Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la Zita » 22 pro 2010 10:52

http://www.jutarnji.hr/-djecu-sam-ucila ... m-/837147/

ZAGREB - Članice lezbijske udruge Kontra, Sanja Juras i vjeroučiteljica Jelena Ćorić-Mudrovčić, profesor Josip Baričević i časna sestra s Katoličko-bogoslovnog fakulteta gledali su se danas preko nišana u sudnici Županijskog suda. Pokušali su utvrditi je li profesorica vjeronauka osmašima u OŠ “Bartol Kašić” na Jarunu rekla: “ Homoseksualci su bolesni ljudi.”

Burno je bilo i ispred sudnice gdje su se nakon svjedočenja slijevali roditelji desetak osmaša s Jaruna, uzbuđeno prepričavajući što se dogodilo na satu vjeronauka, što je rečeno, tko je i zašto podigao prašinu i započeo postupak i čije je dijete bilo u pravu.

- Dok je vjeroučiteljica čitala o homoseksualnosti, pola razreda počelo se smijati, pa sve glasnije komentirati i sprdati na račun homoseksualaca, a onda se digla jedna djevojčica i rekla: “Kako možete, pa šef moje mame je gay, pa što onda. Vidjet ćete tko je moja mama.” I izašla je demonstrativno iz razreda. Ona inače ne ide na vjeronauk i taj dan je došla jer nije imala kamo. Ostali su završili sat i ništa nisu spominjali dok u novinama nije izašao članak - pričala je jedna majka.

- Ma dajte molim vas, ja imam tri sina, svi su išli kod iste vjeroučiteljice i nije bilo problema - pridružila se druga majka.
_____________________________________________________________________________________________________

zasto sa "suosjecanjem"? jesu li gayevi terminalno bolesni da treba suosjecati il jednostavno treba suosjecati sa svima koji nisu poput nje? wtf
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la Kroacija » 22 pro 2010 11:22

mene su vise iziritirali komentari na ovaj clanak
http://www.jutarnji.hr/-ismijavaju-me-i ... y-/912987/

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la pihach » 22 pro 2010 11:29

pa i meni je stara rekla 'zao mi je sto si gej jer ce ti biti tesko u zivotu'.
big deal... to je njihov svjetonazor i ONI na nas gledaju kao na drustvenu devijaciju/deformaciju which is fine.
ni meni svi strejteri nisu normalni i suosjecam s njihovim mozgovima. :kava:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la Ameli » 22 pro 2010 11:30

zasto sa "suosjecanjem"? jesu li gayevi terminalno bolesni da treba suosjecati il jednostavno treba suosjecati sa svima koji nisu poput nje? wtf
valjda je poznat stav crkve spram gayeva i bilo kakvo "suosjećanje"(koje apsolutno je nepotrebno) s njihove strane, je srednji prst gore gay populaciji..po meni je apsolutna pogreška dopustiti da vjeroučitelj čita, raspravlja s djecom o spolnosti na satu vjeronauka, s obzirom na konflikt između onog što po njima Biblija zabranjuje i onog što zakon RH zabranjuje(diskriminiranje). Škola je državna ustanova, a ne crkvena. Mada se to često ne primjećuje.
Samo mene ne zabrinjava ova vjeroučiteljica i njeno brbetanje, nego djeca, jer vjerujem da je istina kad kaže da na samu spomen homosexualnosti krenuli su razni uvređujući komentari.
Koji zakon, zabranjuje da roditelji budu spriječeni u poticanju diskriminacije kod vlastite djece.
Moje mišljenje, da u ovom slučaju, ne bi trebala samo vjeroučiteljica pred sud, nego i djeca, koja su počela sa uvredama tj. s obzirom da su maloljetni onda njihovi roditelji.
Al ..to je za neki drugi planet, ovdje još uvijek nije se sišlo s drveta.

Komentare bolje niti ne čitati, ako nemaš peptoran uz sebe.

Gost

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la Gost » 22 pro 2010 12:13

Neka katoličanstvo drže među svoja 4 zida i ne gnjave nas ostale koji nemamo deluzije o starcu koji pluta na oblaku.

