Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la Andain » 07 stu 2015 14:29

http://www.crol.hr/index.php/vijesti/71 ... kad-strejt

Zanimljiv članak. :)

Ja ga nekako ponajviše tumačim na način da se pokazalo da su žene, prvenstveno str8 ili bi, najfleksibilnije i otvorenije što se tiče seksualnosti, što se vidi i po dozi taktilnosti koju iste pokazuju u usporedbi s muškarcima, ali i većim dijelom gay cura. U smislu da su puno slobodnije u fizičkom izražavanju emocija i taktilnosti prema drugima neovisno o spolu.
No, rekla bih da je velika razlika između slobodne seksualnosti i same želje za seksom sa ženama, gdje to prestaje biti samo želja za eksperimentom, kao i mogućnosti održavanja nekakvog romantičnog odnosa. Barem kod ovakvih statističkih zaključaka.

Svejedno, ne želim pokvariti ničija sanjarenja, zgodan članak. :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Sally_Seton
Postovi: 176
Pridružen/a: 01 ruj 2014 19:15

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la Sally_Seton » 08 stu 2015 14:32

mislim da je društveni položaj ženskog roda "omogućio" ženama da više pažnje obraćaju na estetiku drugih žena... možda ima veze sa tim.

nemam pojma, nisam od onih kojima su sve žene lezbejke dok se ne dokaže suprotno :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la megan » 08 stu 2015 15:31

Mislim da bi se slican zakljucak mogao donijeti i kad bi se istrazivanje provelo i na muskarcima izoliranim od ocekivanja i osuda drustva. Razlicito zene dozivljavaju ideju da bi im se mogla svidjeti druga zena, nego isto s muskarcima. I pricam samo o ideji, prije nego sto je uopce krenuo prakticni dio pokusa.
A ovo da 'ne postoji' straight zena, to je pogresno citanje podataka, koji ionako ne govore u prilog tome. Vrlo rijetko cemo u znanosti naci tako kategoricne zakljucke.
Desert je visnjica :(

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la Andain » 09 stu 2015 09:24

megan je napisao/la:Mislim da bi se slican zakljucak mogao donijeti i kad bi se istrazivanje provelo i na muskarcima izoliranim od ocekivanja i osuda drustva.
S jedne strane mi to ima smisla, obzirom da su postojale kulture u kojima je, naizgled, postojao puno veći broj homoseksualaca, obzirom da je isto i društveno bilo prihvatljivije (stara Grčka, Rim), međutim s druge strane, istraživanje nije rađeno ispitujući razmišljanje i svakodnevno ponašanje već su pratili širenje zjenica prilikom gledanja stimulativnih videa. Nekako mi se čini da bi ti podaci trebali biti lišeni nekakvih socijalnih inhibicija pošto ih ne možeš baš kontrolirati kako ti želiš da se pokazuju. :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la zwarte paard » 09 stu 2015 11:27

https://www.youtube.com/watch?v=j3VjJKKVNew

meni to nije pitanje seksualne orjentacije nego pozude. jebote ako kao zena ne reagiras na ovo imas problema sa seksualnim izricajem, sa dozivljajem tijela svog i tudjeg. ne znam nije sve pitanje glave, taktilnost je tijelo i ako dozivljavas svoje dozivljavas i tudja u nekom ozracju, sto ne znaci da te pale zene ili muskarci nego dozivljaj svoje seksualnosti koju budi manifestirana tudja. nema pojma, mene jako nerviraju podijele. seks je seks. i obozavam neutralne pozicije i tijelo kao tijelo u svijetu seksualnog i obozavam ljude koji vole seks.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la megan » 09 stu 2015 11:45

@Andain..ali istrazivanje je provedeno samo na zenama, ili? :D
Desert je visnjica :(

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la Andain » 09 stu 2015 13:27

Imaš pravo, samo na ženama. :D Iako mi je ostala u glavi rečenica gdje su lezbijke po toj 'isključivosti' povezivali s muškarcima:

Experts from the University of Essex found straight women were strongly aroused by both sexes, even though they said they were only interested in men.
In contrast, lesbians showed far stronger responses to women and barely any when shown the men.
The researchers said lesbians were the most like men in their responses because it is usually men who show distinct sexual responses to their favourite sex


A sjećam se od prije par godina jednog sličnog istraživanja, mislim da su podjednako provedeni nad m i ž, gdje je pokazano da žene u većoj mjeri naginju biseksualnosti. Ak nađem, zalijepim :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la Andain » 10 pro 2015 15:43

^pronašla ili identičan ili sličan članak sa zanimljivim zaključcima o razlikama između ženske i muške seksualnosti..
http://www.youbeauty.com/love/can-love- ... -bisexual/

In a 2007 study, Meredith Chivers, Ph.D., assistant professor of psychology at Queen’s University in Ontario, showed participants a series of videos, ranging from nude exercise to homosexual and heterosexual sex to bonobo chimpanzees getting busy. She measured genital arousal and found an interesting pattern: Heterosexual women were turned on by sexual activity, while men and women attracted to women were turned on by gender. In fact, heterosexual women showed a stronger response to bonobo sex than they did to a naked man exercising! (Sorry, guys.)

If anything, women’s arousal toward one gender trends female. For heterosexual women who report no same-sex attraction, Chivers has found that images of men and women are equally arousing. For women with even the slightest same-sex attraction, the gender balance tips and they become progressively more aroused by women than men. “For women, there seems to be more gray area, and more potential for same-sex attraction,” says Chivers.Internet behavior—a way of looking at what we do when no one is watching—supports the idea that women’s sexuality has many shades of gray.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

dontjudgejbg
Postovi: 1
Pridružen/a: 20 sij 2016 05:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Žene su ili biseksualke ili lezbijke ali 'nikad strejt'

Post Postao/la dontjudgejbg » 20 sij 2016 06:19

:kokice: :dork: Razlika izmedu str8 i bi cure? U dva pica :coffeedance:

Odgovorite