Precjednički izbori

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite

Za koga ćete glasati na predsjedničkim izborima?

Ivo Josipović
26
43%
Milan Bandić
5
8%
Andrija Hebrang
0
Nema glasova.
Vesna Pusić
21
34%
Vesna Škare-Ožbolt
0
Nema glasova.
Nadan Vidošević
3
5%
Damir Kajin
1
2%
Miroslav Tuđman
1
2%
Boris Mikšić
1
2%
Dragan Primorac
3
5%
 
Ukupno glasova: 61

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 24 pro 2009 10:00

far out je napisao/la:to me brinulo dok je samo pricao, sad od kad puzi po ledu i izvodi raznorazna sranja, mislim da mu ni prevoditelj ne moze pomoci. :D
hahahahahahahahha
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 24 pro 2009 16:58

tamara3 je napisao/la:
@Popaj: "iselit iz Hrvatske" je bila samo figura kojom sam se poslužila ne bih li opisala što o tome mislim i što osjećam. Da imam priliku odselit, napravila bih to bez obzira na tu spodobu.
prilika cesto ovisi i o tome da ju stvoris. tako cu se ja odseliti u berlin kad hrvatska udje u EU. :cool:

no, slazem se, bandic je zastrasujuca pojava, i kao dugogodisnji gradonacelnik glavnog grada, kao i moguci predsjednik republike. dovoljno je samo zamisliti kako bi mister "spiking kroejša" predstavljao hrvatsku u vanjskoj politici.
To što je Tuđman bio predsjednik u devedesetima ima svoje debele povijesne i ine razloge, i ne mislim da je čudno ili neobično.

pa nije čudno/neobično, ali je i dalje loše. sve u povijesti ima debele povijesne i ine razloge, jel, pa nije tome ni tuđman izuzetak. ali postoje i brojni trenuci kada gradjani neke drzave odluce nesto genijalno za svoju buducnost, bez obzira koliko im debeli povijesni razlozi govorili da naprave suprotno. najbolji primjer toga je churchillov gubitak izbora nakon pobjede u drugom svjetskom ratu, sto je rezultiralo stvaranjem national health servicea, odnosno zdravstvenog osiguranja za britance, koje konzervativac churchill ne bi nikada sam uveo. a imas i suprotne primjere, poput bush vs. gore 2000. godine. tako su i hrvati mogli tudjmana maknuti s vlasti i umjesto njega za predsjednika izabrati, recimo, vladu gotovca.

anyway, da ne duljim... vesna pusić je, bez konkurencije, najbolji kandidat za predsjednika/cu republike. a nadajmo se da će to postati josipović.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 27 pro 2009 15:25

jeste isli glasati? :)

backspace

Post Postao/la backspace » 27 pro 2009 16:36

yup

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 27 pro 2009 18:31

ja sam za vesnu. i ne osjecam se da sam bacio glas, prosla u drugi krug ili ne.

zbroj glasova njenih, josipovica i vidosevica (donkle) je pokazatelj koliko normalnih ljudi je ove godine izaslo na izbore...

Avatar
borjana
Postovi: 129
Pridružen/a: 06 tra 2007 21:55

Post Postao/la borjana » 28 pro 2009 10:19

ajd pa nisu ni kajinovi bas skroz nenormalni:)
steta da vesna nije prosla u drugi krug.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 28 pro 2009 16:20

Danas sam na radiju u nekakvoj kontakt-emisiji čula neke ljude koji su govorili kak nije bitno to kaj on ne zna engleski, ali bar zna izmolit očenaš.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 28 pro 2009 16:50

Mislim da bi ga se to trebalo ispitati.
100% ne zna, kao ni himnu :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 28 pro 2009 17:11

...a zna se da je očenaš najbitnija stvar za budućeg precjednika svih rvata.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 28 pro 2009 18:10

Pa zna narod da Hrvatskoj još jedino Bog može pomoći :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

backspace

Post Postao/la backspace » 28 pro 2009 19:00

apsurdna je napisao/la:je itko vidio ovo?

http://www.youtube.com/watch?v=CXQnqop42rw&sns=em
:lol:
insomnia je na ripitu, samo mi bunika fali. herr flick?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 28 pro 2009 23:00

kako sada stvari stoje, josipovic pobjedjuje u drugom krugu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 pro 2009 11:26

Pa nadam se. Iako sam se nadala (i bila skoro sigurna) da će ovaj drugi biti zaustavljen u prvom krugu, al prevarih se. No da, čini se da u drugom ipak nema šanse.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 29 pro 2009 11:48

To je zato što se reklamir'o na Crolu. :roftl:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 pro 2009 11:50

