Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 22 srp 2016 07:37

''Baš kao što je i, sad službeni kandidat republikanaca za predsjednika SAD-a, Donald Trump, nesumnjivo ekstreman u svojim stavovima, posebno prema LGBT osobama, kao i svim manjinskim skupinama u globalu, nimalo ne čudi da mu je takva i politička platforma. Upravo su homofobija i uskraćivanje temeljnih građanskih prava LGBT osobama središnja tema platforme.''


Ovo nije točno; mislim da su republikanci općenito oni koji imaju više problema s lgbt populacijom, dijelom čisto iz tetošanja dijela svojih birača od kojih su mnogi radikalni kršćanski desničari, no Trump, onoliko koliko sam ja pratila, je govorio protiv diskriminacije lgbt osoba te je bio protiv Kim Davis koja je odbila izdati dozvolu gay paru za brak.

Uostalom, on je prvi republikanac koji je na njihovoj konvenciji spomenuo uopće lgbt populaciju i branjenje njihovih prava

Trump Vows to Protect LGBTQ Citizens

Ne kažem da je lik odjednom najveći lgbt ally :D, al mediji su svakako pristrani i stvaraju enormne količine negativnih medijskih spinova kad je on u pitanju.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la slapa » 22 srp 2016 08:34

^
ti stalno imaš neku desničarsku, pomalo radikalnu, tendenciju u sebi. :shakinghead:

taj trump je plejer, reć će bilo što da pokupi još glasova. ali lik nije normalan, taj je u stanju napraviti svakakva sranja i imam osjećaj da je potencijalno baš opasan, i to više po nas koji smo blizu bliskom istoku nego po amere. jer trump je u stanju to zahuktati samo tako.
što se lgbt pitanja tiče, u više je navrata otvoreno rekao da se protivi gej brakovima.
tip se zalaže za oružje na ulicama, ismijava invalide, rasist je, za Kim Jong-una je izjavio "he's a maniac but you gotta give him credit”... impulzivan je pa svako malo mijenja stavove i daje dijametralno suprotne izjave i bojim se da mu je ono što mu prvo izleti stvarni stav a ovo kad popravlja stvar mu napišu stručnjaci koji su iza njega u kampanji...

jedino što mu ide u prilog je što je s druge strane hillary koju isto rijetko tko može smisliti.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 22 srp 2016 09:07

slapa je napisao/la:^
ti stalno imaš neku desničarsku, pomalo radikalnu, tendenciju u sebi. :shakinghead:
Dobro je da si potegla ovo pitanje, jer imam dojam da je društvo došlo do točke gdje se bilo kakva različitost u mišljenju smatra problem.Dal ti smatraš da je to što je netko politički na desnoj strani po defaultu nešto negativno ili uvredljivo?

I dodatno, što je točno radikalno u onom što ja tvrdim? .. osim što postoji neka pristrana i totalno ne-fer tendencija za bilo kog tko se usudi uopće potezati određena društveno osjetljiva pitanja da ga se u startu 'obezvrijedi' ljepljenjem etikete 'radikalno/fašizam/rasizam' kako bi se prekinula svaka otvorena diskusija?

Inače, pošto već potežeš to, nisam desničarka, ali nisam ni ljevičarka, odnosno po određenim pitanja sam bliža jednoj odnosno drugoj strani, a u ukupnoj slici me nervira jednako glupost (korupcija) i jednih i drugih.
taj trump je plejer, reć će bilo što da pokupi još glasova.
Nie bih rekla da je baš popularno na republikanskoj konvenciji pričati o branjenju lgbt prava.
ali lik nije normalan, taj je u stanju napraviti svakakva sranja i imam osjećaj da je potencijalno baš opasan, i to više po nas koji smo blizu bliskom istoku nego po amere. jer trump je u stanju to zahuktati samo tako.
Ovo nije istina. Naime, lik je otvoreno bio protiv raka u Iraku i Libiji i ima više friendly pristup od Clintonice prema Rusiji (koja Putina javno naziva Hitlerom što je, imo, za nekakvo pitanje vanjske politike i diplomacije, katastrofalan potez), a što je trenutno daleko najveći potencijalno problem po ostatak svijeta (ukoliko Rusi i Ameri doista zarate).

