Reakcija na “Iskorak tiskao vulgarne upute za gay seks"

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Reakcija na “Iskorak tiskao vulgarne upute za gay seks"

Post Postao/la tamara3 » 09 stu 2009 22:09

http://www.iskorak.org/2009/11/07/reakc ... -gay-seks/

Jel netko upućen u ovo, čemu tolika uzbuna :o?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 09 stu 2009 22:12


Zita

Post Postao/la Zita » 09 stu 2009 23:12

wow
cak cijela jedna stranica u knizici od 59 stranica

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 09 stu 2009 23:18

problem je taj sto su donatori, u ovom slucaju navedene institucije dale pare za vrlo jasno postavljene ciljeve projekta: edukacija o hiv/aids-u. umjesto toga dobili su vulgariziranu brosuru (nemojte mi kenjat da kurac supak i drkanje nisu vulgarizirani izrazi) kako jedan gay moze zadovoljit drugoga.
ovo je sjajna brosura ali ni na koji nacin se ne uklapa u ono za sta su oni dobili pare. to je problem. institucije su u potpunosti u pravu jer su im ovi spickali pare na proizvod koji nije ugovoren. i ja bi popizdila da umjesto narucenog ormara dobijem kutnu garnituru, ma koliko ona bila sjajna.
to put it simple.
zvir i bestimja.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 13:35

uobičajeni iskorakov fuš.
od same brošure (u kojoj nije navedeno, primjerice, koji su original preveli), preko odnosa s donatorima, pa do toga sto se sada novinarima odbijaju javljati na mobitel (njihov glasnogovornik ga drzi iskljucenim vec dva-tri dana), i kao vrhunac doista idiotsko i nepismeno priopcenje...

p.s.
clanak u slobodnoj je totalno homofoban.

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Post Postao/la Raging cat » 10 stu 2009 17:00

eto, to nam je sad outanje... :!:
najgore je što javnost percipira Iskorak kao glasnogovornike gay zajednice...

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 10 stu 2009 17:01

hmmm.. a što reći. tu sam brošuru i ja vidjela i ostala zbunjena :o
nije mi bilo jasno što je to.. i onda vidim tko je to financirao i mislim si kako su ih sjebali :D
uz sve te vulgarizme i doslovno opise kako što raditi, nešto malo se pričalo o bolestima i onda ono totalno nerazumljivo zadnje poglavlje o drogama. kako je napisano ispada da se to i preporuča, ali je na kraju zgodno dodano ono tipično "korištenje droga je protuzakonito bla bla" tako nešto...
u svakom slučaju čudno mi je kako i burnije nisu reagirali... (a onda opet, u zadnje vrijeme jako malo pratime medije pa nemam pojma)
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 10 stu 2009 17:09

Meni je čudno da nitko nije reagirao prije iako najava za tu brošuru s opisom sadržaja stoji na iskorakovim stranicama još od 25. 9. :o.
Sjebali možda, samo na čiju štetu :o.

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Post Postao/la Raging cat » 10 stu 2009 17:10

ma je..bilo po svim novinama.
ministarstva se ogradila ne želeći pridavati važnost tome da se ne pročuje više nego što se čulo.
jer, da to nisu novinari iskopali, prošlo bi nezamjećeno.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 17:24

Raging cat je napisao/la:eto, to nam je sad outanje... :!:
najgore je što javnost percipira Iskorak kao glasnogovornike gay zajednice...
to je upitno, jer iskoraka vec duze vremena nema u javnosti na bilo kakav znacajan nacin.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 17:27

tamara3 je napisao/la: Sjebali možda, samo na čiju štetu :o.
na vlastitu, cini mi se.

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Post Postao/la Raging cat » 10 stu 2009 17:27

ima.
svi moji str8 frendovi to povezuju.
Govorim o laicima , naravno. Ali oni su ti koji stvaraju probleme. Zar ne?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 17:29

well, reci svojim str8 frendovima da iskorak nije glasnogovornik gay zajednice. pa ce onda znati.

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Post Postao/la Raging cat » 10 stu 2009 17:35

ma da, al to ne mjenja sveukupnu sliku koju je javnost stvorila.
Svi se moji gay prijatelji od toga ograđuju i govore isto ko i svi vi ovdje, ali šteta je , po mojem mišljenju, ogromna.
I vadit će se taj članak pri svakom sljedećem koraku bilo koga.
moć je medija u današnje vrijeme pregolema.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 10 stu 2009 17:44

i sad ce se neko reci 'zasto ljudi misle da se pederi samo jebu i da njihov zajednicki zivot ukljucuje vise od toga'. eto zasto.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 19:05

well, pišite iskoraku i žalite im se. pride s time nema nikakve veze.

btw, iskorakova "PR strategija" ignoriranja medija je jos vise zajebala stvar. evo, sad se i kolumnisti ocituju:
http://www.nacional.hr/clanak/71116/kak ... uk-brosuru

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 19:23

baretićev tekst je odvratan. dno dna.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 10 stu 2009 19:34

tekst je homofoban-to stoji. ali je i ovo sto su oni napravili idiotarija.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 21:06

iako brosura nije po mom ukusu, ne smatram je idiotarijom. no, to je druga prica.

idiotarija je za mene nacin na koji je iskorak dopustio da se ovo pretvori u medijsku dramu i priliku za "legitimno" izrazavanje homofobije. pa oni se u svojem nepismenom i glupavom priopcenju cak ispricavaju homofobima! no, kazu da je sve to njihova PR strategija.