Aha, misliš da su ga povodljive lezbe dovele baš tamo gdje je sad?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 29 pro 2009 11:52

Pa nego.
Lezbe čine većinu njegovog biračkog tijela. Nego, ajd sad ozbiljno.
Mislite li da će ikad ukinuti glasanje dijaspori?
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 pro 2009 11:56

Ne tako skoro.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 29 pro 2009 12:07

well, napredak je sto je ove godine manje ljudi glasalo u dijaspori i sto njihovi glasovi nisu utjecali na ulazak kandidata u drugi krug.

sto se ostatka kampanje tice, bit ce zanimljivo vidjeti sto bandicev stozer namjerava. kandidat koji se furao na to da ne govori nista lose o ostalima i da siri nekakvu (vrlo bizarnu, doduse) pozitivu je odmah okrenuo plocu i poceo s napadima, masuci nekakvim daljinskim u ruci. ah, bandic i vjerodostojnost :D

inace, bandicev danasnji intervju u novom listu je zabavan. pokazuje da doticni ne zna sto znaci glagol "kohabitirati". :D izjavio , dakle, milan da bi on kohabitirao s vladom da ne bude harača. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 pro 2009 12:19

Jedva čekam sučeljavanja ovih dana, to će biti spektakularno.

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 30 pro 2009 19:11

Vas nije strah? :o
slika

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 30 pro 2009 20:02

Miki je napisao/la:Vas nije strah? :o
naravno da da.

iduci izbori ce biti jebeni, kerumova, primorčeva i bandićeva stranka. genijalno. :D

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 30 pro 2009 20:07

evo, još malo pa počinje sučeljavanje...molim ubacivanje engleskog jezika kao specijalni efekt ...... tu ti to tu tu tu :D :D :D :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 30 pro 2009 21:42

Popeye je napisao/la:
zbroj glasova njenih, josipovica i vidosevica (donkle) je pokazatelj koliko normalnih ljudi je ove godine izaslo na izbore...
Oprosti, mogu uplatiti nekakve instrukcije kod tebe, i ja bih htjela biti "normalna" kao ti? Primjerice, možeš mi u kratkim crtama ispričati kako bi se moji ciljevi i opredjeljenja trebala poklopiti s tvojima (i ostalih "normalnih"), dati mi povijesne crtice, uputiti me na nekakve knjige? Ono, da se moji životni ciljevi i interesi totalno poklope s tvojima, pa da mogu i ja u budućnosti glasati kao ostali "normalni" ljudi?
Popeye je napisao/la: well, napredak je sto je ove godine manje ljudi glasalo u dijaspori i sto njihovi glasovi nisu utjecali na ulazak kandidata u drugi krug.
A kada su to utjecali?

Btw. jedini razlog niskog odaziva jest što ljudi nisu stigli prijaviti drugo boravišno mjesto u vrijeme blagdana, pa je skoro 500 000 ljudi ostalo bez prava glasa. Formalno, izbori nisu neregularni, ali da smo fer kao Francuzi, bili bi.

Samo da se makne više Mesić, čak je i Vesna Pusić napokon shvatila da treba u BiH treći entitet, i htio ti to ili ne htio, ovi se izbori itekako tiču "dijaspore," ma koliko ti bio filovan od strane pojedinih medija da se to dijaspore ne tiče. Loše je slušati samo jednu stranu priče, srećo. Mesić je do sada bio jedina opstrukcija izmjenama Daytona, napokon i to ode...

Ostalo su mi obojica kandidata ista (ili da kažem, jednako loši?).
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 31 pro 2009 00:32

sul. je napisao/la:
Popeye je napisao/la:
Oprosti, mogu uplatiti nekakve instrukcije kod tebe, i ja bih htjela biti "normalna" kao ti? Primjerice, možeš mi u kratkim crtama ispričati kako bi se moji ciljevi i opredjeljenja trebala poklopiti s tvojima (i ostalih "normalnih"), dati mi povijesne crtice, uputiti me na nekakve knjige? Ono, da se moji životni ciljevi i interesi totalno poklope s tvojima, pa da mogu i ja u budućnosti glasati kao ostali "normalni" ljudi?
citas moje postove besplatno, uci i uzivaj. :)
Popeye je napisao/la:
A kada su to utjecali?
na proslim predsjednickim i proslim parlamentarnim izborima.