Osim toga, ne vidim što točno vidiš kao veće sranje na bliskom istoku od politike sadašnje administracije koja prodaje vojna oružja Saudijskoj Arabiji i koja je obučavala dio terorirstičkih frakcija u Siriji da ne spominjem, zbog rasula u Iraku, direktno pomogla stvaranju ISIS-a?
impulzivan je pa svako malo mijenja stavove i daje dijametralno suprotne izjave i bojim se da mu je ono što mu prvo izleti stvarni stav a ovo kad popravlja stvar mu napišu stručnjaci koji su iza njega u kampanji...
Ja ne kažem da je Trump moj izbor kandidata, al me jako nervira medijska pristranost koja se u stanju više baviti njegovom izjavama prema Rosie O'Donnel neg činjenicom da je najveći financijski donor Hillary Clinton Saudijska Arabija.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la slapa » 22 srp 2016 09:27

bila je jaka medijska pristranost i protiv U ime obitelji. mnoge hrvate je to nerviralo. većinu čak. ali mediji su znali zašto to rade.

po meni su ameri došli do ove situacije u kojoj će birati između Trumpa i Hillary jer su strašno naivni. imali su puno boljih kandidata. ali i mi smo naivni, to je bilo očito na prošlim izborima kada smo nasjeli na Most i na ovima će biti kada nasjednemo na Pametno.

(od naivnosti mi trenutno zatitra očni kapak)

kako je krenulo lako je moguće da ćemo vidjeti što će Trump stvarno napraviti ako dođe na vlast. onda možemo popričati. u ovoj trenutnoj situaciji ti vjeruješ tome što on baljezga na raznim konvencijama a ja ne, jer mislim da je tip muljator i prevrtljivac samo takav. pa potpuno je jasno da svako malo izjavljuje suprotne stvari.

uglavnom, ne da mi se raspravljati o njihovim programima (znam da ću te time razočarati), mislim da naivno nasjedaš na spike takvih ko Trump, a u ovom trenutku ne postoji način da ti to dokažem. to je nešto što ćemo vidjeti kasnije. kad preMostimo period neizvjesnosti. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 22 srp 2016 09:52

slapa je napisao/la:bila je jaka medijska pristranost i protiv U ime obitelji. mnoge hrvate je to nerviralo. većinu čak. ali mediji su znali zašto to rade
Ali nisu postojali takvi medijski spinovi kakvi postoje za trumpa, a obzirom da dosta blisko pratim situaciju, to znam. No, to zapravo ne čudi, kad vidiš popis donora Clintonoj fondaciji pa ustanoviš da je većina američkih portala na toj listi.
uglavnom, ne da mi se raspravljati o njihovim programima (znam da ću te time razočarati), mislim da naivno nasjedaš na spike takvih ko Trump, a u ovom trenutku ne postoji način da ti to dokažem. to je nešto što ćemo vidjeti kasnije. kad preMostimo period neizvjesnosti. :D
Ma ne moramo uopće pričati o njihovim programima ;)..ono što je meni zanimljivo je da mene nazivaš naivnom samo iz razloga što imaš različito mišljenje (premda obje ne znamo kako će se situacija razviti kad lik dođe na vlast), odnosno ne dopuštaš situaciju da je netko dobro informiran i da izvlači drugačije zaključke od tebe, što je pomalo opasno jer dovodi do jednostranog gledanja i stvaranja neutemeljenih dojmova.

Da ne spominjem da je prizivanje radikalizma samo zato što se s nečim ne slažeš nefer.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la slapa » 22 srp 2016 10:35

time will tell.

oprosti ako je ispalo da sam te napala. ne mislim da si radikalna ali primjetno mi je to da voliš raspravljati i razmišljati s te neke desnije perspektive koja ti valjda bolje leži (po nekim pitanjima). ja ti se povodim osjećajem o ljudima i kad mi netko izgleda ko muljator (u ovom slučaju ne samo da izgleda nego je to po mnogim pitanjima pokazao) nema te sile da razmišljam o tome što izjavljuje jer mislim da je to, pardon my french, bullshit. uglavnom se na kraju pokaže da mi je osjećaj o takvima bio dobar. dolazi vrijeme u kojem će se pojaviti novi Hitler(i) i toga se užasavam. mislim da time što narodi diljem svijeta počinju većinski glasati za tave panjeve ko što su Trump, Karamarko i njima slični nikako ne vodi ka nečem dobrom, ubrzava taj proces prema vremenima u kojima će sloboda pojedinca opet biti brutalno gažena.
again, ne raspravljam sad o političnoj situaciji u SAD-u i ne tvrdim da je Hillary bolja. imam dojam da su oni već zajebali stvar.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 22 srp 2016 11:12

Da, ja se grozim istih stvari kao i ti, al recimo da se puno više bojim onih kojii povlače poteze iza kulisa, a imaju dovoljnu moć da stvaraju medijsku propagandu kakvu god žele.

