektakl mržnje. policija bi se totalno kompromitirala, a mediji bi je razapeli, ako se ista dogodi.
takodjer, cinjenicu da su ovi isli uredno i zakonski prijaviti svoj prosvjed treba posmatrati kao nesto pozitivno, jer su se time maknuli od prakse poluorganiziranih ulicnih bandi koji napadaju sudionike pride nakon sto sve zavrsi. basically, svoje nasilje su sami tako ogranicili, a ako se ne budu mogli suzdrzati, sve ce ih pohapsiti i zavrsit ce u zatvoru.
nadalje, bit ce zanimljiv kontrast sarena, vesela i miroljubiva povorka ponosa nasuprot crnokosuljasa izloblicenih mrznjom i primitivizmom.

u svakom slucaju, izradit cemo za povorku transparent "nemamo oružje, imamo srce!", što je rečenica kojom su HČSP-ovci završili svoje priopćenje. bit će zabavno kada to ugledaju, okruzeni policijom, a ne mogu nista. :)

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 08 lip 2009 09:21

Popeye je napisao/la: a ako se ne budu mogli suzdrzati, sve ce ih pohapsiti i zavrsit ce u zatvoru.

nekako sumnjam da ce se to dogoditi, bar u tolikoj mjeri u kolikoj bi trebalo.
u svakom slucaju, izradit cemo za povorku transparent "nemamo oružje, imamo srce!", što je rečenica kojom su HČSP-ovci završili svoje priopćenje. bit će zabavno kada to ugledaju, okruzeni policijom, a ne mogu nista.
a kaj se ovoga tice, zar je potrebno dodatno izazivat te kretene? :o
I am not a myth.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 09:46

s obzirom da ih se ne izaziva nikako, tesko ih se moze izazivati dodatno. stav da je povorka ponosa izazivanje inace je stav - HČSP-a.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 08 lip 2009 10:07

Popeye je napisao/la: u svakom slucaju, izradit cemo za povorku transparent "nemamo oružje, imamo srce!", što je rečenica kojom su HČSP-ovci završili svoje priopćenje. bit će zabavno kada to ugledaju, okruzeni policijom, a ne mogu nista. :)
naravno da povorka nije izazivanje (osim u njihovim očima), ali "posuđivanje" njihove krilatice mi se nekako čini takvim.. :? ne?

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 08 lip 2009 10:18

Popeye je napisao/la:s obzirom da ih se ne izaziva nikako, tesko ih se moze izazivati dodatno. stav da je povorka ponosa izazivanje inace je stav - HČSP-a.
ne tvrdim niti govorim da je povorka izazivanje.
ali da li ti zbilja smatras da nece biti problema ovoga puta? ili da ce policija raditi svoj posao, ali zbilja raditi?
a nakon pridea?
tko ce cuvat sudionike pridea poslije?
ili tijekom drugog tjedna?
mozes ih izazvati dodatno samim time sto posudjujes njihovu krilaticu.
ti to ne vidis kao izazivanje, oni ce ga vidjeti. dignes ruku u zrak, oni ce to vidjeti kao ismijavanje.
I am not a myth.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 10:59

sillmarien je napisao/la:
naravno da povorka nije izazivanje (osim u njihovim očima), ali "posuđivanje" njihove krilatice mi se nekako čini takvim.. :? ne?
ne bih se slozio.
jedna od uobicajenih praksi lgbtiq pokreta i queer teorije je tzv. obrnuti diskurs, dakle preuzimanje i prisvajanje nekad homofobnih izraza i ispunjavanje istih pozitivnim sadrzajem. najbolji primjer je u njemackom, gdje je rijec 'schwul' od uvrede dosla do toga da se danas svi njemacki pederi (eto, jos jedan primjer! ja se, recimo, uvijek predstavljam kao peder, ako me vec netko to pita) tako opisuju.
'nemamo oružje, imamo srce' je zapravo jako lijepa poruka, šteta što je završila u rukama takvih spodoba, a pride je sada samo spašava, jer ona savršeno odgovara svemu za što se pride zalaže.
agasta je napisao/la: ali da li ti zbilja smatras da nece biti problema ovoga puta? ili da ce policija raditi svoj posao, ali zbilja raditi?
a nakon pridea?
tko ce cuvat sudionike pridea poslije?
ili tijekom drugog tjedna?
iz svih nasih dosadasnjih kontakata za policijom nista nam ne govori da ce decki u plavom zakazati, bas naprotiv. prosle godine su pak shvatili da nije dovoljno osigurati samo povorku i skup, nego duze vrijeme zadrzati prisustvo u gradu. napada skoro da nije bilo.
sto se sigurnosti sudionika pridea drugog tjedna, sta na to reci? policija ce nas cuvati kao sto cuva i sve ostale gradjane zagreba. nije realno da svatko od nas ima svojeg osobnog policajca koji ce ga pratiti 24 sata dnevno 365 dana godisnje.
zapravo, uopce ne shvacam sto se zeli time reci... dva tjedna poslije? nije mi jasno...

mozes ih izazvati dodatno samim time sto posudjujes njihovu krilaticu.
ti to ne vidis kao izazivanje, oni ce ga vidjeti. dignes ruku u zrak, oni ce to vidjeti kao ismijavanje.
sigurno necemo daleko stici ako dopustimo da nam zivote odredjuje takva ekipa.
oni samo nase postojanje opisuju kao nakaradno, izazivanje im je cinjenica da disemo, ta stoga zbog najosnovnijeg samopostovanja odbijam uopce uzimati u obzir jel nekom homofobnom ustasi nesto sto ja radim - izazivanje.
neka se uguse u vlastitoj zloći.
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 08 lip 2009 11:14, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 08 lip 2009 11:01

ova zemlja postaje karikatura karikature :x
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 08 lip 2009 11:26