u svakom slucaju, bh. hrvati ne bi uopce trebali imati pravo glasa na bilo kakvim izborima u hrvatskoj. to je potpuno poremeceno.
Samo da se makne više Mesić, čak je i Vesna Pusić napokon shvatila da treba u BiH treći entitet, i htio ti to ili ne htio, ovi se izbori itekako tiču "dijaspore," ma koliko ti bio filovan od strane pojedinih medija da se to dijaspore ne tiče. Loše je slušati samo jednu stranu priče, srećo. Mesić je do sada bio jedina opstrukcija izmjenama Daytona, napokon i to ode...
lol. "filovan od strane pojedinih medija"?! "mesic je do sada bio jedina opstrukcija izmjenama daytona"?! :aha: what a joke.

btw, u ahmicima su britanske tajne sluzbe poubijale bosnjake, jel tako? :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 31 pro 2009 03:42

Tvoje nepoznavanje određenih činjenica, kao i nerazlikovanje argumenata i pseudoargumenata je... iznenađujuće. S obzirom na svjetlo u kojem se želiš predstaviti.

Ne bih htjela ulaziti u priču oko prava glasa, dugačka je i komplicirana (i nije za forume), nemoguće ju je svesti samo na prebivalište, kao što to mnogi pokušavaju. Iskreno, mislim da nisi ni vrijedan toga. Čovjek ti pokuša ukazati na jednu tvoju početničku grešku koju si napravio, prozvavši sve one koji nisu glasali za tvoju političku opciju "nenormalnima" - ti umjesto da tu pogrešku priznaš i kažeš jedno obično "sorry, zaletio sam se" kao što bi svaki neegocentričan čovjek napravio, ti ideš pokušati napasti mene ad ignorantiam radi toga. Vrlo nezrelo.

Na tvoju "what a joke" izjavu mogu samo ponoviti - vrlo nezrelo i bez argumenata, samo daješ meni do znanja koliko malo znaš. A ja imam tu sreću da imam pristup informacijama kojima ti pristup nemaš, pa mogu uvidjeti koliko zapravo ne znaš. Lijepo je u tvojoj koži - kao neke si informacije načuo, upućen si u sve pomalo, no ni u što dovoljno duboko - ali uvijek se osjećaš prozvanim komentirati bilo što i nikad ne možeš priznati da griješiš, ili da netko možda više zna. Dovoljno dugo sam na ovom forumu da to uočim.

Ahmići... hmmm... Što hoćeš time reći ne znam, jedina poveznica koju mogu povući između ove rasprave i Ahmića jest da je u presudi Blaškiću točno 33 puta citiran tajni svjedok 2 - Mesić - što je činilo otprilike 53% osnove za brutalnu 40-godišnju osudu. Naravno, navodi iz Mesićeva svjedočenja nisu dokazani (a Josip Jović je i dobro dobio za objavu), a Mesić sa svojim doživotnim imunitetom nikada neće moći odgovarati za laži koje je izrekao. Nakon što su svjedočenja objavljena, i gotovo u cijelosti pobijena, Haški sud je i ukinuo presudu Blaškiću za Ahmiće, pokazavši time da Mesić kredibilitet više nema. Ako hoćeš, imam otprilike 2000 stranica kopija svih mogućih relevantnih dokumenata, skupa sa pravnim tumačenjima.

Nakon svega toga, mislim da nitko ne zna tko je koga ubio, uključujući i mene.
Whatever makes you happy
Whatever you want

backspace

Post Postao/la backspace » 31 pro 2009 11:41

kakva žena! :aha:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 31 pro 2009 13:41

sul. je napisao/la:Tvoje nepoznavanje određenih činjenica, kao i nerazlikovanje argumenata i pseudoargumenata je... iznenađujuće. S obzirom na svjetlo u kojem se želiš predstaviti.
zamjena teza.
Iskreno, mislim da nisi ni vrijedan toga.
super mi je tvoje licemjerje. pravis se fina ali istovremeno diskvalificiras ad hominem, te opet istovremeno svakom drugom zamjerajuci pristup koji ne iskazuje najdublje postovanje prema tvojem kvaziinsajderskom statusu. treba imati đon-obraz za takve stvari.

