Referendum o ulasku RH u EU

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Da li ste za ulazak Hrvatske u EU?

da
34
60%
ne
19
33%
ne znam
4
7%
 
Ukupno glasova: 57

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Jadzia Dax » 17 sij 2012 12:47

@pi
ne slažem se da nemožemo proizvodom konkurirati u EU, ne možemo konkurirati cijenom, to je istina, naši proizvodi su skuplji od EU, ali možemo specijaliziranim proizvodima, poluproizvodima i brandom konkurirati

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Pi » 17 sij 2012 12:54

Jedino što mi možemo prodati EU je obala. Turizam. Možda malo maslinovog ulja. Malo vina. Malo ribe, ako je nisu Talijani već svu potamanili. Dalmaciju i Istru.

Noćenje i kupanje u moru ćemo im možda prodati, s ovim proizvodima će biti teže. Već imaš ograničenje na broj zasađenih maslina jer su Španjolci tako tražili, i ograničenje na broj zasađenih vinovih loza jer su Francuzi tako tražili. Srećom, na obale i otoke ne mogu zabraniti turistima dolaziti.

Ili mogu?

Mislim da je to zaprvo ono zašto vlada i provodi ovaj propagandni teror nad nama. Njima je jedini spas da ukeširaju malo više od turizma. Niti će poboljšati proizvodnju, niti izvoz, niti vratiti brodogradnju ili bilo što novo napraviti. Oni računaju na ulazak u EU kao boost za turizam, pa neće morati rezati proračun 10 milijardi. To će spasiti njih od rezanja, ne i nas od rasta cijena života.

Ali vidjet ćemo :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Daisy » 17 sij 2012 13:01

Pi je napisao/la:
ReaTM je napisao/la:
Nisi u pravu, s obzirom da reagiraš na brojke --- >

Pročitaj: http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2 ... 1_2011.htm

Većina ostvarenog izvoza već sad ide u zemlje EU, otkad smo potpisali sporazum o pridruživanju, a brojke mogu samo rasti kad nam se otvori tržište u potpunosti.
Hahahahaha
veri najs.
Pi je napisao/la:Tržišta su već otvorena, ne vidim što će se promijeniti.
aha. europska unija nije nastala zbog ujedinjenja trzista, nego zbog utjecaja oriona na gradnju faraonovih grobnica u gizi.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Pi » 17 sij 2012 13:15

Najs, odnosno, mnogo ljepše nego ona insinuacija s brojevima i kako ona eto meni da je brojeve jer ja to jedino razumijem. Zaboravivši da su brojevi nevažni, njihovo tumačenje je ono što pokazuje razumijevanje. Anyways.

"Ekonomska zajednica?" Možda sredinom 20. stoljeća. Mi smo sada negdje u 21., right :D

Daj mi nešto što moram pobiti, nešto teško, raspoložena sam.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Jadzia Dax » 17 sij 2012 13:21

Pi je napisao/la:
Daj mi nešto što moram pobiti, nešto teško, raspoložena sam.

od stoljeća 7. smo kreteni koji smo pokopavali sami sebe, kad god sami ovisimo o sebi dođe neki Kutle, Tuđman, Sanader....
pa razhebe i ovo malo što imamo.
Trebamo pod čizmu, čiju bilo, jer će usuprotnom samo šerifovi vladati balkanom

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Daisy » 17 sij 2012 13:23

joj pi, neda mi se, jer ti nista ne pobijas nego napadas.

Gost

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Gost » 17 sij 2012 13:28

Zastala sam nakon `srećo`, dalje nisam čitala.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Pi » 17 sij 2012 13:29

E to!

Zapravo, samo negdje i oko 7.-8. stoljeća smo bili sami, i bome nam nije bilo loše. Kraljevi i knezovi, veća država nego ikad, poštovana u cijelom svijetu.

Onda smo kao budale viknuli Europu treba zaštititi od Turaka. Pa smo 500 godina bili pod njihovom čizmom, većina teritorija bar, i branili se kod Siska. Austrija pošalje koju četicu, a Hrvati ginuli. Onda je došla Austro-Ugarska pa smo malo bili pod njihovom čizmom. Pa ni godina slobode pa srpska čizma, SHS. Pa onda opet par godina u NDH pod njemačkom čizmom. Pa zatim Srpskom u Jugoslaviji.

Tehnički, političko i gospodarsko roblje nismo bili otkad smo se doselili na ove prostore. 20 godina je jučer bilo od priznanja, je li tako. 20 godina smo samostalni, od tih 1100 godina. Drukčije gledajući, samostalni smo ni 2% vremena od svog postojanja.

