Pismo zahvale ministru Milinovicu

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Pismo zahvale ministru Milinovicu

Post Postao/la calypso » 22 kol 2009 06:25

Jedan dobar post od nene2: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=81495 saljite gdje mozete... postajte gdje mozete

reakcija je na clanak o najavljenoj promjeni zakona http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2 ... ,173465.jl koji iako privlacnog naslova donosi vrlo neprivlacne promjene - morat cete se izjasniti koliko zametaka zelite vratiti i oploditi toliko jajnih stanica.

PISMO

Vaša je uloga u mom životu neprocjenjiva.Tek sada kristalno jasno vidim tko smo,gdje smo i tko nas vodi.
Ne mogu ne priznati da je tragediju hrvatskog naroda bilo lako vidjeti svih ovih godina,ali nekako mali čovjek osjeti se zaista ništavan pred velikom državom,pa pogne glavu i trpi. I baš na takve ste računali.I onda kad ste gorljivo branili ljudski život pred smrtnošću nikotina,pa se predomislili zbog uzvišenih zakona profita,ostali ste udobno u svojoj fotelji,ne osjećajući posljedice vlastite blamaže,koja bi svakog čovjeka s minimalnom dozom morala,pokosila.
I sada kada ste cijelu naciju uzbunili kontroverzom Zakona o medicinski potpomognutoj oplodnji,uspijevate prkositi svim zakonima,pa i onom gravitacije,jer sam sigurna da tolika doza gluposti ipak ima težinu!
Ja sam vam ipak zahvalna,jer ste nenamjerno ipak doveli do nekoliko dobrih stvari.Prvo,Hrvati su postali svjesni činjenice da nas užasno puno ima problema s neplodnošću,i da ta stopa raste.
Drugo, još i važnije,probudili ste građansku inicijativu i mali ljudi pogođeni velikim problemom odlučili su ovaj put ne pognuti glavu,nego su svim svojim malim silama,čineći ogromne napore da osvijeste problem,pokrenuli lavinu koju više ništa ne može zaustaviti.Mislim da tek sad shvaćate značenje demokracije i građanskih prava i sloboda!Maleni ljudi s velikim problemom neplodnosti ujedinili su medije,izazvali reakciju javnosti,potakli predsjednika države da pokrene procjenu ustavnosti zakona-po prvi put u hrvatskoj povijesti!
I ja,ovako malena pod zvijezdama,čitam vaše najnovije bljezgarije i bombastične najave promjene zakona i osjećam dužnost famozne“ispravke krivog navoda“.
Napose da ne mogu zamisliti koliko debeo treba biti vaš obraz da nakon svega krenete u izmjene,umjesto da zatražite oprost svih nas koje ste toliko ranili,i odustanete od politike zauvijek.
Užasno osjetljivi zakon,budući da se radi o ljudskom životu,donosi se po hitnom postupku,jer trebamo zatvoriti poglavlje.EU,pričekaj pet minuta,imamo ga!!Sapienti sat,mudrome dosta.Neovisno o tome što je očito koliko smo Europi bitni,i što bi ta ista EU mogla reći o najrigoroznijem zakonu.
Treba li ponavljati da je osmero eminentnih stručnjaka,članova Hrvatskog liječničkog zbora naglasilo da zakon nema veze s pameću.Šalju vam dopis da zakon treba napisati ponovo.Predsjednik Hrvatskog društva za humanu reprodukciju traži isto-mora se dopustiti zamrzavanje embrija i oplodnja više od 3 jajne stanice,inače se šteti zdravlju žene i drastično smanjuje uspješnost postupka.Slijedi sramotno,nedemokratsko izglasavanje od strane samo jedne stranke,i možda još goru potporu onih koji su glasovali protiv,ali ostankom u sabornici omogućili izglasavanje.
Predsjednik države potaknut ogromnim reakcijama javnosti traži ocjenu ustavnosti.
Kad evo vas ministre opet.Bombastična najava u novinama kako ćete ipak dozvoliti zamrzavanje embrija u posebnim uvjetima,kad se ženi zbog zdravstvenih razloga ne može vratiti u maternicu..Ali evo i nas ministre,da raskrinkamo vašu velikodušnu ponudu i kažemo opet,ne!Želimo vašu ostavku i pad zakona u cijelosti!
Ja sam provela pet godina na klinici za liječenje neplodnosti,prošla sam šest stimulacija i dvanaest embriotransfera da bi došla do svoga najvećeg blaga,moje trogodišnje curice i ja sam vaš najveći neprijatelj!Ja sam majka koja zna što znači željeti biti majka i to ne moći ostvariti.Ja sam vjernica.Moj Bog je i vaš Bog!