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 10 stu 2009 22:02

far out je napisao/la:i sad ce se neko reci 'zasto ljudi misle da se pederi samo jebu i da njihov zajednicki zivot ukljucuje vise od toga'. eto zasto.
Slazem se.Nije mi jasno sto su oni mislili postic tom brosurom osim izazvat tsunamije homofobije.Umjesto da taj novac iskoriste za nesto pametno i obrazovno oni su fino zakljucili da su savjeti na temu kako odrzati vasu guzu privlacnom ,bitniji. :roll:

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 10 stu 2009 22:06

i upravo je zbog toga ta brošura idiotarija.
da su oni napravili ono sto su rekli da ce napraviti, a tu brošuru o guzama i seksu napravili posebno i dijelili je na gay okupljalistima i oglasavali po gay stranicama to bi bila druga stvar.
ljudi koji bi je zeljeli uzeti bi je uzeli.

sad mozemo pocet pricati o tome kako smo 'mi' prisiljeni gledati hetero seks na tvu, citat clanke u novina i da se takvi tekstovi o gay seksu trebaju isto tako normlano objavljivat.
to stoji i moze se poceti dogadjati cim ovo nasae drustvo prestane kao prvi asocijaciju na 'gay' imati dva decka koja se jebu. iz prostog razloga sto ih je ovo samo jos vise uvjerilo u to.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2009 22:08

informirajte se malo podrobnije prije nego a priori osudite tu brosuru.

kazem, nisam njome odusevljen (ali iz nekih potpuno drugih razloga u odnosu na ovo homofobne prigovore iz medija), ali mislim da je to i dobra i potrebna stvar. tsunami homofobije pak nije izazvala sama brosura, nego amaterska reakcija iskoraka na medijske upite. pa se onda sve to iz slobodne metastaziralo na jutarnji i nacional, tko zna sto slijedi...

doduse, najgore bi tek moglo doci u cetvrtak, kada iskorak, koliko cujem, ima pressicu.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 10 stu 2009 22:13

jel ti shvacas da se vecina ljudi u nasoj zajednici ne zeli vise informirati o toj brošuri?
sve što oni tu vide je šupak, šupak, jebanje i drkanje da budem prosta da prostija ne mogu.
a ja ovdje pricam o toj strani.

meni nije jasno kako ti to ne mozes shvatiti. njih nije briga je li to napravljano zato da se pomogne pederima ili iz ovog ili onog razloga. ta brošura ce sada onemoguciti da neki drugi projekti dobiju pare jer su dokazali da ih zalud sjebu.

ne mogu oni reci nista sta ce zvucati pametno, dobilu su pare da naprave A, a oni su napravili B. vrlo jednostavno.

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 10 stu 2009 22:15

Popeye je napisao/la:informirajte se malo podrobnije prije nego a priori osudite tu brosuru.

kazem, nisam njome odusevljen (ali iz nekih potpuno drugih razloga u odnosu na ovo homofobne prigovore iz medija), ali mislim da je to i dobra i potrebna stvar. tsunami homofobije pak nije izazvala sama brosura, nego amaterska reakcija iskoraka na medijske upite. pa se onda sve to iz slobodne metastaziralo na jutarnji i nacional, tko zna sto slijedi...

doduse, najgore bi tek moglo doci u cetvrtak, kada iskorak, koliko cujem, ima pressicu.
Ne razumijem informirati se vezano uz sto?Brosuru?Pa zar ti mislis da ce se str8 ljudi ic informirat o njoj? Vidjet ce naslov, proletit pogledom tekst i zakljucit da ''bolesne pedercine'' opet slave svoju nastranost.
Istina nije samo stvar u tome,stvar je u tome sto je to trebao biti edukativni tekst na temu HIV-a a na kraju su ispali blesavi sex savjeti. :roll: a ja mislim da su edukacija i zdravlje bitniji od lijepe guze.Da je Iskorak ne znam sto rekao niko ih nebi cuo ni slusao jer bi tekst sve ''zaglusio''.