I sad letimo pod novu čizmu.

EU će nas čekati i za 2-3 godine, neće nigdje pobjeći, ako ne propadnu. Mi sami se trebamo obračunati s korupcijom, to je naš najveći problem. I tako nam se neće oni s tim obračunati. Mogli bismo biti i bogatiji od njih, bez njih.

I P.S. Ne napadam, boli me ćošak tko je s druge strane kad raspravljam. Ne smeta mi kad vi mene pokušate malo cimnuti, ne vidim zašto bi vama smetalo ako dođe s druge strane :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la tamara3 » 17 sij 2012 15:53

Je, možda smo mogli, da nije bilo pokreta koji je krenuo iz jedne male barake.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Kroacija » 17 sij 2012 23:43

za.
ukidanje radnih dozvola, visi prag prihoda za ulazak u sustav PDV-a za samostalne djelatnosti :D , bolja pozicija za studente, bolja trzisna i ekonomska povezanost, nema carine. meni dosta. :D
premda :) mislim da je zajeb i uzasno smrdljivo sto ulazimo u jeku najvece krize. to u pocetku nikako nece biti dobro. i nacelo njihovih higijenskih standarda za proizvode mi se ne svidja + ideja ako je za osobne potrebe, moci ce se raditi. jos mi samo treba da kulen zabrane. :paranoia:
inace, ne pusim shit o tome kako cemo izgubiti tradiciju. mislim da ce tradicije uvijek biti tu, ali isto tako mislim da cemo morati regulirati integraciju stranaca.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la bašja » 18 sij 2012 08:18

Pi je napisao/la: Zapravo, samo negdje i oko 7.-8. stoljeća smo bili sami, i bome nam nije bilo loše. Kraljevi i knezovi, veća država nego ikad, poštovana u cijelom svijetu.
ovim si me uvjerila. oduvijek sam htjela biti princeza!
(lažem, lezba sam, uvijek sam htjela biti vitez)

sad kad sam protiv EU još bih htjela reći: ako može Albanija, možemo i mi!
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la takeover » 18 sij 2012 08:54

bašja je napisao/la: (lažem, lezba sam, uvijek sam htjela biti vitez)
ne želim offat al ovo mi je uljepšalo jutro :haha: :haha: :haha:

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Afrodita » 18 sij 2012 21:33

Pi je napisao/la: EU će nas čekati i za 2-3 godine, neće nigdje pobjeći, ako ne propadnu. Mi sami se trebamo obračunati s korupcijom, to je naš najveći problem. I tako nam se neće oni s tim obračunati. Mogli bismo biti i bogatiji od njih, bez njih.
Upravo tako kad se sredimo i onda možemo ući kao ravnopravni partneri a ne uvijek kao slabi i potčinjeni.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2012 22:06

potpuno razumijem zašto su HRAST, HČSP i slični protiv ulaska u EU. oni jasno nude i alternativu: katolička džamahirija hrvatska.

ja pak želim živjeti u suvremenom društvu 21. stoljeća, što hrvatskoj trenutno samo nudi ulazak u EU. uostalom, ionako se mnogo više identificiram s vrijednostima EU nego s vrijednostima ovako postavljene i realizirane hrvatske države.

doduše, ako većina na referendumu bude protiv, nije ni to možda tako loše za mene: bio bi to jak poticaj da se konačno angažiram i transplantiram u berlin.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Fusion » 18 sij 2012 23:04

Ne želim ni pomisliti na što bi tek korupcija u Hrvatskoj danas nalikovala da nije bilo uvjeta i pritiska EU. Divlji zapad, malo je reć. slika

Ili u meni aktualnom mikrokozmosu - kako je Jaca neposredno nakon završetka pregovora skupa sa svojim kracima promptno reagirala samo tjedan dana nakon splitskog prajda zbog packe izvana.
U ZG odjednom nikome nije smjela pasti vlas s glave. <3

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Popeye » 18 sij 2012 23:11

baš to.
također, bez EU hrvatska ne bi imala zakon o suzbijanju diskriminacije. EU je direktno djelovala na poboljšaju položaja LGBT osoba u hrvatskom društvu. i to mnogo više nego sama hrvatska država, koju se na to većinom trebalo tjerati na razne načine.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Fusion » 19 sij 2012 00:10

Plus, ne znam koliko su uopće ljudi svjesni da HR bez tog pritiska koji je svih ovih godina pratio pregovore za pristup EU ne bi ni približno ostavljala (lažni) dojam da može i sama.
Odnosno, hvataju se za argument koji ne bi vidjeli u skorijoj budućnosti da u prvom redu nije bilo onoga čemu se sad protive. :/

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la inani » 19 sij 2012 01:41

Pi je napisao/la:E to!