Citiram vašu izjavu u novinama:“ Zabrana zamrzavanja zametaka odraz je stava moje stranke koja vjeruje da život počinje začećem.No, ako se pokaže da je pao broj djece začete medicinskom oplodnjom, ja ću osobno za godinu dana promijeniti zakon i dozvoliti i zamrzavanje ako bude potrebno“Mogu li to slobodno prevesti-život počinje začećem,čemu se raduje svaki par koji dođe do stadija zametka,ali vi o tome nemate pojma jer pojam embrija ne izjednačavate sa životom,nego nekakvim fiktivnim manipulacijama.ALI, ako padne uspješnost,što je već svakom laiku jasno da će se dogoditi,vi ćete osobno,vi,Bog Ministar,dozvoliti zamrzavanje,ma šta to vama značilo.Licemjerje bez granica.
Reći ću vam što je meni značilo to zamrzavanje embrija.Na najmanju dozu stimulacije reagirala sam i sa tridesetak jajnih stanica.Bez anestezije punktirala se svaka od tih stanica,jer je opasnije ostaviti da te stanice rastu i postanu ciste.Ta bol živi s vama cijeli život.Tako veliki broj stanica kod mene bi rezultirao hiperstimulacijom,stanjem vrlo opasnim po zdravlje žene,kad se ne smije nastaviti s transferom.Jajne stanice bi se oplodile i embriji bi me čekali,zamrznuti,da dođem po njih,bez ponavljanja istog,bolnog i opasnog postupka.Oni su bili moja moguća djeca, moderna medicina im je omogućila da prežive i nastave biti život.Zamrznuti embriji bili su jedino svjetlo u tom mračnom tunelu boli,nehumanih uvjeta stanovanja u dalekom gradu,zbrojenih računa lijekova..Još nešto,od 30 jajnih stanica tek bi ih se desetak oplodilo,što prevedeno na vaš novi zakon znači,od 3 jajne stanice eventualno jedan zametak.Ne postoji znanstvena metoda kojom bi vi mogli predvidjeti kojih je to 10 stanica,odnodno jedna sposobna za oplodnju.Ali vi mi velikodušno nudite da mi tu jednu stanicu,ako se uopće oplodi,zamrznete dok ja ozdravim.Čak mi nudite besplatnu anesteziju.Ne hvala,ministre,struka vam je pa možda to slučajno znate,jajne stanice su neobnovljive,i upravo s onoliko koliko ste ih vi bacili,toliko ste skratili moju fertilnu dob,ubrzali starenje mojih jajnika.I želim osjetiti svaku koja je otišla u nepovrat.Ah,da vi me želite zaštititi.Ali vi niste žena koja želi biti majka,niti čovjek koji želi biti otac.Ne poznajete snagu tih osjećaja.Ne poznajete veličinu žrtve koju je svaka žena spremna podnijeti.Ona raste usprkos boli.Vi ne plačete u tišini svojih zidova dok vam se pričinjava da vam dječji plač zvoni u ušima. Kad bi imali srce i dušu možda biste vidjeli da tuga ima lice,da se zakoni odnose na stvarne ljude,vaše prijatelje,susjede,praunuke..Možda biste dali sebi malo vremena i sjeli,i u tišini napokon napisali tu ostavku.
Možda ste vi sretan čovjek.Možda bi baš vama uspjelo dobiti dijete iz jedne zamrznute jajne stanice,šanse su vam 2-3%,gotovo jednake onima da ćete ostati u tom stolcu neko duže vrijeme.
Ja vam ipak opet zahvaljujem,jer ste se pokazali veliki vjernik i čovjek kad ste mi dozvolili otići po moje preostale embrije.Iako su oni za vas velika prijetnja,oni su možda jedina šansa mojoj djevojčici za bracu ili seku koju priželjkuje.Iskreno me začudilo da niste osobno krenuli po klinikama uništavati taj „ostatak od starog zakona“.Ja živim ove četiri godine za trenutak kad će mi moji embriji biti vraćeni.Sanjam ponovno dojenje djeteta na grudima i nadam se da ću svoje dijete ili nadam se,djecu, odgojiti u prave ljude.Sve ono što ne vidim u vama.Patim zbog žena kojima ste srušili snove,ali nadam se,ne zadugo.
Budite sigurni da se neću dati poniziti pred nijednom komisijom pravnika,psihijatara ni drugih vještaka koji bi trebali,tako posebno obrazovani(to će biti najkraće usavršavanje u povijesti) meni i mom suprugu izdati potvrdu da nismo retardirani i da smo sposobni biti roditelji.
Ne trebaju nam nikakve male izmjene,želimo novi zakon,potpisan od struke i nikako vašim imenom.
Velikodušno ću sve što imam uložiti u neku od državu EU ,koja,kao i većina civiliziranog i humanog svijeta,ne mari za ljudski život.Tamo mućkaju nekakvu laboratorijsku djecu i dijele ih parovima koji iz obijesti žele biti roditelji.Napuštam vaš hrvatski eksperiment zajedno s tisućama drugih plemenitih ljudi,kojima svrha života nije ministarska fotelja,nego samo dječji osmijeh,iskren i neponovljiv,jedino čisto što je preostalo na ovome svijetu!Jedina potvrda božanskog u čovjeku!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 22 kol 2009 14:59

