Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Post Postao/la tamara3 » 09 ruj 2015 11:37

Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Autati se na poslu ili ne? Pitanje je koje zasigurno još uvijek muči neke od vas, a kako bismo vam (barem malo) olakšali (i) tu životnu dvojbu donosimo životna iskustva naših čitateljica i čitatelja, svi u dobi ispod 30 godina, koji su nam se drage volje odazvali na poziv za sudjelovanjem u ovoj temi, na čemu im se i ovim putem još jednom zahvaljujemo. Jer, najbolje priče su ipak one iz osobnih iskustava.

http://www.crol.hr/index.php/zivot/6980 ... -hrvatskoj

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Post Postao/la modblaise » 10 ruj 2015 08:19

Meni na poslu zna samo jedna kolegica i to ne ona s kojom radim nego jedna koja mi se u trenutku emotivne krize učinila "pogodnom" za ispovijest i plakanje na ramenu. I njena reakcija je bila super.
Sad već neko vrijeme razmišljam kako bi se autala kolegici s kojom radim i imam super odnos, al se užasno bojim reakcija, pogotovo onih suzdržanih (meni iza leđa). A inače smo toliko dobre i muka mi je sakrivati najbitniji dio mene i stalno nešto preskakati u razgovoru. Imam već neki status na poslu i bojim se tih osuda, krivih pogleda i gurkanja kad prođem.....
I need you, you're the one I need.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 14 ruj 2015 20:23

Divan tekst. Bravo Goga.

Kod mene na poslu slično kao Antoniji. Prvotno nisu ništa ni znali, ali kad je bilo već sve tik pred svadbu je izašlo na vidjelo.
Neki su sumnjali. Neki nisu uopće pojma imali. Neke nije ni zanimalo.
MIslim da je prvenstveno bio moj ležerni stav utjecajan da ljudu budu: aj dobro, bravo za tebe :)

Nakon što je ekipa saznala, skoro svi su bili: pa okej. kaj sad. meni to ok (Ovaj dio mi je bio najsmješniji, imali su potrebu mi naglasiti da su ok s tim, da nemaju niš protiv.
Također, njihovo ponašanje se nije promijenilo, u razgovorima je prvo bilo "tvoja.....erm..." i onda ja uskočim sa "partnerica" i već kod idućeg razgovora je normalan to pojam.

Danas se redovito zezamo na tu temu, i kukanje o ženama doma je postalo sad već priceless shit:)
Neki na poslu i nakon outanja i danas ne kuiže, al to je posebna kategorija....
Što se tiče poslodavaca, kako kaže Cristian, bitno je kakav si radnik. Ako zanemarimo vlastita kršćansak načela, ostaje ono: tnx 4 info, but who cares :)
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Post Postao/la tamara3 » 15 ruj 2015 10:26

Biseksualna Lezbijka je napisao/la:MIslim da je prvenstveno bio moj ležerni stav utjecajan da ljudu budu: aj dobro, bravo za tebe :)
Pa da, uvjerena sam da je stvar u našim glavama, kad se autamo sami sebi i kad nam to postane okej, onda smo uglavnom spremni i za van. Pojednostavljeno rečeno :).

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 17 ruj 2015 17:39

^ nadovezala bih se na ovo s načinom na koji sam se outala starcima.
Nesigurna.
Tek nedavno prekid proživljen.
U svom filmu.
Izgubljena.
Ne znam ni sama šta bi.
Nesigurna.
I vjerujem zbilja da je tada ta moja nesigurnost uvelike utjecala na njihov stav.

Da sam tada postupila kao danas, samosvjesno, sigurno, čvrsto i bez ustupanja, drugačija bi bila situacija, dugo vremena ne bi imali stav : "to je samo faza" i gajili nade da ću postati "po PSu"

Ovo me dovodi do toga da, kao što je t3 rekla, sve je u našim glavama:; TREBAŠ PRVO SAZNATI TKO I ŠTO SI, ŠTO ŽELIŠ I STAJATI IZA TOGA (najvažnije od svega)!
Bez obzira na pritisak, uvrede, prijetnje, obećanja, manipulacije!

Sve ostalo, fuck it!
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Biti aut na poslu u Hrvatskoj

Post Postao/la Vox Feminae » 28 ruj 2015 19:43

Autanje na poslu je bitno, paradoksalno, zato da bi se pokazala nebitnost. Ne autanja, nego seksualne orijentacije. Kada smo aut, seksualna orijentacija postaje nebitna, jednostavno jest.

Super misao.
The eyes, chico, they never lie.

Odgovorite