Zapravo, samo negdje i oko 7.-8. stoljeća smo bili sami, i bome nam nije bilo loše. Kraljevi i knezovi, veća država nego ikad, poštovana u cijelom svijetu.

Onda smo kao budale viknuli Europu treba zaštititi od Turaka. Pa smo 500 godina bili pod njihovom čizmom, većina teritorija bar, i branili se kod Siska. Austrija pošalje koju četicu, a Hrvati ginuli. Onda je došla Austro-Ugarska pa smo malo bili pod njihovom čizmom. Pa ni godina slobode pa srpska čizma, SHS. Pa onda opet par godina u NDH pod njemačkom čizmom. Pa zatim Srpskom u Jugoslaviji.

Tehnički, političko i gospodarsko roblje nismo bili otkad smo se doselili na ove prostore. 20 godina je jučer bilo od priznanja, je li tako. 20 godina smo samostalni, od tih 1100 godina. Drukčije gledajući, samostalni smo ni 2% vremena od svog postojanja.

I sad letimo pod novu čizmu.

EU će nas čekati i za 2-3 godine, neće nigdje pobjeći, ako ne propadnu. Mi sami se trebamo obračunati s korupcijom, to je naš najveći problem. I tako nam se neće oni s tim obračunati. Mogli bismo biti i bogatiji od njih, bez njih.

I P.S. Ne napadam, boli me ćošak tko je s druge strane kad raspravljam. Ne smeta mi kad vi mene pokušate malo cimnuti, ne vidim zašto bi vama smetalo ako dođe s druge strane :)
Usporedjivati knezevinu iz 7. stoljeca sa ostalim drzavnim tvorevinama raznih tipova kroz nekoliko stoljeca je jako smijesno, glupo i neprofesionalno i nije u skladu sa povijesnom strukom, a da ne kazem da se to i ne moze usporedjivati ni u kojem smislu. Lijepo je da si nacitana i/ili da se educiras, ali trkeljas gluposti. Isto tako mozes reci da je istina kako imamo problem 4B (Budimpesta, Bec, Beograd, Bruxelles) i kako ce se EU raspasti cim mi udjemo u tu zajednicu jer su se raspale sve zajednice u kojima smo bili clanovi. Cista glupost.
Pi je napisao/la:Jedino što mi možemo prodati EU je obala. Turizam. Možda malo maslinovog ulja. Malo vina. Malo ribe, ako je nisu Talijani već svu potamanili. Dalmaciju i Istru. Noćenje i kupanje u moru ćemo im možda prodati, s ovim proizvodima će biti teže. Već imaš ograničenje na broj zasađenih maslina jer su Španjolci tako tražili, i ograničenje na broj zasađenih vinovih loza jer su Francuzi tako tražili. Srećom, na obale i otoke ne mogu zabraniti turistima dolaziti. Ili mogu? Mislim da je to zaprvo ono zašto vlada i provodi ovaj propagandni teror nad nama. Njima je jedini spas da ukeširaju malo više od turizma. Niti će poboljšati proizvodnju, niti izvoz, niti vratiti brodogradnju ili bilo što novo napraviti. Oni računaju na ulazak u EU kao boost za turizam, pa neće morati rezati proračun 10 milijardi. To će spasiti njih od rezanja, ne i nas od rasta cijena života. Ali vidjet ćemo :)
Turizam kao djelatnost se ne moze prodati. A zemljisna pitanja nece tako brzo biti rijesena. Mislim da bi nam koristile investicije u turizam, ali iskreno, mi jos i dobro zaradjujemo od tog turizma kakav je, koliko se ulaze, kako se prezentiramo i kako/koliko radimo. Cinjenica je da jako mali broj ljudi dobro odradjuje svoj posao i da su rezultati vidljivi dok vecina lovi u mutnom, zeleci privuci goste Mediteranom kakav je stvarno nekada i bio: more, sunce i borovi. :D Divota! Preskupi smo u odnosu na ponudu, preumisljeni, neinovativni i zatucani. Nemoj me pitati kako znam, znam. :D Sto se tice poljoprivrednih proizvoda, imamo jako dobru kvalitetu, ali nikakve poticaje niti zelju da stvorimo bilo kakav brand. Marketing nam jako steka. I da, zanima me kolika je cista dobit od turizma, kad se oduzmu sva davanja. Nisam bas primjetila da daju takve brojke u javnost. I koliko je radnika na crno, to bi isto bilo zgodno za saznati. Sto se tice brodogradnje, i u svijetu stagnira, a mi smo je sami dotukli. Proizvodnje nemamo, sta mi to proizvodimo, a da je toliko kvalitetno i prepoznatljivo u svijetu?