Popeye, retorika ti je na mjestu :thumbup:

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 08 lip 2009 11:42

with all do respect svima, i svima koji ce sudjelovati u prideu!
skidam vam kapu!
ali unatoc svemu, previse volim sebe i svoju glavu, neovisno o pokazivanju, dokazivanju i prikazivanju ljubavi.
I am not a myth.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 12:01

razumijem zabrinutost, no mogu samo reci da i ja previse volim svoju glavu da bih je drzao pognuto. pred bilo kime, a ponajmanje pred homofobima.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 08 lip 2009 12:58

ocekivala sam takav komentar.
doduse, nepojavljivanje je ipak puno bolje od razbijene glave.
I am not a myth.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 08 lip 2009 13:13

Izgleda da popeye misli da postoje samo oni koji su za pride i oni koji su za HČSP. To i piše; ako nismo za pride, automatski smo za HČSP. Dozvoli jedan pogled iz sredine.
Ima nas koji smatramo da ne moramo nositi upadljivu odjeću da bismo bili vidljivi kao LGBT.
Ima nas koji mislimo da treba kretati od same osnove, od homoseksualnosti same i da se, krenuvši s tim prvo, treba senzibilizirati javnost i pri tome biti vrlo pažljiv, a ne si dozvoliti ekscese poput transparenta "kad narastem bit ću peder" čime se implicira da se pederom ne rađa, nego se postaje, tj. potvrđuje se predrasuda da je homoseksualnost izbor. Ukoliko je taj konkretno ( a ima ih još sličnih) transparent šala, ima nas koji smatramo da gay aktivizam nije šala. Ima nas koji smo dugo s našim partnerima i partnericama, koji bismo htjeli brak i djecu i koji na to poigravanje sa predrasudom da je homoseksualnost izbor ne gledamo baš s osmijehom na licu.
Ima nas koji bismo rado vidjeli da gay aktivističke grupe povećuju više pažnja educiranju homofobne publike i publike koja o homoseksualnosti ne zna ništa. ima nas koji mislimo da u ovom trenutku borbe za prava javnost ne treba znati da nas ima butch, femme, bear, bitch, itd., to je naša stvar. javnost treba znati samo za istospolnost, jer tražimo prava za istospolne parove i homoseksualne osobe. (a da ne govorim o tome da se biseksualci i interseksualci gotovo uopće ne spominju).
Ima nas koji bismo voljeli vidjeti da se udruge upuštaju na taj dugačak, težak i umoran put senzibiliziranja javnosti putem EDUCIRANJA, ZNANJA, a ne zabave. Ima nas koji smo ostali veoma razočarani kad smo od organizacije čuli (izjava za TV) da na dan pridea nema mjesta aktivizmu, samo veselju.
Ima nas koji se nemamo zašto veseliti jer smo građani drugog reda.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 14:34

agasta je napisao/la: doduse, nepojavljivanje je ipak puno bolje od razbijene glave.
svatko ima mogucnost izbora, doci na pride ili ne. biti ponosan ili ne. izabrati sigurnost a ne slobodu. nikoga se ne tjera da se ponasa kako ne zeli.

sto se mojeg komentara tice, htio sam istaknuti da se krecemo s iste pozicije (oboje volimo svoje glave :D), ali dolazimo do razlicitih zakljucaka, jer smo i razliciti ljudi s razlicitim prioritetima.

ja samo pokusavam objasniti moje stavove i moj nacin razmisljanja, uopce se ne zelim svadjati ili siriti negativnu energiju. zao mi je sto se moje rijeci, imam dojam, percipiraju kao napad. jer one to doista nisu.

@judina sestra: gay pride je jedna od najduzih tradicija lgbtiq aktivizma, ove godine slavi 40 godina postojanja. to naravno nije jedini nacin, i ja cu uvijek podrzati sve aktiviste koji se zele baviti senzibiliziranjem, edukacijom itd. problem nastaje sto se, cini mi se, pokusava profurati totalitarna ideja da je samo jedan nacin ispravan i da se treba raditi samo jedno, a ne sve. pride je moj izbor, kao i mnogih drugih, i to je ono cime se mi zelimo aktivisticki baviti. s obzirom da sve radimo volonterski, ne vidim zasto bi jos radili stvari koje nas ne zanimaju i koje nam nisu prioritet. no, ponavljam, neka nekom drugom budu, ja bih bio najsretniji na svijetu da se jos vise pripadnika zajednice aktivisticki angazira.
u konacnici, vodi vlastitim primjerom. ako smatras da u hrvatskom gay aktivizmu nedostaje naglasak na edukaciji, angaziraj se oko toga.

p.s.
sto se ove izjave s TV-a tice, sumnjam da je itko iz pridea to izjavio. 100% nije, jer pride je, otkako ga radi manje vise ista ekipa od 2007. godine, uvijek bio iznimno aktivisticki postavljen. zabava je, naravno, dio same ideje pridea, ali nase poruke su uvijek politicke.

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 08 lip 2009 15:03

ma nitko ne misli da napadas ili da se zelis svadjat. cak dapace.
ali ja mogu biti i ponosna i slobodna, i ne prisustvovat prideu. kao sto i jesam. a necu prisustvovat prideu. :)
I am not a myth.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 08 lip 2009 16:23

naravno, ako ne dolazis na samu povorku, to ne znaci da ne mozes posjetiti i neka od dogadjanja u programu ovogodisnjeg pridea:

http://www.zagreb-pride.net/j/index.php ... &Itemid=89

Odgovorite