Iz tog razloga smatram da je donekle nebitno kog Ameri izaberu kao predsjednika na ovim sljedećim izborima, jer sumnjam da su ovi sadašnji događaju i sveopća nestabilnost na svijetu (za koju je velikim dijelom zaslužan SAD) rezultat slučajnosti, a ne nečijeg dugoročnog planiranja. A da bi mogao biti u poziciji da stvaraš dugoročne planove, moraš imati poziciju koja se ne mijenja svake 4 godine.
..
Evo čitam baš o pokemonima i Siriji i razmišljam o jednom fun fuctu koji prolazi neprimjetno ispod empatične ljudske priče; pokemone je sufinancirala CIA (nope, nije zavjera, potvrđena vijest). Pitam se što će njima live streaming podataka i GPS u svakoj zabiti svijeta, uključujući i ratnu Siriju ;)
Al ljudi o tom ne razmišljaju, jer ako im serviraš toplu ljudsku priču, zasljepljuješ ih za bilo kakvu dublju analizu.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la tamara3 » 22 srp 2016 11:19

slapa je napisao/la:bila je jaka medijska pristranost i protiv U ime obitelji. mnoge hrvate je to nerviralo. većinu čak. ali mediji su znali zašto to rade.
Woho, stani malo - kako misliš "jaka medijska pristranost i protiv U ime obitelji", ne kužim što želiš reći?

@Andain, nisam znala za Pokemone i CIA-u, ali baš ću pronjuškati, imaš kakav link?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la slapa » 22 srp 2016 11:28

^
željela sam reći da mediji bivaju jednostrani (iz perspektive kontra strane pristrani, u navedenom slučaju revnih hrvata katolika - većine) načelno kad za to postoji dobar zdravorazumski razlog. a od početka su protiv Trumpa jer je on smijurija od lika i panj.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 22 srp 2016 11:31

@tamara..ima ih više na netu, evo par uz objašnjenje:

''Pokemon Go was made by Niantic Inc. Niantic Inc is a company that was formed by Keyhole Inc. Keyhole Inc was a company that received investment capital from In-Q-Tel (that also invested in Facebook) which is THE VENTURE CAPITAL FIRM OF THE CENTRAL INTELLIGENCE AGENCY''

Pokemon funded by CIA

The CIA’s ‘Pokémon Go’ App is Doing What the Patriot Act Can’t


Ne čudi što će Rusija zabraniti aplikaciju na svom teritoriju.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la tamara3 » 22 srp 2016 12:37

slapa je napisao/la:^
željela sam reći da mediji bivaju jednostrani (iz perspektive kontra strane pristrani, u navedenom slučaju revnih hrvata katolika - većine) načelno kad za to postoji dobar zdravorazumski razlog. a od početka su protiv Trumpa jer je on smijurija od lika i panj.
Dobro, mislim, kužim, da. Andain je u pravu oko analitičkog pristupa jer ne možeš apriori napasti nekoga samo zato jer je "desno", a ti si "lijevo", da pojednostavim maksimalno. Ali to je tema o kojoj možemo danima. Premda, u slučaju UIO, sve je (bilo) jasno, nije stvar samo u svjetonazorskoj dimenziji, činjenice im baš ne idu na ruku.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la slapa » 22 srp 2016 13:07

ne ponuka me na kontriranje desni svjetonazor nego to što ne kuži koji su to muljatori i licemjeri. znači isti taj tip čiji je govor linkan u uvodnom postu u kojem sav narajcan govori kako će braniti LGBT osobe od nasilja stranih ideologija (i taj mi govor djeluje ko da je više usmjeren protiv tih njemu stranih ideolgija nego za borbu za sigurnost LGBT osoba) je postojano protiv prava LGBT osoba na brak, djecu i sl.

(imajte na umu i da sam u pms-u pa se ful lošije suzdržavam od iznošenja svojih misli)
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 22 srp 2016 13:43

^opet ne vjeruješ da sam informirana, u ovom slučaju, možda i bolje od tebe.. ;)

Trump je zapravo kroz cijelu karijeru poprilično pozitivno pričao o lgbt pravima (što zapravo ne čudi jer je nekoć bio demokrat), i tek je u zadnje vrijeme krenuo sa tvrđim i konzervativnijim stavovima (što meni osobno više zvuči kao ulizivanje republikancima neg nešto drugo, ali tko će ga znati).

Evo ti nešto više o tom u ovo članku iz NY timesa

Donald Trump’s More Accepting Views on Gay Issues Set Him Apart in G.O.P.

‘’Transgender people should “use the bathroom they feel is appropriate,” Mr. Trump said, putting him at odds with a majority of Republicans in North Carolina.’’
‘In 2000, when he briefly considered running for president, he gave an interview to The Advocate, a gay magazine, in which he supported amending the 1964 Civil Rights Act to “include a ban of discrimination based on sexual orientation’’
‘’But as early as 1987, Mr. Trump made a $25,000 contribution to the Gay Men’s Health Crisis, from profits generated by his company’s operation of the Wollman Memorial Rink in Central Park. .’’