well, mozda cu sve te tajne informacije koje ti imas, a obicni puk nema, shvatiti ozbiljnije ako kazes tko si, sto radis itd. da cujemo te famozne reference ili sve to znas zahvaljujuci vidovitom milanu?
Čovjek ti pokuša ukazati na jednu tvoju početničku grešku koju si napravio, prozvavši sve one koji nisu glasali za tvoju političku opciju "nenormalnima" - ti umjesto da tu pogrešku priznaš i kažeš jedno obično "sorry, zaletio sam se" kao što bi svaki neegocentričan čovjek napravio, ti ideš pokušati napasti mene ad ignorantiam radi toga. Vrlo nezrelo.
ako o necemu ima smisla raspravljati, onda koje to vrijednosti predstavljaju i zastupaju pojedini kandidati. pa slobodno reci koje su to vrijednosti koje se tebi svidjaju i kod kojeg kandidata. eto, budi zrela. objasni zasto su super primorac, bandic, hebrang, tudjman, vuksic, jurcevic. dazzle!
A ja imam tu sreću da imam pristup informacijama kojima ti pristup nemaš, pa mogu uvidjeti koliko zapravo ne znaš. Lijepo je u tvojoj koži - kao neke si informacije načuo, upućen si u sve pomalo, no ni u što dovoljno duboko - ali uvijek se osjećaš prozvanim komentirati bilo što i nikad ne možeš priznati da griješiš, ili da netko možda više zna.
as said, pa podijeli sve te informacije s nama neupucenima. otkud ti uostalom taj pristup?
Josip Jović je i dobro dobio za objavu
isti onaj koji je izmislio intervju s mirkom norcem, ili neki drugi novinar istog imena koji actually ima kredibiliteta?
Ako hoćeš, imam otprilike 2000 stranica kopija svih mogućih relevantnih dokumenata, skupa sa pravnim tumačenjima.
da, hocu. objavi. :)
Nakon svega toga, mislim da nitko ne zna tko je koga ubio, uključujući i mene.
a sta kazu tvoji povjerljivi dokumenti o starom mostu? nije praljak, jel tako? a o dretelju? njega nije ni bilo, jel da?

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 01 sij 2010 05:00

1. Zamjena teza – na temelju čega? Ja svoje argumente izložim, i nakon što to napravim, ti samo postaviš novo pitanje bez odgovora na moje argumente. Konkretan primjer – prvo Ahmići, sada i most u Mostaru. Što je sljedeće, „sul., kolika je masa Hicksovog bozona?“ ili „sul., hoću sutra kupiti što od HGspota na burzi?“ Jednako je nepovezano. I u skladu s onim što zamjetih o tvojoj površnosti. Rasprava bi trebala ići po principu – ti kažeš neke podatke, pa ja kažem neke podatke. I onda imamo kontemplaciju. Ne ti postaviš jedno pitanje koje nema nikakve veze, pa ja odgovaram na to pitanje, ti nemaš što na to reći, pa postavljaš novo nepovezano pitanje.

2. Ne diskvalificiram ad hominem, sam se diskreditiraš. Još uvijek nisi priznao pogrešku zbog koje je krenula rasprava, također – uopće ne pokušavaš sagledati stvari iz moje perspektive, ukratko, uopće ne slušaš – ako ne slušaš, ne zaslužuješ da ja sada pišem tolike postove o temama koje očito ne želiš shvatiti. Svejedno to činim. Mazohizam.

3. Da, baš ću na javnom forumu reći tko sam, što radim i kakve su moje „reference.“ To ne bih napravila ni u ludilu, pogotovo ne radi nekakve i tako beznadne rasprave. Naravno, ti ćeš to iskoristiti po principu – eh, ako neće reći, onda sigurno i nema takve informacije – i imaš pravo to misliti. Ne moraš mi vjerovati, i pametno je da mi ne vjeruješ, no ako nešto kažem, i stojim iza toga. Nemam potrebu lagati ti, pogotovo ne iz ovako banalnog razloga. Ostavljam tebi da procijeniš imam li neki kredibilitet…

4. Rekla sam zašto mi je tko dobar ili loš, u ovoj raspravi, već dva puta.

5. Ako je Josip Jović izmislio nekakav intervju, to ne poništava činjenicu da je, na debelu osobnu štetu, objavio Mesićevo svjedočenje. Ista činjenica ne poništava kredibilitet objavljenih dokumenata. Ne vidim poantu te tvoje izjave.

6. Nikada nisam rekla da imam „tajne“ dokumente. Imam javne dokumente, i njihova stručna tumačenja. Navedi ime i adresu, kopirat ću i poslat ću ti.

7. Moj interes za Mostar prestaje s Blatinom, no prema mojim saznanjima, zaista je Praljak taj koji nosi neku odgovornost za rušenje Mosta. Također, ne vidim poantu te tvoje izjave niti kakvu vezu ima s trenutnom raspravom.

Još nešto, ili ćeš napokon reći taj sorry zbog kojeg je rasprava krenula? Držim fige da budeš dovoljno zreo, ne zbog mene, nego zbog tebe.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Post Postao/la Pi » 01 sij 2010 05:08

backspace je napisao/la:kakva žena! :aha:
Merci :aha:
Whatever makes you happy
Whatever you want

Odgovorite