Avatar
hotnoise
Postovi: 41
Pridružen/a: 31 kol 2009 23:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la hotnoise » 10 stu 2009 22:25

U jebote... ovo je stvarno poprilican korak nazad sto se tice predstavljanja homoseksualnosti kao neceg normalnog. Brosura je trebala biti drugacije napravljena za siru javnost - a ovo sto su oni objavili u brosuri je mogao biti dobar clanak na stranici iskoraka, gay.hr-u ili tako negdje.
Toliko kontraproduktivno da je to strasno. I stvarno - cinjenica da je to vlada financirala je jos gore. Servirati tako dodatni izgovor svim homofobima da nas sve mrze? :shakehead:

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 10 stu 2009 22:48

idioti. stvorili su posve nepotrebno sranje za buduce projekte. ovo gay populaciji nece pomoc nista, hetero populaciji nije namjenjena. jedina stvar koju su dobili da su se gadno zamjerili mogucim partnerima.
da bi neka politika, racunajuci i ovu prema lgbt populaciji uspjela nuzno je da u njoj sudjeluje sta vise institucija, partnera itd. dal drzavnih, dal nedrzavnih.
zasto je bilo potrebo zamjeriti se institucijama koji ti financiraju projekt???? brosuru o guzama su mogli financirat prek nekih drugih para. zasto zajebat pare namijenjene prevenciji aids-a?????
idioti.
zvir i bestimja.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 11 stu 2009 01:23

far out je napisao/la:jel ti shvacas da se vecina ljudi u nasoj zajednici ne zeli vise informirati o toj brošuri?
sve što oni tu vide je šupak, šupak, jebanje i drkanje da budem prosta da prostija ne mogu.
a ja ovdje pricam o toj strani.
za pocetak, otkud ti znas da se vecina ljudi u nasoj zajednici ne zeli vise informirati o brosuri? imas neke konkretne podatke ili jednostavno pricas napamet? ja, recimo, pojma nemam zeli li se vecina ljudi u nasoj zajednici informirati ili ne o brosuri, te kako je oni vide. no, valjda je nemam te mind-reading sposobnosti, jebiga.
nadalje, ljudi u nasoj zajednici koji ne znaju o brosuri, a ne zele se informirati, te ostaju kod svojih (neinformiranih!) predrasuda - ponasaju se na isti nacin kao i svi oni homofobi koji "znaju" da je homoseksualnost neprirodna i bolest, i da se tu nema sto drugo znati. nije li to isti obrazac i isti stav?
i naravno, opcenito se treba plasiti svih onih koji se odbijaju informirati, saznati, jer su im njihove predrasude dovoljne. dakle, ako je doista kako ti kazes, a to je da se "vecina ljudi u nasoj zajednici ne zeli vise informirati .o toj brošuri" - neka ih je sramota!
meni nije jasno kako ti to ne mozes shvatiti.
ne da to odbijanje znanja a drzanje predrasuda ne mogu shvatiti, nego mi se iskreno i najdublje gadi.

njih nije briga je li to napravljano zato da se pomogne pederima ili iz ovog ili onog razloga. ta brošura ce sada onemoguciti da neki drugi projekti dobiju pare jer su dokazali da ih zalud sjebu.

ne mogu oni reci nista sta ce zvucati pametno, dobilu su pare da naprave A, a oni su napravili B. vrlo jednostavno.
za pocetak, jos se ne zna jesu li optuzbe iznesene u medijima tocne. odnosno, jel iskorak trazio sredstva za jedno, a napravio drugo. da bi se to moglo tvrditi ipak je potrebno sacekati i ocitovanje druge strane. ima, doduse, ono priopcenje, no ono je konfuzno i glupavo, pa treba vidjeti sta ce biti receno na pressici u cetvrtak.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 11 stu 2009 01:28

Nyx je napisao/la:
Ne razumijem informirati se vezano uz sto?Brosuru?Pa zar ti mislis da ce se str8 ljudi ic informirat o njoj? Vidjet ce naslov, proletit pogledom tekst i zakljucit da ''bolesne pedercine'' opet slave svoju nastranost.
mislim da treba odvojeno sagledati samu brosuru, njene mane i vrline, od medijske hajke koja se oko nje digla. a tvrdim da nije problem brosura, nego iskorakov izostanak reakcije, a kamoli pametna reakcija, na medijske upite oko brosure. i novinarka slobodne dalmacije, a narocito ovi iz jutarnjeg su se i mogli i trebali hendlati drukcije, pa cijele sapunice uopce ne bi bilo.

nazalost, sada je rezultiralo i time da se iskorak ispricava homofobima! prestrasno.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 11 stu 2009 01:32

ma ta brosura nije trebala biti napravljena i tocka. nema tu nikavog sagledavanja nicega. sta su mislili potrositi novac ministarstva za nesto za sta im nije dan i ocekivati aplauz?

idioti su i apsolutno ne razumiju koliko štete njima samima, a i nama.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 11 stu 2009 01:37

far out je napisao/la:ma ta brosura nije trebala biti napravljena i tocka. nema tu nikavog sagledavanja nicega.
i tako je nasa forumska komunikacija privedena kraju.
nemam namjeru trositi vrijeme na ljude koji se busaju u prsa neinformiranoscu, izmisljaju vecine ciji su glasnogovornici te odbijaju sagledati ista. samo nastavi tako, i sretno.

Odgovorite