Da, tradicionalan je po pitanju braka, ali ne bih rekla da ima negativnu kampanju prema lgbt populaciji te da će njegovim dolaskom biti poništena ikakva već stečena prava, uostalom, ostaje da je prvi republikanac koji je na konvenciji obećao zaštitu lgbt prava.

Evo ti što je napisao na svom blogu za eltonovo vjenčanje, dakle prije bilo kakvih kampanja:

‘’There's a lot to celebrate this holiday season. Elton John married his long-time partner David Furnish on December 21. That's the first day that civil partnerships between gay couples became legal in England under the new Civil Partnership Act.
Elton credits David with helping him kick drug and alcohol addictions that nearly killed him. The pair has been together for 12 years. I know both of them and they get along wonderfully. It's a marriage that's going to work.
Elton made the ceremony a small private affair involving only his and David's parents as witnesses. The couple just didn't want to make a big deal out of the wedding. They really wanted to keep things low key.
By all accounts, Elton and David had every tabloid and every entertainment magazine knocking at their door begging for exclusive rights to the affair. By some news reports, the couple turned down an offer of $11 million to record their wedding for British television. But Elton said, "Our relationship isn't up for grabs. It doesn't come with a price tag."
In any event, I'm very happy for them. If two people dig each other, they dig each other. Good luck, Elton. Good luck, David. Have a great life.’’


Iskreno, meni je na neki način svejedno-ne bi bila prva stvar koju veli s kojom se ne slažem, al mi smeta izvrtanje činjenica i priklanjanje populizmu bez točnih podataka iza tog.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la slapa » 22 srp 2016 14:08

čitala sam to. ali i ti si izabrala članak koji nije pretjerano objektivan nego je usmjeren ka tome da podržava tvoje tvrdnje.

evo pregled s HRC-a: Donald Trump: Opposes Nationwide Marriage Equality
da, imao je par izjava koje su pro LGBT. imao ih je još i više kontra. meni ti je to sve skupa licemjerno. okreće izjave kako mu paše u danom trenutku. je, ne hejta LBGT populaciju otvoreno ali podržava politike po kojima smo manje vrijedni.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 22 srp 2016 14:40

Ne bih se složila, i ne vidim kak je ovaj NY times članak pristran (osim što navodi par detalja iz privatnog života gdje je jasno da lik nije homofob) obzirom da-većina ovog što si ti citirala odgovara ovom što se u spomenutom članku govori (da, lik je za tradicionalni brak, da govori protiv lgbt diskriminacije).

Da se ponovim sa izjavom iz prvog posta, ne velim da je lik najveći gay friendly političar ikad, al je neistinito reći da provodi agresivnu homofobnu kampanju. Dapače, imajući na umu koju stranku zastupa, imajući na umu nedavne donacije za gay udruge, napravio je par poprilično pozitivnih pomaka unaprijed po pitanju lgbt prava i vidljivosti unutar te stranke.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Andain » 31 sij 2017 20:13

Trump neće ukidati Obaminu uredbu protiv diskriminacije LGBTQ zaposlenika

Lijepa vijest.. i, moram priznati, očekivana obzirom na stvari koje je već tijekom kampanje govorio. Za nekog tko je bio predstavnik republikanaca, napravio je par pozitivnih stvari za lgbt vidljivost u odnosu na ranije kandidate te stranke.

Naravno, dio medija i ostalih bi možda najradije da je situacija obrnuta, samo da mogu uprijeti prstom i reći da su oko još jedne etikete koje su mu prišili bili u pravu. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Popeye » 01 ožu 2017 00:04

kao što su bili u pravu u vezi drugih etiketa? :lol:

trumpov blizak frend je bio roy kohn, dakle def nije ekstremni homofob. :sinister:

Adriatica
Postovi: 14
Pridružen/a: 30 lip 2020 03:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Canada/Hrvatska

Re: Republikanci s Trumpom imaju najekstremniju političku platformu dosad

Post Postao/la Adriatica » 30 lip 2020 05:51

Trump je kreten, Ali on je samo useful idiot za one koji vec destljecima hoce da ruse demokraciju u Americi (such as it is) da bi imali "slobodu" (tj. Da bogati mogu raditi sto god hoce, na stetu vecine koja, kad bi bila sbjesna sto u stvari oni hoce, nikad nebi pristala na to I da se rijese svih kocnica korporativnom kapitalizmu).

Najogore je sto ce ponovo on "dobiti" izbore, iako je i Biden idiot.
Non bene pro toto libertas venditur auro

Odgovorite