**trnci**
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Kali
Postovi: 121
Pridružen/a: 29 pro 2008 15:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la Kali » 22 kol 2009 17:42

:thumbup: Svaka cast, genijalan post!!!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 22 kol 2009 18:00

Ja bih da mu piše neka single žena čija su prava isto jako zakinuta. Al šta ćeš kad se o tom nevažnom detalju više baš i ne govori.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 22 kol 2009 18:18

tamara3 je napisao/la:Ja bih da mu piše neka single žena čija su prava isto jako zakinuta. Al šta ćeš kad se o tom nevažnom detalju više baš i ne govori.
baš suprotno. govori se da je žena koja želi dijete bez muškarca bolesna i umno poremećena osoba

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 22 kol 2009 18:24

Eh sad... da. Valjda zato jer se to podrazumijeva.

Plague

Post Postao/la Plague » 22 kol 2009 19:37

sillmarien je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Ja bih da mu piše neka single žena čija su prava isto jako zakinuta. Al šta ćeš kad se o tom nevažnom detalju više baš i ne govori.
baš suprotno. govori se da je žena koja želi dijete bez muškarca bolesna i umno poremećena osoba
Pismo takve zene bi vecina odbacila kao puste tlapnje gresnice kojoj fali kurca, a kad to napise ovakva vrsna zena, udana i jos k tomu istakne da vjeruje u Boga, samoproglasena moralno superiorna katolicka vecina pada na koljena.
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 22 kol 2009 19:47, ukupno mijenjano 1 put.

Plague

Post Postao/la Plague » 22 kol 2009 19:46

PicajzLa je napisao/la:
sillmarien je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Ja bih da mu piše neka single žena čija su prava isto jako zakinuta. Al šta ćeš kad se o tom nevažnom detalju više baš i ne govori.
baš suprotno. govori se da je žena koja želi dijete bez muškarca bolesna i umno poremećena osoba
Pismo takve zene bi vecina odbacila kao puste tlapnje gresnice kojoj fali kurca, a kad to napise ovakva vrsna zena, udana i jos k tomu istakne da vjeruje u Boga, samoproglasena moralno superiorna katolicka vecina pada na koljena.
EDIT: Brisite ovo, isla sam editat prethodni post a nisam bila ulogirana pa sam quotala. :tuka neuka:

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 22 kol 2009 20:34

A sta ste sad zabrijale?
ne kontam odakle ogorcenje jer je meni pismo super i bez zadrske ga podrzavam.

Meni pismo znaci da je Milinovic zakonom zajebao sve pa tako i one koji s njim dijele neke svjetonazore.

zena trazi smjenu Milinovica, i mi zelimo smjenu Milinovica. Koga briga sto je hetricka i vjernica kada imamo isti cilj?
Uostalom tamara tko te sprecava da napises takvo iskreno pismo?
Mislis da ne bi naisla na one koji to podrzavaju na Rodi?
Ja sam tamo svojevremeno u nekoj raspravi o homoseksualnoj djeci nasla puno tolerantnih misljenja.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Plague

Post Postao/la Plague » 22 kol 2009 20:43

ow je napisao/la:A sta ste sad zabrijale?
ne kontam odakle ogorcenje jer je meni pismo super i bez zadrske ga podrzavam.
Podrzavamo ga i mi, samo moramo po necem srat... :D

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 22 kol 2009 21:15

tako tocno. :)

Odgovorite