ot. Za jer mislim da cemo puno vise dobiti, nego izgubiti. Ustvari, jako puno toga ovisi o nama samima, ne toliko o EU. Stalno trazimo slamku spasa pa se nadam da ce nova vlada napraviti nekakav korak naprijed.
... :nesvjest:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la tamara3 » 21 sij 2012 17:41


Gost

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Gost » 21 sij 2012 18:02

Članak je super, ilustrira da osim ekonomske i političke zajednice ulazimo (i) u zajednicu vrijednosti u kojoj je demokracija, ljudsko dostojanstvo, sloboda i pravo pojedinca imperativ. O tome se svakako premalo priča, a europski projekt teško bi ikad do kraja zaživio da nije imao i tu komponentu.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la tamara3 » 21 sij 2012 18:07

Tako nekako između ostaloga, da.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la JaNNa » 21 sij 2012 18:47

inani je napisao/la: Za jer mislim da cemo puno vise dobiti, nego izgubiti. Ustvari, jako puno toga ovisi o nama samima, ne toliko o EU. Stalno trazimo slamku spasa pa se nadam da ce nova vlada napraviti nekakav korak naprijed.
ovo mi je nekako zaključak cijele ove teme i slažem se s njime.

što se tiče članka: slažem se s Reom - definitivno će nas EU pogurat da napravimo nešto na tim "ljudskim" pitanjima, bar na papiru, a što se prakse tiče.. mislim da nema te unije koja će Balkancu u glavu utuvit da nije dobro tući ženu, dijete; bacat čaše i boce na ljude drugačije seksualne orijentacije; podvaliti 1000 eura doktoru za operaciju preko reda; itd.
što opet vraća na ovo što je Inani napisala - sve ovisi o nama!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Kroacija » 21 sij 2012 23:11

Pi je napisao/la:
Daj mi nešto što moram pobiti, nešto teško, raspoložena sam.
:D


ont_ ...i taj jebeni ulazak u EU vise. ko razdjevicenje. -.-

i zbilja mi nisu jasni ovi sto su kompletno protiv kao ni ovi sto su kompletno za ulazak u EU. kao da cemo se spasiti ulaskom, my ass. ali posto je st/ranje u drzavi trenutno kakvo jeste, prihvacam bilo kakvu promjenu.
Zadnja izmjena: Kroacija, dana/u 21 sij 2012 23:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Fusion » 21 sij 2012 23:12

Vesna Pusić je napisao/la:Da li će nas spasiti ako smo glupi i nesposobni? Neće!
slika

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la rainbow » 21 sij 2012 23:23

invalid_user je napisao/la:

i zbilja mi nisu jasni ovi sto su kompletno protiv kao ni ovi sto su kompletno za ulazak u EU
[/quote]

i meni su ove crno-bijele šeme isto bezvezne;

sjetila sam se kako sam igrom slučaja završila na tulumu proslave Obamine inaguracije, mahom su bili razni "zeleni"-ljudsko pravaši-ljudi koji se hrane iz fondova EU-queerovci; oni su doista slavili kao da je neka nova paradigma u svijetu nastala i da će izbor Obame donijet hristovsko svjetlo (malo karikiram, al doista niam stekla mnogo drugačiji dojam); EU l NEU--ma! na kraju se opet vjerojatno većina svede na pojedinca, ilš zasukat rukave il neš

Avatar
nautilus
Postovi: 63
Pridružen/a: 23 vel 2010 19:17

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la nautilus » 21 sij 2012 23:34

Big -NO- za EU! Listić J.Fe je simbolični primjer "demokracije" koja nas očekuje.. :shakinghead:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la jpeg » 22 sij 2012 01:24

protiv sam.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Kroacija » 22 sij 2012 01:39

watch it, mogli bi vas zbog toga tu proglasiti ultra desnicarima jer tako to ide s ljevicarima. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Popeye » 22 sij 2012 01:51

pa i mnogi ljevicari su protiv ulaska hrvatske u EU.
ne treba mijesati neobrazovanost s bilo kojom politickom ideologijom.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Referendum o ulasku RH u EU

Post Postao/la Kroacija » 22 sij 2012 02:05

znala sam da ce tebe izjava pogoditi. :touched:

Odgovorite