Klinci trebaju ići na etiku, a vjeronauk se treba izbaciti iz školskog kurikuluma

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la Vox Feminae » 22 pro 2010 14:47

ReaTM je napisao/la: Klinci trebaju ići na etiku, a vjeronauk se treba izbaciti iz školskog kurikuluma
...trebaju, treba, bi trebalo...mislim, to znaju i vrapci iznad CESI sobe, ali, opet. Nije da išta rade po tom pitanju niti će to ikada promijeniti. Eventualno s vremenom neće smjeti takav govor upotrebljavati: zabrane, kršenje prava, itsl.

bomba
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la Kroacija » 22 pro 2010 14:48

ja se nisam mogla suzdrzati pa sam malo vrijedjala, imenom i prezimenom, na ovaj clanak
http://www.jutarnji.hr/-ismijavaju-me-i ... y-/912987/
dakle spustila sam se na njihovu razinu.
mislim da mi je bolje da ne citam ovakve stvari, samo se nazivciram.

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la Broken Down Angel » 22 pro 2010 15:40

Ne znam je li se praksa promijenila u međuvremenu, a iz članka vidim da barem u slučaju ove škole nije, kad sam ja pohađala osnovnu školu, ona djeca čiji roditelji nisu izabrali vjeronauk, su bila prisiljena ili lutati tih 45 minuta oko škole ili prisustvovati predavanju. Etike nije bilo u ponudi, a u srednjoj školi se održavala vikendom, dok je vjeronauk, bez problema, bio uklopljen u sredinu dnevnog rasporeda tokom radnog tjedna. Ovo je prvo na što su roditelji trebali reagirati: "Ona inače ne ide na vjeronauk i taj dan je došla jer nije imala kamo." Pitam se, gdje to dijete inače provodi taj školski sat i je li školu uopće briga?

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la inani » 22 pro 2010 23:05

Nije me sve ovo puno iznenadilo jer znam gdje zivimo i kakvi smo, al da se ne ponavljam, necu o tome. Vise me brine sto ne zelimo i ne znamo prihvatiti drugo i drugacije, a to isto trazimo od drugih ljudi kad smo mi u pitanju. Nemojte me krivo shvatiti, al obgrljenoj ekipi sa slike se vidi po pogledima da i nisu bas najbistriji. I upravo od takvih se i mogu ocekivati takve izjave. Izgledaju zadrto, zaostali u vremenu i prostoru. Komentare nisam citala, nemam zivaca za tako nesto. Problem je u tikvama tih ljudi koji se bave tudjim zivotima jer se ne zele baviti svojim. Nisu sretni, ni zadovoljni ma koliko puta tjedno oblizivali oltare. Imam takvih u obitelji, pa znam o cemu pricam. Jednom sam bila na tulumu na kojem je bila i gay ekipa i pricam to doma braci, a oni meni: a na kojoj si ti strani bila, di su normalni ili di su ti?? Dobro, ja sam inace crna ovca, a oni su Dalmatinci. Pritisak okoline moze nanijeti veliku stetu, ima veliki utjecaj jer ako ne mislis kao sto i selo misli, onda nesto s tobom nije u redu. Klasican sam primjer osobe koja je za 180 promijenila misljenje o gay ljudima, a na to je utjecao zivot u Zagrebu (izlasci na razna mjesta: od rupcaga do fensi klubova, druzenje s ljudima iz svih dijelova RH i svijeta, kulturno uzdizanje...), kratak boravak vani, ali i rad u turizmu. Nisam otkrila toplu vodu, al ne mogu reci da bih imala ovakav nacin razmisljanja da sam ostala u mjestu iz kojeg sam.
... :nesvjest:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Djecu sam učila da gayeve prihvate sa suosjećanjem

Post Postao/la call_me » 23 pro 2010 02:47

Zita je napisao/la: - Dok je vjeroučiteljica čitala o homoseksualnosti, pola razreda počelo se smijati, pa sve glasnije komentirati i sprdati na račun homoseksualaca, a onda se digla jedna djevojčica i rekla: “Kako možete, pa šef moje mame je gay, pa što onda. Vidjet ćete tko je moja mama.” I izašla je demonstrativno iz razreda. Ona inače ne ide na vjeronauk i taj dan je došla jer nije imala kamo.
ovo mi je najbolji dio. BRAVO MALA! ustati protiv malih smradova i zatucanih primitivcina koji su glasovi svojih roditelja. ova mala je mali heroj.

Odgovorite